Imperia Online България  
Април 25, 2024, 15:41:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Анексиране към каса  (Прочетена 4913 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kataluneca89
Майор
*****

Karma: +74/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 772


I GAVE YOU THE LAST RITES REST IN PEACE !!!


Профил
« -: Септември 25, 2014, 10:15:51 »

Имам един въпрос ако може Някой от админите да ми отговори КОГА една империя изчезва от глобалната карта ? Понеже пробваме да анексираме към някоя каса и не ни дава... но на други им дава може ли да обясните защо на едни им дава да се анексира към каса а на други не ?
Активен
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #1 -: Септември 25, 2014, 10:24:00 »

Имам един въпрос ако може Някой от админите да ми отговори КОГА една империя изчезва от глобалната карта ? Понеже пробваме да анексираме към някоя каса и не ни дава... но на други им дава може ли да обясните защо на едни им дава да се анексира към каса а на други не ?
Не съм админ, но мога да Ви отговоря.
Касата трябва да е празна и да има само 1 провинция (само столица). Ако има повече от една провинция, не се премахва.
Активен
kataluneca89
Майор
*****

Karma: +74/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 772


I GAVE YOU THE LAST RITES REST IN PEACE !!!


Профил
« Отговор #2 -: Септември 25, 2014, 10:38:11 »

Не трябва ли да минат 7 дена от ставането на каса да се превърне в неактивна ? и да може да се анексира към нея ?
Активен
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #3 -: Септември 25, 2014, 10:44:57 »

да, затова написах празна каса, а тя става такава 7 дни след като империята е станала каса - символът е празно сандъче на глобалната карта
Активен
kataluneca89
Майор
*****

Karma: +74/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 772


I GAVE YOU THE LAST RITES REST IN PEACE !!!


Профил
« Отговор #4 -: Септември 25, 2014, 10:49:25 »

http://prntscr.com/4q3rti    http://prntscr.com/4q3rzi   ако не бъркам на 14 ден след началото на ерата една империя може да е неактивна и да може да се анексира към нея ... днес сме 13 тия ден на ерата а някой анексират към неактивни каси от 12 тия ден къде е уловката ?
Активен
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #5 -: Септември 25, 2014, 11:25:54 »

Прав сте, ето отговор на админ по този въпрос за свят бг18
http://prntscr.com/4q3xqi
Това което цитирате противоречи на това правило и е добре да пишете на съпорта , като дадете и конкретни примери.
Активен
anita2000
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 245


Профил
« Отговор #6 -: Септември 25, 2014, 16:48:30 »

Конкретният пример може да се види от всички - играч номер едно в класацията xcipx
На него му се освободи място въпреки че противоречи на правилата - явно е въпрос на кличество купени диаманти  *pardon*
Активен
observer
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #7 -: Септември 25, 2014, 22:16:04 »

Ех, наивни ми господине, парата определя правилата на играта, не написаното някъде!!! Всички сте равни, но някои са по-равни. Направих си труда да разгледам света 177. Всички нулеви каси светят, с изключение тези около на г-н/г-жа xcipx. Иска ми се да кажа, че той/тя ги е духнал/а и са угаснали, но истината е, че вие го духате, защото пред парата, правдата не играе ! Успех с напъните, макар и безсмислени  *hihi*
Активен
kataluneca89
Майор
*****

Karma: +74/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 772


I GAVE YOU THE LAST RITES REST IN PEACE !!!


Профил
« Отговор #8 -: Септември 26, 2014, 09:01:25 »

АЛООООООООООООООО ВАНЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ гергараааааа и другите тука пак ли пропускате темата ? ? ? не ми се скатавайте до другата седмица и да ми излезте с обяснението ми то са минали 14 дена ... искам отговор защо в целия свят касите са активни само около xcipt  в 177 касите са мъртви ? ? ?
Активен
lazo313
Капитан
****

Karma: +131/-106
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« Отговор #9 -: Септември 26, 2014, 09:06:20 »

Дами и господа от съпорта хайде малко по сериозно а ?Малко така почва да прелива чашата...не знам дали го усещате !?!
Активен
Angie
Community Manager
*

Karma: +27/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 557


Профил
« Отговор #10 -: Септември 27, 2014, 18:29:22 »

Благодаря Ви, ще проверим.
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #11 -: Септември 29, 2014, 12:05:14 »

От известно време търсим решение на проблема с освобождаване на повече място за анексиране. В момента колегите са почти на финала на тази задача. Акаунтът xcipt е избран от нас за тестване на функционалността в реална среда. След като се свързахме със собственика на акаунта и той даде съгласието си, тествахме с неговия акаунт как ще се развият събитията, след като промяната влезе в сила. Промяната ще се състои в това: ексклузивната зона на играчи, които не са влизали в акаунтите си повече от 1 седмица, и които имат само столица, ще може да се настъпва от други играчи. Тази промяна крие редица рискове, поставя въпроси, с които трябва да се съобразим, например> какво ще се случи, ако собственикът на акаунт, неактивен от една седмица и т.н. реши да влезе в акаунта си след 3 седмици, когато някой друг е настъпил неговата зона? И т.н. Затова, единственият начин да разберем как ще се получат нещата и дали ще се получат, е този: да тестваме в реална среда, с реални акаунти и реални ситуации.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
kataluneca89
Майор
*****

Karma: +74/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 772


I GAVE YOU THE LAST RITES REST IN PEACE !!!


