Imperia Online България  
Март 28, 2024, 11:29:25 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Изчезнал интерес към играта  (Прочетена 4276 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« -: Януари 31, 2014, 02:19:10 »

    Искам да докладвам за изчезнал интерес към играта. Проблема се появи преди известно време в световете бг 8, бг 13, бг 14 и разбира се новата версия, от която струва ми се всички очаквахме много повече. Желанието за "абдикация" се засилваше прогресивно с пропагандирането на всяка нова идея на "екипа" и с всеки прочетен отговор на въпрос от модераторите във форума. "Корумпираната съдебна система" в лицата на отговорните за правилата в играта хора водеше неравна битка с желанието ми за игра. Вражеските сили разчитаха на безапелативната подкрепа на глашатаите на злото, които упорито отказваха, отказват и сега да отговарят на постовете ми във форума. Носталгичните спомени по ИО във вида и от първите версии от време на време ме окуражаваха, но... Тогава дойде то. Прозрението. Прозрението, че нарастващия като тумор "бъг" в намеренията за увеличаване на печалбите с аритметична прогресия за сметка на цената, която плаща всеки дръзнал да се захване с тази игра. Гаранцията за растежа на печалбите не е в количеството хора, готови да платят някаква разумна цена, а в редуциран брой кретени, изпадащи в екстаз при мисълта, че ще имат възможността да си купуват безумни неща, без оглед на това колко ще трябва да заплатят. Нарастващият тумор изпълваше пространството, като не оставяше място за свободната воля на редовия играч. Вонята, която разпръскваше наоколо прогони голяма част от лишените от право на глас. Те, обаче не останаха длъжници. Липсата на хора в световете е тема, която всички настоящи играчи са дъвкали и продължават да дъвчат. Почти няма човек, който да играе ИО и да не е чувал - "Ех... какви години бяха...Имаше сейфове по 12 часа...". В контекста на монолога, който водя не бих могъл да пропусна да направя паралела с настоящето, където неизменна част от своеобразното CV на всеки кандидат да влезе в някой по - сериозен съюз е с какви хакове за ИО разполага и колко мулти акаунти има, както и в кои съюзи са внедрени. Мулти акаунтинг отдавна вече не е мръсна дума, а дори напротив. Това явление се е превърнало в мерна единица за игрова класа. Нещо като висш пилотаж Grin .
    Та, молбата ми е, за спасение на интереса към ИО. Моят интерес е безвъзвратно загубен, но все още имате възможност да спасите интереса на доста хора. Рецептата е простичка. Създайте на хората равнопоставени условия за игра и им гарантирайте безпристрастност. Модераторите да слязат от педестала от който говорят и да се опитат да се сприятелят с "простолюдието". Бъдете сигурни, че като съюзници ще сме ви по - полезни Smiley
Активен
Svilena__A
Сержант
**

Karma: +12/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #1 -: Януари 31, 2014, 03:13:55 »

Много добре си го написал bro555555, но вероятно мнението ти ще остане глас в пустиня, а темата ще се замете нанякъде.
Активен
.vess.
Лейтенант
***

Karma: +29/-96
Неактивен Неактивен

Публикации: 200



Профил
« Отговор #2 -: Януари 31, 2014, 10:13:52 »

Нека да пишем редовно, за да я задържим горе.
Активен
Moderatorat
Редник
*

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #3 -: Януари 31, 2014, 13:21:00 »

Нали знаете, на който не му харесва - да си бие камшика!
Това че няма хора в играта не се дължи на любовта на собствениците към парите. Дължи се на това, че някои хора имат личен живот и не им се седи нон-стоп в играта и накрая някви лапетии да се бият в гърдите "Vidq li 4e te nabih" или да ти спами по профила и личната ти.
Всичко опира до това, колко "свободно" време имаш за игра, ако нямаш ставаш активна каса, ако имаш - социалния ти живот... Изчезва!
Играта също така стана и прекалено комерсиална, за няколко хиляди лева, може да си почешеш егото като станеш първи в класирането по нетни точки, а даже и да нямаш никаква стратегия за развитие.

Няма нищо вечно на този свят!

