Imperia Online България  
Април 27, 2024, 06:45:50 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Незнам как да пиша без да пострадат децата ми  (Прочетена 10870 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #30 -: Декември 16, 2013, 23:48:43 »

Ами да беше, първо целия ми клас щяха да ме защитът  и след това щях да го причакам някъде и да му го върна(можеше даже и в училишето да му го върна) не съм някво лапе 1,30 с токчета и 20 кила с мокри дрехи и камъни по джобовете  *freak* *freak* *freak* Smiley

Не , ти не си някакво обикновенно лапе , а си някакво отворено лапе.
1. Как и защо ще връщаш шамара на учителя си.
2. Вие , днешните лигльовци , с какво може да ви стресне някой учител ?
3. Ти 8-мокласнико , я кажи по кой предмет изучавате тъпата чалга , че да цитираш песни в час ?
4. Не бой , а направо да изритват такива като вас от училище , че да останат онези , които имат желание да се научат на нещо , защото сега вие само пречите там. Такива като вас да останат с начално образование , че после да има кой да мете улиците. Вие , не учителите , съсипахте днешните училища. Единственото което вече се учите е да пиете , пушите и да се дрогирате. Толкова сте умни , че ако в момента всичко се затрие и започне света отначало , от вашето поколение , то ще сте в света на динозаврите и каменната ера. Не се мъчи да ми отговаряш , няма да ти чета поста , а вече дори съжалявам , че се помъчих да ти отговоря.
Активен

bobosam
Капитан
****

Karma: +145/-143
Неактивен Неактивен

Публикации: 292



Профил
« Отговор #31 -: Декември 17, 2013, 00:12:28 »

Не , ти не си някакво обикновенно лапе , а си някакво отворено лапе.
1. Как и защо ще връщаш шамара на учителя си.
2. Вие , днешните лигльовци , с какво може да ви стресне някой учител ?
3. Ти 8-мокласнико , я кажи по кой предмет изучавате тъпата чалга , че да цитираш песни в час ?
4. Не бой , а направо да изритват такива като вас от училище , че да останат онези , които имат желание да се научат на нещо , защото сега вие само пречите там. Такива като вас да останат с начално образование , че после да има кой да мете улиците. Вие , не учителите , съсипахте днешните училища. Единственото което вече се учите е да пиете , пушите и да се дрогирате. Толкова сте умни , че ако в момента всичко се затрие и започне света отначало , от вашето поколение , то ще сте в света на динозаврите и каменната ера. Не се мъчи да ми отговаряш , няма да ти чета поста , а вече дори съжалявам , че се помъчих да ти отговоря.

Докторе ще ме извиняваш но не децата са виновни за днешните учители...Виновни са управниците...Прости хора лесно се управляват...Затова на учителите едни заплати да им завидиш направо...Затова за учители от години кандидатстват такива дето на друго място не могат посмъртно да влязат...Затова съм бил свидетел как 5 пъти се преглеждат кандидатстудентски работи да се напише още някоя и друга 3-ка, да влязат че иначе и учителския институт ще затрият...За това ходя на паветата като ми избият чивиите...За това ни обявяват за платени...За това има опорни точки...Истината е страшна...
           Забравих и аз вече правописа, а половината ми роднини бяха учители...Страшно е...За това на паветата...Друг избор няма...

П.П. Гледам, че и спрямо лекарите вече се води същата политика. Какво? Да ни уморят ли вече искат? Кой ще "управляват" после не мога да разбера...
« Последна редакция: Декември 17, 2013, 00:20:43 от bobosam » Активен

Ти имаш своя позиция, която отстояваш, моля те, остави ме и аз да отстоявам своята, без да се обиждаш - ти, както и всички други, които смятат, че Екипът, аз или някой друг, който е дръзнал да каже нещо, което не ви харесва, са ви длъжни с нещо...
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #32 -: Декември 17, 2013, 00:18:50 »

Докторе ще ме извиняваш но не децата са виновни за днешните учители...Виновни са управниците...Прости хора лесно се управляват...Затова на учителите едни заплати да им завидиш направо...Затова за учители от години кандидатстват такива дето на друго място не могат посмъртно да влязат...Затова съм бил свидетел как 5 пъти се преглеждат кандидатстудентски работи да се напише още някоя и друга 3-ка, да влязат че иначе и учителския институт ще затрият...За това ходя на паветата като ми избият чивиите...За това ни обявяват за платени...За това има опорни точки...Истината е страшна...
           Забравих и аз вече правописа, а половината ми роднини бяха учители...Страшно е...За това на паветата...Друг избор няма...

