Imperia Online България  
Март 28, 2024, 14:46:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 73   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво стана, та не вечеряхме ?  (Прочетена 178722 пъти)
0 Членове и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
Darkov
Редник
*

Karma: +3/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 31


Профил
« Отговор #705 -: Декември 23, 2014, 15:35:30 »

Мене ме боли фарчето драга Grin Все пак не ми викай наглярче,аз те нареках Велика Wink

Обаче...Повече не пишете кой ,колко е заслужил и кой е номер 1,че с игрови средства не можахте Grin Дори поздравявам Рицарите,че не спазиха предварителните разпределения-нещо което винаги ме е отвращавало в тази версия.Късмет. *rose*

И вие не можахте.
Излъгахте ни и събрахте армия, ние ви оставихме. Аз ви гледах и си го мислех. Ама пак ви оставихме.
След това се обърнахте срещо нас.

Сега не пиши повече по тази тема, нямаш право и защото ще ме ядосаш.
Активен
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #706 -: Декември 23, 2014, 15:40:59 »

И вие не можахте.
Излъгахте ни и събрахте армия, ние ви оставихме. Аз ви гледах и си го мислех. Ама пак ви оставихме.
След това се обърнахте срещо нас.

Сега не пиши повече по тази тема, нямаш право и защото ще ме ядосаш.
Grin Grin Нямам право? Shocked Аз съм свободен електрон бе Дарков,знаеш ли как ме интересува кой с кой за какво се е разбирал и обещавал.В тази игра има повече обещания ,от колкото битки-стига.
Нямал съм право Grin Grin Правете си врътките,не ми дреме,само ги споменавам за хисторито на ерата,за да не се пъчите пак после кой колко е страшен и силен Grin
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Darkov
Редник
*

Karma: +3/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 31


Профил
« Отговор #707 -: Декември 23, 2014, 15:44:21 »

Grin Grin Нямам право? Shocked Аз съм свободен електрон бе Дарков,знаеш ли как ме интересува кой с кой за какво се е разбирал и обещавал.В тази игра има повече обещания ,от колкото битки-стига.
Нямал съм право Grin Grin Правете си врътките,не ми дреме,само ги споменавам за хисторито на ерата,за да не се пъчите пак после кой колко е страшен и силен Grin

Няма нужда да се пъчим, отвори картата, действията сами говорят за себе си.

Арогатни глупаци които злопотребяват с добри намерения и лъжат като цигани ме дразнят. Към модовете, това не означава че някой е такъв. Просто споделям че не ми харестват такива хора.
Активен
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #708 -: Декември 23, 2014, 15:51:55 »

Е какви действия бре.Дай сериозно.Вие искахте с 3 замъка ера да вземете-това е нелепо.Другия път се разберете със всички които не са арогантни и вземете ерата с 1 Grin
Целта на всеки съюз би трябвало е да вземе всички замъци и да спечели.Като не може всичките, да вземе необходимите и да си ги пази.Но всички замъци с военни действия-стига уговорки,на ти тоя,ти ми дай оня,ти ще вземеш,ти няма да вземеш,защото еди кой си така решил Grin
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Darkov
Редник
*

Karma: +3/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 31


Профил
« Отговор #709 -: Декември 23, 2014, 15:52:52 »

Е какви действия бре.Дай сериозно.Вие искахте с 3 замъка ера да вземете-това е нелепо.Другия път се разберете със всички които не са арогантни и вземете ерата с 1 Grin
Целта на всеки съюз би трябвало е да вземе всички замъци и да спечели.Като не може всичките, да вземе необходимите и да си ги пази.Но всички замъци с военни действия-стига уговорки,на ти тоя,ти ми дай оня,ти ще вземеш,ти няма да вземеш,защото еди кой си така решил Grin

ти ...ли си?
« Последна редакция: Декември 24, 2014, 23:38:06 от Th3l3g3nD » Активен
neelka
Лейтенант
***

Karma: +64/-71
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #710 -: Декември 23, 2014, 16:04:44 »

Е какви действия бре.Дай сериозно.Вие искахте с 3 замъка ера да вземете-това е нелепо.Другия път се разберете със всички които не са арогантни и вземете ерата с 1 Grin
Целта на всеки съюз би трябвало е да вземе всички замъци и да спечели.Като не може всичките, да вземе необходимите и да си ги пази.Но всички замъци с военни действия-стига уговорки,на ти тоя,ти ми дай оня,ти ще вземеш,ти няма да вземеш,защото еди кой си така решил Grin
Целта всеки съюз си я определя сам, на който не му харесва нашата или нашия начин, събира армия, взема замъците и действа по собствен начин.


