Imperia Online България  
Март 29, 2024, 04:13:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бъг или какво ?  (Прочетена 4836 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
purcival
Пламен Петров
Сержант
**

Karma: +4/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 52



Профил
« Отговор #15 -: Януари 09, 2014, 02:14:50 »

Недей дава така калка дай доклади да видим то може да ти дава че печелиш и на 20 морал калка ама реалния доклад от битката на калка не си дал. Като гледам нито премиум си заложил нито столица ли и е попълнен наполовина ти какво очакваш той да гадае ли какво искаш да сметне.
Не те знам брат ама ако от 10 цъкания калка ти дава че печелиш кво да му гледаш  доклада ? Да играча не е премиум Smiley
Активен
legacy
Капитан
****

Karma: +29/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 494


Профил
« Отговор #16 -: Януари 09, 2014, 02:43:11 »

Добре бе приятел дай снимка на реалния доклад атакуваща армия битка.Да речем че си прав дай да видим и ние да посмятаме може пък да има проблем.Така само на твърдения нищо не става.Пускаш информация на парче това смятах,ама това заложих,но снимките друго показват.Покажи я тази битка да видим с какво отиваш с какъв морал ще сметнем силата на атаката жизнените точки на крепостта ще кажеш какви параметри си заложил.Две страници изписахме без да видим реално какво е станало.От къде знаеш,че играча няма премиум генерал има ли в защита няма ли с какви умения все важни неща
Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #17 -: Януари 09, 2014, 21:33:51 »

Разбирам за какво говори пича.Според мен калка си е наред,но част от битките се бъгват.Имах няколко такива.Не съм правил снимки.Обаче при изчисленията които правих впоследствие установих че калка си работи правилно,а резултатите от битките са коренно различни.Като казвам различни това са 20-30т краен морал разлика.И то при задавани невероятни стойности на нивата проучвания на защитника.Наверно анимациите са погрешни,но може би оттам идват тия бъгави битки.При анимациите има момент в който стената пада и оттам следва само обстрел със стрели без битка с гарнизона.Според мен докладите са следствие на тия бъгави битки и щом те не протичат според механиката,то и докладите и крайния изход от битката се бъгва.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
legacy
Капитан
****

Karma: +29/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 494


Профил
« Отговор #18 -: Януари 09, 2014, 21:49:26 »

И аз съм на това мнение,че при правилно и коректно въведени данни калкулатора смята добре и правилно.За това го помолих да покаже битката да видим да смятаме и ако наистина има проблем и е прав да го поставяме въпроса.Така без конкретни сметки и доказателства от наша страна никой няма да ни обърне внимание.Е написали са отговор проверихме загубили сте заради.......Е как да докажем,че е проблем в механиката без конкретни данни и сметки черно на бяло Wink
Активен
radygas
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


Профил
« Отговор #19 -: Януари 10, 2014, 01:07:25 »

Не мога да изпълня поредната имперска мисия, защото има бъг! Проучил съм 5 ниво на архитектура, дори съм стигнал до 8 ниво, и не ми отчита, че съм го направил! Съответно мисията не може да бъде изпълнена! Моля помогнете!
Активен
radygas
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


Профил
« Отговор #20 -: Януари 10, 2014, 01:11:03 »

Здравейте! Не мога да изпълня поредната имперска мисия, защото има бъг! Проучил съм 5 ниво на архитектура, дори съм стигнал до 8 ниво, и не ми отчита, че съм го направил! Съответно мисията не може да бъде изпълнена! Моля помогнете!
Активен
sceleta99
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 18


Профил
« Отговор #21 -: Януари 10, 2014, 01:13:29 »

брат radygas отвори си нова тема и си напиши бъга там защо го пишеш тука бъга няма нищо общо с тази отворена тема
Активен
p0p0p0
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 25


Профил
« Отговор #22 -: Януари 10, 2014, 23:33:16 »

като не попълниш правилно калкулатора и сто победи да ти даде,в реалната битка пак ше загубиш..а че новите анимирани доклади за никъф ..й не стават - за това мисля че две мнения няма...
Активен
purcival
Пламен Петров
Сержант
**

Karma: +4/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 52



Профил
« Отговор #23 -: Януари 21, 2014, 13:07:45 »

Да благодаря за многото коментари , почти се бях отказал но пак ме навиха да играя а ето и прословутите доклади за които питат някой хора
http://prntscr.com/2l7xx8
http://prntscr.com/2l7y2x
http://prntscr.com/2l7y91
определено нямам какво да кажа по въпроса освен че има някаква голяма фалшификация при смятането на битките , как така излизам на 18 морал какво става във всичките 24 рунда на битката , по мои изчисления я свалям на 9 рунд , как и какво се случва след това май само господ знае щото админите не знаят , приятел който успя да подкара анимацията каза че на 9 рунд / както и аз сметнах / се сваля крепостта и след това само стрелците се стрелят мелето не участва в битка с гарнизона а защо няма кой да отговори , другото при 134 първоначален морал и ще го кажа така при всеки рунд да ми взема макс 4 морал от трепене на армия и 4 морал заради рунда губя 72 морал докато съборя стената 134-72 =62 и сега как така при 62 морал армията не се бие на полева , както казах и в другите си постове няма какво да смятам играта от към гейм плей в битките е тотално развалена и няма да пипнат нищо по въпроса да го оправят защото трябва май на ново да си изградят цялата схема .
Приятна игра .
п.п и не казвайте че противника има бонуси няма генерал в защита  Tongue
Активен
gogata2013
Гост
« Отговор #24 -: Януари 21, 2014, 14:53:40 »

