Imperia Online България  
Април 26, 2024, 10:25:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпросче  (Прочетена 1676 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« -: Октомври 04, 2013, 02:01:42 »



Как става така че началния ми морал е 108, видно от приложената снимка. Упонента ми не е заграден, аз съм лидер в съюза си плюс 3 нива военна подготовка и свръх това трябва да имам и бонус за висока доблест.

Такаа, тази битка беше преди час.
Ето сега нова, от преди 7-8 мин.



 Grin Тук  вече началния ми морал е 113. Ответника също не е заграден.
Въпроса ми е - Как става това? Бихте ли ми обяснили, но като за начинаещ, щото аз съм много зле откъм математика и ще ме прощавате за тъпите въпроси, но аз като лидер не трябва ли да атакувам незаградена провка с морал поне 110, и като добавим 3 нива военна подготовка и 6 морал от 172 доблест то получавам цифрата  119 като начален морал за атака. А, упонентите ми са в обхват по две.
« Последна редакция: Октомври 04, 2013, 08:10:12 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2013, 14:01:30 »

Поствам само да излезе нагоре темата. Извинявам се. Smiley
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2013, 19:56:16 »

Дами и господа, дайте вие някъкво обяснение на тази ситуация. Явно за комюнити менажерите не е от особена важност, но за мен това дали влизам в битка с 119, 115 , 113 или 108 е много важно.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
markos
Капитан
****

Karma: +28/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 341


PITBUL


Профил
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2013, 20:57:56 »

Здравей колега , ами при мен е абсолютно същата ситуацията , единственото за което се сещам е да си изпратил различни генерали - някой с бонус морал - други без .  Лошо е ,че не се вижда вече като атакуваш с колко морал се движи армията , беше добре преди .
Стари сме вече и забравяме  Wink
Активен

"В природата на парите няма нищо, което би могло да даде на човека щастие. Колкото повече пари има, толкова повече той се стреми към тях. Вместо да запълнят вакума, те го създават."
Бенджамин Франклин,
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2013, 21:13:49 »

Може да е свързано нещо със статуса на лоялност, тоест от колко време съм на този пост, но и така началния ми морал няма как да е 108 за атака в нормален обхват и незаградена провка. Нещо не ми се връзва.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
markos
Капитан
****

Karma: +28/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 341


PITBUL


Профил
« Отговор #5 -: Октомври 04, 2013, 21:21:27 »

Като сложа ипрератрицата , или някой от другите придворни за генерал и с 107 тръгвам дори . Нещо не е както трябва , може и да си прав , че е от статута на лоялност , ще видим Smiley
Активен

"В природата на парите няма нищо, което би могло да даде на човека щастие. Колкото повече пари има, толкова повече той се стреми към тях. Вместо да запълнят вакума, те го създават."
Бенджамин Франклин,
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2013, 09:40:35 »

Значи хей това е:

От 1-ви до 30-тия ден - 50% индивидуалния базов бонус (ако се ползва такъв) на всички Младши Лидери и Офицери.

Тоест от тук автоматично следва че само по този показател началния ни морал трябва да е 105. като добавя и 3 нива военна подготовка става 108 морал. Имам и бонус от доблест. Ето и дефиницията за неговото начисляване:

Доблест, Морал и Щастие

Положителна Доблест – дава на играча бонус към базовия морал, като на всеки 25 Доблест се печели по 1 точка Морал. Максималният бонус Морал, който играчът може да има от положителна Доблест, е 20.


Моята доблест е 170, тоест по тази дефиниция получавам още 6 морал и общо става 108+6=114

Да ама не. Нямам дори и една битка в която да съм тръгнал с този морал. За мен това не работи.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
legacy
Капитан
****

Karma: +29/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 494


Профил
« Отговор #7 -: Октомври 05, 2013, 15:14:46 »

Свиквай колега бъгове и проблеми колкото искаш.На неудобните въпроси за неработещи опции никой не отговаря другите се заключват със стандартното РАБОТИМ по въпроса.Докато някой не отвори нова тема за същия проблем проблемите от Алфата са едно към едно и тук.Да те питам нещо да си видял и в двете версии да не работи модула КУПУВАНЕ НА ДИАМАНТИ Tongue Повечето хора излезнаха умни и след безсмисленото трошене на нерви в Алфата не играят в Бета
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #8 -: Октомври 07, 2013, 13:01:28 »

Свиквай колега бъгове и проблеми колкото искаш.На неудобните въпроси за неработещи опции никой не отговаря другите се заключват със стандартното РАБОТИМ по въпроса.Докато някой не отвори нова тема за същия проблем проблемите от Алфата са едно към едно и тук.Да те питам нещо да си видял и в двете версии да не работи модула КУПУВАНЕ НА ДИАМАНТИ Tongue Повечето хора излезнаха умни и след безсмисленото трошене на нерви в Алфата не играят в Бета
Твърдението Ви е невярно и напълно излишно в темата. Няма неудобни въпроси, просто има много въпроси и много проблеми за разрешаване. Стандартното "Работим по въпроса" е действителността, какво искате да отговоря, когато наистина се работи по някакъв казус?
Галахад> ще проверя за морала и ще пиша при първа възможност.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #9 -: Октомври 09, 2013, 12:57:30 »

Бонус морал от положителна доблест изобщо не се генерира. Бонусът за император и наследник е еднакъв - 5 морал, а би трябвало императорът да получи 10. От тук идват разминаванията в сметките. Благодаря за сигнала, Проблемът е регистриран и вече се работи по него.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!