Imperia Online България  
Април 20, 2024, 19:05:00 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Конструктивна критика  (Прочетена 4264 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
farfui
Капитан
****

Karma: +130/-204
Неактивен Неактивен

Публикации: 264


Figil


Профил
« Отговор #15 -: Ноември 01, 2007, 05:53:28 »

    Здравейте, аз почти изкарах една цяла ера в играта и мисля, че имам достатъчен поглед върху нещата, за да напиша някои от най-големите недостатъци към момента, по мое лично мнение разбира се.

    - липсва баланс между икономика и война и на моменти това е просто огромна преграда :
              - ако искаш да воюваш не трябва да вдигаш много нетни точки, защото тогава просто до края на 2ри месец няма с кой да се биеш
              - ако много се биеш до края на 2ри месец после не може да се мериш с битките на фермерите.

     - като една стратегия, за мен огоромен минус е възможността за развитие след 2ри месец. Ето какво имам предвид : икономиката се контролира от 3 проучвания - централизация, бюрокрация и медицина, ако вземем едно желано ниво примерно центр. 9, бюро 18-19 и мед. 12-13 тогава всичко това струва към 25 - 30 милиона грубо. При положение, че ерата трае 4 месеца, а към края на 2ри фермерите имат добив от от по 7-10 мил на ден, очевиден е дисбаланса. Аз самия към края на месец 2 вече нямаше какво проучване да пусна дето да ми носи икономическа изгода. Според мен има нужда или от нови проучвания или от някакви супер сгради, които да искат много ресурс за да има някаква цел играта за хора, които не искат да се бият нон-стоп

     - при сградите положението е абсолютно същото, правиш 10 крепости ниво 7, мини към 40 и ферми 30 и край няма какво друго да се прави, ако пускаш нещо, то е не защото имаш изгода ами само за нетни точки...

     - битки : като изключим факта, че това явно поради горе изложените факти си е военна игра, а не стратегия, тогава стигаме до битките след месец 2 с армии от по 100К. Очевидно при тези армии едва ли може да се изкара каквато и да е печелба, така че битките са само за военни точки и по принуда, защото примерно аз не искам да водя битки, но какво мога да правя тогава - няма какво да проучвам, няма какво да строя и не мога да правя повече армия че не мога да я издържам. Аз не искам да ставам посреднощ за да пусна  атака към противникова армия, тъй като през деня е невъзможно, защото ако играча е онлайн просто ще я премести.

     - самите армии при положение че имаш към 60-70К паладини в състава на армията стават непобедими за атака от 1 човек.

      Накрая, за да съм честен ще кажа и кое ми хареса и ме привлече към играта :

     - доста добър интерфейс в сравнение с доста от онлайн игрите
     - добра цикличност - това че ерите са по 4 и 8 месеца е добре, можеш да си избереш свят за игра, тука минус е че много светове разделят играчите, което намалява атрактивността във всеки един свят
     - играта е българска :-)

Поздави DimDragon


Значи май играеш в свят 3 и си един от първите по-нетни точки.Ще ти кажа следното ,това за което говориш няма нищо което е истина... както си фермер ,съм обеден ,че и един равнностоен противник( примерно моят любимец darmon ,не можеш да свалиш) .А миналата ера бях пръв по нетни точки  и с най-много население 20-30дена преди края на ерата ,и завърших с  към 130 к военни точки и по 80-90 к население в провинция.... добрата стратегия ти решава играта.А това ,че няма изгода да ги пускаш мисля ,че само ти отговаря на въпроса какво трябва да правиш? Войни ,дипломация ,сейвани и т.нРадвам се ,че изпуснах свят 3 .... като гледам каква скучна ера е станало ми се плаче за вас Sad
Активен
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #16 -: Ноември 03, 2007, 20:58:55 »

Впрочем мое лично наблюдение, е че в 3 свят има малко повечко хора отколкото в другите светове (като изключим 1 и блица може би) а и съм играл там, според мен там се събират по-добри играчи -> по-добра игра.
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!