Imperia Online България  
Април 19, 2024, 02:53:23 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Незнам как да пиша без да пострадат децата ми  (Прочетена 10841 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
blambor
Редник
*

Karma: +9/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 42


Профил
« Отговор #45 -: Декември 19, 2013, 11:52:51 »

Благодаря Павлов. Отговорил си вместо мен  Wink . Свилена считам че съм опровергал написаното от теб (това което съм цитирал) и с този пример отговорих по темата и съм изразил мнението си. Нищо лично. Извинявай ако съм те обидил  *rose*. А за формулите в ежедневието използват се стига да ги знае човек и да ги прилага, те са измислени от учени за улеснение не за затруднение.
"математиката не е само формули. Математиката е и логика, и начин на мислене" - ред и дисциплина - на които все повече усещаме липсата в днешните училища и са в основата на етичните норми и морални ценности.От там-> децата "консуматори" ->всички сме виновни.Как да се реши проблема ? Ами да не роптаем чак толкова срещу методите на учителите след като не знаем как да учим децата си правилно или нямаме време за това. Логически ,от последното, защо е пусната тая тема въобще? *SCRATCH*Дали да не започнат промените от нас самите и след това да се опитваме да променяме останалите  *pardon*
Активен
Svilena__A
Сержант
**

Karma: +12/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #46 -: Декември 20, 2013, 02:32:46 »

Няма нужда да се извиняваш blambor, не си ме обидил с нищо.  Smiley Тук просто водим дискусия по дадена тема и всеки си защитава неговата гледна точка според това как възприема нещата, в което няма нищо лошо. Истината е някъде по средата, а ние нищо не делим, само споделяме мнения.
Жив и здрав, весели празници и спорна 2014 г. на теб и на всички участници в разговора.  Smiley
Активен
Pavlov
Tiberius
Капитан
****

Karma: +74/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 479


Профил
« Отговор #47 -: Декември 22, 2013, 01:16:54 »

Принципно редът и дисциплината нямат нищо общо с логиката и осмислянето на света (освен в армията). Има няколко философски направления, които постулират вселенският порядък по отношение на дискутираната от нас тема.
-Марксистки (дискутиран и тук), който може да се резюмира с :"преминаването на количествени натрупвания в качествени изменения";
-Хегелиански : чрез триадата теза, антитеза и синтеза;
-Диалектиката на Кант (разделянето на логиката на аналитика и диалектика);
-други философски осмисляния (например деконструктивизма на Жак Дерида).
Избирайте направление, в което е редно да се мисли и да се възпитава новият човек или задайте ново ...
Активен
Dominator
Гост
« Отговор #48 -: Декември 30, 2013, 18:33:16 »

Принципно редът и дисциплината нямат нищо общо с логиката и осмислянето на света (освен в армията). Има няколко философски направления, които постулират вселенският порядък по отношение на дискутираната от нас тема.
-Марксистки (дискутиран и тук), който може да се резюмира с :"преминаването на количествени натрупвания в качествени изменения";
-Хегелиански : чрез триадата теза, антитеза и синтеза;
-Диалектиката на Кант (разделянето на логиката на аналитика и диалектика);
-други философски осмисляния (например деконструктивизма на Жак Дерида).
Избирайте направление, в което е редно да се мисли и да се възпитава новият човек или задайте ново ...

Павлов , имам чувството че си Денди под прикритие  *hahaha*
Активен
.vess.
Лейтенант
***

Karma: +29/-96
Неактивен Неактивен

Публикации: 200



Профил
« Отговор #49 -: Януари 10, 2014, 13:29:49 »

Какво стана? Оправиха ли се нещата?
Активен
Pavlov
Tiberius
Капитан
****

Karma: +74/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 479


Профил
« Отговор #50 -: Януари 10, 2014, 22:21:15 »

@Dominator, нямам абсолютно никаква причина да обръщам внимание на каквото и да било твое чувство. Или ако трябва да ти го напиша минимализирано, за да почувствам сигурност, че можеш да ме разбереш - дреме ми, какво чувстваш и мислиш.
Сега можеш да се съсредоточиш и по темата, ако имаш желание.
Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #51 -: Януари 10, 2014, 23:09:22 »

Какво стана? Оправиха ли се нещата?

Кои неща Весс? Весс.Това ми звучи като Хес. Рудолф Хесссссс Grin

Съжалявам, отплеснах се. Та кои неща Веселина?
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
gogata2013
Гост
« Отговор #52 -: Януари 10, 2014, 23:53:05 »

Павлов да не си некои озлобен даскал   Grin разбирам че заплатата ти е  малка  Grin ама спри да дразниш хората никои не е искал твоето мнение е това е лошото на тия даскали все гледат дребни подробности как пишеш дали си пропуснал нещо и почват а спри се ! човека иска помощ а не твоите глупави публикации
KLETA MAJKA BALGARIQ  Grin bgflag, първо чети, после пиши.
Активен
Balgaria
Редник
*

Karma: +5/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #53 -: Януари 11, 2014, 00:08:00 »

шегата настрана . В днешно време децата искат само да пушат пият и т.н знаете ли какви глупости правят ? на 12,14год че и по малко почват да се е**т това нормално ли е ?    Накратко сега всички мислят че  е модерно да се е**6 да пушиш развалени са повечето от тях  .  Дано всичко се оправи  . А да учителите не се занимават много за тях е ваjно   да сварshi часа и краи. Oбразованието е на много ниско ниво .
Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #54 -: Януари 11, 2014, 00:13:49 »

KLETA MAJKA BALGARIQ  Grin bgflag, първо чети, после пиши.

Клета, клета
щот ражда такива мекерета Grin
като хора с имена на държава
и държава със смешна управа,
що хулят туй що не знаят
и на цензори си играят. Grin
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Balgaria
Редник
*

Karma: +5/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #55 -: Януари 11, 2014, 01:27:57 »

 Grin Голям смях
Активен
.vess.
Лейтенант
***

Karma: +29/-96
Неактивен Неактивен

Публикации: 200



Профил
« Отговор #56 -: Януари 11, 2014, 02:02:00 »

Кои неща Весс?
Тези, заради които беше пусната темата:
3дравейте, аз като родител на ученик се питам редно ли е да се налага наказание за целия клас заради това, че 2-3 не са си написали домашното. Да се преписват 10 формули по 50 пъти !? В килийно училище ли учат децата ни.

Не знам къде да се оплача.
« Последна редакция: Януари 12, 2014, 11:35:20 от .vess. » Активен
pwnflakes
Лейтенант
***

Karma: +25/-65
Неактивен Неактивен

Публикации: 107



Профил
« Отговор #57 -: Януари 30, 2014, 01:24:43 »

Малко им е  Grin Като метнат един бой на тези 'дето не са писали домашно, всички ще започнат да го пишат.
Активен

-Naughtyred
Retired.
.vess.
Лейтенант
***

Karma: +29/-96
Неактивен Неактивен

Публикации: 200



Профил
« Отговор #58 -: Януари 30, 2014, 19:19:14 »

Някои хора явно наистина още във времената на килийните училища живеят  *hihi*
Активен
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!