Imperia Online България  
Март 29, 2024, 05:02:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 73   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво стана, та не вечеряхме ?  (Прочетена 178778 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #660 -: Декември 18, 2014, 21:00:10 »

Та понеже предполагам 99% от вас никога не са постигали нищо в отборни игри на международна сцена .... Силно ви препоръчвам да поиграете малко Lineaage 2 .  Там ще разберете какво е Чест , Достойнство , Доблест , Вярност ..... За сметка на това ще получите Уважение и Признателност . Защото чувството да си един от 32-та ГЕРОИ сред над 15 Хиляди играчи е невероятно . Защото когато тичаш през полетата на Виртуалният свят заради някаква глупост и виждаш как групи от по 7 -9 човека спират да се бият и те поздравяват .... това е несравнимо със селянията на И.О.

Ама и да ви кажа честно .... Сигурно 90% от вас не са били и в казарма  *crazy* *crazy* *crazy* *crazy*


На това пиле тази нощ да не му се дава просо. *PUNISH* Много мокри сънища сънува. *write*   Абе ти в каква казарма си ходил и в коя книга ги прочете тия думи  "Чест , Достойнство , Доблест , Вярност" .Да вземеш да ги разясниш на боеца надут с копресор.Или на боеца разстрелял целея караул след системни 24часови стойки.В кой свят в казармата човек научава тия думи. *crazy* Да взема да отида да послужа там.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #661 -: Декември 18, 2014, 21:06:39 »

Гаро,моля не го викай Grin

Марто,не оставяй хора да иронизират МНОГОКРАТНО имена на съюзи.Това по принцип е обидно и наказуемо. Wink
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #662 -: Декември 19, 2014, 10:19:11 »

На това пиле тази нощ да не му се дава просо. *PUNISH* Много мокри сънища сънува. *write*   Абе ти в каква казарма си ходил и в коя книга ги прочете тия думи  "Чест , Достойнство , Доблест , Вярност" .Да вземеш да ги разясниш на боеца надут с копресор.Или на боеца разстрелял целея караул след системни 24часови стойки.В кой свят в казармата човек научава тия думи. *crazy* Да взема да отида да послужа там.


Не те знам .... Не те познавам и 5 пари не давам за теб ... Ако не си играл 177 и ерата за която се говори ....То ти си поредният лакей който влиза с голо дупе в турската баня и си подхвърля сапунчето смело .... Затова и на теб ти препоръчвам .... Пускай детско филмче на компа ....  *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
mahimus
DavidBruffAJ
Майор
*****

Karma: +150/-132
Неактивен Неактивен

Публикации: 631



Профил
« Отговор #663 -: Декември 19, 2014, 10:36:44 »

сега седнах да прочета темата.

Не знам коя ера си играл, обаче мен вече не ме интересува кой какво е казал и кой какъв е, а кой какво е направил.
Съюзите които играха в бг18 са 3. IMPERIA_MASTERS, Toxic и Honour. Цяла ера се бием с лични армии, имаме конкурентен шпионаж и контра шпионаж, съюзни проучвания, чудеса, за всичко се мисли. Колко армия кога да се дари и къде.
Съюзни битки имаше, 48 часа почти без спиране за централния замък, неделните дни. Вие с гап нещо правихте ли тази ера? Уговорките станаха след като минаха битките и те бяха защото щяхме още да се бием с мастерите вместо да почиваме(а мога да гарантирам, ние златото нямаше да им го дадем, никога), те  щяха да ни спрат влянието ако им нападме замъци. А те искат медал и имат право да искат поне бронз. С хонор съм се разбирал напълно тази ера.

Единствените хора с право на глас са хората в Toxic и Honour тази ера. Ако някой иска нещо, да се моли на тях. Нитo mahimus, или който и да е друг ме интересува. Ако иска той да говори с ddimov2, него ще го слушам, защото ddimov2 всъщност е помагал и има право на глас. Аз не съм длъжен да седя и да се тормозя заради други хора. Особедно когато някои от тях не ги интересува и не знаят какво правят(гап). Досега се съобразявах и никой не се замисли че и на мен не ми се играе, и накрая ние сме виновни. Вече се съобразявам само с хора които го заслужават, с действия в играта. Ако някой иска нещо, да говори с тях.

Сега ако вдигнем 60% вляиние: Весела Коледа !
Ако не, ние можем да си седим и да си гледаме сеира до края. Не сме го решили ние още. Това него решавате вие, а хората които са играли. Просто ви напомням този прост факт. Аз не съм давал обещания по тази тема и няма и да дам сега.