Да Бобо , и ти си прав , но се загледай и в днешните ученици. Нищо няма да излезе от повечето от тях , а те са бъдещето на страната ни.
Активен

gogata2013
Гост
« Отговор #33 -: Декември 17, 2013, 00:26:43 »

Докторе ще ме извиняваш но не децата са виновни за днешните учители...Виновни са управниците...Прости хора лесно се управляват...Затова на учителите едни заплати да им завидиш направо...Затова за учители от години кандидатстват такива дето на друго място не могат посмъртно да влязат...Затова съм бил свидетел как 5 пъти се преглеждат кандидатстудентски работи да се напише още някоя и друга 3-ка, да влязат че иначе и учителския институт ще затрият...За това ходя на паветата като ми избият чивиите...За това ни обявяват за платени...За това има опорни точки...Истината е страшна...
           Забравих и аз вече правописа, а половината ми роднини бяха учители...Страшно е...За това на паветата...Друг избор няма...

П.П. Гледам, че и спрямо лекарите вече се води същата политика. Какво ? Да ни уморят ли вече искат? Кой ще "управляват" после не мога да разбера...
Ше ме прощаваш, ама никой не може да те лиши насилствено от акъла ти, ако го имаш. От 60 години чакаме само на учителите, да създадат "човека", кой както си го реши. Ако на баща ти/му/и му се пие повече ракия, а не да си гледа чаветата никой не му е виновен.Живеем в 21-ви век бре, хора, екзистенциализма още не е отречен.

Към levski1999: Аз съм имал 4-ка за срока по биология, понеже в 7-ми клас изпях "Ше ти разбия главата" на Гумените глави, ама не намерих за уместно нито за правилно да бия шамари на учителката, нито пък някой да ме защити от класа. Човек трябва да опита от всичко, но трябва да знае къде да спре.
Активен
bobosam
Капитан
****

Karma: +145/-143
Неактивен Неактивен

Публикации: 292



Профил
« Отговор #34 -: Декември 17, 2013, 00:29:01 »

Спора между поколенията е от край време...Повечето учители за съжаление са тотално изостанали от учениците си. Как да ги уважават учениците. Истинският учител не иска днес да бере...Той знае как да посади зрънце за да никне житце...Аз лично вярвам в младите и се надявам, че ще могат да променят нещата.
Активен

Ти имаш своя позиция, която отстояваш, моля те, остави ме и аз да отстоявам своята, без да се обиждаш - ти, както и всички други, които смятат, че Екипът, аз или някой друг, който е дръзнал да каже нещо, което не ви харесва, са ви длъжни с нещо...
gogata2013
Гост
« Отговор #35 -: Декември 17, 2013, 00:35:12 »

Спора между поколенията е от край време...Повечето учители за съжаление са тотално изостанали от учениците си. Как да ги уважават учениците. Истинският учител не иска днес да бере...Той знае как да посади зрънце за да никне житце...Аз лично вярвам в младите и се надявам, че ще могат да променят нещата.
Няма спор между поколенията и моите майка и баща са работили,време се е намирало. Човек трябва да си познава възможностите на децата и да подходи оптимистично като иска една идея над представите си... поне.

ПП. Спорът между поколенията винаги се губи от по-старото.
Активен
Bigmeech
Капитан
****

Karma: +16/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 328


Профил
« Отговор #36 -: Декември 17, 2013, 02:09:44 »

Не , ти не си някакво обикновенно лапе , а си някакво отворено лапе.
1. Как и защо ще връщаш шамара на учителя си.
2. Вие , днешните лигльовци , с какво може да ви стресне някой учител ?
3. Ти 8-мокласнико , я кажи по кой предмет изучавате тъпата чалга , че да цитираш песни в час ?
4. Не бой , а направо да изритват такива като вас от училище , че да останат онези , които имат желание да се научат на нещо , защото сега вие само пречите там. Такива като вас да останат с начално образование , че после да има кой да мете улиците. Вие , не учителите , съсипахте днешните училища. Единственото което вече се учите е да пиете , пушите и да се дрогирате. Толкова сте умни , че ако в момента всичко се затрие и започне света отначало , от вашето поколение , то ще сте в света на динозаврите и каменната ера. Не се мъчи да ми отговаряш , няма да ти чета поста , а вече дори съжалявам , че се помъчих да ти отговоря.
Написа това,което не ми се занимаваше да пиша,за да не ме помислят за ненормален. Като ги видя днешните тийнейджъри направо ми се гади и се питам защо живеят ? Какъв е смисъла на живота им ? Какво ще стане от тях ? Родителите им не ги ли виждат,че са пълен боклук ?
Няма оправия просто и това е.Ако не се промени нещо в образованието  и не се вкарат казармите пак ( и ако това стане евентуално след 2-3-4 поколения) защото това е загубено
Активен
Svilena__A
Сержант
**