Версия 6 е опит на екипа да някак си да накарат хората пак да заиграят. Хванали са се , като удавник за сламка ... времето ще покаже, дали ще изплуват или ще си спомняме след няколко имаше една Игра!
Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #4 -: Януари 31, 2014, 15:11:08 »

Нали знаете, на който не му харесва - да си бие камшика!
Това че няма хора в играта не се дължи на любовта на собствениците към парите. Дължи се на това, че някои хора имат личен живот и не им се седи нон-стоп в играта и накрая някви лапетии да се бият в гърдите "Vidq li 4e te nabih" или да ти спами по профила и личната ти.
Всичко опира до това, колко "свободно" време имаш за игра, ако нямаш ставаш активна каса, ако имаш - социалния ти живот... Изчезва!
Играта също така стана и прекалено комерсиална, за няколко хиляди лева, може да си почешеш егото като станеш първи в класирането по нетни точки, а даже и да нямаш никаква стратегия за развитие.

Няма нищо вечно на този свят!

Версия 6 е опит на екипа да някак си да накарат хората пак да заиграят. Хванали са се , като удавник за сламка ... времето ще покаже, дали ще изплуват или ще си спомняме след няколко имаше една Игра!

    "На който не му харесва да си бие камшика" - тълкувам това изречени, като покана, към мен. Затова с радост акцентирам на факта, че интереса ми към ИО е минало. Настоящето и бъдещето е времето през което твоя интерес ще трябва да измине пътя на моя Wink
    "Това че няма хора в играта не се дължи на любовта на собствениците към парите" - това пък е в категорично противоречие с твърдението ти по - долу, а именно "Играта също така стана и прекалено комерсиална, за няколко хиляди лева, може да си почешеш егото като станеш първи в класирането по нетни точки, а даже и да нямаш никаква стратегия за развитие.", което пък от своя страна е безапелативно признание на истинноста на моя пост.
    "Дължи се на това, че някои хора имат личен живот и не им се седи нон-стоп в играта и накрая няк'ви хлапетии да се бият в гърдите "Vidq li 4e te nabih" или да ти спами по профила и личната ти.
Всичко опира до това, колко "свободно" време имаш за игра, ако нямаш ставаш активна каса, ако имаш - социалния ти живот... Изчезва!" - по презумция интерес към подобни игри проявяват хора, които имат достатъчно свободно време да си го позволят. Това се потвърждава и от факта, че в играта не се срещат много ученици,а преобладават зрели хора с утвърден социален статус.
    "Версия 6 е опит на екипа да някак си да накарат хората пак да заиграят. Хванали са се , като удавник за сламка ... времето ще покаже, дали ще изплуват или ще си спомняме след няколко имаше една Игра!" - този ти възглед според мен си е направо погрешен. Според мен версия 6 е продукт фокусиран именно към увеличаване на печалбите на ИО. Поне това ми говорят фактите на мен, а те са:
1. Няма нов модул, който да не може да се "ъпгрейдва" с диаманти. Последните струват пари, а парите от тях обуславят печалбата за която говорим.
2. Версия 6 е възможно най бъгавата версия на ИО, която някога е излизала на бял свят. Това пък от своя страна се обяснява с безхаберието на "всевишните" за това какво получава крайния потребител.
3. Въпреки множеството бъгове, няма такъв, който конкретно да удря кесиите на "екипа".
4. По всякакъв възможен начин се работи върху поощряването на "платците" в играта, като това става за сметка на погазване на собствените им правила. Създадоха се персонални чатове за директна връзка с администрацията, но забележи - те са достъпни само за определени хора, като критериите за подбор са публична тайна Smiley
5. Поощряват се измамниците. За никой не е тайна, че ако те накажат за мултиакаунтинг, наказанието е блокиране на забележи - малкия ти акаунт. Това по никакъв начин не е раздаване на справедливост. Това, което си източил от въпросния малък акаунт си остава в базовия ти такъв, на който държиш. Предлагам ти да си зададеш въпроса "защо  по дяволите и аз да не си направя 20 акаунта и да си ги точа като пич?!". Истината е, че от подобно игрово поведение можеш да имаш само и единствено изгода Wink
    Мога да продължавам с конкретиката до безкрай, но както сам спомена - има далеч по - важни неща от някаква игра. Факт е, че някои хора се самозабравиха и вместо да доразвият един добър проект, започнаха да го използват за инструмент, через който да реализират бляновете си да се изживяват като велики диктатори...
Активен
Moderatorat
Редник
*

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #5 -: Януари 31, 2014, 16:46:15 »

Който плаща, той поръчва музиката1 Аз, ти и той не плащаме - на нашата маса, няма да свири оркестъра, а ще слушаме да пее това което са платили другите.
Пример :
Имаш кръчма, всеки месец от 1 човек взимаш около 200-300 кинта, този човек чупи нещо в кръчмата, ти няма да му направиш проблем, защото е Редовен клиент, койсто си плаща и не искаш да го изгубиш.
Но!
Влиза некъв мръшляк за сефте, поръчва си кафе чупи нещо без да иска - "Кръв ще пада"!


