Imperia Online България  
Март 29, 2024, 09:26:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: крепостна обсада  (Прочетена 3932 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
shikoznia
Лейтенант
***

Karma: +6/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 134


Профил
« Отговор #30 -: Април 10, 2014, 01:28:03 »

- как се губи в атака с повече обсадни машини и армията се разбягва на 66 морал (според вашата визуализация, която предоставяте на клиентите си, а не това, което "само Вие виждате")
- как се печели битка с по-малко обсадни машини, срещу същата крепост и армията до 31 морал не си и помисля да се разбяга
Първо...за вече не знам кой си път мога да кажа следното...Армията при крепостна обсада се разделя на няколко различни линии...Първа линия(пехота и тарани) атакува крепостта по правилата и бройките позволени единици за дадено ниво крепост...и поради промените от 1-ви април...вече кулите обстрелват първо 1-ва линия на вражеската армия...не както преди...първо третата линия...тоест с тази промяна кулите на крепостта нанасят директни щети по морала на армията, която атакува стените...и тъй като армията от първа линия не нанася щети по противникова армия губи(според някой от админите) по 7 морал на рунд.Тук става дума само и единствено за първата линия...тоест след определено време и определени загуби на морал..първа линия влиза в червената зона под 50...и шанса за да избяга започва да се върти( и както обикновено на 42-43 морал се разбягва) това е само за първа линия.. Докато първа линия търпи по 7 морал загуба на рунд...3-та линия не губи по толкова морал(защото нанася директни щети на армията зад крепостта (става дума за стрелците)) и в един момент се получава така...първа линия има 40 морал...а трета линия има 92 морал и реално...в доклада системата показва 66 морал...92+40 = 132/2==66 морал(глобален ли както си искате го наричайте) Първа линия бяга....остава трета линия...катапултите умират на следващият рунд(щото са останали 2) и стрелците си стрелят...докато и техния морал не падне за да избягат...
За второто питане и морал под 50...всички знаете, че УЖ е на късмет...дали е така дали не е...всеки рунд след като границата падне под 50...за която и да е било линия от нападението...се хвърлят зарове...дали да го бъде или да не го бъде...виждал съм битки на 0 морал побеждава...виждал съм на 49 да избяга....обаче моето ЛИЧНО наблюдение е следното...когато играеш с диаманти...имам чувството, че системата ти пуска аванта от 10-20 морал. Тоест побеждаваш на 40-30 морал...досега когато играя с диаманти...не съм губил битка в атака поради нисък морал...а съм побеждавал на 23 ми е рекорда...(с премиум и 1000-2000 закупени диаманти). Разбира се от както влезе версия 6 спрях да си купувам диаманти...и загубих битки на 48, на 46 и на 44 морал като битката на 44 морал я загубих при свалена крепост с 10 леки конници оставащи да победя в следващият рунд...така, че сами си направете изводите...
Активен
KingRatt
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 31


Профил
« Отговор #31 -: Април 10, 2014, 13:44:08 »

 Smiley Много добре си ко обяснил, но защо често пъти калкулатора показва че армията влиза. Явно според калкулатора не е точно така. Може би истината е някъде там, но къде точно  Tongue
Активен
pini
Сержант
**

Karma: +4/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 75


Профил
« Отговор #32 -: Април 10, 2014, 20:24:41 »

абе хора  нали играта се води средновековна   от къде ги измислихте тия правила за морала  ас лично не съм чувал  някъде по света преди години  армия да се отказва защото да  речем няма смисъл или така наречено тук  им пада морала  а  лудите стрелци да си мислят че могат да събарят крепости и да се бият до последно вие нормални ли сте или какво  не мога да разбера
Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!