Imperia Online България  
Март 28, 2024, 22:39:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем с моменталното поправяне на крепости!!!  (Прочетена 2217 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
stani23
Редник
*

Karma: +3/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Профил
« -: Декември 21, 2014, 05:02:42 »

Здравейте,

Днес загубихме 2 замъка, поради факта, че опцията за моментално поправяне на крепости, при Крепост 3, беше неактивна!

Мога ли да попитам защо?!

 http://prntscr.com/5ip9fv
Активен
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #1 -: Декември 21, 2014, 11:44:09 »

Какво сте искали да направите, т.е. под атака да плащате с диаманти за крепостите ли ?
Активен

stani23
Редник
*

Karma: +3/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Профил
« Отговор #2 -: Декември 21, 2014, 15:02:31 »

Здравей,

в общи линии ситуацията е следната - румънците ни атакуват, доста некадърно, с разлика между 1-вата и 6-тата атака от 20 сек... Та искахме да поправим крепоста, с опцията "мигновенно строителство", която по принцип е активна за крепости от нива 1, 2 и 3 без диаманти, между 4-тата и  6-тата им атака. Но за огромна изненада, тази опция не беше активна.....

Въпроса ми е защо?

С.
Активен
kataluneca89
Майор
*****

Karma: +74/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 772


I GAVE YOU THE LAST RITES REST IN PEACE !!!


Профил
« Отговор #3 -: Декември 21, 2014, 21:20:24 »

Здравей,

в общи линии ситуацията е следната - румънците ни атакуват, доста некадърно, с разлика между 1-вата и 6-тата атака от 20 сек... Та искахме да поправим крепоста, с опцията "мигновенно строителство", която по принцип е активна за крепости от нива 1, 2 и 3 без диаманти, между 4-тата и  6-тата им атака. Но за огромна изненада, тази опция не беше активна.....

Въпроса ми е защо?

С.
http://prntscr.com/5jdroa
Активен
stani23
Редник
*

Karma: +3/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Профил
« Отговор #4 -: Януари 09, 2015, 17:01:39 »

Брат,

това правило все едно го е писал Е. Кант или някой друг от немската класическа философска школа.....

До ден днешен го чета и не мога да го схвана. Това, което разбирам е, че при определени обстоятелства, мога да места или даравям ресиурс.
Но как тази промяна оказва влияние на поправката на крепости ниво К3-К2-К1 така и не схванах.....  Huh? *suicide*
Активен
stani23
Редник
*

Karma: +3/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Профил
« Отговор #5 -: Януари 09, 2015, 17:49:06 »

Когато си под атака нямаш право нито да даряваш ресурс, нито мигновено да местиш, нито да строиш със един клик
Представяш ли си някой пич тръгва към теб, а ти местиш ресурса, вдигаш 5-6 нива фортификация, обучаваш войската и изтребваш всичко, което идва   Grin


Напротив, това правило : http://prntscr.com/5jdroa ти дава точно това право - да местиш рес мигновенно или да го дариш в съюзната хазна.

Но идеята на темата е, че дори и при атака когато ти свалят крепоста на ниво 3 (атака на съюзен замък, военен пост, търговски пост, колония...), ти можеш да я поправиш мигновенно. Само че при нас тази опция не беше активна.....
Активен
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #6 -: Януари 09, 2015, 18:48:58 »

http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=70106.0  това е за версия 5, но понятието драстична разлика е същото
Преди тази промяна, с непрекъснати малки атаки от по 200 войника , можеше да се заключи противника - да не може да ползва диаманти и моментално проучване или СТРОЕЖ. Сега това не е възможно, но ако атаката е с голяма армия, екстрите се заключват.
« Последна редакция: Януари 09, 2015, 19:12:52 от elena » Активен
stani23
Редник
*

Karma: +3/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Профил
« Отговор #7 -: Януари 09, 2015, 18:59:10 »

http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=70106.0  това е за версия 5, но понятието драстична разлика е същото

Това за разликата в нетото на армиите го разбирам.....но пак отбелязвам, че ТЕМАТА МИ НЕ Е ЗА АРМИИТЕ И РЕСУРСА, А ЗА ПОПРАВКАТА НА КРЕПОСТИТЕ КОГАТО ТЕ СА НИВО 1, 2 ИЛИ 3!

Извинявам се за caps lock-а, но до момента коментарите са само относно армиите и рес-а....  *wall* Undecided
Активен
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #8 -: Януари 09, 2015, 19:11:28 »

ПОПРАВКАТА НА КРЕПОСТИТЕ КОГАТО ТЕ СА НИВО 1, 2 ИЛИ 3!

Къде сте чели такова правило? Можете ли да цитирате?
Вие не поправяте крепости в този случай, а ги СТРОИТЕ наново.
« Последна редакция: Януари 09, 2015, 19:14:34 от elena » Активен
stani23
Редник
*

Karma: +3/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Профил
« Отговор #9 -: Януари 09, 2015, 19:39:35 »

Къде сте чели такова правило? Можете ли да цитирате?
Вие не поправяте крепости в този случай, а ги СТРОИТЕ наново.

Именно това имам предвид. А крепости от ниво 1, 2 и 3 имамт опцията за мигновенно строене. Като именно за това, за да се вземе замък, при положение, че има командир на линия, атакуващият съюз се стреми да пласира всичките си атаки в 1-2 сек разстояние, за да няма време за рефреш и моментална поправка. (за референция поствам атаки от снощи - един се опитва цяла вечер да ми събори търговския пост, но така и е успя, защото не можа да пласира атаките в 1 сек., съответно аз си вдигах крепоста на К3 след всяка атака, накрая започна да пуска по 6-7 атаки http://prntscr.com/5q6rxo *hahaha*, естествено поста ми си е жив и здрав все още).

Та драмата ми, както съм написал и в началото на темата е следната - атакуват ни замъка, с огромно разстояние между атаките (повече от 20 сек. между атака), естествено разделени на 6 атаки...тоест разликата е драстична и не би трябвало да са заключени екстрите. Ние си чакаме спокойно и крепоста си пада 6, 5, 4, 3, 2-ро ниво. Като падна на 2-ро искахме да вдигнем на 3-то с моментално строене (както направих примерно вчера), но О ЧУДО - опцията за мигновенен строеж не беше активна..... Догледахме си тъпо и останалите атаки и замъка си падна.....Та първоначалния ми въпрос беше ЗАЩО?



« Последна редакция: Януари 09, 2015, 19:42:23 от stani23 » Активен
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #10 -: Януари 09, 2015, 19:51:53 »

http://prntscr.com/5q6rxo
Сам показвате с каква малка армия Ви атакува - драстична разлика спрямо нетните Ви точки. В този случай всички екстри, между които и мигновения строеж са налични за Вас.
Вие имате битките с които са Ви взели замъка. Преценете дали нетната стойност на армията с която Ви атакуват е драстично по-малка от нетната стойност на съюза Ви, само в този случай екстрата за мигновен строеж ще е разрешена.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!