На който не му харесва, да направи съюзна армия и да действа.

-Дарков спокойния

п.с.: специален поздрав за спартанците, те пазеха по-добре замъка от рицарите, а с по-малка армия.

бля бля бля за 8 дена един замък сте взели. Много бързо мога ви оправя и медал да не видите но не искам да се скарам с някой хора. Играите си до 2 февруари когато свършва ерата и може да имате 2воен празник. Факта си в факт по флегматичен съюз не съм виждал

 Максимус /командир на северните армии и генерал на CREATORSките  легиони/
« Последна редакция: Декември 19, 2014, 10:40:26 от mahimus » Активен

GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #664 -: Декември 19, 2014, 12:27:10 »


Не те знам .... Не те познавам и 5 пари не давам за теб ... Ако не си играл 177 и ерата за която се говори ....То ти си поредният лакей който влиза с голо дупе в турската баня и си подхвърля сапунчето смело .... Затова и на теб ти препоръчвам .... Пускай детско филмче на компа ....  *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Не каза де си служил пиле.Иначе по глупстите които пишеш разбрах ,че нищо не знаеш за играта.В това няма нищо лошо.Тя не на всеки се отдава.Затова създателите и се погрижиха и за такива като теб.Ползвай опцията "вземи диаманти" и може да се доближиш до добри резултати.Не се сърди обаче когото тук малко ти се посмеем.Без хора като теб този форум е по мъртав и от играта.
« Последна редакция: Декември 19, 2014, 12:30:55 от GARIO » Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #665 -: Декември 19, 2014, 12:43:52 »

Не каза де си служил пиле.Иначе по глупстите които пишеш разбрах ,че нищо не знаеш за играта.В това няма нищо лошо.Тя не на всеки се отдава.Затова създателите и се погрижиха и за такива като теб.Ползвай опцията "вземи диаманти" и може да се доближиш до добри резултати.Не се сърди обаче когото тук малко ти се посмеем.Без хора като теб този форум е по мъртав и от играта.

Дали разбирам или не ... не си ти човека ( или подобни на Лазо и компания ) машини за убиване известни в - ЦЯЛ СВЯТ и околните села  *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #666 -: Декември 19, 2014, 14:14:55 »

Катиното мезе е специалитет на Плевенския край.
"КAТЕНО МЕЗЕ" -така се е казвало в оригинал.Това е специалитет на ресторант "Червено знаме" (сегашният "Каменица" в гр.Плевен - наименувано е на глaвия готвач Иван Катев .По-долу видях рецепта която се доближава на популярната в наши дни .
В оригинален вид -мезето е представлявало парчета месо нарязано на хапки изпечено с мазнина, сол и черен пипер .Гъбите са се сварявали отделно , нарязвали са се а бульона от тях се запазва за приготвяне на соса.
Соса се получава от комбинирането на бульончето от печеното месо и бульона от гъбите ,в мазнина се препича брашно докато придобие цвят на печени орехи , разрежда се с бульона , добавя се бяло вино и черен пипер и се посолява на вкус , След това всичко се смесва - като в миналото се е поръсвали със ситно - нярязана луюта чушка
Продукти:

Свинско месо
Гъби /пресни или консервирани/
Мазнина
Сол
Брашно
Люти чушленца
Лимон

Приготвяне:

Голямо парче свинско месо от бут се намазва със сол и мазнина и се пече във фурната с малко водичка. Оставя се накрая водата да се изпари съвсем и соса на дъното на тавичката да се запече /да покафенее/. Изважва се изпеченото месо от тавата, а в нея се налива отново вода и се връща във фурната, за да се разтвори запеченият сос и да се получи кафяв бульон.
Запържват се в малко мазнина 2-3 суп. лъжици брашно. Прибавя се с бъркане към него бульона от тавичката и се оставя да поври, за да се свари брашното. Ако бульона не е достатъчен и соса е много гъст се добавя още вода. /Не правете соса прекалено гъст, защото като постои се сгъстява още./ Овкусява се на сол и когато се свали от котлона се прибавя сок от лимон /на вкус/ и парченце лимон с кората за аромат /лимончето се оставя в соса за десетина минути и се изважда след това/. Между другото, това е в общи линий рецептата за "Основен печен сос", но за него се пекат кокали не месо. Резултата е същият.
Изпеченото месо се нарязва на кубчета и се подрежда в саханче на ивица по средата. Върху него се посипват нарязани бланширани гъби /може и консервирани/.
Полива се с приготвения сос и се слага на котлона да заври без да се бърка.
Когато е готово се поставят люти чушленца /пресни или от туршия/,стръкче магданоз и резенчета лимон за украса.
« Последна редакция: Декември 19, 2014, 14:26:20 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #667 -: Декември 19, 2014, 14:25:00 »