Профил
« Отговор #12 -: Септември 29, 2014, 12:11:47 »

Брех брех .... мн случайно как избрахте точно профила който налива най най най мн диаманти .. само по 400 евро на  4 дена ....  как пък точно заради тази ви промяна той на 16 тия ден след началото на ерата е с елит а ние сме още с тежки ... как пък успяхте точно на него да му дадете такъв бонус че е супер напред с материала а ние се мъчим КАК КАК КАК ДА ГО ДОГОНИМ СЕГА КАК КАК КАК ?
САМО ДА СЪМ ЧУЛ ОЩЕ ЕДИН ПЪТ ЧЕ МЕРИТЕ С ЕДИН АРШИН ИГРАЧИТЕ КОЙТО НЕ ПЛАЩАТ, ТЕЗИ КОЙТО ПЛАЩАТ И ТЕЗИ КОЙТО ПЛАЩАТ АДСКИ МНОГО !!!
ПС :  БЛАГОДАРИМ ПОНЕ ЧЕ ТОЗИ ПЪТ НЕ СЕ СКРИХТЕ И СИ ПРИЗНАХТЕ ЧЕ НЯКОЙ СА БОГОМАЗАНИ ОТ ВАС А ДРУГИ НЕ Wink  
ПС : ТО ПОНЕЖЕ Е МНОГО ТРУДНО ДА ПУСКАТЕ ИГРАЧИТЕ НА РАЗСТОЯНИЕ КОЕТО ДА ГАРАНТИРА ПОНЕ ЦВ 13 НА ВСЕКИ !!!!!
ПС:  "Колко диаманта трябва да купи човек, за да е единствения "експериментален" акаунт в играта?  КОЛКО ? ? ? 
« Последна редакция: Септември 29, 2014, 12:26:15 от kataluneca89 » Активен
anita2000
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 245


Профил
« Отговор #13 -: Септември 29, 2014, 12:21:15 »

Горкият - сигурно едва сте го убедили да се съгласи да стане опитно зайче и да се жертва за каузата  *hahaha*
Активен
anita2000
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 245


Профил
« Отговор #14 -: Септември 29, 2014, 13:05:53 »

Така, посмяхме се малко (през сълзи), сега няколко думи защо отговорът издиша (имам известен опит в проучвания и за целта си има няколко основни правила, никое от което не се спазва в случая)

1. Когато се тества каквото и да е в "реална среда", не се ползва един акаунт за целта, а по-голям брой - с 1 тестван акаунт и един премахнат акаунт на неактивен играч от картата, шансовете ви да извлечете каквато и да е информация, клонят към нула.

2. Винаги - абсолютно винаги - когато се избират акаунти за тестване се вземат средностатистически такива - да се вземе акаунт за тестване, който е с 10 пъти повече нетни точки от останалите в топ 20 и да му се даде допълнително предимство за сметка на другите играчи е просто абсурдно. За тестване можехте спокойно да изберете играчи около 100-но място например, които също могат да анексират извън ексклузивната си зона и които няма да повлияят на развитието на играта и спечелването на реалма, какъвто е случаят с xcipx

3. Когато се ползва акаунт за тестване, нормалното в случая е въпросният акаунт да получи някаква награда за това, че си предоставя акаунта, а не обратното - да се избере човекът, който плаща най-много на ВАС.

4. При положение, че играта и разработчиците са българи, то е меко казано странен фактът, че за тестове сте избрали чужденец - нямам намерение да оспорвам езиковите познания на екипа, но определено би било по-лесно и по-ефикасно от гледна точка на събирането на информация, да се избере БГ играч за тестор.

И в заключение - когато видях, че е премахнат играч от картата, писах на съпорта с молба за същото - ето и отговора, който получих. Ако са трябвали акаунти за тестване, щях да се съглася на драго сърце, но явно е само за някои Wink

За съжаление не можем да премахнем който и да е било потребител от глобалната карта, може да изчакате някой от съседите Ви да се превърне в изоставена провинция и тогава да завземете територията му. За момента това бих могла да Ви посъветвам.

ПС: - относно разположението на акаунтите на картата - в случая съм съгласна с каталунеца - вместо да се търси начин за премахването на неактивните, по-добре е да се предостави достатъчно място на всички играчи за развитие на допълнителни провки.
Представете си, че някой извади лошият късмет да е заобграден изцяло от активни акаунти и няма как да "настъпи" извън зоната си - а това не е просто хипотеза, такива случаи има реални.
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!