Няма как да не потдържат своите редовни клиенти, защото от тях си взимат заплатите.
Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #6 -: Януари 31, 2014, 19:01:01 »

    Публикуването на поста ми нямаше за цел да влизам в безмислена полемика  с когото и да е, а по - скоро да алармира компетентните по въпросите, които съм засегнал. Не разбирам какви са твоите мотиви да ме репликираш при положение, че това за което говоря е в интерес на всички свързани по някакъв начин с ИО. Поради липсата ми на съпричастност към общността на играчите в ИО преминавам директно към възраженията, които имам към примера който си дал, като твърдя, че няма нищо общо с това за което говоря. В опит да онагледя това което искам да кажа ще дам пример с твоя собствен пример:
    Имаш кръчма и всяка вечер се радваш на присъствието на 2-ма редовни клиенти. Единия е заможен и ти оставя по 200 лева на вечер в заведението. Другия пък е някакъв цървул, който обаче се влачи с 1-вия и си правят взаимно компания. Заможния чупи нещо си и ти му правиш мили очи, само и само за да продължи да идва и да ти снася парички. Втори сценарий - цървула чупи нещото. Ти вдигаш една валянка, в следствие на което и двамата спират да идват при теб, щото на заможния му е скучно и безинтересно без смотаняка. Всъщност има и под сценарии Smiley Ако си умен и държиш да продължиш да взимаш паричките на нашия заможен герой, то ти ще си замълчиш и когато бедния човечец вземе та ти счупи нещото Smiley Хайде сега се замисли дали така преработен твоя пример може да бъде приложен към реалността в ИО Smiley Кое те кара да вярваш, че липсата на колорит в ИО ще задържи така важните платци?! А защо мислиш, че тенденциозното толериране на играчи от този вид не води до "обедняване и посивяване" игровата атмосфера?!
Активен
Moderatorat
Редник
*

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #7 -: Януари 31, 2014, 20:07:34 »

Отговарям на поста ти не те репликирам. На мен също ми се иска ерите да са пълни, а не полупразни даже празни
Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #8 -: Февруари 02, 2014, 20:28:16 »

    В такъв случай не им давай основание да си вярват, че който плаща поръчва музиката. Истината, че ако я няма публиката, няма да ги има и музикантите Wink
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #9 -: Февруари 06, 2014, 12:24:36 »

    Искам да докладвам за изчезнал интерес към играта. Проблема се появи преди известно време в световете бг 8, бг 13, бг 14 и разбира се новата версия, от която струва ми се всички очаквахме много повече. Желанието за "абдикация" се засилваше прогресивно с пропагандирането на всяка нова идея на "екипа" и с всеки прочетен отговор на въпрос от модераторите във форума. "Корумпираната съдебна система" в лицата на отговорните за правилата в играта хора водеше неравна битка с желанието ми за игра. Вражеските сили разчитаха на безапелативната подкрепа на глашатаите на злото, които упорито отказваха, отказват и сега да отговарят на постовете ми във форума. Носталгичните спомени по ИО във вида и от първите версии от време на време ме окуражаваха, но... Тогава дойде то. Прозрението. Прозрението, че нарастващия като тумор "бъг" в намеренията за увеличаване на печалбите с аритметична прогресия за сметка на цената, която плаща всеки дръзнал да се захване с тази игра. Гаранцията за растежа на печалбите не е в количеството хора, готови да платят някаква разумна цена, а в редуциран брой кретени, изпадащи в екстаз при мисълта, че ще имат възможността да си купуват безумни неща, без оглед на това колко ще трябва да заплатят. Нарастващият тумор изпълваше пространството, като не оставяше място за свободната воля на редовия играч. Вонята, която разпръскваше наоколо прогони голяма част от лишените от право на глас. Те, обаче не останаха длъжници. Липсата на хора в световете е тема, която всички настоящи играчи са дъвкали и продължават да дъвчат. Почти няма човек, който да играе ИО и да не е чувал - "Ех... какви години бяха...Имаше сейфове по 12 часа...". В контекста на монолога, който водя не бих могъл да пропусна да направя паралела с настоящето, където неизменна част от своеобразното CV на всеки кандидат да влезе в някой по - сериозен съюз е с какви хакове за ИО разполага и колко мулти акаунти има, както и в кои съюзи са внедрени. Мулти акаунтинг отдавна вече не е мръсна дума, а дори напротив. Това явление се е превърнало в мерна единица за игрова класа. Нещо като висш пилотаж Grin .
    Та, молбата ми е, за спасение на интереса към ИО. Моят интерес е безвъзвратно загубен, но все още имате възможност да спасите интереса на доста хора. Рецептата е простичка. Създайте на хората равнопоставени условия за игра и им гарантирайте безпристрастност. Модераторите да слязат от педестала от който говорят и да се опитат да се сприятелят с "простолюдието". Бъдете сигурни, че като съюзници ще сме ви по - полезни Smiley

