Imperia Online България  
Март 28, 2024, 11:52:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хакери  (Прочетена 7523 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #30 -: Октомври 06, 2013, 22:37:17 »

Mного философстване, малко четене... или както е удобно:

"Също така са забранени скриптове или частично или напълно автоматизирани програми, които дават предимство на потребителите над техните съперници, включително и функции за автоматично опресняване, както и други функции, интегрирани в браузърите, които се считат за автоматизирани."

Из правилата за ползване на ИО   Cool 
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
icobs
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #31 -: Октомври 06, 2013, 22:40:25 »

диамантите са нещо което още от самото начало е имплементирано в играта и всеки който се захваща с играта, знае че ще се изправи срещу хора които си купуват диаманти. Да но диамантите не са всичко в играта и има много неща които могат и да забавят и да попречат на всеки ползващ диаманти. Това са други хора ползващи диаманти. Ако бе само един човек, тогава той би бил тотален доминант, но в случая повече хора пазарят диаманти поради което силите се балансират. А тези които не си купуват диаманти внимават, пазят си армиите и в удобен момент действат. Както аз така и ти сме виждали хора които с диаманти са ставали каси. Човека с диамантите въпреки всичко би трябвало ръчно да извърти цялата карта за да ти намери колониите, а този с скрипта ще ти ги намери за секунди. Човека с диаманти ще трябва цял ден да цикли на пазара за да си купи ефтин ресурс, а човека с скрипта може даже да си пие кафенцето навънка с приятели и пак ще доминира на пазара. Мога да ти дам още милиард примера за това че човека с акаунтите все пак си остава човек и винаги може да направи грешка, докато този с скрипта просто няма да направи чисто математически.
Активен
icobs
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #32 -: Октомври 06, 2013, 22:42:07 »

Авторското право засяга само и единствено кода който са произвели ИО. Няма никакво отношение към странични продукти като скриптове, които обработват информацията предоставена от сървърите им. Когато ползвам мебелите на някой на който съм на гости, аз се задължавам само и единствено да не ги увреждам. След като скриптвете не вредят на кода на ИО и не го променят по никакъв начин - няма злоупотреба с авторско право.
тука бъркаш тотално, когато си му нагости изобщо всякакъв контакт с вещите му ти е ограничен единствено до това което той ти каже че можеш да правиш Smiley Ако си ми на гости и ти кажа не пипай дивана, не само не можеш да сядаш на дивана, не само не можеш да го увреждаш , не можеш въобще да го докосваш Smiley И ако си несъгласен с това просто не ми идваш на гости Smiley
Активен
icobs
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #33 -: Октомври 06, 2013, 22:42:52 »

Mного философстване, малко четене... или както е удобно:

"Също така са забранени скриптове или частично или напълно автоматизирани програми, които дават предимство на потребителите над техните съперници, включително и функции за автоматично опресняване, както и други функции, интегрирани в браузърите, които се считат за автоматизирани."

Из правилата за ползване на ИО   Cool 

виж това не го намерих макар че гледах, но все пак и си гледам империята и другите работи Smiley
Между другото всичко дето изписахме по темата се обезсмисля щом като ИО са сложили такова условие на ползване, значи за тези които решат да ползват играта има силата на закон. Така че какво да обсъждаме още дали такива програми имат място при положение че с ползването на играта от теб мен и другите потребители ние сме приели тези условия. Диамантаджиите са също нещо което сме приели
С ИО явно мислим еднозначно Smiley
« Последна редакция: Октомври 06, 2013, 22:59:21 от icobs » Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #34 -: Октомври 06, 2013, 23:04:49 »