Атакуваш крепост 6 в столица, минимум 3,0 кк точки стена имаш 84 тарана или 336к точки на рунд, но това е преди кулите да стрелят. не се знае каква стена и какъв ров има крепостта от докладите ти.  Нормално да се размажеш
Активен
shikoznia
Лейтенант
***

Karma: +6/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 134


Профил
« Отговор #25 -: Януари 21, 2014, 15:10:37 »

Хм...да взема и аз да се включа в тези разгорещени обсъждания...
Моята гледна точка е следната....първо и най-важно анимациите са за децата и тези, които не разбират нищо от играта...Всички знаят, че във новата версия изобщо не са акуратни! Второ не си ли се замислил на следното...добре правиш обсада...още в първите два 3 рунда почти всичките ти мечове са мъртви, това автоматично ти сваля морала с много(поради големи загуби на основната армия) при това, че мечовете са мъртви тараните не бият по крепостта(за това не съм много сигурен, но предполагам,че е така), тъй като няма придружаваща армия за да атакуват. Погледни го от тази гледна точка...в средновековието армия напада по някой си замък с много тарани и хора, които да ги съпровождат...хората умират...ами те тараните няма как да се дигнат сами и да нападат! Друго...не знам колко точно обсадни машини могат да атакуват едновременно една крепост...поради големите промени...обаче в един момент може битката да не позволява да атакуваш със всички тарани едновременно( не мога да кажа със сигурност дали е така или не...но е възможност)
Броят позволени тарани в крепостната обсада е равен на броя на пехотата, разделена на броя хора, които таранът изисква при строителството си. едно много голямо уточнение...тоест по тази логика ти имаш 1114 пехота...нужното за 1 таран население е 35, тоест при първи рунд могат да атакуват приблизително 32 тарана!(извинявам се за грешката преди това, )ако някой е прочел преди редактирането.Освен това при атака на крепостта на първа линия 1 таран се нуждае от 7 пехотна войска. А какво се случва, когато пехотата умре...амиии стрелците ще си стрелят,тараните ще си седят, докато не почнат да убиват кавалерията, която просто си седи, докато не и падне морала!
Според мен си се заблудил от предимството на тараните! и си забравил изцяло за това, че с тях трябва да има армия!
by the way това май е нова опция във версия 6...защото за версия 5 си спомням, че само с тарани, кавалерия и стрелци се случваше обсадата...сега...май не е така!
Поздрави и бъди по внимателен следващият път!
Иначе...това със военните доклади се оказва огромен бъг за бета версията и се надявам екипа да се захване сериозно на работа над това...иначе, ще изгубят много дарители Wink
« Последна редакция: Януари 21, 2014, 16:00:49 от shikoznia » Активен
purcival
Пламен Петров
Сержант
**

Karma: +4/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 52



Профил
« Отговор #26 -: Януари 21, 2014, 16:37:25 »

 shikoznia
така според тебе аз не мога да направя атака от коне и тарани така ли ? http://prntscr.com/2l93o6
и както уточних в девети рунд от битката ми аз свалям крепостта , после какво се случва ?
Така че провери първо става ли без пехота или не става  Wink Wink
И колега това не е средновековие а игра , то че има голяма разлика от действителността има , но че си имат проблеми с битките спора просто е невъзможен , няма как да си признаят толкова фатална грешка , че тя играта се основава на това
« Последна редакция: Януари 21, 2014, 16:40:39 от purcival » Активен
gogata2013
Гост
« Отговор #27 -: Януари 21, 2014, 17:48:18 »

Премиум и форт 12 и си готов
« Последна редакция: Януари 21, 2014, 17:56:24 от gogata2013 » Активен
purcival
Пламен Петров
Сержант
**

Karma: +4/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 52



Профил
« Отговор #28 -: Януари 21, 2014, 23:07:07 »

Премиум и форт 12 и си готов
е това не го разбрах я пак
Активен
цецо
Лейтенант
***

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 188


Профил
« Отговор #29 -: Януари 22, 2014, 02:08:11 »

Има проблем със битките и то не малък. ако нямаше защо комуникейтърите подминават тема като тази а отговарят на супер малоумните въпроси ?
Ако имат някакъв замисъл не са си го обявили. а разсъжденията на shikoznia са според мен много странни...
а gogata2013 ако си мисли, че само тараните участват във крепостната ще ме прощава...
Активен

България над всичко
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!