Съжалявам, но за този Ваш проблем, не мога да Ви помогна конкретно с нищо.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
musashi76
Редник
*

Karma: +2/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 12


Профил
« Отговор #10 -: Февруари 06, 2014, 20:27:35 »

Мда подкрепям бро55555 напълно аз съм следващия изоставил играта даже ще го направя сега след като няма равно начало няма и равен край аз не  съм дон кихот че да се боря с вятърни мелници играта е пълна с ботове и бъгове впрочем бро55555 е изложил всичките недостатъци на играта хирургически точно.Имам и аз да добавя но не мисля да го правя без уважение към екипа на ИО от самурая докато не тръгнете да вървите по обратния път и да се приближите до началото си а не по този път довиждане от мене.
Активен
Bigmeech
Капитан
****

Karma: +16/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 328


Профил
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2014, 05:29:06 »

Повярвай,колкото и да си приказваме тук,колкото и потребители да се откажат - хора с пари в играта винаги ще има Smiley Ще има и такива,който харесват играта и си пускат малко диаманти (колкото да не изоставаш много - 10 часов + 4 диаманта ковчег са предостатъчни) защото без тях просто не може.Което си е напълно задоволително за екипа.И перфектно измисленото в играта е,че с колкото и диаманти да играеш като си тъп тези играчи с малкото диаманти ще си те бият (което им подхранва егото и ги кара да си купят още "малко" диаманти) но пък теб не те бърка - цакаш еврата и се възтановяваш.
И така кръга се затваря и "всички" са доволни.
Ако някой напредстава кой БГ свят е най-празен и няма този феномен,който написах нека всички се преселим там та да видим как ще ни попречат да си направим кефа (е забравих,ще си вкарат някой техен човек с 20-30К служебни диаманти та да ни прецака кефа и да ни накара да плащаме Grin ) Много бързо ще се саберят хора в един такъв свят стига да има желаещи и да се направи организация Smiley
Активен
musashi76
Редник
*

Karma: +2/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 12


Профил
« Отговор #12 -: Февруари 11, 2014, 19:11:03 »

Ти модераторче си пиши лично на мене не ми пречиш но ще ви помоля да влезете в час иначе темповете с които световете ви опустяват са наистина забележителни.Рядко виждано зрелище си е.
Активен
musashi76
Редник
*

Karma: +2/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 12


Профил
« Отговор #13 -: Февруари 11, 2014, 19:22:57 »

Не може един играч да играе с 12 акаунта да си ги граби да си има поне 5 важни програми които са си бъгове в играта и ти да ми обясняваш че с постоянство ще мога да компенсирам все пак играта е за удоволствие а не да живея заради нея  за една година аз глупака си признавам ви налях към 300 лева ама това беше кой бит кой .......... дотук беше.
Активен
bo4konto
Редник
*

Karma: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4


Профил
« Отговор #14 -: Февруари 11, 2014, 21:23:40 »

emi kak 6te ima hora poglednete kak razvaliha vsi4ki svetove s tqhnite pravila i shemi na igra koito ima pari toi pla6ta a nie balgarite kato sme si beni4ki samo 6te gledame 4ujdenzite sa se oqli s diamanti i hakove adminite si zatvarqt o4ite nali ot tqh pe4elqt sled nqkoi vreme nqma da ima koi da igrae v svetovete nemogat da si zapazqt igra4ite za6toto neznaqt kakvo da pravqt  Grin
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!