Някой да се намеси с рецепта?
« Последна редакция: Декември 23, 2014, 16:08:50 от neelka » Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #711 -: Декември 23, 2014, 16:09:59 »

 Grin Grin

разядка, първо , соновно или десерт?  Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
neelka
Лейтенант
***

Karma: +64/-71
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #712 -: Декември 23, 2014, 16:10:55 »

Grin Grin

разядка, първо , соновно или десерт?  Grin

Дай от всичко, празници са все пак Grin
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #713 -: Декември 23, 2014, 16:41:53 »

Дай от всичко, празници са все пак Grin
Орехов дин с червена чушка
За разядка или в комбинация с месо

Изключително подходящ е за меса (за месоядните) или просто да се консумира като разядка към хляб и други ястия.
Необходими продукти:
1 голяма сурова сладка червена чушка
2 шепи сурови орехови ядки
сокът на половин лимон (на вкус най-добре)
около 4-5 супени лъжици зехтин екстра върджин
хималайска сол на вкус

1/3 чаена лъжичка кимион
щипка лют червен пипер по желание
4-5 скилидки чесън
Начин на приготвяне:
Измийте и нарежете на едро чушката.
Сложете всичко в блендер и смелете до получаване на хубава кремообразна консистенция.
Опитайте дипа и при нужда овкусете допълнително с лимонов сок, зехтин и сол.
При сервиране с лъжичка го залейте с още малко зехтин по желание.

Свинска джолан чорба
Месото се залива със студена вода и се вари около час и половина. Изважда се и месото се отделя от кокала, накъсва се на парчета и се връща обратно в бульона. Прибавят се нарязаните лук и морков, подправките, и малко след това настъргания домат. След като омекнат, се добавя фидето. Супата се сваля от огъня и след около 20 минути се застройва с разбитите с малко оцет яйца.

Рибен гювеч с кисело зеле
Приготвяне
25 мин.
Готвене
80 мин.
Общо
105 мин.
Порции
4
Необходими Продукти

риба - 800 г филекисело зеле - 400 глук - 1 главаморкови - 2 бр.чушки - 1 бр.картофи - 500 гбяло вино - 1 ч.ч. сухоким - ½ ч.л.копър - 7 - 8 стръкасол - 1/2 ч.л.

 
Приготвяне на Рибен гювеч с кисело зеле

Рибното филе се нарязва, подсушава, посолява се и се поръсва с черен пипер.

На дъното на гювеч или съд от йенско стъкло с капак се разстила нарязаното кисело зеле.

Добавят се нарязаният лук, моркови и чушка. Върху зеленчуците се разпределят парчетата риба и нарязаните картофи.

Поръсва се с ким и се залива с виното. Ястието се захлупва и се слага във фурната при 200°. Задушава се 1 час.

10 минути преди края се маха капакът и ястието се поръсва с накълцан копър.


Тази горната е специално за диетологЪт ни - той настояваше за риба с кисело зеле.  Grin Grin


Коледен фруктов кейк
Дозите са за 1 кейк с диаметър 20 см. и височина 5 см.

Продукти:
250 г стафиди
150 г сушени сини сливи, нарязани на дребно
150 г сушени червени боровинки
150 г сушени кайсии, нарязани на дребно
150 г коктейлни череши (ако са в захарен сироп – добре отцедени), разполовени
100 г фурми, нарязани на дребно
150 г смлени сурови бадеми
настъргана кора от 1 портокал
настъргана кора от 1 лимон
лимонов сок от 1/2 лимон
50 мл уиски
300 г брашно
1 чаена лъжица канела
1/4 чаена лъжица прясно смляно индийско орехче
1/4 чаена лъжица смлян карамфил
1 чаена лъжица ванилов екстракт
200 г тъмна кафява захар (Muscovado)
200 г меко масло
50 г меласа (1 препълнена супена лъжица)
4 яйца от свободно отглеждани кокошки
3 супени лъжици сладко от кайсии
400 г марципан
1/2 доза пластичен шоколад (рецептата по-долу)
захарни перли, конфети, дребни бонбони и панделки за декорация
Всички сушени плодове, настърганата кора от цитрусите, лимоновият сок и уискито се смесват в голяма купа. Разбъркват се добре. Купата се покрива със стреч фолио. Плодовете се оставят да отлежат цяла нощ на стайна температура.

Форма за кейк с подвижни стени и диаметър 20 см. се намазва с мазнина. От хартия за печене се изрязва кръг с диаметър 20 см. и се поставя на дъното на формата. Също от хартия за печене се изрязва лист с дължина около 1 метър. Листът се прегъва четири пъти по дължина, така че да се образува лента. Лентата се прави на кръг с диаметър 20 см. и се поставя от вътрешната страна, плътно по стените на формата. Ако е необходимо, краищата на лентата се закрепят с топлийки или кламери. (Топлийките да не бъдат с пластмасови главички.)

В голяма купа се смесват пресятото брашно, бадемите, подправките, захарта, маслото, меласата и яйцата. Разбиват се за няколко минути с миксер, с приставките за тесто или на ръка с дървена лъжица. Сместа трябва да стане гладка и еднородна. Към нея се добавят сушените плодове и всичко се разбърква много добре.

