Imperia Online България  
Април 26, 2024, 16:32:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вашите бъгове започват да ми излизат скъпо  (Прочетена 2187 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Vivo
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« -: Януари 03, 2014, 02:20:39 »

От съвсем скоро играя играта, мислех, че съм започнал да я схващам, докато не се забих в един играч на разграбване, като моята армия беше над 2 пъти по-силна и многобройна от неговата. Реших, че може да е бъг, ама си викам, едва ли, сигурно аз нещо не съм разбрал. Обаче току-що се случи нещо потресаващо, което ми разказа играта - http://img.photobucket.com/albums/v471/JediMastah/wtfio2.jpg . Този разгром ми идва точно след тежко поражение срещу друг играч и вече, честно казано, малко съжалявам, че съм дал пари за тази игра. На анимацията се вижда ясно как на 2-рия залп от моите стрелци зад неговата стена остават само трупове, моите мечоносци и тарани събарят стената необезспокоявани, след което се паникьосват и разбягват и над половината от тях умират от самосебе си. Моля за компенсация.
« Последна редакция: Януари 03, 2014, 02:24:21 от Vivo » Активен
gocogocov
Лейтенант
***

Karma: +8/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 169


Профил
« Отговор #1 -: Януари 03, 2014, 02:35:55 »

ще има да чакаш
Активен
legacy
Капитан
****

Karma: +29/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 494


Профил
« Отговор #2 -: Януари 03, 2014, 03:22:16 »

Не гледай анимацията в не знам колко теми е обсъждано че са подвеждащи.Просто нямаш достатъчно обсадна техника губиш морал и от там битката
Активен
legacy
Капитан
****

Karma: +29/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 494


Профил
« Отговор #3 -: Януари 03, 2014, 03:25:52 »

http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=70996.0 ето ти темата чети и ще разбереш.Успех в играта Wink
Активен
цецо
Лейтенант
***

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 188


Профил
« Отговор #4 -: Януари 03, 2014, 05:41:02 »

да спрете тези анимации искаме си докладите
Активен

България над всичко
Boby_8108
Сержант
**

Karma: +2/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 93


Профил
« Отговор #5 -: Януари 03, 2014, 11:23:06 »

тези анимаций ги оставете като опция за деца да им се радват ....
а тези по големите и разбиращите да си гледаме "Пълен доклад"  и да си правим равносметка за случващото се !
Активен
legacy
Капитан
****

Karma: +29/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 494


Профил
« Отговор #6 -: Януари 03, 2014, 13:38:47 »

Аз предлагам направо да се върне варианта с докладите както е с версия 5.Всичко се вижда и разбира рунд по рунд и няма проблеми.ОК адмирирам усилията на екипа да го направят по атрактивно,но в момента не работи и не е удачно.Като прибавим и факта,че играчи с по-слаби машини изобщо не могат и да я видят тази анимация се стига до логичния извод за стария формат на доклада Wink
Активен
Vivo
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« Отговор #7 -: Януари 03, 2014, 14:44:53 »

Хора, говорите все едно има някаква логика това, което се е случило, наистина да се е случило. Я погледнете аз с какво нападам и с какво ме спират! Ако случайно създателите на играта са се издънили достатъчно, за да го направят възможно, то тогава играта трябва да се промени! Пише, че морал се губи като губиш жизнени точки, а се качва, като нанасяш поражения. Как точно съм губил морал докато съм се биел сам със стената му? Освен това, как точно ми се разбягва армията и повече от половината от нея умира? Кой точно я убива? Падащите камъни от крепостната стена? Това или е бъг, или е гигантски недостатък в механиката на играта, и в двата случая искам компенсация, защото тая армия ми трябва точно в този момент, а не е моя вината, че съм я загубил. А тия "големите и разбиращите" явно доста разбират, щом виждат някаква логика в тоя доклад.
« Последна редакция: Януари 03, 2014, 14:47:33 от Vivo » Активен
banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« Отговор #8 -: Януари 03, 2014, 15:11:53 »

Хора, говорите все едно има някаква логика това, което се е случило, наистина да се е случило. Я погледнете аз с какво нападам и с какво ме спират! Ако случайно създателите на играта са се издънили достатъчно, за да го направят възможно, то тогава играта трябва да се промени! Пише, че морал се губи като губиш жизнени точки, а се качва, като нанасяш поражения. Как точно съм губил морал докато съм се биел сам със стената му? Освен това, как точно ми се разбягва армията и повече от половината от нея умира? Кой точно я убива? Падащите камъни от крепостната стена? Това или е бъг, или е гигантски недостатък в механиката на играта, и в двата случая искам компенсация, защото тая армия ми трябва точно в този момент, а не е моя вината, че съм я загубил. А тия "големите и разбиращите" явно доста разбират, щом виждат някаква логика в тоя доклад.

