Imperia Online България  
Април 25, 2024, 01:19:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пазар ,мултита и всичко на куп  (Прочетена 3815 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Batbin
Сержант
**

Karma: +1/-69
Неактивен Неактивен

Публикации: 63



Профил
« -: Декември 20, 2013, 14:06:05 »

Хайде да уточним някой неща,че видите ли наистина мисля че с двоен аршин се гледа на нещата!
Първо по пазара,ако приемем цена 10 на нещо си!
1-цени от 5 до 20--- Разрешено ли е?
2-Ако изкупя всичкото дърво от пазара и пусна примерно 20милиона на пазара ,на цена 20 и сам си го изкупя,като за целта разхода ми е само таксата за публикуването ,и по тоя начин изкуствено вдигам цената на дървото през имперския и после само за 5 диаманта ставам много богат-разрешено ли е?
3-Ако ако изкупя всичкото дърво и после ми пуснат на пазара на 0.10 -разрешено ли е?
4-Ако 20 човека докладват срещу един ,това прави ли го истина?И реално проверявате ли нещо си?
Чисто технически всичко по-горе изброено,играта го позволява и от как веднъж ме баннаха за 1 ден съм се съобразявал само с точка 3 да не правя.

Относно мултиакаутинга,забранен ли е и ако ДА ,защо не се вземат мерки за срещу това ,нали разбирате ,че е несериозно един човек да гледа поне 15 други?
« Последна редакция: Декември 20, 2013, 15:25:41 от Batbin » Активен
Batbin
Сержант
**

Karma: +1/-69
Неактивен Неактивен

Публикации: 63



Профил
« Отговор #1 -: Декември 20, 2013, 17:15:45 »

И още нещо да питам  Smiley
5-ако подбия 2 пъти пазарната цена ,примерно защото да речем в настоящия миг цената на желязото е примерно 20,това разрешено ли е?
6-кое се счита  за стандартна цена ,ако е импереца ,то с точка 2 си го манипулират както си искат ,изобщо бъдете така добри да ни разясните на нас простосмъртните дето имената ни не са изписани в зелено и червено!
И последен въпрос обещавам ,Аз лично съм наглеждач на може би най-платения акаунт в тая игра и в нашия свят е и най-развития естествено,и ако забележа че противниците ми направят точка 2 (а те редовно го правят) аз чрез въпросния човек  ей така направя следното да пусна 20милиона дърво  на цена 1  и сам си го изкупя ,някой от нас  ще има ли виновен (тоест им прецаквам тяхната манипулация) като те ще са набутани с 40 милиона  за такси ,а аз само 2???
« Последна редакция: Декември 20, 2013, 17:22:15 от Batbin » Активен
svetozar87
Редник
*

Karma: +2/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 16


Профил
« Отговор #2 -: Декември 20, 2013, 18:18:27 »

И да обесняваш и да не няма кой да те чуе така или иначе остави ги да си докладват , това е начина им на игра това могат най добре , хората който не въртят рес и не превъртат пазара те си знаят кой са така или иначе *rose*   *hahaha*
Активен
Batbin
Сержант
**

Karma: +1/-69
Неактивен Неактивен

Публикации: 63



Профил
« Отговор #3 -: Декември 20, 2013, 20:09:01 »

Ама това са глупости бре ,да налагат бан заради ,познат човек (дето се хвалеше че си пиел кафето при админите) и ако ги питаш ,ти дават един общ отговор ,от порядъка на разменяли сте ресурс на много по ниска или висока цена от нормалното,а другия момент е аз какъв съм не съм ли потребител на тоя пазар и моята роля в пазара и тяхната преценка защо нищо не означава?
Ми ето ви още един сценарии ,който също е напълно в силите ми да го направя,утрешния си ден изкупувам всичкото дърво  и превъртам пазара за да направя импереца на 15 примерно и от там изкупувам абсолютно всичко до цена 19 ,и в момента в който ми намалее златото предполагам се досещате ,пак отивам до чичо имперец и пак за 5 диаманта на ден се набухвам със злато и така вечно да държа едни ненормално високи цени на всичко,и какво ще стане тогава ,ще  преглеждате донусите на Г-на с кафето че някой продал нещо си на цена 9 и ще го наказвате ли???
И всичкото това нещо като количество ресурс ще стои в най-силния акаунт в нашия свят и така никой нищичко не може да направи и тва си е  Grin
Просто дайте някаква рамка,кое може и кое не!
« Последна редакция: Декември 20, 2013, 20:11:30 от Batbin » Активен
svetozar87
Редник
*

Karma: +2/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 16


Профил
« Отговор #4 -: Декември 20, 2013, 20:35:03 »

ех само е гледате таз тема кажете една думичка да се защитите нали вие сте все пак не правите нищо с пазара  и реално сте невини  [:-}
Активен
svetozar87
Редник
*

Karma: +2/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 16


Профил
« Отговор #5 -: Декември 20, 2013, 20:35:53 »

всъщност вас ви няма в това число (Прочетена 99 пъти) извинявам се за дързоста  *rose* *freak*
Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #6 -: Декември 22, 2013, 12:57:35 »

за пазара решението е едно.Фиксирани цени.Правете си тогава измамите ако можете
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Batbin
Сержант
**