Karma: +12/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #37 -: Декември 17, 2013, 02:21:46 »

... след поредния час по математика вече детето преписва още няколко формули по 50 пъти....

Аз лично не виждам какъв педагогически ефект цели цялото това преписване на формули, освен че в детето се натрупва негодувание да търпи наказание без да има вина?!? Дали според учителя това преписване е гаранция за вникване в материята и от там знание, защото за мен си е просто зазубряне, или пак според него с целия този акт в детето ще се затвърди едно примирение към властимащите. Каквото ти нареди по-силния това изпълняваш. Защото в неговия малък свят учителя е този с властта, образно казано. Днес учителя, утре управляващите. Пак лично не смятам, че има полза нито от зубъри, нито от послушковци, напротив нужни са знаещи и мислещи хора със свое мнение, което не се страхуват да изкажат, а наказанията се прилагат с възпитателен ефект само тогава, когато има вина. Освен че от наказание до наказание има разлика, същото трябва да отговаря на вината, а мислещи хора се създават с пример и поощрение, не с безумни идиотщини, нещо непосилно за много педагози у нас все още. Но както хора всякакви така и учители. Има фрапиращо неадекватни и това явно не се е променило с времето. Аз имах един, който си мяташе обувката, при когото падне него изпитваше. Подобен циркаджилък едва ли ни възпита на нещо, освен че и до днес му се смеем като се сетим за него. Ако аз бях на мястото на родителите бих поискала обяснение от преподавателя, защото това стресира детето, което най-малкото може да намрази предмета, а тръшкащо се и НЕ искащо да ходи на училище дете не е приятно за никой отговорен родител.
По описанието на бащата предполагам, че детето е още малко и все още не е достигнало етапа, когато ще му се иска да шамароса недоразумението, което се опитва да го учи на математика. Или просто е кротко и плахо.
П.П. / Да ме извиняват за характеристиката всички учители, които са родени с призвание за тази професия. Тя не се отнася за тях. /
Активен
.vess.
Лейтенант
***

Karma: +29/-96
Неактивен Неактивен

Публикации: 200



Профил
« Отговор #38 -: Декември 17, 2013, 02:45:09 »

Научаваш го да си търси правата
Къде и как да ги търси? Всичко е проформа...
Активен
agent_n
НАСКЪРБЕН КЛАСИК
Майор
*****

Karma: +391/-387
Неактивен Неактивен

Публикации: 783


Аз nastrade-вечно недоволен-регистр. февруари 2006


Профил
« Отговор #39 -: Декември 17, 2013, 11:03:43 »

Аз лично не виждам какъв педагогически ефект цели цялото това преписване на формули, освен че в детето се натрупва негодувание да търпи наказание без да има вина?!? Дали според учителя това преписване е гаранция за вникване в материята и от там знание, защото за мен си е просто зазубряне, или пак според него с целия този акт в детето ще се затвърди едно примирение към властимащите. Каквото ти нареди по-силния това изпълняваш. Защото в неговия малък свят учителя е този с властта, образно казано. Днес учителя, утре управляващите. Пак лично не смятам, че има полза нито от зубъри, нито от послушковци, напротив нужни са знаещи и мислещи хора със свое мнение, което не се страхуват да изкажат, а наказанията се прилагат с възпитателен ефект само тогава, когато има вина. Освен че от наказание до наказание има разлика, същото трябва да отговаря на вината, а мислещи хора се създават с пример и поощрение, не с безумни идиотщини, нещо непосилно за много педагози у нас все още. Но както хора всякакви така и учители. Има фрапиращо неадекватни и това явно не се е променило с времето. Аз имах един, който си мяташе обувката, при когото падне него изпитваше. Подобен циркаджилък едва ли ни възпита на нещо, освен че и до днес му се смеем като се сетим за него. Ако аз бях на мястото на родителите бих поискала обяснение от преподавателя, защото това стресира детето, което най-малкото може да намрази предмета, а тръшкащо се и НЕ искащо да ходи на училище дете не е приятно за никой отговорен родител.
По описанието на бащата предполагам, че детето е още малко и все още не е достигнало етапа, когато ще му се иска да шамароса недоразумението, което се опитва да го учи на математика. Или просто е кротко и плахо.
П.П. / Да ме извиняват за характеристиката всички учители, които са родени с призвание за тази професия. Тя не се отнася за тях. /

