Imperia Online България  
Март 28, 2024, 19:31:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Реалм ?  (Прочетена 9261 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #45 -: Ноември 27, 2013, 13:44:22 »

След като съм дала 500лв за диаманти и съм изхарчила 70% от тях, значи съм постигнала някакво задоволство в моментите, когато съм ги харчила, значи са ми послужили, значи са си свършили работата.
Това е все едно да изядеш едно вкусно ястие, да му се наслаждаваш, докато го ядеш и после да кажеш, ама то свърши, искам си парите за него обратно.

Не. Сравнението е-  сякаш да поръчаш порция кюфтета и в последното да намериш миша опашка.
Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
anita2000
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 245


Профил
« Отговор #46 -: Ноември 27, 2013, 14:04:40 »

След като съм дала 500лв за диаманти и съм изхарчила 70% от тях, значи съм постигнала някакво задоволство в моментите, когато съм ги харчила, значи са ми послужили, значи са си свършили работата.

Относно задоволството - какво задоволство при положение, че през цялото време трябваше да се борим с бъгове и да чакаме да ги оправите. И си плащаме с РЕАЛНИ ПАРИ за това че ви помагаме да си оправите продукта.
И не, не са ни послужили и не са си свършили работата защото не сме постигнали целта, която сме си поставили за сървъра.
Истината, Ваня, е че този сървър беше некачествен от всяка гледна точка. А когато една стока е некачествена - клиентът има право на рекламация. И мисля, че ни я дължите и трябва да ни възстановите обратно изхарчените диаманти. Знам че не Вие можете да вземете това решение, но ръководството може и ще е справедливо и правилно да го направи. Иначе както казаха и колегите, недоволството в много от останалите играчи ще вземе връх!
Активен
MopkoBaT
Редник
*

Karma: +3/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 38


Профил
« Отговор #47 -: Ноември 27, 2013, 14:12:47 »

1-во : Всички знаят , че това е тестова версия и че вероятността да има бъгове е мноооого голяма, така че кой ви кара да влагате пари в диаманти  *pardon*. А ако го правите това си е на ваша отговорност. На битака продават тостер за 10 лв, ама дали работи никой не може да ти каже, сам преценяш дали да рискуваш.
2-ро Сега, че променят регламента за мен също е дразнещо.Щом ще се пуска нова подобрена версия ми да се пусне , направете нов свят и там да си върви новата. Този може да се остави без подръжка  или с минимална и да си приключи по нормалния начин щом може да се приключи сега може да стане и след 3 месеца без да се бара нищо.
Активен
D.O.N.
Гост
« Отговор #48 -: Ноември 27, 2013, 16:15:58 »

Много е неприятно когато тук като играчи и стоящи от една и съща страна вместо да видим истинския проблем, почваме да се самоизяждаме и да пишем  изрази от сорта - кой ви кара да купувате диаманти и така нататък. Това е право на личен избор, и в никакъв случай не лишава правещия го, от това да пита , да се интересува и да иска интересите му да бъдат защитени и гарантирани.
Аз от битака мога да си купя квото и да е, щото знам че има Закон за защита на потребителя и мога да си търся правата, както и ми се е налагало да го правя и съм получавала адекватна намеса от тези органи

Всеки от нас - играещ тук с пари или без има реалното право да иска защита и да търси правата си, не виждам грам основателна причина да се дракаме с тези които го правят.

По важно е да се погледне принципно на казуса за въпросния реалм, неговия край и да се каже кога точно ще се рестартира ерата, какво ще стане например с диамантите, премиума и бонус сандъците ако някой си е купил и не ги ползва сега, дали ще се прехвърлят в новата ера /на каквато и версия да е тя - бета 2, 3 и т.н/ , че гледам че има примоция .

От тази гледна точка и волеизявленията на ИО не ми допадат, защото в тях прозира пълна незаинтересованост към възприятията и очакванията на потребителите .

Очаквам някой да конкретизира ситуацията и да се каже какво точно предстои да се случва - и с игра, и с бонус храмове и с диаманти .
Да не говорим че беше в пъти по лесно да се напише че ерата се рестартва от еди кога си поради еди какви си причини, да се прехвърли премума и бонусите на играчите вместо да пишем сума ти и страници за да разберем нещо по конкретно

« Последна редакция: Ноември 27, 2013, 16:45:56 от D.O.N. » Активен
D.O.N.
Гост
« Отговор #49 -: Ноември 27, 2013, 17:55:25 »

Пак ли монолози ще водим, мили хора от екипа на ИО ? *rose*
Активен
didoqwert
Лейтенант
***

Karma: +10/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 109


Профил
« Отговор #50 -: Ноември 27, 2013, 18:17:10 »

Напълно съм съгласен с голяма част от постовете.
И игралите с и без диаманти имат право да са разочаровани от решението да се прекрати ерата което е в разрез с правилата на ИО.
И едните и другите направиха не малко за да открият и да докладват за бъгове и екипът им дължи безкрайни благодарности и признание за това !

