Imperia Online България  
Април 18, 2024, 12:47:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем с местоположението и свойствата на обектите на глобалната карта  (Прочетена 1141 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Serpentarium
Лейтенант
***

Karma: +5/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 149



Профил
« -: Август 24, 2014, 16:04:34 »

Накратко. Вероятно проблемът е общ и затова не пиша за конкретен свят:

На този обект със съответните видими на снимката разположение и характеристики, започнах изграждането на колония(все пак да уточня, че става въпрос за v6 bg18).
Започнах но...:


Местоположението е същото характеристиките на добива са както следва за различен планинско горист терен. Желая проблема да се поправи и колонията ми да придобие характеристиките на планината на която се строи(все още не е завършена към момента), иначе казано добива на камък да  +30% а не +20. Разбира се, възможно е просто информацията в балончето да е погрешна и когато колонията се достои да си е с правилните характеристики, но дори само това да е проблема той трябва да се отстрани.

П.П. А да и странно защо изписаното разстояние е неправилно, колонията ми като че ли, е малко по-близко до столицата(а не по-далеч), или поне не е на различно разстояние от мястото, което съм посочил с курсора на мишката за първата снимка.
« Последна редакция: Август 24, 2014, 16:08:11 от Serpentarium » Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #1 -: Август 25, 2014, 12:05:02 »

Планинско-горист терен има 20% бонус към камък, тези 30% са грешно изписани.
http://www29.imperiaonline.org/imperia/game_v6/game/help/?section=global_map&lang=bg&speed=4#globalmap_22

Разстоянието се е сменило най-вероятно, защото колонията заема 4 квадратчета, т.е. при прегледа на терена сте виждали разстоянието само до 1/4 от цялата й територия.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Serpentarium
Лейтенант
***

Karma: +5/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 149



Профил
« Отговор #2 -: Август 25, 2014, 13:20:13 »

Когато посочих с мишката мястото на което после кликнах да ми излезе опцията за строеж също показваше 30% камък. Има и други терени които дават повече ресурс от базовият за вида си. Не може да не го знаете. Освен това, близката планинско гориста местност, която е на югозапад от колонията ми дава базовите стойности на добив на ресурси, а бонуса й е ефект на фермите на селище разположено на територията й. Аз строих във видимите предели на планинско горист масив с 30% добив на камък, но получих показателите на планината, която видимо е югозападно разположена от мен. Това или е недоглеждане при мащабиране, или някакъв друг бъг на картата и аз заявявам че съм ощетен от него. Искам си моето!
Активен
_neise_
Редник
*

Karma: +5/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 46


Профил
« Отговор #3 -: Август 25, 2014, 13:25:21 »

Когато посочих с мишката мястото на което после кликнах да ми излезе опцията за строеж също показваше 30% камък. Има и други терени които дават повече ресурс от базовият за вида си. Не може да не го знаете. Освен това, близката планинско гориста местност, която е на югозапад от колонията ми дава базовите стойности на добив на ресурси, а бонуса й е ефект на фермите на селище разположено на територията й. Аз строих във видимите предели на планинско горист масив с 30% добив на камък, но получих показателите на планината, която видимо е югозападно разположена от мен. Това или е недоглеждане при мащабиране, или някакъв друг бъг на картата и аз заявявам че съм ощетен от него. Искам си моето!
пускайте се вав версия 4-тири кво се занимавате с тези глупости Huh? *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен
Serpentarium
Лейтенант
***

Karma: +5/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 149



Профил
« Отговор #4 -: Август 25, 2014, 14:10:19 »

Не са глупости колежке. Нали трябва всичко да е точ. Wink
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #5 -: Август 25, 2014, 15:57:36 »

Да, сега разбрах какво имате предвид, а именно 10% еднократен случаен бонус. Това, което виждате обаче са базовите стойности, гледайки терена през картата, отидете на тултипа на самата колония и ще видите, че получавате реално 30%> http://prntscr.com/4ga857. Не знам дали е удачно да се направи така, че и гледано през картата да пише да речем 20 (+10) или нещо подобно, ще изпратя случая на колегите, а те ще решат дали да се промени нещо по визуализацията.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Serpentarium
Лейтенант
***

Karma: +5/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 149



Профил
« Отговор #6 -: Август 25, 2014, 17:51:50 »

Вече се вижда каквото трябва,  там където имате предвид.  Но не беше и там правилно показването преди няколко часа.

Благодаря!  *rose*
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!