Imperia Online България  
Април 19, 2024, 10:10:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "за какво става въпрос и кой е главният виновник всичко това да се случва ?"  (Прочетена 2591 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
blambor
Редник
*

Karma: +9/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 42


Профил
« -: Октомври 17, 2013, 00:54:31 »

http://www.youtube.com/watch?v=qXdLL4h1cGM

споделени лични мисли след преглеждането на клипа

"след изключителния успех на "ерата на завоеванията" екипът на ИО пристъпва към още по-мащабен проект - версия 6" - че успех имаше  така е ама от 1 година във бг световете играят по 100 човека с по 10 акк и нямаше сейф нямаше играчи нямаше тръпка и интереса падна значително.Трябваше нещо ново и интересно в което да се наливат диаманти и хей я на В6.Замислена от началото на 2012 та до септември 2013 уж измислена с цел най-старите фенове и хадркор играчи да видят смисал пак да дават пари за диаманти а за новите аха да се научат по лесно да я играят иии "как да играем" не отговаря точно за пуснатата версията.
"какво ново ?"
С рисунките са се постарали даже пре..... играчи със слаби машини не могат да я играят адекватно.За мащабирането да не говорим - нагласяш едно в столицата влизаш във военния пост и нагласеният зуум отиде подяволите.Крепоста ми здрава ама изглежда като разрушена.4 сгради не се обединяват и накрая няма място дето да боцнеш всички сгради камо ли дръвче. 300 храсти и тревички все едно не е военна игра а програма за паркопроекти.
За расите - ами само имперци със старите бойни единици ама с по голяма издръжка.Анти фаланга с 0.5% бонус атака за всеки 1000 бройки също няма.
Новите модули чрез които персонализираш стила си на игра малко не работят както трябва.Имперското семейство - ами имам 2 еднакви жени ама с различни имена и никаква родствена връзка явно е липса на картинки точно тук  Undecided.Някои от императорите или губернаторите не вдигат нива или ако вдигнат и се избере някое умение то се оказва че не работи.Династичните бракове поне за мен още не са ясни как стават и въобще възможно ли е - незнам, а дали ще бъде също незнам. И на края като цяло персонализацията е невъзможна.
Една от съществените промени е начина по който се правят провинциите - столица + 8 свободни провки (ексклузивна зона) - да ама има 12 ЦВ и като се граничи с ексзони на каси моднали се или други играчи не можеш да анексираш 9 провинция. За да изкараш елит се пънеш само с 8 провки и столица.А коя е 2 5 или 8 провка на глобалната карта разбираш само с прясно набран боб или на кафе.300 зора докато анексираш дори тези 8 а ако преди това си ги направил васали с 1 битка в статистиката дава и победа и загуба.Битките са малко нереалистични и трудни за пресмятане дори със симулатор - пак се опира до боба и кафето. Embarrassed
Многото концепции като търговия и т.н. са и много трудно описани в правилата на играта и да наистина са много,  а дали и работят както трябва тия многото - незнам защото не разбирам за какво са всъщност.Много трудно го описах и аз  *freak*
"Как ще го направим". 50-60 човека 8 месеца постоянна работа ?!  Shocked За неработещи нови модули  Shocked И нерви с бъгове Cry Cry стииига де. Нали се шегува  *scratch*
"Кога?" Септември ама само за "избраните" за алфа-та които не малко помогнаха като отразяваха проблемите и нередностите там за да бъде наистина готова играта за всички фенове за края на септември и да не са разочаровани като мен  Sad
"Защо?" Бъдете наистина коректни и отзивчиви за да не откажете и малкото останали.Форума се раздвижи за да се коригират грешките и да се дооправят нещата,  но много бавно стават работите и Ваня обира пешкира от изнервени играчи.А от клипа сам разбирам "кой е главният виновник" ..... не става само с диаманти трябва и игра.
Надявам се да не бъда разбран погрешно от модераторите и отново "банан". Критиката си е като пътеводител към усъвършенсването. Надявам се по скоростно да се стигне до крайна версия с много играчи и работещи модули за интересна игра защото идеята ми харесва а старата песен с нова китара не ми се свири. Поздрави.
Активен
legacy
Капитан
****

Karma: +29/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 494


Профил
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2013, 11:47:02 »

