Imperia Online България  
Март 29, 2024, 10:40:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хроника на Световното 2014 - част втора  (Прочетена 66096 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« -: Ноември 29, 2014, 14:27:58 »

ХРОНИКА НА ПРЕДСТАВЯНЕТО НА БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР НА СВЕТОВНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ИМПЕРИЯ ОНЛАЙН-2014

ЧАСТ ВТОРА

    И така – ето и обещаната от мен втора част. Аз съм Klute_1 , участник от отбора на България.
    Първата част завърши с отнемането на всичките замъци от съюза ни от Иран и Турция. Защо се стигна до това – описах причините подробно в Част Първа. Тук ще ви предложа повече хронология и документализъм. Постарах се да копирам за вас всички по-съществени събития и факти.
    Започвам с първите атаки, които бяха последвани от още и доведоха до загубата на замъците ни:
    http://prntscr.com/5aygz3   - първо Иран превзеха Замък № 7. Нямахме армия, с която да ги спрем.
    http://prntscr.com/5aygpe   - последваха атаките към най-развития ни замък и храм - № 6. Армията ни е била изместена, за да не загубим полевата, но дипломатът ни ZEZII решил да се намеси и я върнал през един от командирите, когото наглежда. По този начин я подложил на иранската атака и тя беше грозно изклана. В защита на ZEZII мога да кажа само това, че той е решил да се намеси след като на призивите му по Трибуната за някакви действия нито лидера, нито първия офицер, нито някой от командирите е отговорил. А става дума за 22.30 ч., а не за малките часове на нощта – доста хора от ръководството са били на линия, но са гледали пасивно и без да отговорят на трибуната.
   „Лидерът“ ни Old.School се опитал да прави някаква смехотворна защита, изпращайки около 90 000 свои паладина към замъка. Те само са щели да бъдат изклани, но той дори не ги е пратил навреме. Всички атаки са минали, паладините му закъсняли и се върнали при него. А той започнал да крещи по Трибуната на отбора: „Кой ми върна паладините, бе?!“ След което обявил, че спира да играе, защото му е писнало да се разправя с глупаци. И, забележете, дори извадил работниците си от мините, за да не внасят данък в съюзната хазна!
   http://prntscr.com/5ayh7x   - в полунощ иранците вземат и Замък № 8
   Около 1.30 ч. един от командирите, Viktoria89 , който е бил участник и в миналогодишното първенство, се кандидатира за лидер, защото никой друг в момента не е искал да го направи. А оставането на „Каручката“ като лидер предвещаваше само още по-трагични за отбора неща. Ден по-късно решихме за лидер да се кандидатира един много опитен и отговорен играч, досегашен Изследовател на отбора - hankrum777 , който беше подкрепен почти единодушно и направи всичко възможно за отбора в оставащото кратко време до приключването на финалите. Но наследството, което му беше оставил Old.School беше трагично. Изпразнена хазна, присвоени съюзни диаманти, много слаб Контрашпионаж, много слаб Шпионаж, липса на Замък, за да даряваме до 20%, разбита армия, разорени от ранното даряване на армия акаунти, абсолютно неорганизиран „екип“ от офицери и командири. С две думи – хаос и разруха. За демотивацията на отбора да не говорим...
   http://prntscr.com/5ayhni    - в 4 ч. сутринта Турция взема  Замък № 9. Забележете как там е оставена част от армията ни, която беше изклана с 6-те последователни атаки.
