Imperia Online България  
Април 27, 2024, 22:17:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Убит Генерал в защита без армия  (Прочетена 2467 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MopkoBaT
Редник
*

Karma: +3/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 38


Профил
« -: Октомври 29, 2013, 18:12:17 »

Значи нямам армия , агресора идва на полева битка. Генерала как умира като битка не се води, той няма работа на полето или по принцип седи и развява знамето и се надява да не го видят.Аз не виждам логично обяснениа на тази ситуация.
« Последна редакция: Октомври 29, 2013, 18:17:38 от MopkoBaT » Активен
anita2000
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 245


Профил
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2013, 18:22:00 »

Полевата битка също е битка и щом е сложен за генерал в защита - участва в нея без значение дали има армия или не.
Активен
MopkoBaT
Редник
*

Karma: +3/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 38


Профил
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2013, 18:25:46 »

Добре съгласен съм, сега ми кажи логичен начин по който участва в битката когато няма армия. Обясни ми стъпка по стъпка как се провежда полева битка без армия и в кой момента и как умира генерала. Идва чуждата армия, вижда че няма армия в защита ама забелязва ,че генерала да кажем седи на някоя кула и гледа и един от стрелците решава просто да го замери с една стрела  *pardon*пък каквото стане  *hihi*. По тази логика при полева без армия генерала трябва да умира винаги, а не след 15 атака както в моя случай.
« Последна редакция: Октомври 29, 2013, 18:56:29 от MopkoBaT » Активен
Δăþ Ĥěδěĉěн
Капитан
****

Karma: +30/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 377



Профил
« Отговор #3 -: Октомври 29, 2013, 20:44:56 »

това, че е само той не значи че не се бие.. колко по-ясно да ти се каже?!?! като не искаш да умират не ги назначавай.. толкова е просто
винаги има известен шанс генерала да умре, който се подсилва от еликсирите и от умението за това.

махай ги като генерали в защита и няма да се бият
ако се водим по твоята логика, леко детска, щом си го назначил като генерал в защита значи си го оставил на полето или там на кулата да им се плези.. без да има кой да го пази
Активен

Ама иначе любезни бе..
MopkoBaT
Редник
*

Karma: +3/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 38


Профил
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2013, 22:24:20 »

Леко детска? Описанието което сложих, бе за да покаже колко нелогично е това да се случва. Както казах, щом се бие, значи е трябва да умира при всяка атака все пак е единствена единица, а ако не умре както в моя случай 10-15 атаки остана жив, защо не нанася щети на противниковата армия, макар и да е сам " И сам война е войн".Не ме интересува, че е умрял, рано или късно щеше да умре. Въпроса е защо е сложена логика при която умира по безумен нелогичен начин. И както споменах опиши ми как си представяш такава битка, за да разбера от къде е извадена логиката. В момента го приемаш като факт, не разсъждаваш защо е така. И детската логика вече клони към теб " Така е , защото аз казах така" в случая така са го направили. В играта се гони до някъде реализъм, за това и въведоха великите хора, а подобна ситуация ми се струва доста нереалистична.
Активен
anita2000
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 245


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2013, 22:40:03 »

Не нанася щети защото няма точки атака - неговите сили са да подсилва точките на другите единици. Въпреки това в зависимост от уменията му може да е полезен и без да има войска - например с умение Защитник на ресурси или пък за по-здрава крепост. Логиката в случая, която отказваш да разбереш е следната - ако го назначиш за генерал в защита той участва в битката и  му ползваш бонусите, но и поемаш риска да бъде убит!
Активен
MopkoBaT
Редник
*

Karma: +3/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 38


Профил
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2013, 23:09:12 »

С този отговор съм съгласен и този факт съм го приел. Но генералите нямат умение, което да има ефект при полева битка когато нямаш армия. При всички други случай, когато допринася по някакъв начин с уменията си има логика да бъде убит. В случая, империята ми не търпи никакви щети. Къде е логиката генерала да се изправя срещу армията, без да има смисъл от това. На теория , би трябвало да не знаем какъв е вида на атаката, но тъй като знаем, това си е чист опит за самоубийство. Моля обърнете внимание на ситуацията, която описвам  още в първият си пост и ще разберете, че не се правя на интересен и просто се заяждам, а питам защо се случва нещо напълно нелогично. Ако съм пропуснал някое умение, въпреки, че в момента не знам какво може да бъде то, се извинявам.
Активен
Δăþ Ĥěδěĉěн
Капитан
****

Karma: +30/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 377



Профил
« Отговор #7 -: Октомври 30, 2013, 00:15:16 »

Разбирам те напълно. По същата логика може да се сваля и губернатора, но той не търпи поражение.

