Imperia Online България  
Април 24, 2024, 17:21:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Конструктивна критика  (Прочетена 4268 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
DimDragon
Редник
*

Karma: +25/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Профил
« -: Октомври 12, 2007, 17:37:50 »

    Здравейте, аз почти изкарах една цяла ера в играта и мисля, че имам достатъчен поглед върху нещата, за да напиша някои от най-големите недостатъци към момента, по мое лично мнение разбира се.

    - липсва баланс между икономика и война и на моменти това е просто огромна преграда :
              - ако искаш да воюваш не трябва да вдигаш много нетни точки, защото тогава просто до края на 2ри месец няма с кой да се биеш
              - ако много се биеш до края на 2ри месец после не може да се мериш с битките на фермерите.

     - като една стратегия, за мен огоромен минус е възможността за развитие след 2ри месец. Ето какво имам предвид : икономиката се контролира от 3 проучвания - централизация, бюрокрация и медицина, ако вземем едно желано ниво примерно центр. 9, бюро 18-19 и мед. 12-13 тогава всичко това струва към 25 - 30 милиона грубо. При положение, че ерата трае 4 месеца, а към края на 2ри фермерите имат добив от от по 7-10 мил на ден, очевиден е дисбаланса. Аз самия към края на месец 2 вече нямаше какво проучване да пусна дето да ми носи икономическа изгода. Според мен има нужда или от нови проучвания или от някакви супер сгради, които да искат много ресурс за да има някаква цел играта за хора, които не искат да се бият нон-стоп

     - при сградите положението е абсолютно същото, правиш 10 крепости ниво 7, мини към 40 и ферми 30 и край няма какво друго да се прави, ако пускаш нещо, то е не защото имаш изгода ами само за нетни точки...

     - битки : като изключим факта, че това явно поради горе изложените факти си е военна игра, а не стратегия, тогава стигаме до битките след месец 2 с армии от по 100К. Очевидно при тези армии едва ли може да се изкара каквато и да е печелба, така че битките са само за военни точки и по принуда, защото примерно аз не искам да водя битки, но какво мога да правя тогава - няма какво да проучвам, няма какво да строя и не мога да правя повече армия че не мога да я издържам. Аз не искам да ставам посреднощ за да пусна  атака към противникова армия, тъй като през деня е невъзможно, защото ако играча е онлайн просто ще я премести.

     - самите армии при положение че имаш към 60-70К паладини в състава на армията стават непобедими за атака от 1 човек.

      Накрая, за да съм честен ще кажа и кое ми хареса и ме привлече към играта :

     - доста добър интерфейс в сравнение с доста от онлайн игрите
     - добра цикличност - това че ерите са по 4 и 8 месеца е добре, можеш да си избереш свят за игра, тука минус е че много светове разделят играчите, което намалява атрактивността във всеки един свят
     - играта е българска :-)

Поздави DimDragon
Активен
vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2007, 17:51:25 »

мисля че всеки си избира начина на игра  Wink
 но моите впечатления са игра в средните точки по интересно е и правиш повече битки >Grin
Активен

Age of Extinction
sash
Редник
*

Karma: +1/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2007, 18:45:04 »

най-добре си е на ниските точки  >Grin
има доста играчи за колене, така че си имаш голям избор, а и може да водиш доста войни със съюзи с които да е удоволствие да нападаш, а не да дебнеш...дали някой е на линия и да се надяваш допоследно да не влезе .
Активен
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2007, 19:02:01 »

най-добре си е на ниските точки  >Grin
има доста играчи за колене, така че си имаш голям избор, а и може да водиш доста войни със съюзи с които да е удоволствие да нападаш, а не да дебнеш...дали някой е на линия и да се надяваш допоследно да не влезе .
мисля че никога не си воювал срещу равностоен пративник ..... удоволствието от една война е точно в дебненето и хващането армията на противника .... в съвместните действия на целия съюз .... другото си е чиста проба мародерство ,дали за ресурс или военни точки
Активен

vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2007, 19:20:17 »

мисля че никога не си воювал срещу равностоен пративник ..... удоволствието от една война е точно в дебненето и хващането армията на противника .... в съвместните действия на целия съюз .... другото си е чиста проба мародерство ,дали за ресурс или военни точки
да прав си  чингизе Wink  но при липса на свободно време  в средните точки си е добре *ok*
играла съм  с 300к армия и с 50к съм играла  но мисля че 100 к армийка си също интерессно *sos*
Активен

Age of Extinction
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2007, 19:31:32 »