   http://prntscr.com/5ayhx5  - повторното превземане на Замък № 8 от иранците. Тук трябва да поясня – заедно с наши българи от отбора на Англия и с активния принос на друг редник в отбора ни – limbizeto , в продължение на доста часове си разменяхме владеенето на този замък с отбора на англия. Идеята беше, че в рамките на първия час от превземането му замъкът не може да бъде атакуван. Държахме го  с нулева крепост и си го разменяхме с атаки от по 2000 коня само. Но в един момент НЯКОЙ, който не си призна после, вдигна Крепостта там до ниво 5 ! Нашите английски приятели ни „благословиха“ за този ход и – Иран отново завладя замъка. Тримата, които може да са строили крепостта са тогавашния „лидер“ Old.School , първия офицер kikabfg8 и офицерът-строител cyberghost1 . Кой от тях направи тази глупост така и не разбрахме.
    Може би се питате, защо аз не съм се намесил? Първо – редниците не могат да играят със съюзната армия. (Отборът имаше 9 командири, лидер и първи офицер, на които никой дори График за дежурство не благоволи да направи.) Второ – всички тези събития по време съвпадат с графика ми за сън 22.30 до 4.30 ч. и в акаунта ми имаше само наглеждач през това време. И трето – Old.School просто не приемаше съвети от хората, които си позволявахме да го критикуваме за грешките, които правеше постоянно още от груповата фаза.
    И така – на 26.11.2014г. отборът ни осъмна без замък. За инфо на румънския колега, който се изявяваше вчера в „Стрийма“ ще кажа, че никакво споразумение между нас и Иран за предаването на замъци не е имало. Ако беше така, сигурно в последния ден те щяха да ни върнат поне един замък, нали?
    До края на световното оставаха точно 3 дни и 3 часа, през които ние трябваше да смени лидера на два пъти и да се опитаме НЕЩО да сътворим. А през това време другите отбори ни бяха изпреварили драстично по нето и по съюзна стойност. Нямахме елит, нямахме диаманти, нямахме армия, нямахме проучвания и имахме много силни съседи. За разлика от румънците, нямаше как да се преместим и какво да преместим на другия край на картата, за да вземем замък от Полша или Италия. Защото при разгрома ни в Замък № 6 бяха потрошени дори и стенобойните ни машини.
    hankrum777 стана лидер на отбора практически само 33 часа преди края на световното. Успя, с цената на сериозни лични инвестиции за диаманти, да развие шпионажа ни до ниво 88+6 и военните си проучвания близо до максимума. Но това беше крайно недостатъчно, за да пробием Иран, Турция или пък Бразилия. А те си ни снимаха съвсем безпроблемно с нива над 106 шпионаж. Беше подменен част от офицерския и командирски корпус с по-опитни и отговорни играчи. Няколко човека успяхме да извадим елитна армия, но едва последната вечер след полунощ събрахме що-годе достатъчно, за да тръгнем надолу по картата към Италия и Полша.
     Тук трябва да изкажем специални благодарности на колегите ни от английския отбор, които ни разрушиха два Сборни пункта, за да можем да ги построим отново близо до целта на атаката ни. Връзката ни с тези колеги беше единствения успех и на Дипломацията ни. Но заслугата за това не беше на офицера-дипломат, а на редник Limbizeto.
    Опитахме се рано сутринта да вземем замък № 35 от Италия. Не успяхме – не ни достигнаха около 300 000 паладина, за да бием защитата им с първата полева атака, след която да минат крепостните обсади.
    Все пак, по-малко от час преди края, лидерът ни прати 3 млн. елитна армия в атака на полева, но италианците просто преместиха своята. Нямаше смисъл да рискуват да загубят битката.
http://prntscr.com/5bak4z 
   Ще попитате – защо изобщо тръгнахте, след като не сте имали нужната армия за победна атака? Логичен въпрос. Армията я имаше – в акаунта на Old.School , но той отказа да я дари. Забранил беше и достъпа до акаунта си на всички, за да не го направи някой друг от отбора. И неговите над 500 000 паладина и друга елитна армия бяха позорно изклани с три атаки от един бразилец:
    http://prntscr.com/5b9s06