Истината обаче е , че докато за играчът играл за удоволствие , станалото е просто един неприятен и горчив момент който проваля плановете му които е имал за реалмът.........
От друга страна  човекът платил десетки , стотици , хиляди левове......освен , че е огорчен и разочарован , той е и Измамен!
Плащайки за услугата ( диаманти ) всеки един от нас го прави с ясното съзнание че според правилата , ерата има определен срок , упоменат във правилата на играта.

Не съм юрист , дори даже си нямам на идея от право . На мен обаче това ми звучи нередно и наказуемо!

След като хората са платили за да ви открият бъговете и вие после им се отблагодарявате като им прекратявате версията казвайки им , че на вас те вече не са ви нужни.
Екипът сериозно трябва да помисли как да компенсирате тези хора!
Активен

"Never wrestle with a pig. You get dirty, and besides, the pig likes it"
MG88
Гост
« Отговор #51 -: Ноември 27, 2013, 18:42:50 »

Тестова версия или не- има срокове, които се спазват навсякъде по Света (реалния живот).

Като държавен чиновник, също спазвам такива и следя разни фирмички като ИО именно за тях.

Щом ние- играчите сме лоялни с вас, то и вие трябваше да сте лоялни с нас. Това липсва. Не хленча, просто ви давам съвет и констатирам факта.

Защото на Мони и на вас, моите 250 евро, щяха да ви дойдат добре. Играта ви е съсредоточена в пазара, така че не ми обяснявайте глупости, Ваня. (Моите уважения)

Щом се налага да се рестартира или закрие света, защо не помислихте да прехвърлите акаунтите там и да се борим за реалм на чисто, т.е. без бъгове ? Аз се установих, че сме ви помощен материал -което не ви прави чест да го разбираме. Именно това е подлото !
Активен
APOCALISSE
Редник
*

Karma: +5/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 3



Профил
« Отговор #52 -: Ноември 27, 2013, 21:12:09 »

Тестова версия или не- има срокове, които се спазват навсякъде по Света (реалния живот).

Като държавен чиновник, също спазвам такива и следя разни фирмички като ИО именно за тях.

Щом ние- играчите сме лоялни с вас, то и вие трябваше да сте лоялни с нас. Това липсва. Не хленча, просто ви давам съвет и констатирам факта.

Защото на Мони и на вас, моите 250 евро, щяха да ви дойдат добре. Играта ви е съсредоточена в пазара, така че не ми обяснявайте глупости, Ваня. (Моите уважения)

Щом се налага да се рестартира или закрие света, защо не помислихте да прехвърлите акаунтите там и да се борим за реалм на чисто, т.е. без бъгове ? Аз се установих, че сме ви помощен материал -което не ви прави чест да го разбираме. Именно това е подлото !

 *ok*  *bravo*
Активен
цецо
Лейтенант
***

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 188


Профил
« Отговор #53 -: Ноември 27, 2013, 22:23:04 »

Vania, понеже реалма стартира не по правилата смe объркани затова е редно да ни дадете крайна дата. Ако няма властелин ерата кога приключва ?
благодаря предварително
Не беше отговорено на въпроса ми. няма яснота а е необходима.

Рестартът на тези светове се налага поради следната причина: новият дизайн и промените, въведени в световете, които пуснахме миналата седмица, трябва да бъдат въведени в тези първи бета светове, защото има проблеми, които могат за момента да бъдат разрешени само и единствено, ако се използва новият модел.

направи ми впечатление причините:
1-во никой не се интересува от дизайнът дори новия излишно тежък.
2-ро има неща които не могат да се оправят и трябва на ново. това можете да го кажете на някой който не се е занимавал със прехвърляне от една база във друга, учи се дори във университета. да не говорим, че даже това не се налага понеже света беше пуснат тепърва можеше просто да се трансформира или направо да се пише за съществуващата база, нали вие си разработвате играта или май не е така? със лекота може да се слеят два свята дори те да са със големи промени. вярно това отнема малко време, но за това им плащат на програмистите (предполагам разполагате със такива).