Ех,ако знаеш само колко много неща мога да добавя след теб по темата и то все в негативен аспект от игра в Алфата където още се мъчим с проблеми от преди 2 месеца,а излизат нови и нови като подпукахме съюзните замъци.Най фрапиращия е,че пускаш съюзната армия на атака и това е никакъв контрол нито виждаш атаката нито можеш да я върнеш противника също не я вижда както и атака по теб е невидима.Но както се казва отговора го знаем.Благодаря че докладвахте ще проверим и толкова.Само с едно не съм съгласен с теб,че не става само с диаманти трябва и игра напротив целия модел е насочен само и единственно към диаманти и там проблеми няма.Ще ти дам и пример имам 10 васала който по никакъв начин не можеш да защитиш няма такава опция.При загуба на васал по правилата е -5 щастие,а до скоро вземаше реално -10 / не знам дали са го оправили /.Та представи си ситуацията да ти отнемат васалите организирано това са -50 щастие при работещ модел и -100 ако не е оправено.И какво става заключва ти достъпа до провинциите и си обречен.Спасение естественно има и то се казва САНДЪК с ДИАМАНТИ махни ресурса който ти дава но ти оправя щастието на макс.Когато човек събере тези дребни подробности с всички други "подобрения' естественно всички активирани с диаманти вече му става ясно на къде е насочена играта.И че за онези първите играчи стратези и тактици вече няма място в нея
Активен
eastsider
Редник
*

Karma: +4/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 36


Профил
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2013, 11:24:31 »

 Тая версия си е направо досадна за хора с не много свободно време. Докато се усетя гледам и деца ми се родили...сега какво, рабоши с хард диск ли да им търся или каляски със задно задвижване..или да развивам икономика, че да не ме оставят с гол  задник *freak* Всичко така е затлачено с подробности, че един работещ човек определено ще си потърси някоя друга по-функционална стратегия...тук не става на въпрос вече дори и за парите *stop*
Активен
MG88
Гост
« Отговор #3 -: Октомври 20, 2013, 15:22:11 »

Всеки ден възникват нови и нови въпроси от всички нас, защо еди си какво не работи. Ясно ми е, че след сигнала, ще ми отговорите, че се работи по проблема -но дела за някои докладвани неща -няма. А, защо ?
-Ето например, днес установихме, че има васали с определени ресурси http://prntscr.com/1yinr6 , който ресурс не се зачисляват към империята. Въпросът ми е ясен, защо така се получава.
-Нямате синхронизацията между силата на бойните единици в симулатора и реалността. Писах ви на съпорта за 2 битки, които симулатора изчисли, че бия с висок морал и за това тръгнах. Аналогично, ако бях видял, че падам -нямаше да тръгна с такава формация на армията. Загубих точки, ресурс и диаманти за вашата неточност !!!!
-Вчера установихме също с колегата от 1-ви пост, че нетото не пада само при строеж на крепости и взимане на васал, ами и при други неща.
-Проблемът с шпионажа се дискутира на дълго и широко. Аз знам, как да снимам с 1 шпион и да гледам последните доклади, ама не това е целта на нещата.
-Не съм неграмотен или прост човек, висшист съм, но това не помага за разгадаването на определени неща. В учебниците пише точни и определени дефиниции за нещата, но тук доста проучвания се напасват на магия. НЕ съм играл Алфа версия, за да знам какво и как се прави. Още повече, че надали е някаква трудност да се напишат 3 или 4 реда какво представлява определена сграда или проучване, нали? Wink
-Проблемът в васалите. Калимера доста писа по този казус. А, аз ще питам, защо се допуска такава дупка, като мога днес да си разменим с някой по 10 атаки и да падна с 50к-80к нето, за сметка на малко щастие.
-Докладвах за филтъра на картата,че не работи в определени граници. Толкова ли е трудно да се промени кога и да се приложи. Ако не можете, хванете и обедините предния със следващия, за да ни е по -лесно и да не губим от тази липса.
-Дава се възможността да се анексира поле извън квадрата, ама около теб, ако има играчи как се случва това нещо ? http://clip2net.com/s/5Zb4mh
Има бъг, крепостта понякога не се руши. Армията я гледа. Проследих си битката и ...съм изумен. А, моралът ми пада.   *crazy* Това е поводът да се разбия в 2 каси, макар и симулаторчето да показва други неща.  *hihi*
-Синхронизирайте добива,разхода, издръжката и каквото се сетите още от тронната зала и самите провинции. Аз все още откривам разлики в числата и то не в моя полза. Писахме за 10 часовия, че имаше разлика. Там набих поне 200 диаманта, за да не ми даде правилните неща. И ?
.
.
. и т.н.