   Малко след това бишият „лидер“ се появи по Трибуната с поредната си порция обиди и самохвалство какъв велик играч е той.
    http://prntscr.com/5ba2fv

    И така, крайно класиране на отбора – 8-мо място. Най-много военни точки от нас имаше Old.Scool – всичките от грозното клане на собствената му армия от бразилския християнин  jesu12 . Ако не знаехте досега – ей така се става Полковник!  Wink
    Това е съвсем накратко Хрониката на едни финали с предизвестен край още от груповата фаза.
    Запазвам си правото за анализ и коментари от моя страна малко по-късно.

    Предварително благодаря за културния тон на дискусията!

П.П. Две думи само към водещия на живото предаване – Митко се казва, мисля? (аз му казвам галено „Инглиша“, заради изключително забавното му произношение.) Уважаеми г-н водещ, благодаря за вниманието ви към Хрониката! Нямам претенции за хонорар, но моля само за едно – не се опитвайте да разсъждавате върху описаните факти, ако пак ще ме цитирате цели 15 минути. Не ви се получава хич. Съвсем дружеска препоръка, наистина.
   
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 14:38:07 от Klute_1 » Активен
gogata2013
Гост
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2014, 14:39:19 »

Защитата ни беше построена така, че в замък 7 и крава нямаше как да опазим - единствената армия под 10 минути бяха 300к тежки коня. Как щяха да спрат 250к паладини с 50к фаланги - никой не каза. Замъкът ни носеше колосалните 2 точки на час влияние, но пък беше с крепост 6, храм 7 при (необходим 2). Може да ви е смешно , че натъртвам на дребни подробности като крепост 6 и храм 7 ,но за тогавашното състояние на хазната си беше доста ресурс. Иранците пуснаха няколко пъти атаки да ни видят, какво ще преместим  и след като не направихме нищо пуснаха 6 много прецизно построени атаки (видяхме постройката на армията чак след битките - цяла финана фаза бяхме слепи за атаките към нас, освен за Англия) и ни взеха замъка. Нищо страшно до тук - този замък не беше предвиден за пазене, взехме го без жертви от Бразилия, които сигурно доста са се посмяли, как го взехме - на 6 курса с единични атаки. Ако бяха решили - и до днес нямаше да го вземем.
"Битката" за 6-ти замък пречупи съюза, командирите, които се наеха да водят армията, просто не бяха подготвени  как да я водят, не говоря дори за съюзна армия, а  дори и за лична. В крайна сметка хората с желание се заехада помагат, но липсата на опит си каза думата. Водещият отстъплението не проследи до край каво се случва с движението на армията и не видя , че тя се връща 18 секунди преди Иранската в същия замък. Вторият командир също показа неопитност относно похватите за защита от големи и малки атаки. Личното ми мнение е, че след показното на 7-ми замък и грешката с преполовяванеото на армията ни - този замък не беше възможно да го опазим с наши сили.
виктория89 поиска помощ от Англия - традиционен съюзник на България в световните първенства. За наше щастие помощта дойде много на време - 5 минути преди иранските атаки.   Лидерът беше поел съюзната армия и не искаше да чуе призивите ни да остави замъка на Англия - тръгна да ги посреща при положение, че няма време да се врърне до поста навреме и да пусне прецизно спиране на Иран. Мантрите за 150к тежки меча, с които щял да спира малките атаки добре, че не се осъществиха. Само доста неопитен играч ще тръгне да спира 50к армия , която не вижда с еднородна армия от 150к тежки меча. Ако имаше само 10к палки в малките атаки ни взимаха замъка. Виктория89 върна армията, която трябваше да спре Англия и предизвика бурния гняв на лидера. Не се успокой обстановката дори след като си върнахме замъка от Англия с вдигнат храм един час след като им го дадохме без един загубен войник. Цяла нощ командири на Англия и България сменяха собственика на замъка за да не може Иран да го вземе.
Сутринта чашата преля, командирската и лидерската глупост достигнаха невиждани до момента висини. Изклана армия в крепост 9 при командир на линия, койо е видял атаките и вдигане на крепост 5 в 8-ми замък, като така стана беше невъзможно Англия да го вземе навреме, нямаше такава войска в поста и Иран ни го взе с един ръш без никаква реакция на командири.
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 15:12:44 от gogata2013 » Активен
mariqn.antonov33
Гост
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2014, 14:52:56 »

Не знам какво ще се случи, само че отборът е имал доста "умен"лидер (Каручката).  Cry
Клуте е изредил всичко, което ние външните зрители трябва да знаем  *rose*
Много издънки и много неопитни играчи (включвам хората, които са направили огромни грешки на своя глава, както стария лидер)
Късмет!  Smiley
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 14:55:29 от mariqn.antonov33 » Активен
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2014, 15:08:28 »

Щом може вече да се пише,да кажа нещо кратко.

Това Световно беше доказателство как тази игра се превърна в избиването на комплекси от разни индивиди решили да похарчат някакви пари.На всичкото отгоре,по начина по който харчат,започват да се мислят и за Гранде специалисти.
В модел като В6 да правиш на инат и да проваляш още доста хора,само защото диамантите ти са в повече,доказва колко се опорочи играта.България заслужи Лидера си,мястото си,играта си.Собствениците също.

Да идва следващото Световно.По-бързичко. Grin
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
kataluneca89
Майор
*****

Karma: +74/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 772


I GAVE YOU THE LAST RITES REST IN PEACE !!!


Профил
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2014, 15:16:18 »

За мен най-хубавото на това световно е...... че свърши.... признавам,че влезнах цял 1 път да видя зако иде реч в отбора и просто ви е бедна фантазията за какви индивиди говорим  Grin...