И така тези два довода не могат да са оправдание за решението. не, че ни го дължите, но наистина е несериозно (като това не е тежка дума) понеже това са основните правила заявени във началото на ерата и играча се подрежда играта именно на тяхна база.
това ме навежда на мисълта че този който взима решенията няма идея какво прави.
« Последна редакция: Ноември 27, 2013, 22:31:35 от цецо » Активен

България над всичко
цецо
Лейтенант
***

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 188


Профил
« Отговор #54 -: Ноември 27, 2013, 22:28:24 »

Забравих да спомена и нещо друго какви бяха тези комуникатори които ви заместваха и беше нормално да не са във течение на проблемите които са докладвани?
Как и защо някой ще прави нещо за което не е във течение?
и как няма да са в течение ако са част от екипа?

Спирам до тук че ми идват на акъла само тежки думи :>

п.п. за мен не свършва света ни най-малко. напротив харесвам да играя със неуредици и да има максимум изненади в следствие на това.
п.п.п. няма да спра да играя играта каквото и да я правите, защото не се ядосвам на бъговете или на неуспехите си, а на гледката във форума.

Само за диамантите съм на ваша страна. тях трябва да ги има. не може без тях да се прави такова нещо. и най-важното може да се играе без тях и то достатъчно добре.
« Последна редакция: Ноември 27, 2013, 22:39:50 от цецо » Активен

България над всичко
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #55 -: Ноември 28, 2013, 12:21:57 »

Не беше отговорено на въпроса ми. няма яснота а е необходима.

направи ми впечатление причините:
1-во никой не се интересува от дизайнът дори новия излишно тежък.
2-ро има неща които не могат да се оправят и трябва на ново. това можете да го кажете на някой който не се е занимавал със прехвърляне от една база във друга, учи се дори във университета. да не говорим, че даже това не се налага понеже света беше пуснат тепърва можеше просто да се трансформира или направо да се пише за съществуващата база, нали вие си разработвате играта или май не е така? със лекота може да се слеят два свята дори те да са със големи промени. вярно това отнема малко време, но за това им плащат на програмистите (предполагам разполагате със такива).

И така тези два довода не могат да са оправдание за решението. не, че ни го дължите, но наистина е несериозно (като това не е тежка дума) понеже това са основните правила заявени във началото на ерата и играча се подрежда играта именно на тяхна база.
това ме навежда на мисълта че този който взима решенията няма идея какво прави.
Не разполагам с точна дата за приключване на света, в случай че няма спечелил в състезанието Властелин на реалма. Когато имам информация, ще я споделя незабавно.
1во - новият дизайн не е по-тежък; и доста хора се интересуват от дизайна по принцип; заради голямата част оплакващи се играчи от идеята за персонализиране на селото, в новите бети това вече не е възможно, което от своя страна улеснява изпълнението и поставя настрана някои неприятни проблеми.
2ро - аз не съм програмист и не мога да ви говоря за бази; да имаме си "такива" - програмисти. Вие пък всички тук много разбирате, все идеи давате - това можело, онова можело. Ами елате да поработите при нас, постоянно се търсят добри програмисти, класирайте се, минете интервю, тест, докажете се и елате да оправите играта, щом толкова ги разбирате нещата.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #56 -: Ноември 28, 2013, 12:31:50 »

Забравих да спомена и нещо друго какви бяха тези комуникатори които ви заместваха и беше нормално да не са във течение на проблемите които са докладвани?
Как и защо някой ще прави нещо за което не е във течение?
и как няма да са в течение ако са част от екипа?

Спирам до тук че ми идват на акъла само тежки думи :>

п.п. за мен не свършва света ни най-малко. напротив харесвам да играя със неуредици и да има максимум изненади в следствие на това.
п.п.п. няма да спра да играя играта каквото и да я правите, защото не се ядосвам на бъговете или на неуспехите си, а на гледката във форума.

Само за диамантите съм на ваша страна. тях трябва да ги има. не може без тях да се прави такова нещо. и най-важното може да се играе без тях и то достатъчно добре.

Тези "комуникатори" са хора, чиято работа не се отнася до българския форум. Те си имат други задължения, освен в случаите когато ме заместват. Справят се отлично, отговарят на въпросите ви, докладват проблемите и ги решават, ако могат.
На мен също ми идват много тежки думи...но и аз спирам.
Заключвам темата, защото няма какво повече да се каже.
Щом получа информация за евентуалния край на света, ще пиша.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #57 -: Декември 02, 2013, 13:49:07 »

Ето че получих така желаната информация> в случай, че нито един съюз не успее да спечели състезанието Властелин на реалма, световете бета 1 ще свършат служебно на 22. април 2014.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!