Imperia Online България  
Март 28, 2024, 16:12:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диаманти  (Прочетена 1391 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Atila_96
Капитан
****

Karma: +28/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 292


Профил
« -: Март 03, 2014, 18:25:21 »

Така първо добър ден и честита баба марта и честит 3-ти март на всички. Искам да попитам малко странен и глупавичък въпрос, но ми е любопитно защо цената на диамантите е повишена многократно тихомълком. Това е доста важно и мисля, че трябва да се съобщи предварително и да се разбере от всички. Админите биха могли да ме опровергаят за дигането на цената, но на практика намаляването на количеството диаманти, които се получават от даден пакет е намалено и дефакто това си е увеличение на цените. Ето и снимка за доказателство - http://prntscr.com/2xi2ng , преди известно време за този "най-изгоден" пакет от 400 евро се получаваха 16 000 диаманта, за най- малкия 220, за втория най- малък 500 и така на татък, сами виждате че разликите са огромни. Оставям на Вас играчи ( потребители ) да прецените това не е ли манипулация.
Активен
Atila_96
Капитан
****

Karma: +28/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 292


Профил
« Отговор #1 -: Март 03, 2014, 18:34:13 »

Не е удачна точно днешната дата, ама за мен тази постъпка е досущ като постъпките на нашите " избраници " в парламента. Тихо- мълком си приемат олигархични закони, увеличават си заплати, командировки и ред други привилегии.
Активен
gocogocov
Лейтенант
***

Karma: +8/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 169


Профил
« Отговор #2 -: Март 03, 2014, 23:23:33 »

(Без заглавие)
« Изпратени до: zlosterr -: Вчера в 15:13:35 »
Направено е ежегодното изравняване на курсовите разлики между валутите, което води до корекция на количествата на диамантите. С други думи ако стойността на едно евро спрямо друга валута миналата година е била една, тази година е друга. Според тези движения във валутите, сме направили актуализация на стойността на диамантите.Благодаря


те това им е отговора
« Последна редакция: Март 03, 2014, 23:25:30 от gocogocov » Активен
Atila_96
Капитан
****

Karma: +28/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 292


Профил
« Отговор #3 -: Март 04, 2014, 00:38:08 »

А аз бих и отговорил, че не съм икономист и не следя валутите, обаче играя играта от поне 4-5 години и просто е смешно да твърдят, че в момента еврото се е обезценило толкова, че да има такива драстични разлики в количествата диаманти. В началото на кризата, когато еврото търпеше най големия си спад количествата диаманти оставаха непроменени, през целия период на кризата оставаха непроменени и изведнъж сега на някой му хрумна да намаля диамантите за дадена сума пари.
Активен
Atila_96
Капитан
****

Karma: +28/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 292


Профил
« Отговор #4 -: Март 04, 2014, 00:40:59 »

Най- малкия пакет с диаманти е намален с 20%  *crazy*
Активен
abettor
Сержант
**

Karma: +2/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 50


Профил
« Отговор #5 -: Март 05, 2014, 14:01:28 »

Ми като сте балъци да купувате все още диаманти  Tongue
Активен
Atila_96
Капитан
****

Karma: +28/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 292


Профил
« Отговор #6 -: Март 05, 2014, 15:17:29 »

Абе пич аз съм на 17, според тебе дали купувам диаманти ?!  *hihi*
Активен
Svilena__A
Сержант
**

Karma: +12/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #7 -: Март 07, 2014, 19:45:20 »

Е-е-е-е-е, сега погледнах и вярно сте се олели с диамантите. А обяснението ви копирано от друг играч по-нагоре, освен че е признак на небивал гьонсуратлък е насочено и като че ли към неграмотна аудитория.

(Без заглавие)
« Изпратени до: zlosterr -: Вчера в 15:13:35 »
С други думи ако стойността на едно евро спрямо друга валута миналата година е била една, тази година е друга. Според тези движения във валутите, сме направили актуализация на стойността на диамантите.

Писалият това капацитет по икономика да каже, колко е бил курса евро/лева миналата година, защото тук все още сме България и официалната " друга валута " е лев. По мои спомени курса е 1.95583 лева за 1 евро. Така е приет след деноминацията на лева през 1999г., толкова е бил и миналата година, толкова е и тази, така и ще остане до влизането на България в чакалнята на еврозоната, или т.нар. ERM II и до приемане на еврото. А е толкова, защото курса у нас е фиксиран, а е фиксиран, защото страната ни е във валутен борд, освен ако вие уважаеми админи не сте го съборили за ваше удобство. А какво е валутен борд: " Валутният борд е система, при която дадена парична единица е конвертируема при фиксиран курс спрямо друга парична единица. " Ето, тук може да прочетете малко повече за този механизъм.
http://www.capital.bg/link_dosie/drugi/2009/04/15/887687_valuten_bord/
Така че не обиждайте потребителите си с подобни плоски обяснения като за полуграмотни индивиди, ако нямате желание или възможност да дадете по-адекватен отговор. Причината за " актуализацията " на цените за пакетите ви, някои от нас и без обяснение могат да я прозрат.
Активен
kanjie
Редник
*

Karma: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #8 -: Март 09, 2014, 19:44:26 »

админите ги боли оная работа и гледат само пари да взимат kkyrsat е предтекст но sa glypavi  и  neznaqt ce и ние mojem да go vidim но докато nekoi неимсе отчеша vse shte е така  Grin Grin Grin
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!