Imperia Online България  
Март 28, 2024, 18:41:37 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВЕТОВНОТО 2014  (Прочетена 78840 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Tdj1
Редник
*

Karma: +10/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 35


Профил
« Отговор #540 -: Ноември 21, 2014, 21:57:46 »

Pffff
Страхотно ! Невероятно ! Каква драма !

Да а ма НЕ !
Световно първенство по харчене на пари  *hahaha*

1,2,3, Мерси !!!!

Нямам думи просто , не умения, не издръжливост , не спортна злоба , не геймърски качества , а ПОРТФЕЙЛИТЕ решават съдбата на лакомията на собствениците !
Примерите и сравненията може да са много ! Представете си че на олимпийски игри на 100м спринт (една от най-атрактивните дисциплини ) за 1вите 70м Хамериканците наддават с 70% от (БВП)  Shocked
натам мисля и вие може да си фантазирате !
Страшна тъпотия ,Страшна !

п.п Затова световете са празни , затова !
Активен

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят !
Руски форум: питаш нещо и теб те питат !
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #541 -: Ноември 21, 2014, 22:38:36 »

Парите трябва да се уважават. Три световни по ред капитала в своя най-чист вид, добил плът в образа на БРАЗИЛИЯ не може да получи подобаващо място на стълбицата на успеха. Първо световно - тотална победа на знанията и уменията. Второ световно - тотална победа на знания, умения, хъс и непримиримост. Перефразирам Г-н Вейдър - "Победихте веднъж, сега пак побеждавате, е много е господа, прекалено много, другите нации ще се откажат"
Трето световно - България разрушава мераците на капитала и пътувайки трети път към върха не отчита балканския манталитет на Хърватия. Отново крах на капитала - хитроста е на върха.
Четвърто световно тече - мисля че парите ще добият полагащото им се място.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Tdj1
Редник
*

Karma: +10/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 35


Профил
« Отговор #542 -: Ноември 21, 2014, 22:48:45 »


Четвърто световно тече - мисля че парите ще добият полагащото им се място.
[/quote]

Би трябвало за 4 години да са се научили как да харчат Wink
Въпроса е че това не е състазание Wink в състезанията има правила тука има само едно Wink
И нека който харчи най-много победи !  *hahaha*
Активен

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят !
Руски форум: питаш нещо и теб те питат !
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #543 -: Ноември 21, 2014, 23:07:04 »

12 замъка ги имат за повече от 12 часа - колко влияние спечелиха? Отговор: 77 Ще дадат замъците на гюме на другите съюзи
И 25 замъка да направят за тях няма никакво значение, защото не са им нужни всичките. 4 ще задържат на макс влияние и всичко приключва. Да в момента може да правят по 5 влияние на час, но след 2 дни ще правят по 50, а след 3 - по 200 Wink

На мен ми е интересно другите съюзи как ще им противодействате. Tdj1 го написа това е състезание по финансов ресурс, а не по можене. Ако беше по можене тогава първото място щеше да е за България, второто за Румъния, а за третото ще борят Бразилия, Полша, Сърбия. Последния е доста класен отбор, но хората нямат или са решили, че е бесмислено да влизат в игра на финансов ресурс вместо на можене... За съжеление състезание по можене няма да видим...
« Последна редакция: Ноември 21, 2014, 23:08:59 от The_God » Активен

kataluneca89
Майор
*****

Karma: +74/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 772


I GAVE YOU THE LAST RITES REST IN PEACE !!!


Профил
« Отговор #544 -: Ноември 22, 2014, 00:11:29 »

лошо лошо ... Бразилците се ориентираха и към нашия квадрат от замъци Cry  положението не е никак розово за съжаление ...
Активен
gogata2013
Гост
« Отговор #545 -: Ноември 22, 2014, 02:58:34 »

лошо лошо ... Бразилците се ориентираха и към нашия квадрат от замъци Cry  положението не е никак розово за съжаление ...
Освен едно голямо благорадско на Бразилия да кажем - не виждам друго какво  Grin

Честно, не мисслех , че са такива кухи китари
« Последна редакция: Ноември 22, 2014, 03:01:47 от gogata2013 » Активен
gogata2013
Гост
« Отговор #546 -: Ноември 22, 2014, 03:04:19 »