Сместа се изсипва в подготвената форма. Разпределя се равномерно и формата се тръска 3-4 пъти с малко повече сила в плота, за да се елиминират въздушни пространства в кейка. Сместа се заглажда на повърхността с лъжица, намокрена в топла вода.

Фурната се нагрява на 140°C. Кейкът се пече в предварително нагрятата фурна за 2 часа и 30 минути. След като се извади от фурната, кейкът се оставя да изстине напълно във формата преди да се извади. Най-добре да се остави за цяла нощ. След това се изважда от формата, отстранява се хартията за печене от стените и дъното на кейка. По желание може да се сиропира леко с предпочитан алкохол. Ако кейкът ще бъде съхраняван за по-дълго време, след като изстине, хартията за печене не се маха и кейкът се увива добре в алуминиево фолио. Прибира се в плътно затворена кутия.
« Последна редакция: Декември 23, 2014, 16:51:02 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #714 -: Декември 23, 2014, 16:47:45 »

ти малумен ли си?
Хапни бразилски орех на ленти и пий един сок от тибетски листа,че нещо ти сече мисълта.Факт е че с военни действия сте пълен провал.Другият път като вземете реалм с битки и ги защитите ,а не си менкате пясъчни кули,пак пиши.Аре у лево.
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Darkov
Редник
*

Karma: +3/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 31


Профил
« Отговор #715 -: Декември 23, 2014, 17:14:30 »

Хапни бразилски орех на ленти и пий един сок от тибетски листа,че нещо ти сече мисълта.Факт е че с военни действия сте пълен провал.Другият път като вземете реалм с битки и ги защитите ,а не си менкате пясъчни кули,пак пиши.Аре у лево.

С военни действа вземхе всички замъци без 1.
Ти си....
Вие без военни действия взехте един  замък и нищо правите.

Вие играете без военни действия и като мамите хората.
Вие сте абсолютен провал по економика, по военни действия, по начин на играя, по организация. Само в едно ви бива, да се надявате големите да не ви бият и накрая да ги изпарзаляте.
Вие сте ....
Добри думи и накрая ни показвате среден пръст.
За нищо не ставате и никога не сте ставали. Сега и за хора не ставате.
Вие не залужавате моето внимание повече. Долни от най-долните.
« Последна редакция: Декември 24, 2014, 23:39:02 от Th3l3g3nD » Активен
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #716 -: Декември 23, 2014, 17:29:35 »

Виж сега.Аз говоря от мое име.Хроникирам си от мое име.Какво прави съюза на Рицарите,не знам.Аз си влизах рядко,поглеждах ви и ви се смях.Не ми говори в мн.ч.Вие,ние,фактите са си факти.За мен тази ера с пускането на реалма свърши.От тогава само се смея...на ваш гръб.Ъндърстенд Grin И по-леко с жлъча,ще ти приседне салатата от индонезийски рапани със сос от пържени водорасли Grin
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Darkov
Редник
*

Karma: +3/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 31


Профил
« Отговор #717 -: Декември 23, 2014, 17:39:54 »

Виж сега.Аз говоря от мое име.Хроникирам си от мое име.Какво прави съюза на Рицарите,не знам.Аз си влизах рядко,поглеждах ви и ви се смях.Не ми говори в мн.ч.Вие,ние,фактите са си факти.За мен тази ера с пускането на реалма свърши.От тогава само се смея...на ваш гръб.Ъндърстенд Grin И по-леко с жлъча,ще ти приседне салатата от индонезийски рапани със сос от пържени водорасли Grin

Тоест, ти си наистина ... Мерси за потвърждението. Нямам повече въпроси.
Мен пък не ме интерсува какво си правил, кой си и какво искаш. А само това което заявяваш. А както сега написа, даже не знаеш какво заявяваш.
Май аз трябва да се смея сега  *hihi*
« Последна редакция: Декември 24, 2014, 23:39:34 от Th3l3g3nD » Активен
neelka
Лейтенант
***

Karma: +64/-71
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #718 -: Декември 23, 2014, 17:42:46 »

Хапни бразилски орех на ленти и пий един сок от тибетски листа,че нещо ти сече мисълта.Факт е че с военни действия сте пълен провал.Другият път като вземете реалм с битки и ги защитите ,а не си менкате пясъчни кули,пак пиши.Аре у лево.

Против обидите съм, но Дарков е прав за едно - адски неорганизирани и неориентирани сте.
Вие дори си нямате представа от нещата които се случват в съюза ви.
Нямате идея кой ви управлява армията, на кой да благодарите за този ви замък. Кой седи и ви пази, кой и как поемаше нашите атаки. Няма и да го разберете вероятно. Цялата ера е едно щастливо за вас стечение на обстоятелствата, което се случва не защото сте си го заслужили.

Спрете се по темата и вместо да се спорите, се радвайте на празниците.
Активен
Malaspina
Редник
*

Karma: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 12



Профил
« Отговор #719 -: Декември 23, 2014, 17:47:27 »

Нелка е права Smiley
Правете баниците и баклавите,точете виното Коледа е все пак Smiley
Активен
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 73   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!