ми аз неспоря за това ,СКЪПА Kiss *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* .... просто обяснявам на човека кое е по интересното във войните Smiley ...  а иначе всеки си играе там където се чувства във свои води Smiley
Активен

sash
Редник
*

Karma: +1/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2007, 19:35:49 »

Воювал съм, но тогава всички играеха от съюза и следенето не се извършваше от един човек, а и имаше статистика кога е бил играча на линия...
а в момента не е много интересно да следиш и предполагаш какво прави някой играч...поне намен не ми е интересно да гадая и да се чудя дали да пусна атака или да почакам още час, два...наистина това си е губене на време /става дума за дебненето/.
Активен
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2007, 19:39:47 »

ми то в цялата игра това и е чара ...дебненето ...когато имаш време го правиш иначе си стоиш и това е Smiley)) ... другото какво е ....бам на калкулатора и виждаш дали да тръгваш или не Smiley
Активен

vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2007, 19:40:53 »

ми аз неспоря за това ,СКЪПА Kiss *rose* *rose* *rose* *rose* *rose* .... просто обяснявам на човека кое е по интересното във войните Smiley ...  а иначе всеки си играе там където се чувства във свои води Smiley
[/quаз и
 не мисля че спорим Wink просто си изказваме мненията *sos*
 но зимния сезон ще го направим в големите точки >Sad само още се чудя в кой свят ще е  *hahaha*
Активен

Age of Extinction
sash
Редник
*

Karma: +1/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #9 -: Октомври 12, 2007, 19:41:27 »

мда, но явно всеки има различна представа за "чара" на играта Smiley
Активен
morgana
Гост
« Отговор #10 -: Октомври 12, 2007, 19:56:18 »

Играта си е добра сама по себе си. Що се отнася до това дали е интересна, това зависи от самия теб. Ако направиш собствената си игра интересна ще и се наслаждаваш, не успееш ли, никой не ти е виновен...Съвсем простичко е:)
Играла съм и на ниски, и на високи точки - и едното си има предимствата, и другото:)
На мен лично ми харесва вариант в който дозата адреналин не просто те държи буден, но и провокира съюзния дух откъм най - добрата му светлина:)
Активен
demon
Anahronic
Сержант
**

Karma: +20/-43
Неактивен Неактивен

Публикации: 66


Бъдеще няма.Бъдещето е ново минало


Профил
« Отговор #11 -: Октомври 12, 2007, 21:37:28 »

 всеки си избира стила на игра - много или малко /за малките то4ки - около 10 20к след 2 месец има много неи34ерпаеми ресурси/3арязани асс-та с по милион /.е мои се поставят и некви таквиз 6к то4ки -10к воени /при все 4е се не играло 1-3 от ерата/така 4емои и маршал на 50к станеш -не3нам сега мои се променило нещто за 2 ери  *hmm*
Активен

                Славата отлита, но забравата е вечна.
DimDragon
Редник
*

Karma: +25/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 45


Профил
« Отговор #12 -: Октомври 13, 2007, 13:34:36 »

От всички отговори не виждам нито едно предложение за какви проучвания или сгради да се харчат ресурсите след края на втория месец ? Затова, че на по-ниските точки е по-интересно спор няма и това отново подкрепя моята теза, че на играта липсва high-end проучвания и сгради. Дори нещо от рода на сграда, която примерно ти дава 2% бонус към атаката, възможности колкото искаш, просто да има в какво да се влагат ресурсите. Още нещо, което пропуснах е да се виждат някъде активните бонус към всяка провинция - примерно 50% бонус от крепост, 10% от съюз-лидер и т.н.

Поздрави DimDragon
Активен
Krum91
Сержант
**

Karma: +15/-31
Неактивен Неактивен

Публикации: 97


Профил
« Отговор #13 -: Октомври 16, 2007, 16:45:25 »

Аз имам малък отговор на твоя въпрос дигай броните и воената медицина. Интересно ми е дали някой е стигал до такова ниво на в.мед. при което да има възтановяване на 120%, пробвах на калкулатора и излиза че от един убит войник лекарите са направили двама  *xxx* Добри са не мога да отрека!   *hahaha*
Активен

ManOwaR devil_k Fire_&_Fury Hail and Kill ManOwaR
Pharaon_
Сержант
**

Karma: +16/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 57


Профил
« Отговор #14 -: Ноември 01, 2007, 02:14:12 »

Това, че световете са много и разделят играчите - наистина води до по-малка атрактивност в играта Sad .
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!