В крайна сметка съм дал поне 300 лв за диаманти, за нещо, което все още не работи в цялостта си. Защо трябва да пишем постоянно. (ОК, помагаме ви така, но проблемите са твърде много, а вие с какво ме грабвате и с какво ми помагате?). По тази логика за 1 година мога да дам 10000 лв за този продукт, с което би трябвало да подпомагам вашият проект и вие да ми отговорите отново, че всичко е до шанс. Айде стига.

Бъдете така добри да ми погледнете битките на и-мейла, защото не съм първият и няма да съм последният с подобен проблем който ви пише. Хубаво ще е да ме компенсирате за тази неточност, която доказах, че е ваша грешка и респективно моя сериозна загуба.

Желая ви приятен неделен следобед и успешна седмица !
Активен
markos
Капитан
****

Karma: +28/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 341


PITBUL


Профил
« Отговор #4 -: Октомври 20, 2013, 20:59:56 »

Човек знаеш какъв ще е отговора - това е безплатна игра и никой не ви задължава - брбрбрбрбрбрррб и т н .

Но фактите са си факти , 1 човек ни отговаря и изобщо взима отношение от целият екип - Ваня . Пишем по 100 пъти за неща които на нас играчите в тази игра не ни харесват - но думи празни . Най дразнещото е ,че  всичко от към военният модел е прецакано - вместо нови оръжия или единици - сгради , дворци , сватби , всеки момент очаквам да се появи дом майка и дете , и от някъде да изпратят поп за водосвет  *xxx* Шпионажа не работи , калкулатора не работи - докладите не тръгват изобщо , точките падат , войните ги забиха на най-скришното място , пък и НЕ се виждат военните точки на воюващите . Просто един голям бълвоч .
Беше военна игра , сега е фермерия.
Активен

"В природата на парите няма нищо, което би могло да даде на човека щастие. Колкото повече пари има, толкова повече той се стреми към тях. Вместо да запълнят вакума, те го създават."
Бенджамин Франклин,
legacy
Капитан
****

Karma: +29/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 494


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 20, 2013, 23:28:40 »

MG88 Много си прав приятел във всичко което си написал  ;D само в едно нещо грешиш няма нови изкочили проблеми всичко това което дискутирате тук е докладвано много,много пъти в Алфата като проблем,неточност или бъг нещата са така от над 2 месеца.Което ме навежда на мисълта да задам въпроса.Защо подяволите пуснаха Бетата с всички не отстранени проблеми установени в Алфата.Но постой почакай ние там вече за замъците играем там каква каша и смях е *hahaha* и пак нищо не се работи по докладваните проблеми.Препоръчаха ни да се преместим в Бетата там било по добре.Като гледам сте цъфнали и вързали.Така,че приятел я вземи изхарчи тези 1000лв за нещо друго примерно за ски почивка с децата идва този сезон.Успех и приятна игра доколкото е възможно
Активен
KingMihaylov
Лейтенант
***

Karma: +16/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 242



Профил
« Отговор #6 -: Октомври 20, 2013, 23:31:11 »

Подкрепям напълно.Според мене ето какви мерки трябваше да се вземат ако искаха да продължат да взимат яйца от златната кокошка.

 1.Значително подобряване на защитните функции в играта - по яки крепости

 2.Добавяне на генерал - като имаш атака примерно,този генерал автоматично да събира армията пред крепостта в провинцията която е атакувана.Какъв е смисъла от сейфа.Все едно римляните като са си лягали да спат,са пращали армията си до китай и обратно.Може и да не е генерал - а нещо като нощна стража която буди другите.
 
 3.Много внимателно оправяне на дизайна в положителна за играчите посока - по разбираем и с по различаващи се цветове.А не както е в6 - някакви цифри в нищото.

 4.Преосмисляне на цялостната концепция за колониите.Дали могат да се разрушават или не.Ако могат - забрана на всякакви скриптове.
 
 5.Намаляване цената и времето на проучванията след 20-30 ниво.