И 25 замъка да направят за тях няма никакво значение, защото не са им нужни всичките. 4 ще задържат на макс влияние и всичко приключва. Да в момента може да правят по 5 влияние на час, но след 2 дни ще правят по 50, а след 3 - по 200 Wink

На мен ми е интересно другите съюзи как ще им противодействате. Tdj1 го написа това е състезание по финансов ресурс, а не по можене. Ако беше по можене тогава първото място щеше да е за България, второто за Румъния, а за третото ще борят Бразилия, Полша, Сърбия. Последния е доста класен отбор, но хората нямат или са решили, че е бесмислено да влизат в игра на финансов ресурс вместо на можене... За съжеление състезание по можене няма да видим...
Галине, защо продължаваш да си такава "рибка" - нещо дипломацията ти куца жестоко. С 4 замъка дори хипотечтично не може да вземеш рийлма, при положение, че 2/3 от картата играе срещу теб и ще те извърти
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #547 -: Ноември 22, 2014, 10:50:46 »

Галине, защо продължаваш да си такава "рибка" - нещо дипломацията ти куца жестоко. С 4 замъка дори хипотечтично не може да вземеш рийлма, при положение, че 2/3 от картата играе срещу теб и ще те извърти
нека да съм рибка, но както винаги плувам в правилната река... все пак ще се въздържа от квалификации, епитети и/или да слагам етикети.
Аз щом съм написал, че може да се вземе реалм с 4 замъка при тези правила, които са в момента, значе може. Това, че ти не може да го направиш е друга тема  Tongue
Искам да видя как тези 2/3 ще ги спрете... Ние успяхме, спряхме ги, 6 човека бяхме + някой друг хърватин. Ние ги оставихме без медал, а вие? Интересно ми е как ще се противопоставите на бразилците, защото докато те се развиват повечето сте като зрители с билет, с различна цена ...
Всички знаят, че не съм по дипломацията и не ми и трябва. Аз съм достатъчно можещ и силен да побеждавам без съюзници. Правил съм го навремето в една игра, когато финансовия ресурс не определяше победителя Wink А накрая дипломантите как ще разделите баницата, когато всички ще протегнат ръка към най-голямото парче  Grin
Активен

dimitur4o
Майор
*****

Karma: +183/-268
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


spotless mind


Профил WWW
« Отговор #548 -: Ноември 22, 2014, 13:21:38 »

нека да съм рибка, но както винаги плувам в правилната река... все пак ще се въздържа от квалификации, епитети и/или да слагам етикети.
Аз щом съм написал, че може да се вземе реалм с 4 замъка при тези правила, които са в момента, значе може. Това, че ти не може да го направиш е друга тема  Tongue
Искам да видя как тези 2/3 ще ги спрете... Ние успяхме, спряхме ги, 6 човека бяхме + някой друг хърватин. Ние ги оставихме без медал, а вие? Интересно ми е как ще се противопоставите на бразилците, защото докато те се развиват повечето сте като зрители с билет, с различна цена ...
Всички знаят, че не съм по дипломацията и не ми и трябва. Аз съм достатъчно можещ и силен да побеждавам без съюзници. Правил съм го навремето в една игра, когато финансовия ресурс не определяше победителя Wink А накрая дипломантите как ще разделите баницата, когато всички ще протегнат ръка към най-голямото парче  Grin

Пич нали бахте загърбили хейта и викахме за нашите, к'во стана ? ОК супер играл си , побеждавал си , БИЛ си някой...сега си просто зрител ОК  Wink И като такъв моля те запази си мнението за себе си , особено ако е хейтърско и типично по БГ поучително!
Активен

КуКу
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #549 -: Ноември 22, 2014, 14:05:05 »