Много точна позиция, благодаря !
Активен

"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита"
Хр. Ботев

...
Акълът е нещо, което можеш да раздаваш и без да имаш.
...
Човек, който няма чувство за история, е като човек, който няма уши и очи !
...
Koга ще се оправи България ?
*********************************************************
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #40 -: Декември 17, 2013, 13:50:15 »

Нека изгледаме тези клипове Wink

http://www.youtube.com/watch?v=vVvstlQIQNc
http://www.youtube.com/watch?v=XcMX7cDL798

Това е част от реалноста днес. Забатачено образование, неадекватни учители "не изцяло де" и "ученици"

И на всичко това диагнозата е една - липса на морални ценности!
« Последна редакция: Декември 17, 2013, 14:01:23 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
blambor
Редник
*

Karma: +9/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 42


Профил
« Отговор #41 -: Декември 17, 2013, 22:50:52 »

"Аз лично не виждам какъв педагогически ефект цели цялото това преписване на формули, освен че в детето се натрупва негодувание да търпи наказание без да има вина?!? Дали според учителя това преписване е гаранция за вникване в материята и от там знание, защото за мен си е просто зазубряне, или пак според него с целия този акт в детето ще се затвърди едно примирение към властимащите."
Ммм да те запитам Свиленче ти как умножаваш 3х5 ? Със сметалото ли ? Аз лично помня как във втори клас се "зубреше" табличката за умножение до десет чрез преписване. И ако не смяташ тези елементарни задачки със сметалото, а механично сама ще си отговориш на идеята за преписването.Трудно ми е да повярвам че дете ще осъзнае и амбицира само да преписва, а след изпълненото наказание има награда с която се притъпи негодуванието остават знанията а може и да се породи интерес.Заради негодуващи родители спрямо методите на учителите образователната ни система е на тоя хал защото даскалите останаха с вързани ръце и респект от учениците няма.Как да научиш нещо от човек към който нямаш уважение и почит?  Родителите мрънкат вкъщи детето попива и като стане 8-ми клас почва да раздава шамари на учителите и ако не стане "целия клас да ме защити" то мама и тати ще го набият.Първо потърсете вина в себе си и после в другите. Децата са най-милото и святото за един родител но понякога си трябва и наказания и бой.За боя може и много да скочат че не съм прав ама при мен е проработило малко или много (като съм бил дете) а и вярвам че не само при мен.
Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #42 -: Декември 18, 2013, 00:17:08 »

"Аз лично не виждам какъв педагогически ефект цели цялото това преписване на формули, освен че в детето се натрупва негодувание да търпи наказание без да има вина?!? Дали според учителя това преписване е гаранция за вникване в материята и от там знание, защото за мен си е просто зазубряне, или пак според него с целия този акт в детето ще се затвърди едно примирение към властимащите."
Ммм да те запитам Свиленче ти как умножаваш 3х5 ? Със сметалото ли ? Аз лично помня как във втори клас се "зубреше" табличката за умножение до десет чрез преписване. И ако не смяташ тези елементарни задачки със сметалото, а механично сама ще си отговориш на идеята за преписването.Трудно ми е да повярвам че дете ще осъзнае и амбицира само да преписва, а след изпълненото наказание има награда с която се притъпи негодуванието остават знанията а може и да се породи интерес.Заради негодуващи родители спрямо методите на учителите образователната ни система е на тоя хал защото даскалите останаха с вързани ръце и респект от учениците няма.Как да научиш нещо от човек към който нямаш уважение и почит?  Родителите мрънкат вкъщи детето попива и като стане 8-ми клас почва да раздава шамари на учителите и ако не стане "целия клас да ме защити" то мама и тати ще го набият.Първо потърсете вина в себе си и после в другите. Децата са най-милото и святото за един родител но понякога си трябва и наказания и бой.За боя може и много да скочат че не съм прав ама при мен е проработило малко или много (като съм бил дете) а и вярвам че не само при мен.