Победители не са нито Бразилците, нито Хърватите Нито дори и иранеца който ако имаше още седмица сигурно щеше да завладее всички замъци :Д  ПОБЕДИТЕЛИТЕ СА .... ЕКИПА НА ИО  успяха да създадат такъв продукт чрез който да си изкарат коледни бонуси 13-та заплата а сигурно и бонуси за догодина Smiley   

ПС: само ми е интересно защо водещия на живото предаване всеки път се чудеше как да смени темата когато Сърбина и Пияния Румънец казваха че това вече не е игра на умения а на пари и че Бразилия и Иран са на това нето и успехи не заради възможностите си а заради $ .... зашо ли  *scratch*

ПС: а дано догодина тези който ще се пробват са по можещи по заможни и постигнат повече успехи от тази година  Wink
Активен
mariqn.antonov33
Гост
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2014, 15:47:11 »

За мен най-хубавото на това световно е...... че свърши.... признавам,че влезнах цял 1 път да видя зако иде реч в отбора и просто ви е бедна фантазията за какви индивиди говорим  Grin...

Победители не са нито Бразилците, нито Хърватите Нито дори и иранеца който ако имаше още седмица сигурно щеше да завладее всички замъци :Д  ПОБЕДИТЕЛИТЕ СА .... ЕКИПА НА ИО  успяха да създадат такъв продукт чрез който да си изкарат коледни бонуси 13-та заплата а сигурно и бонуси за догодина Smiley  

ПС: само ми е интересно защо водещия на живото предаване всеки път се чудеше как да смени темата когато Сърбина и Пияния Румънец казваха че това вече не е игра на умения а на пари и че Бразилия и Иран са на това нето и успехи не заради възможностите си а заради $ .... зашо ли  *scratch*

ПС: а дано догодина тези който ще се пробват са по можещи по заможни и постигнат повече успехи от тази година  Wink
Може би, щото ще му отрежат добавките и шефа няма да бъде много доволен.
Винаги крият истината, като мишки, които не излизат от тая миша дупка  *hahaha*
Дано успея да участвам във следващото световно, че да видя нещо  Smiley
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 15:55:29 от mariqn.antonov33 » Активен
zezii
Гост
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2014, 15:53:21 »

Клуте пак изопача нещата!

50% от разказът му е манипулативен и неверен и отразява една гледна точка пропита с огорчение и реваншизъм!

Истината за хваната армия от иранската атака е съвсем друга.
Активен
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2014, 15:54:31 »

Давай я.Рингът е открит. Cool
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
zezii
Гост
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2014, 16:12:16 »

Армията ни е била изместена, за да не загубим полевата, но дипломатът ни ZEZII решил да се намеси и я върнал през един от командирите, когото наглежда. По този начин я подложил на иранската атака и тя беше грозно изклана. В защита на ZEZII мога да кажа само това, че той е решил да се намеси след като на призивите му по Трибуната за някакви действия нито лидера, нито първия офицер, нито някой от командирите е отговорил.

Армията е била изместена - вярно!
Аз я изместих, след разрешение в трибуната от Хана.

Истина е че никой не реагира в първите 6-7 минути от атаката на Иран - която бе 10 минути.

Иран ни атакуват остават 4 минути, аз местя армията (през командир който наглеждам) към друго наше съюзно владение.
Изчаквам 3 минути през които тя пътува, остава 1 минута до ударът, и я върнах (предполагайки че ще се върне 2 минути след ударът).

Оспорвам твърдението че съм я върнал нарочно за да бъде изклана. За мен се получи бъг в играта.
Активен
gogata2013
Гост
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2014, 16:35:30 »

Армията ни е била изместена, за да не загубим полевата, но дипломатът ни ZEZII решил да се намеси и я върнал през един от командирите, когото наглежда. По този начин я подложил на иранската атака и тя беше грозно изклана. В защита на ZEZII мога да кажа само това, че той е решил да се намеси след като на призивите му по Трибуната за някакви действия нито лидера, нито първия офицер, нито някой от командирите е отговорил.

Армията е била изместена - вярно!
Аз я изместих, след разрешение в трибуната от Хана.

Истина е че никой не реагира в първите 6-7 минути от атаката на Иран - която бе 10 минути.

Иран ни атакуват остават 4 минути, аз местя армията (през командир който наглеждам) към друго наше съюзно владение.
Изчаквам 3 минути през които тя пътува, остава 1 минута до ударът, и я върнах (предполагайки че ще се върне 2 минути след ударът).

Оспорвам твърдението че съм я върнал нарочно за да бъде изклана. За мен се получи бъг в играта.