Пич нали бахте загърбили хейта и викахме за нашите, к'во стана ? ОК супер играл си , побеждавал си , БИЛ си някой...сега си просто зрител ОК  Wink И като такъв моля те запази си мнението за себе си , особено ако е хейтърско и типично по БГ поучително!
Знам, че много ви преча, като постоянно пиша истини, но няма да спра. Затова и нека да съм "рибка", хейтър или още някакъв си.
Аз продължавам да викам за нашите, но това прече ли да отразявам световното? Аз не искам да слушам Отон и девойката до него, затова си коментирам в темата. На който не му харесва да не чете какво пиша, както и аз не слушам коментарите на босовете... Аз няма да си мълча и ще продължа да отразявам световното по моя си неподправен начин. Някой трябва да пише как бразилците, метин, алекс (за тези знаехме какво ще направят и то е видно от класацията), иранеца (тоя е нова звезда) и всички други, които празнят баковите сметки. За тях ще продължа да пиша, защото те ще решат титлата... не тези, които спят на компютрите, не тези, които могат и знаят, а онези с дебелите портфейли.
Точно така аз съм играл преди, но сега не играя и да точно като ЗРИТЕЛ имам право да коментирам какво виждам. Особено след като няма информация от огневата линия...


Та по темата. Бразилците вдигат влияние по 40 на час, докато следващите ги отбори всички заедно вдигат по 16 на час (Croatiа 2, Italy 5, Iran 2, Bulgaria 4, Romania 3) На бразилците нетото продължава да е колкото на следващите ги три отбора в класирането. Отборите се сменят, но ситуацията се запазва.
1 Brazil     19 958 826
2 Croatia    6 242 679
3 Italy       4 432 696
4 Iran        8 500 612

Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #550 -: Ноември 23, 2014, 00:50:24 »

Днес има сериозно раздвижване при битката с замъците и борбата за влияние. Румънците взеха замък на иранеца, а бразилците взеха замък на румънците. Хърватите и италианците множат броя замъци, а българите запазват своите два, като видимо развиват храм в единия от тях (северния от двата). Всичките отбори са с различни диаманти и различни стратегии, да видим коя е най-добрата.

Стратегически играта е изключително интересна. Както можете да видите от картата (по-долу) иранеца е заобиколен от  румънците, които пък от своя страна на юг граничат с бразилците. При това развитие те (румънците) са прецакани, защото иранеца има един замък, на който ще вдига влияние, а бразилците от юг ще им покрият влиянието на другите замъци. Така румънците са притиснати до стената и напрактика влиянието, което могат да качват в бъдеще е много ограничено, защото иранеца и бразилците ще стигнат много по-бързо макс влияние чрез вдигане на храма и по този начин ще ги (румънците) задушат и изхвърлят от борбата.

Другата борба е на Изток-Югоизток където хърватите и италианците са взели замъците и се борят за влияние. Прави впечатление, че замъка, който развиват хърватите е заобиколен от три италиански и трябва да се обърне внимание на начина, по-който вдигат влияние. Хърватите вдигат на своя замък, който ще бие трите на италианците, докато последните вдигат влияние еднакво и на трите замъка. По този начин (италианците) са в губеща позиция поради факта, че на един замък много по-лесно се вдига влияние от колкото на три, както и по-лесно се пази. Реално по-този начин хърватите могат да се съсредоточат играта в един замък и ще изкарат от играта италианците.

Българите (досега не съм коментирал отбора за да не ме обвинят в пристрастност или хейтърство, или нещо друго, но не мога да го подмина, с оглед на ситуацията...) от своя страна са в много добра позиция, защото в североизточния квадрант има четири свободни замъка, а на запад имат румънски и бразилски замъци, които те не развиват и най-вероятно няма да бъдат пазени. Засега единствено притеснения единствено може да им създаде бразилския замък, който е на юг и последните развиват.
Бразилците имат силна стратегия за момента, като развиват 4 замъка, които са гранични северно на румънци, българи и хървати. Така спират влиянието на техните замъци и с южно поставените си могат обезпокоявано да вдигат влияние.  

Като дръпнем чертата в най-добра позиция (погледнато в перспектива) в момента са бразилците, следвани от хърватите и след това от българите.