Karma: +1/-69
Неактивен Неактивен

Публикации: 63



Профил
« Отговор #7 -: Декември 27, 2013, 05:22:11 »

Дам ,ама няма да си оставя въпросите без отговори *crazy*
Та да вдигнем темата ,вярвам че много хора ще са доволни от конкретни отговори Tongue
Активен
svetozar87
Редник
*

Karma: +2/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 16


Профил
« Отговор #8 -: Декември 27, 2013, 12:41:57 »

Няма оправия просто засегнати са интереси и никои не го интересува какво реално става в играта Smiley те не спират да въртят рес и да праят кото искат но за БГ може Smiley това е цялата истина  всичко си е позволено за тях Smiley
Активен
Dominator
Гост
« Отговор #9 -: Декември 30, 2013, 02:29:33 »

боже 5 години не съм играл тука , влизам и кво да вида -старите трагедии пак ... пазари , мултита , квото се сетиш ... истината защо не я оправят другари е че КУЧЕТАТА СИ ЛАЯТ А КЕРВАНА СИ ВЪРВИ  Cool
« Последна редакция: Декември 30, 2013, 02:47:42 от Dominator » Активен
Batbin
Сержант
**

Karma: +1/-69
Неактивен Неактивен

Публикации: 63



Профил
« Отговор #10 -: Януари 04, 2014, 03:09:07 »

Работно време е вече ,а отговор от админ или техен представител все още няма  Undecided
Активен
Dominator
Гост
« Отговор #11 -: Януари 04, 2014, 15:21:28 »

Работно време е вече ,а отговор от админ или техен представител все още няма  Undecided
Кво да ти кажат , " свиквай " ли  *hahaha*
Активен
Batbin
Сержант
**

Karma: +1/-69
Неактивен Неактивен

Публикации: 63



Профил
« Отговор #12 -: Януари 04, 2014, 17:21:25 »

Кво да ти кажат , " свиквай " ли  *hahaha*

Просто да кажат кое е разрешено и кое не ,защото не искам утре да се събудя без пазар и с тая армия дето имам ,по-добре да се модвам Grin Понеже съюза противник  каквото и да видят или дори и те направят ,го преписват на мен и съм почти сигурен че вечно докладват за мен (ако мине номера)!
« Последна редакция: Януари 04, 2014, 17:23:16 от Batbin » Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #13 -: Януари 04, 2014, 18:10:47 »

Работно време е вече ,а отговор от админ или техен представител все още няма  Undecided
От умрял писмо получавал ли сте?
Аз ще се опитам да Ви дам отговор на повечето Ви въпроси, но като гледам вие сам сте стигнал/а до изводите Smiley
на 1 - всякакви цени са разрешени, стига пазара да ги приеме. Неприемливите оферти се изкупуват от пазара и не стават видими за останалите участници в света.
на 2 - което не е забранено, е разрешено Wink Това е правено за да се вдигат нетни точки, чрез т.нар. златни проучвания
на 3 - Когато няма никаква друга оферта на пазара е разрешено, т.е. пазара ще я приеме/публикува и по този начин ще стане видима за всички играчи във ващия свят. Това може да се явява и легален начин за прехвърляне на ресурс.
на 4 - Тук трябват да се произнесе екипа, макар и да имам обяснение ще си го запазя за мен...
на 5 - отново, което не е забранено, е разрешено. Пример, от няколко силни акаунта се манипулира цената или нагоре, или надолу, няма наказани. Това се прави чрез изкупуване на всичкия ресурс и с неговото насищане на пазара. Може да е от вид, може да е всичкия, зависи колко са силни икономически акаутните, които го правят. По-този начин група от хора могат да определят цените на ресурсите в даден свят. Пример2 имате цена 4, пускат се оферта на 2 от 100 рес (минимално изискуемото), после на цена 1, после на 0,5 и така може до се свали цената до минималната цена (0.1). Тук вече, ако се прави целенасочено и се докаже има наказания. За разлика от първия случай, когато се контролира цената на даден ресурс, тук се пускат манипулативни оферти и затова има наказния.
на 6 - Стандартна цена за новата версия трябва да кажат босовете какво е, те да разтълкуват понятието, но и аз ще се опитам да го направя. В предишните версии съществуваше едно нещо наречено "златен еквивалент" на ресурсите, които имаха пряка зависимост по между си и по-точно спрямо златото. В новата версия такова нещо няма и стандартна цена може напрактика да е всяка (последното го извеждам логически). Напрактика като няма зададени количествени измерения или някакви зависимости между ресурсите, всяка една цена би се приела за примлива или стандартна, или каквото и понятие да се сложи ще бъде приложимо в случая.

Нещо от мен Smiley Имате ли диаманти нищо друго няма значние. В новата версия тяхното правилно използване дава още по-добри резултати от версия 5. Не случайно диамантите са най-важния и ценен ресурс, и има ли го човек няма как да сбърка... А имате ли ги тях може да манипулирате цените на пазара както си искате да вдигате, да сваляте, да спечелите сам реалма и т.н., и т.н....
Активен

miroo
Капитан
****

Karma: +60/-41
Неактивен Неактивен

Публикации: 431


Hamilkar-EVIL


Профил
« Отговор #14 -: Януари 05, 2014, 14:08:17 »

Що не вземат да пуснат и диамантите на пазара?Тогава ще стане доста интересно..... Smiley
Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!