Възможно е, защото Клуте не беше свидетел на действията - за това доуточних, но пак си остава абсолютно лайшко изпълнение - да не проследиш атаката до края. 1 минута преди удара се видя,че армията ни върви с 18 секунди преди иранската.  Росен ме попита защо не съм се обадил - отговорих му : Бих се обадил само и единствено, ако сме на конферентна аудиовръзка, никога през трибуна или лични съобщения - няма време за четене и ровене по менютата.
Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2014, 16:36:20 »

За мен най-хубавото на това световно е...... че свърши.... признавам,че влезнах цял 1 път да видя зако иде реч в отбора и просто ви е бедна фантазията за какви индивиди говорим  Grin...

Победители не са нито Бразилците, нито Хърватите Нито дори и иранеца който ако имаше още седмица сигурно щеше да завладее всички замъци :Д  ПОБЕДИТЕЛИТЕ СА .... ЕКИПА НА ИО  успяха да създадат такъв продукт чрез който да си изкарат коледни бонуси 13-та заплата а сигурно и бонуси за догодина Smiley   

ПС: само ми е интересно защо водещия на живото предаване всеки път се чудеше как да смени темата когато Сърбина и Пияния Румънец казваха че това вече не е игра на умения а на пари и че Бразилия и Иран са на това нето и успехи не заради възможностите си а заради $ .... зашо ли  *scratch*

ПС: а дано догодина тези който ще се пробват са по можещи по заможни и постигнат повече успехи от тази година  Wink

Добре казано и вярно казано. *ok*
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
gogata2013
Гост
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2014, 16:38:23 »

За мен най-хубавото на това световно е...... че свърши.... признавам,че влезнах цял 1 път да видя зако иде реч в отбора и просто ви е бедна фантазията за какви индивиди говорим  Grin...

Победители не са нито Бразилците, нито Хърватите Нито дори и иранеца който ако имаше още седмица сигурно щеше да завладее всички замъци :Д  ПОБЕДИТЕЛИТЕ СА .... ЕКИПА НА ИО  успяха да създадат такъв продукт чрез който да си изкарат коледни бонуси 13-та заплата а сигурно и бонуси за догодина Smiley  

ПС: само ми е интересно защо водещия на живото предаване всеки път се чудеше как да смени темата когато Сърбина и Пияния Румънец казваха че това вече не е игра на умения а на пари и че Бразилия и Иран са на това нето и успехи не заради възможностите си а заради $ .... зашо ли  *scratch*

ПС: а дано догодина тези който ще се пробват са по можещи по заможни и постигнат повече успехи от тази година  Wink
Виж, и Иран, и Бразилия знаеха какво правят. Знаеха си и възможностите. Ние нито знаехме какво правим, нито си знаехме възможностите.

ПП. Преди малко поздравих Румънските играчи - направиха страхотно световно, шапка им свалям.
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 16:39:59 от gogata2013 » Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2014, 16:43:19 »

Руснаците изненадаха с постното си представяне, поне мен. Даваха заявка за призово място.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
gogata2013
Гост
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2014, 16:45:46 »

Руснаците изненадаха с постното си представяне, поне мен. Даваха заявка за добро представяне.
Нитц, Румънците направиха чудеса- взеха замъци от Полша и Италия на майната си. Тази нощ отразиха и доста як щурм на поляците по 30-ти замък. Италианците бяха с веонна медицина 75, не знам как Румънците са успели да им вземат замък. Замъците са по на 1800 от акаунтите, така че не се пазят лесно.
Активен
zezii
Гост
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2014, 16:52:26 »

Щом си видял Стефане че върви 18 секунди преди иранската защо не реагира?

15 секунди са достатъчно време за да се премести пак!

Нямам претенция че съм специалист по военни маневри със съюзна армия. На момента аз съм бил човека и съм решавал - друг никой не се нае с отговорност!

Признавам че решението да я върна преди ударът не е било добро, но в никакъв случай не трябва да се разглежда като умишлено с цел заколение на армията. Великия Иван Жеков застъпи същата теза в другия чат.
" - 12. на 26 ноември лъснаха другите освен теб които бяха големи играчи , но само на думи . ZEZII подложи армията на заколение след което ofsnp взе инициативата"

Основно се хващате двата лагера за всякакви грешки за да се очерняте.

Които бяха в отбора знаят какво е било. При този състав които бяхме постигнахме максимума. Другото е минало! Лични мнения и гледни точки. Вината е във всички ни.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!