като се назначи на позицията генерал го назначаваш като войник, войник без атака, но подсилващ останалите. В твоя случай тия "останалите" ги няма и остава този сам войник. Войник с определен шанс да оцелее или да умре. Понеже не може да атакува, не нанася щети, но търпи поражение. Аз лично свалих така един генерал, нямах военни точки, но получих точки за моя генерал, защото са се били.

Нека да приемем, че се бият само генералите, не знам.

Има логика в това, което питаш. Защо при полева, където нито пазител на ресурси, нито увеличаване на гарнизон или здравина на крепостта не важат, той се бие (тоест понася поражение). Явно отговора ще е, че си е войник назначен на полето.. така излиза.

Другото незнайно защо въведено е това с автоматично назначаване на най-силен генерал при отсъствие на изрично назначен такъв. Това напълно обезсмисля назначаването на отделни генерали (след като системата ще избере най-силния) и води до същия проблем - защо подяволите сам генерал търпи поражения, било то дори и не само на полева, при положение, че не е назначен такъв.
« Последна редакция: Октомври 30, 2013, 00:17:26 от Δăþ Ĥěδěĉěн » Активен

Ама иначе любезни бе..
MopkoBaT
Редник
*

Karma: +3/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 38


Профил
« Отговор #8 -: Октомври 30, 2013, 00:24:50 »

Ето като преминем всички(и аз малко бях позапалил Embarrassed) в нормален тон на разговора се стига до същината на въпроса и проблема и сега се очква отговор от екипа и евентуална промяна. Възниква и въпроса как генерала ми се би като беше на поход с армията  *pardon*. Въпреки че при поход може армията сама да си ходи.
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #9 -: Октомври 30, 2013, 11:14:02 »

Относно генерал в защита при полева битка - в момента положението е такова, има или няма армия, той се бие и има шанс да умре. Приемам доводите Ви за логични и ще предам идеята за обсъждане.
За генерала, който е бил на поход и в същото време се е бил - не разбрах много добре - докато той е бил на поход, някой е нападнал империята Ви и в битката е участвал същия генерал? Или съм в грешка? Моля за пояснение.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
MopkoBaT
Редник
*

Karma: +3/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 38


Профил
« Отговор #10 -: Октомври 30, 2013, 14:11:26 »

Всъщност да армията ми беше на поход. Ако генерала участва в похода, значи е умрял, докато е бил на поход с армията. Въпреки, че при пращане на поход не виждам поле за изибиране на генерал Smiley
Beta v6 BG 17 акаунт mopkobat , може да се провери , генерала загина на 29.10.2013  между 16:00 и 17:00 часа , армията беше на поход през това време.
« Последна редакция: Октомври 30, 2013, 14:16:45 от MopkoBaT » Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #11 -: Октомври 30, 2013, 16:11:01 »

Всъщност да армията ми беше на поход. Ако генерала участва в похода, значи е умрял, докато е бил на поход с армията. Въпреки, че при пращане на поход не виждам поле за изибиране на генерал Smiley
Beta v6 BG 17 акаунт mopkobat , може да се провери , генерала загина на 29.10.2013  между 16:00 и 17:00 часа , армията беше на поход през това време.

Императорът Ви е бил убит в битка, която сте загубили на 29.10.2013 16:40.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
MopkoBaT
Редник
*

Karma: +3/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 38


Профил
« Отговор #12 -: Октомври 30, 2013, 16:19:32 »

Да само ,че по това време армията ми беше на поход, Генерала участва ли в похода? Има вероятност похода да е изпратен от 2-ра провинция,а атаката е в 1-ва. Но до колкото си спомням похода бе пратен от 1-ва провинция Smiley И мисля ,че в 1-ва беше поставен имепратора за генерал в атака.
« Последна редакция: Октомври 30, 2013, 16:22:35 от MopkoBaT » Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #13 -: Октомври 30, 2013, 16:36:09 »

Не, той не отива на поход. А дали не сте го назначили като генерал в защита?
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
MopkoBaT
Редник
*

Karma: +3/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 38


Профил
« Отговор #14 -: Октомври 30, 2013, 16:38:23 »

Да той бе генерал в защита. Щом не отива на поход, значи е нормално да е убит при атаката, при логиката която е заложена в момента винаги да участва в битката Smiley
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!