« Последна редакция: Ноември 23, 2014, 00:53:58 от The_God » Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #551 -: Ноември 23, 2014, 10:56:28 »

За изминалите 11 часа промените не са малко, хърватите взеха на бразилците замък, нови отбори покориха замъци и се включиха в борбата. Явно тази нощ не един играч е будувал по малките часове. Новите играчи са Сърбия с два взети замъка в югозападния квадрант, на юг един замък са взели Полша, а като погледнем на североизток може да видим един турски замък, а до него Испания е зазидала флаг в една от малко свободни крепости. Все още има два останали невзети замъка – най-североизточния и най-южния. При първия борбата, ако има такава би била между Турция и България, а за втория Полша и Италия биха мерили сили.

Бразилците имат интересна стратегия, те развиват  8 замъка, като явно имат идея да се борят със хървати и румънци в момента. Замъка, който на който са развили най-голямо влияние видимо на картата (по-долу) показва как бие хърватския, под него и обезсмисля вдигането на храм от страна на граничещите го замъци от изток - хърватския и от юг – хърватския, на север – българския. Видимо от картата сериозна роля в борбата им (бразилците) с хърватите ще играе роля най-югоизточния замък, който е поставен между два хърватски замъка. Но проблемите не свършват до тук на северозапад румънците, притиснати от иранеца от своя страна натискат бразилците и засега са вдигнали по-голям от храм от своите съперници.

Хърватите дават сериозна заявка за медал, след като са взели бразилски замък и прилагат същата тактика като срещу италианците, а именно с 1 замък ще се опитат да се преборят или да ограничат влиянието на три. Много добра стратегия, която им дава предимство от чисто ресурсно отношение. Не само за вдигане на храм, но и при пазенето на въпросните замъци.



п.п. докато пишех поляците са взели южния замък и засега свободен остава само ъгловия североизточен.
« Последна редакция: Ноември 23, 2014, 11:00:10 от The_God » Активен

Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #552 -: Ноември 24, 2014, 16:40:20 »

Още не е късно да се направи обединение и да се координират атаките.
Давайте по -смело. Мисля, че може да ги разигравате, ако не друго и да допуснат грешка.

Дали ще се възползваме от нея -не знам, но без опити и дипломация, няма да стане.
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #553 -: Ноември 24, 2014, 20:59:35 »

Последният свободен замък (най-североизточния)  беше завзет от турците, като същевременно успяха да направят успешна инвазия по испанския замък. Днес мисля, че трябва да се обърне внимание на това, което направиха за последните 36 часа. А именно проявиха се като втората Бразилия. С много голям вложен финансов ресурс за много кратко време се изстреляха до третото място. Турците след като взеха последния замъка започнаха ударно да вдигат влияние, като в момента само последния взет от тях замък се нуждае от развие.
Вчера по обяд Метин стана първи по нето с 10 милиона , а втори беше бразилец с 8,8 милиона. Също така в топ 20 има вече два дни още двама турци. Като по този начин те са втория отбор след Бразилия, която е със седем представители. В класацията по отборно нето са трети с 31,6 милиона, докато пред тях са мистър петролен кладенец от Иран с 38,6 милиона (отборно нето) и водача Бразилия с 80,6 милиона.
За наше нещастие турците до утре ще приключат с вдигането на храма и на третия замък и ще трябва да се насочат към някой съсед, а в момента това са отборите на България на запад и Хърватия на Юг. Според мен ще се насочат на Юг, защото така ще ударят от чисто стратегическа гледна точка пряк съперник за медалите. След като Метин миналата година успя да изведе турците до третото място (апетита идва с яденето) тази година сигурно е решил да се бори за втората позиция. Но за разлика от миналата година, където беше единствения изявен финансово активен от неговия отбор, в момента в по-малка степен, но не за подценяване още няколко човека изпразват банковите сметки.



Докато всички останали си цъкат храмове и вдигат влияние трябва да се отбележи още едно събитие – взимането на бразилския замък от Българския отбор. По този начин Кървавото торнадо умножиха замъците до 4 броя. Желая им успешно пазене и развитие  bgflag
На 20.11.2014 някой от отбора е набил друг играч, като е спечелил медал за битка на деня *YAHOO*. Мисля, че някой от отбора трябва да излезе и да даде малко подробности. Зная, че са много натоварени с играта, но за 2 реда чиста статистика винаги има време Wink


Активен

Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #554 -: Ноември 24, 2014, 23:41:13 »

http://prntscr.com/59rmqu Smiley
Активен

Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!