пич има много неясноти по тази снимка, какво ниво крепост нападаш, тая крепост има ли кули (едно пояснение в кулите не се разполагат балисти както във 5-та версия самата кула стреля дори и да няма проучванията за балисти), крепостта има ли допълнителна стена, един съвет забрави механиката на битката от версия 5 тук е много различно
« Последна редакция: Януари 03, 2014, 15:15:16 от banshi » Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
Vivo
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« Отговор #9 -: Януари 03, 2014, 15:35:45 »

Имаше крепост, беше укрепена с 2 допълнителни стени, кулите пише, че стрелят само по обсадните машини 3-та линия на нападателя (тараните са на първа), а и имаше само една, доколкото си спомням. Крепостта беше 4-то ниво. Отново насочвам вниманието на всички към факта, че вътре има всичко на всичко 16 човека и един таран, а аз нападам с 50 ПЪТИ по-голяма армия.
« Последна редакция: Януари 03, 2014, 15:37:57 от Vivo » Активен
banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« Отговор #10 -: Януари 03, 2014, 15:40:29 »

Имаше стена, беше укрепена, кулите пише, че стрелят само по обсадните машини 3-та линия на нападателя (тараните са на първа), а и имаше само една, доколкото си спомням. Крепостта беше 4-то ниво. Отново насочвам вниманието на всички към факта, че вътре има всичко на всичко 16 човека и един таран, а аз нападам с 50 ПЪТИ по-голяма армия.

така кулите стрелят по 3-тата линия ако има такава, а при теб няма и кулата започва да стреля по единиците които нанасят щети по стената на крепостта, за тази крепост ти трябват поне 15 тарана и 500 меча и пак ще имаш доста загуби
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
Vivo
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« Отговор #11 -: Януари 03, 2014, 15:45:30 »

Значи излиза, че кулата ми е разказала играта? Ясно. В този случай не съм съгласен само с tooltip-а на кулата, трябва някъде да пише, че ще атакува армията, ако няма обсадни машини на 3-та линия. "Стрелят само по обсадните машини на 3-та линия на нападателя" е доста еднозначно и не допуска, че ще стрелят по останалата част от армията.
Активен
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #12 -: Януари 03, 2014, 16:24:10 »

Значи излиза, че кулата ми е разказала играта? Ясно. В този случай не съм съгласен само с tooltip-а на кулата, трябва някъде да пише, че ще атакува армията, ако няма обсадни машини на 3-та линия. "Стрелят само по обсадните машини на 3-та линия на нападателя" е доста еднозначно и не допуска, че ще стрелят по останалата част от армията.

Кули – участват в атаката на защитата, като статични балисти. Силата на атака на една кула е равна на силата на една балиста – 3000. Нямат жизнени точки. При запазване на крепостта всички кули оцеляват. Ако крепостта бъде разрушена, защитникът губи всички кули, но те могат да бъдат поправени заедно с крепостта. Стрелят само по обсадните машини (катапулти, требушети и балисти) от трета линия на нападателя. Ако няма такива или бъдат унищожени, започват да стрелят по пехота и тарани, като щетите се разделят пропорционално в зависимост от броя единици.

явно не е достигнало място в краткото описание, прочетете механика на битката в "как да играем"
Активен
Vivo
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« Отговор #13 -: Януари 03, 2014, 16:37:39 »

Ясно, благодаря за отговорите.
Активен
legacy
Капитан
****

Karma: +29/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 494


Профил
« Отговор #14 -: Януари 03, 2014, 17:55:06 »

Сега е хубаво и да се извиниш на хората опитали се да ти обяснят,а ти нападна с нелепи обвинения,че били "разбирачи" и следващия път прочети каква е механиката на битката преди да отправяш нелепи обвинения Wink
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!