 Не са много и са много по лесно изпълними отколкото тази недомислица в6.


 Това не е офлайн игра че да я правят толкова сложна.Това е онлайн игра и трябва да е проста.
« Последна редакция: Октомври 20, 2013, 23:37:51 от KingMihaylov » Активен

Редовен играч - 6 пъти
MG88
Гост
« Отговор #7 -: Октомври 21, 2013, 00:02:38 »

MG88 Много си прав приятел във всичко което си написал  ;D само в едно нещо грешиш няма нови изкочили проблеми всичко това което дискутирате тук е докладвано много,много пъти в Алфата като проблем,неточност или бъг нещата са така от над 2 месеца.Което ме навежда на мисълта да задам въпроса.Защо подяволите пуснаха Бетата с всички не отстранени проблеми установени в Алфата.Но постой почакай ние там вече за замъците играем там каква каша и смях е *hahaha* и пак нищо не се работи по докладваните проблеми.Препоръчаха ни да се преместим в Бетата там било по добре.Като гледам сте цъфнали и вързали.Така,че приятел я вземи изхарчи тези 1000лв за нещо друго примерно за ски почивка с децата идва този сезон.Успех и приятна игра доколкото е възможно

Възможно е, не съм чел какво сте докладвали там, понеже не съм играл Алфа версия.
Хубаво нахвърлихме нещата, дано да има кой да ги приложи, не само да ги чете. Smiley
Инак, наистина ще се ходи на ски. Успех и на теб !
Активен
eastsider
Редник
*

Karma: +4/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 36


Профил
« Отговор #8 -: Октомври 21, 2013, 22:10:55 »

Вече втори ден не мога да вляза във версия6. Гледам дори, че някой ме е издрънчал, но в момента, в който започне да се зарежда, всичко блокира и се налага да се измъквам с Alt-Ctrl -Del.....а компютъра ми по параметри е от добрите.
Активен
khan_I
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2013, 00:53:00 »


В този ред на мисли ако може да допълня колегата:

6. Цялостно преосмисляне концепцията и на войните и пожарите. Писах и по рано няма как  300 армия да запали провинция със 125 000  население, просто чисто  практические  невъзможно !  Също така както на друго място е писано, когато няма армия и да  има генерал в защита , надали ще изелзе сам срещу цяла войска , помислете по въпроса. В сегашния си вид изненадването от засада на противника е изключително трудно и се губи тръпката от това.

7. Не че е нещо лошо всички да са с български имена, но на великите хора давайте имена според страната от която е дадения играч, не би било проблем по IP да видите откъде е... дреболия но все пак.

8. Има проучвания които някак си са сложени просто ей тъй да има че да се харчи ресурс .

9. Помислете отново за връщане на минимално време в което да си офлайн, така де някои хора трябва да знаят че има живот и извън компа  Smiley

10. Ограничаването на броя провинции до 9 доколкото разбрах че са, при същевременно все по скъпите проучвания и войска мисля че не е уместно. Бройката трябва да е достатъчна че да генерира ресурс за издръжка на голяма елитна войска ( все пакнякои си имаме и друга работа от това д аатакуваме целодневно)

11. Относно визията, на някои от сградите може би е добре да се избегне дублирането  на добивните сгради например,  товарната станция и казармите. По този начин на 100% ще можем да се възползваме от  хубавата опция да боцнем тук таме някое дръвче или пътека , идея която е наистина добра.

12.Моля направете достъпен и видим списъка с наличните светове , както едно време беше и все пак може бие  добре да оставите по една ера от старите светове, а  пък ние  потребителите сами ще покажем със своето потреблениекое е добро и от кое има нужда.

13. Идеята за велики хора е наистина добра, има какво да се мисли  в тази насока. Не приемайте тук написаното като критика, а по скоро като виждане за пропуски  които при отстраняване ще доведат до по-голям реализъм . Може би е добре да се помисли за 1-2 допълнителни еденици  и по-широка възможност играчите да редят стратегиите и подредбите на войската (това последното не съм стигнал много напред и незнам дали е налично), това нещо не рядко е решавало  битки и цели войни. Колкото по-близко е до реалното самата игра , толкова по -голям интерес ще има , а оттам и покупка на диаманти тъй като все пак и вие семейста храните Wink Поздрави и успех в начинанията   *ok*

Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!