Imperia Online България  
Април 25, 2024, 22:35:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Колониална управа  (Прочетена 590 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« -: Декември 10, 2014, 12:25:14 »

Имам 2 колонии, колониална бюрокрация 4. Втората колония е на 5 разстояние от империята, Колониалната управа там е 3. Защо събираемостта ми е 99%?

Пример: Потребител притежава колония на разстояние 5 точки от столицата си. Щастието от отдалеченост на тази колония пресмятаме по следната формула: 0,00025 * 5 * 5 - 0,23 * 5 -13 = 0,00625 - 1,15 - 13 = -14,143 = -14 щастие от отдалеченост.

Това винаги ли е било така? Имал съм случай на доста по отдалечени колонии, които са на 100% събираемост, като и първата ми колония, която е много по-далече , но е на 100%

Отделно, от кога за да имам 100% събираемост във втора колония ми иска колониална бюрокрация 4, а първа 2-ро ниво? Виждам , че го има в "Как да играем?"
« Последна редакция: Декември 10, 2014, 12:45:57 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #1 -: Декември 10, 2014, 13:40:27 »

Ефективността на първата колония ще бъде 90%. Като всяка следваща ще бъде с 10% по-малко ефективност от предишната.

Т.е. за втората колония започва от 80% и някакво минимално наказание заради разстоянието от 5 мили. С 4то ниво става на 99%. Колониалната администрация влияе само на щастието, не и на събираемостта. Няма промени по тези модули от пускането на версията.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #2 -: Декември 10, 2014, 14:08:58 »

Ефективността на първата колония ще бъде 90%. Като всяка следваща ще бъде с 10% по-малко ефективност от предишната.

Т.е. за втората колония започва от 80% и някакво минимално наказание заради разстоянието от 5 мили. С 4то ниво става на 99%. Колониалната администрация влияе само на щастието, не и на събираемостта. Няма промени по тези модули от пускането на версията.
Благодаря, значи съм го пропуснал.  *rose*

Само една вметка- в описанието пише, че колониалната управа влияе на събираемостта (като стойност - половината от загубеното щастие в %-ти) и в моя случай е така - имам 2 загуба на щастие  и 1% загуба на събираемост.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!