Киселото зеле готово ли ви е ?  Grin
Активен

Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #668 -: Декември 19, 2014, 14:26:55 »

Киселото зеле готово ли ви е ?  Grin
Да, моето го бях затиснал със жълто паве  Grin Grin Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #669 -: Декември 19, 2014, 14:33:18 »

Да, моето го бях затиснал със жълто паве  Grin Grin Grin

На моето му платих 2 диаманта, за да съкратя времето да омекне, че ракията е готова за пиене отдавна и се забавихме  Grin
Активен

creative6
Редник
*

Karma: +21/-6
Неактивен Неактивен

Публикации: 45



Профил
« Отговор #670 -: Декември 19, 2014, 16:20:22 »

На моето му платих 2 диаманта, за да съкратя времето да омекне, че ракията е готова за пиене отдавна и се забавихме  Grin

хахахааххахах !!! Grin:D
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #671 -: Декември 19, 2014, 16:43:27 »

На моето му платих 2 диаманта, за да съкратя времето да омекне, че ракията е готова за пиене отдавна и се забавихме  Grin
риготвяне на Банска Капама

Нарязваме зелето и го обезсоляваме като го накиснем във вода, след което го изстискваме много добре от водата.

Запържваме ориза с черен пипер.

Вземаме един глинен съд около 7-10 литра и започваме да редим съставките в следния ред: зеле - телешко месо - ориз - пак зеле - свинско месо - ориз - зеле - кървавица - ориз - зеле - пиле и т.н докато не подредим всичките продукти.

В отделните слоеве се слага дафинов лист, общо към 3-4 листа са необходими, не повече.

Слагате кисналото цвекло само ако го харесвате като вкус, в противен случай не.

Печене
Под капака на гювеча слагаме фолио за печене, притиснато към главата на съда, за да не издиша под капака.

Поставяме глинения съд във фурната и оставяме капамата да заври за 30 мин на 250 C. Като се чуе бълбукане значи е завряла. Намаляме на по-слабо на 150 градуса и печем 3 часа.

По желание може да се сложи и червено цвекло, нарязано на дребно към продуктите.

Това е оригиналната рецепта на Банска Капама, предоставена от леля Мария от къща Лазур в Банско, гощавала хиляди гости с вкусните си бански гозби.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #672 -: Декември 19, 2014, 16:45:15 »

хахахааххахах !!! Grin:D

Един колега и той  зор та зор. Разформировал 2 паладина и какъв суджук е направил за мезенце... Явно е имал търговски пост над ''Подправки'', защото бая е пресолил деликатеса. Търся си някой с колония или пост над ''Вино'' и да слагам масата да вечеряме Grin
Активен

Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #673 -: Декември 19, 2014, 16:48:40 »

Ясно Smiley

Дай рецепта за Заек, че мисля да си изям аватара  Grin Grin
Активен

Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #674 -: Декември 19, 2014, 16:50:48 »

Дай рецепта за Заек, че мисля да си изям аватара  Grin Grin
Заек по Италиански
НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ
Добави в списъка за пазаруване800 г заешко месо
Добави в списъка за пазаруване2 с.л. олио
Добави в списъка за пазаруване125 г масло
Добави в списъка за пазаруване50 г сланина
Добави в списъка за пазаруване1 глава лук
Добави в списъка за пазаруване2 скилидки чесън
Добави в списъка за пазаруване1 парче целина
Добави в списъка за пазаруване100 г гъби
Добави в списъка за пазаруване1/3 ч.ч. бяло вино
Добави в списъка за пазаруване3-4 бр. домати
Добави в списъка за пазаруване1 ч.л. ситно нарязан магданоз
Добави в списъка за пазаруванесол, черен пипер

 
НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Почистваме и измиваме месото. Нарязваме го на малки парчета, посоляваме ги и ги поръсваме с черен пипер. В олиото запържваме сланината, а в 2/3 от маслото запържваме лука, счукания чесън, нарязаната на ситно целина и магданоза. Прибавяме месото и го запържваме хубаво. Наливаме виното и добавяме нарязаните гъби. Накрая прибавяме обелените и настъргани домати, захлупваме съда и задушаваме до омекване на месото. Преди да поднесем, добавяме разтопеното масло. Сервираме ястието топло.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 73   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!