Imperia Online България  
Март 29, 2024, 00:42:06 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека поспорим  (Прочетена 1461 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« -: Март 21, 2014, 15:15:59 »

Цитат
Да, това е игра, но в нашата игра ние се стремим да наподобяваме реалността. Великите хора - не виждам какво несериозно има в това, че казах, че не те са основата на стратегията, т.е. имам предвид следното> можете да играете без велики хора, но не можете без армия, например. Стратегията е съвкупност от много фактори, един от които са великите хора.

ЦИТАТ НА ВАНЯ

Да, не те са основата на стратегията. Защо тогава тази версия е кръстена - ВЕЛИКИТЕ ХОРА, щом не е основен модул? Казвате че се придържате към реалноста! Как тогава ще обясните толкова слабите стрелци като бойна единица. Защото знайно е че стрелците в една армия, средновековна армия са ключово звено. Стрелците са печелели битки срещу тежко въоръжени и бронирани конници и пехота.Нещо повече, стрелците са смазвали конницата чрез избиването на конете, спешавайки самите конници. Това е реалноста. А тук стрелците са една слаба единица. Къде е придържането към реалноста?
Да поговорим за фалангата. Фалангата е вид боен строй. Бойна подредба и формация. Но тази формация може да бъде както от мечоносци, секироносци, алебардисти така и от пикиньори. Вие представяте фалангита долу горе в античния му образ а играта е средновековна. В средновековието на вашата фаланга и се е викало - терца. Войник с тежка броня, рядко щит и дълго копие. Сега за численоста на армията - ако вие ми покажете през средновековието една единствена шестотин хилядна армия аз ще направя челна стойка на Аспаруховия мост и ще се забода с грация надолу. Армии от по 60 000 човека са били огромни и логистиката им е била страшно трудна.
Да поговорим и за обсадата. Ерусалим е превзет с 12 требушета от кръстоносците. Константинопол е превзет от турците на Мехмед с двадесет и няколко требушета и един топ.
Та на фона на това къде точно се проектира вашето придържане към реалноста?

Под фаланга според мен вие разбирате това:
https://www.youtube.com/watch?v=625iTKITRoA
Но това е Терца.
« Последна редакция: Март 21, 2014, 18:22:13 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #1 -: Март 21, 2014, 15:37:59 »

Галахад, не мога да споря по теми, по които нямам завидните знания, които ти притежаваш. Не зная какви са подбудите ти и какво целиш с тази тема, но моето участие ще се състои само в този пост. Може би е добре да спра да дискутирам свободно с вас, защото после ми излиза през носа. Имам чувството, че тук не може да се проведе нормална дискусия и не мога да изразя лично мнение. Затова от тук насетне ще изразявам само служебно такова.
« Последна редакция: Март 21, 2014, 17:38:31 от Vania » Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
KingRatt
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 31


Профил
« Отговор #2 -: Март 21, 2014, 16:38:18 »

 Grin Тука Ваня те закова. :Smiley А и да не споменаваме, че е имало 100 човека, които с тактика спират 100 000 примерно *freak* Или как 1 крепостна обсада е траела по 7-8 месеца... Аз мисля че игрицата е добра като за развиване на мисленето на младите хора. (тийнейджъри). Да се позамислят това как - онова как... Щото живота в БГ си е една такава империя. Имаш пари - ВИП си толкова...
Активен
Insaf
Редник
*

Karma: +23/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 38


...силните владеят хаоса...


Профил WWW
« Отговор #3 -: Март 21, 2014, 18:00:29 »

Галахад, не мога да споря по теми, по които нямам завидните знания, които ти притежаваш. Не зная какви са подбудите ти и какво целиш с тази тема, но моето участие ще се състои само в този пост. Може би е добре да спра да дискутирам свободно с вас, защото после ми излиза през носа. Имам чувството, че тук не може да се проведе нормална дискусия и не мога да изразя лично мнение. Затова от тук насетне ще изразявам само служебно такова.

Ваня, защо да не кажеш собственото си мнение!? Освен това, все някой е мислил тази игра , единиците, силата им и т.н. - неговия коментар и мислене по темата ще е от не малка полза за форума който от ден на ден е все по-рядко посещаван. За мен е видно че играта се твори в движение, една такава тема в която се дискутират тези неща -  повече умове със своите идеи и коментари, са не лоша идея.
Активен

Една жена може да бъде най-добрия ти приятел и най-лошия ти враг, безценно съкровище или истинска кучка....
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #4 -: Март 21, 2014, 18:05:01 »

Не е лоша идея, защо да е лоша. Вие си коментирайте, изказвайте си мнението, аз само ще чета.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
jijo74
Сержант
**

Karma: +42/-42
Неактивен Неактивен

Публикации: 85


Профил
« Отговор #5 -: Март 21, 2014, 18:16:45 »

Не е лоша идея, защо да е лоша. Вие си коментирайте, изказвайте си мнението, аз само ще чета.
Ваня, според мене не е въпроса само ние да коментираме, а и вие да взимате участие, все пак тази игра е мислена от вашият екип. Даже би било хубаво да се появи някой от модераторите, че защо не и самия Хаос, не само да чете инконгнито. Или вече няма значение мнението на играчите, най-вече българските, носители на толкова световни титли и най-добрите в тази игра, а има значение наистина кой колко диаманта ще купи. Ясно е, че вие тук сте между чука и наковалнята. Казахте, че ние сме огледалото на играта, хубаво, благодаря за което, но уви нашите мнения и коментари се подминават с някакви заучени и меко казани тъпи отговори, не само тук, а и на съпорта. Ние искаме да помогнем за по хубава, забавна и градивна игра, а не да я забатачиме. Ние играем, ние виждаме какво не е наред, би следвало да се вслушате в нашите коментари и изказвания. Така или иначе до момента само си коментираме и може да се каже, че в над 80% от случаите е това, в останалите 20% има някаква реакция, но уви клоняща към нула!
Активен

Live Free - Die Well
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #6 -: Март 24, 2014, 12:23:12 »

Не смятам, че Вашите мнения и коментари се подминават, напротив. Много от идеите на хората са въплътени в играта, както преди, така и сега. Предложенията се предават за обсъждане. Получавате отговор на всяко запитване. Дали Ви харесват отговорите, това е друг въпрос.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!