Imperia Online България  
Март 28, 2024, 16:47:53 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Крепост 8 левел - обсадна техника  (Прочетена 1443 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
CrazYEagLe
Редник
*

Karma: +1/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 43


Профил
« -: Април 04, 2014, 14:21:39 »

Каква обсадна техника ми е необходима за събарянето на празна крепост 8 левел според новите правила за битки? Разполагам със 600 тарана и 320 катапулта, достатъчно ли ще са или не? Отделно имам 15к тежки мечове, 30к тежки коне и 10к стрелеца. Интересува ме обсадната техника???
Активен
legacy
Капитан
****

Karma: +29/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 494


Профил
« Отговор #1 -: Април 04, 2014, 14:57:48 »

Ако се следва логиката след въведените промени в механиката на битката след като вече 7-ца без катапулти не може да се бутне само тарани пък били те и 1000 не стигат,няма да се учудя ако за 8-ца и 9-ка вече са нужни и требушети. ;)Много теми отворени с един и същ проблем как може до преди промените да минава битката,а сега не и битките били нереални.Напротив напълно реални са след така въведените промени и винаги ще отговарят след проверка нямаш машини паднал ти морала *hahaha*По важното е защо има промени според мен целта е една и всички промени и подобрения водят само и единственно към това купуване на повече диаманти.Всички се научиха правят 1000 тарана и бой на ред 7-ци,8-ци,9-ки е така не може нарушаваме основното правило в играта купуването на диаманти *pardon*Сега ще трябват диаманти да отваряш сандъци за да достигнеш нивата на бойни проучвания за требушет,пак диаманти да ги платиш проучванията мигновенно иначе ще станат след края на ерата,то пък и издръжката им по-скъпа значи пак сандъци със злато,че да ги движиш и т.н...... иначе само до крепост 6 ще атакувате и това е.Така,че виновни са не админите оставени тук да обират негативите,а тези който правят играта и постоянно променят условията с цел купуване на повече пакети с диаманти.За пореден път се убедих,че решението да спра да играя след 7 г. е било правилно.Така като гледам голяма част от пишещите във форума и те на там са се запътили.УСПЕХ на всички който намират още сили и желание да се борят с проблемите в играта
« Последна редакция: Април 04, 2014, 16:19:35 от legacy » Активен
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #2 -: Април 04, 2014, 16:50:25 »

Е, стига с тия диаманти...и аз не играя с диаманти, дори премиума ми изтече вчера..бутам си 7-ци без проблем вече, защото вкарах катапулти.
Няма как да изкарам елит, че ерата ще свърши, за да изкарам требушетите и да ги видя какво правят.
Просто тарани над бройката, която удря, малко трябват, 1000 са много. Факт е, че само с тарани моралът пада много бързо и реално армията бяга заради това.
Не защитавам никаква позиция, освен собствената си -но започнах с катапултите да правя добри битки -пак да повторя.

По въпроса за 8-цата: Освен с требушет, аз не мога да си обясня по новите правила какво ще я бутне, честно.
Чел съм правилата 20 пъти +. Нямам обяснение как ще стане с това губене на морал на рунд, ако не е требушет....шах!
« Последна редакция: Април 04, 2014, 18:53:21 от Th3l3g3nD » Активен

HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #3 -: Април 04, 2014, 18:29:29 »

Tова не се прави по средата на ерите(и в края им).Ще кажат,те ерите започват по различно време.Тогава тези промени не се правят в тази версия.Замислена по един начин,променя се по средата целия военен модел.Абсолютна идиотщина.Каква е целта?Няма цел,не замесвам диаманти ,фермери,защити,обсади,просто нямат идея какво причиняват на играчите,които играят във версия6,която има хиляди бъгове,бъгченца,сандъчета и шарении.Кой мозък роди тези безумия,си е тяхна работа-да му се радват.В1-класика-има я,но скрита,никой не знае за нея.В4-същата работа,но и със старите си проблеми.В5-версията на програмите.В6-бъгясала и оправяна постоянно,като фуста в каубойски бардак. Всичко е супер.Ми да поиграем. Grin  Успех на смелите и търпеливите.
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
legacy
Капитан
****

Karma: +29/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 494


Профил
« Отговор #4 -: Април 04, 2014, 19:14:16 »

Е, стига с тия диаманти...и аз не играя с диаманти, дори премиума ми изтече вчера..бутам си 7-ци без проблем вече, защото вкарах катапулти.
Няма как да изкарам елит, че ерата ще свърши, за да изкарам требушетите и да ги видя какво правят.
Просто тарани над бройката, която удря, малко трябват, 1000 са много. Факт е, че само с тарани моралът пада много бързо и реално армията бяга заради това.
Не защитавам никаква позиция, освен собствената си -но започнах с катапултите да правя добри битки -пак да повторя.

По въпроса за 8-цата: Освен с требушет, аз не мога да си обясня по новите правила какво ще я бутне, честно.
Чел съм правилата 20 пъти +. Нямам обяснение как ще стане с това губене на морал на рунд, ако не е требушет....шах!
Само потвърждаваш моята версия приятел  Wink , че без изсипване на огромен куп диаманти няма как да играеш нормално.Това за една ера да не стигнеш до елита,да нямаш идея както сам казваш с какво да превземеш крепост 8 или 9 не е игра за гонене на цели,а разцъкване с кафето.Направиш няколко хубави битки доставиш си удоволствие и това е.За големи цели и елитна армия трябват куп финикийски знаци иначе само жениш наследници и вземаш наградите от мисии и фейсбук.За мен това не е ИО играта която имаше толкова много почитатели когато излезе
Активен
CrazYEagLe
Редник
*

Karma: +1/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 43


Профил
« Отговор #5 -: Април 04, 2014, 19:55:34 »

По въпроса за 8-цата: Освен с требушет, аз не мога да си обясня по новите правила какво ще я бутне, честно.
Чел съм правилата 20 пъти +. Нямам обяснение как ще стане с това губене на морал на рунд, ако не е требушет....шах!