Отлично казано!!!
Боят и наказанието, наложени от обичан и уважаван човек водят към дълбок размисъл;
Приложени пестеливо и умерено в точния момент имат огромен възпитателен ефект.
Най-малкото подтикват към размисъл и въпроси. А това вече е нещо.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Svilena__A
Сержант
**

Karma: +12/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #43 -: Декември 18, 2013, 00:20:47 »

Драги blambor, ти колко от назубрените формули, които си преписвал като луд използваш днес в обикновеното ежедневие, ако си далеч от математиката професионално? Вероятно нито една?!? Елементарните сметки като събиране, изваждане, умножение и деление са друго нещо. Без тях в един обикновен магазин ще ти е трудно. Както без четене и писане нямаше да разбера позицията ти, нито ти щеше да прочетеш моята. Моето мнение е, че децата трябва да се учат да мислят, а не като машини да помнят, но с такъв насилствен похват първото едва ли ще се случи, а и не се и надявай по този начин да пробудиш интереса на дете, насила и с несправедливост, по-скоро може да го отвратиш. По въпроса за наказанията аз никъде не съм писала, че съм абсолютно против, писах че трябва да са адекватни. Прочети ми поста отново, освен ако не си от това поколение, което изпитва трудност да прави анализ на текст и да вади вярното заключение. С думи прости не си неграмотен, четеш, ама нищо не вдяваш от написаното и си го нагласяш, както ти харесва.
А по другия въпрос учителите останаха с вързани ръце заради малоумни промени, заради това, че вече е по-важно да се угажда на всякакви келеши щото бюджета бил делегиран и бройките важни. С вързани ръце са, заради промяната в ценностната система в днешно време. Учителите не са магьосници и нищо не могат да направят, когато детето има родители, на които не им пука особено или нямат време за него, защото или са заети да работят на няколко места от нямане, или са тотално безотговорни и си живуркат живота. Децата нямат уважение, защото днешните хлапета са консуматори, те уважават онзи с възможностите, който ги демонстрира, как да уважават учителя с мизерната заплата, колкото и знания да има в главата му. Той едва ли има готина кола, мноо кинти и супер мацка?!? Не, нали? И пак в консумирането се крие и деградацията, деца виждащи, че с учене не се постига кой знае какъв стандарт на живот, какво отношение могат да имат към образованието? У нас е ясно, че не е задължително да си образован, за да живееш в охолство, може и да си тъп като галош, важното е далаверите да ги умееш и да имаш правилните връзки, оттам падат парите. Днешните деца в голямата си част са фрапиращо неграмотни, едва ли учителите са виновни, че някой няма желание да се научи поне да пише. И в тази тема, в някои от постовете има потресаващ правопис. Мен никой не ме би, нито ме кара насила, ама се научих. / По принцип мен никой не ме биеше като дете,  така че боя не винаги се налага като мярка. / Но има и учители, които са абсолютно лишени от педагогически усет и похват. Е, какво да им е отношението към такъв облъчен даскал?!? Така че за липсата на уважение в децата и отношението им към образованието не са виновни само родителите, защото им били мрънкали, а те видиш ли попивали. Какво попивали, предполагам негативно отношение, че от поста ти не стана много ясно. Факторите за това са много и са комплексни. Има вина във всички, и в родителите, и в учителите, и в децата, и в държавата.
Активен
Pavlov
Tiberius
Капитан
****

Karma: +74/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 479


Профил
« Отговор #44 -: Декември 18, 2013, 02:07:19 »

Пообщували сте. За моя голяма изненада, всъщност се получава смислена дискусия. Страхотно вклюване на @Svilena__A. Принципно след нейните постове, аз нямам какво съществено да добавя, освен да благодаря за изключителният начин, по който защитава тезата, която и аз застъпвам. С една лека забележка:
Позволете само да вметна нещо за механиката на обучението по дискутираният учебен предмет - математиката не е само формули. Математиката е и логика, и начин на мислене. Дидактическата намеса във функцията ѝ на логика, изначално предполага повтаряемост на някои процеси, които трябва да се автоматизират в съзнанието, за да бъдат ефективни.
П.с. Веси, разреши ми да те игнорирам, тъй като взе да ме отегчаваш. Благодаря за разбирането!
« Последна редакция: Декември 18, 2013, 02:18:07 от Pavlov » Активен
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!