Дай ми линк за новите правила че не мога да ги открия
Активен
kataluneca89
Майор
*****

Karma: +74/-156
Неактивен Неактивен

Публикации: 772


I GAVE YOU THE LAST RITES REST IN PEACE !!!


Профил
« Отговор #6 -: Април 04, 2014, 20:01:58 »

Промени и отстраняване на проблеми, свързани с бойния калкулатор . Други промени17.03.2014 11:56:08
Въведени промени и оправени проблеми във военния калкулатор:

Промени:
1. Кулите вече ще обстрелват противниковата армия в следната последователност: 1-ва линия, 3-та линия, 2-ра линия. Досега стреляха в последователност 3-та линия, 1-ва линия, 2-ра линия.
2. Ще бъде премахната придружаващата армия на обсадните машини в атака.
3. И в полева битка, и в крепостна обсада балистите вече ще стрелят най-напред по последната линия на далекобойните обсадни машини и чак след това ще нанасят щети на останалите единици в противниковата армия.

Проблеми, които ще бъдат отстранени:
1. Броят население за наемане на една обсадна машина вече ще се взема предвид коректно, което означава следното:
- когато се пресмята силата на атаката на обсадните машини, която ще бъде разпределена по всички противникови единици, всяка противникова обсадна машина ще се брои не за 1 единица, а за броя население за наемането й;
- максималният брой тарани, които обстрелват крепостта, вече ще бъде равен на базовия гарнизон на нивото на нападнатата крепост х3 / 35 (досега се делеше на 25), тъй като 35 е броят население за наемане на 1 таран;
- мястото, което заема една обсадна машина (с изключение на товарните колички) в гарнизон, вече ще бъде равно на броя население за наемането й (досега беше равно на броя население, разделен на 5);
2. Ще бъде отстранен проблемът, при който параметрите на обсадните машини некоректно биваха повлияни от ефектите на проучвания, специални ресурси и генералски умения, които дават бонус единствено на параметрите на стрелци, пехота и конница.

Следните промени също ще бъдат въведени в играта днес:
1. Ще имате възможността да съкратите безплатно времето за обучение на максимум 5000 военни единици. Например: ако в момента имате общо 2000 военни единици, ще имате възможността да съкратите безплатно времето за обучение на още максимум 3000 военни единици. Тоест условието е общият брой на армията за империята да не надвишава 5000 военни единици.
2. Всеки велик човек ще има по-малък шанс да притежава талант с по-голям ефект от съответното умение и по-голям шанс да притежава талант с по-малък ефект от съответното умение.
3. Ще имате възможността да разглеждате по рундове подробния военен доклад, както и докладите от полева битка и разграбване.
Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #7 -: Април 05, 2014, 16:43:57 »

Сега когато ги виждам тия промени разбирам,че са напълно правилни.По начало е трябвало да бъдат заложени още с пускането на версията.Не може с шепа лека и тежка армия и машини които се правят за седмица,да буташ всякакви нива крепости като сламки./това е още от версия 5 и така и не беше оправено/За елитните крепости си трябва елитна армия и машини.Проблем обаче има и той е в цените и времето за проучване на тоя елит.Там трябва да се роптае и да се изискват промени.Вероятно докато версията придобие завъшен вид,ще са останали само шепа играчи които да я играят.Това обаче политиката на ръководството и досега никакви опити за въздействие не можаха да я променят
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #8 -: Април 05, 2014, 17:39:24 »

Сега когато ги виждам тия промени разбирам,че са напълно правилни.По начало е трябвало да бъдат заложени още с пускането на версията.Не може с шепа лека и тежка армия и машини които се правят за седмица,да буташ всякакви нива крепости като сламки./това е още от версия 5 и така и не беше оправено/За елитните крепости си трябва елитна армия и машини.Проблем обаче има и той е в цените и времето за проучване на тоя елит.Там трябва да се роптае и да се изискват промени.Вероятно докато версията придобие завъшен вид,ще са останали само шепа играчи които да я играят.Това обаче политиката на ръководството и досега никакви опити за въздействие не можаха да я променят
Голямо изказване.
Промените били правилни,ма проблема бил в правенето на елит Grin
Като са правилни-играй си и си роптай срещу времето за елит,може ти стигне една ера да го направиш.
Тя целта им е ясна,ма ти си роптай,докато казваш че нещо е правилно *xxx*
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #9 -: Април 05, 2014, 18:36:56 »

Голямо изказване.
Промените били правилни,ма проблема бил в правенето на елит Grin
Като са правилни-играй си и си роптай срещу времето за елит,може ти стигне една ера да го направиш.
Тя целта им е ясна,ма ти си роптай,докато казваш че нещо е правилно *xxx*
Пуснаха версията.Играх.Видях че е неприемлива и спрях.Научи се да четеш и осмисляш прочетеното.Коментара ти е профански.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #10 -: Април 05, 2014, 18:46:45 »

Аз мн добре чета и мн добре разбирам...слагачеството с последващото замазване на мазалото.Играй и роптай,ако не,не е нужно да ни казваш кое е правилно и кое не посредата на ерите и версията. Wink
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
soabab
Редник
*

Karma: +3/-38
Неактивен Неактивен

Публикации: 32


Глупавият проумява само това, което вече е станало


Профил
« Отговор #11 -: Април 06, 2014, 01:49:21 »

http://prntscr.com/37cm0y Като при всяка хазартна игра(нали в това превърнаха ИО)- всичко на "Г"ъ"з"мет! *gamer*
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!