    Правилата с които всички ние сме се съгласили без дори да прочетем /моля те не се опитвай да ме убедиш в обратното/ имат силата на договор или закон както се изразихте, но щом един закон не се спазва от никого той просто престава да бъде закон. Можеш ли да ми посочиш един свят в който няма злоупотреби на пазара или няма мултаци?! След като не можеш /а в това съм повече от сигурен/, значи ще трябва да приемем тези явления за масови.  Не знам защо толкова ви влече към юридическата страна на нещата, а избягвате чисто моралната. Ок Диамантаджията можел да бъде издебнат. Ами аз съм навит да го разиграем. Искам да видим как ще ме издебнеш и ще ме биеш като отворя две вечери всички сандъци до край. Интересно ми е как ще компенсираш всички бонуси, които премиума ще ми даде. Не само във военно, но и в икономическо отношение. Щял да кълве по картата.... не мисля. Просто ще си купи скрипт Smiley По карата може да кълвем аз и ти, щото до колкото схванах и ти не си склонен да си купиш медал на картинка Smiley /моля за извинение, ако не съм схванал правилно/. Толкова по въпроса с правилата и тяхното прилагане. няма човек, който да играе ИО повече от година и да не се е сблъсквал с всички тия проблеми и да няма отговор на онова което сикутираме сам за себе си Smiley Сега ви пожелавам лека вечер и искрено вярвам, че сме на едно мнение по въпросите а които спорим, макар и да не го заявявате публично.
Активен
hakeri
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4


Профил
« Отговор #35 -: Октомври 08, 2013, 22:08:58 »

може всеки да си говори каквото иска но то повечето играчи който са в 8ми няма да играят друга ера там а даже някой въобще
Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #36 -: Октомври 11, 2013, 12:34:50 »

   Правилата с които всички ние сме се съгласили без дори да прочетем /моля те не се опитвай да ме убедиш в обратното/ имат силата на договор или закон както се изразихте, но щом един закон не се спазва от никого той просто престава да бъде закон. Можеш ли да ми посочиш един свят в който няма злоупотреби на пазара или няма мултаци?! След като не можеш /а в това съм повече от сигурен/, значи ще трябва да приемем тези явления за масови.  Не знам защо толкова ви влече към юридическата страна на нещата, а избягвате чисто моралната. Ок Диамантаджията можел да бъде издебнат. Ами аз съм навит да го разиграем. Искам да видим как ще ме издебнеш и ще ме биеш като отворя две вечери всички сандъци до край. Интересно ми е как ще компенсираш всички бонуси, които премиума ще ми даде. Не само във военно, но и в икономическо отношение. Щял да кълве по картата.... не мисля. Просто ще си купи скрипт Smiley По карата може да кълвем аз и ти, щото до колкото схванах и ти не си склонен да си купиш медал на картинка Smiley /моля за извинение, ако не съм схванал правилно/. Толкова по въпроса с правилата и тяхното прилагане. няма човек, който да играе ИО повече от година и да не се е сблъсквал с всички тия проблеми и да няма отговор на онова което сикутираме сам за себе си Smiley Сега ви пожелавам лека вечер и искрено вярвам, че сме на едно мнение по въпросите а които спорим, макар и да не го заявявате публично.


Може да имаш до някъде право, незнам. Но правилата с които си се съгласил, дали си ги чел или не, дали са правилни или не, дали са актуални или не, са си правила, които ти си приел. Престъпиш ли ги дори и с нещо дребно, без оглед на това дали тези правила се спазват от други или не, автоматично и на момента ти ставаш престъпник в тази игра, без оглед на морални подбуди и прочее. Всичко останало е словоблудство.  
Този с диамантите може да напредва яко, но го прави с диаманти, а те не са забранени. Къде отиват тогава твоите, моите или на Драган примерно, морални ценности щом ние за да го стигнем, престъпваме правилата на тази игра?
Не визирам никой. Говоря хипотетично.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #37 -: Октомври 12, 2013, 10:53:56 »

Остави на страна моралните ценности. Не очаквам да ги разберат хора, на които им липсват. Чисто хипотетично обаче не виждам как може да оцелее човек в общност от "престъпници", ако и той самия не стане такъв. Това е основния въпрос. Инъче всички сме наясно какво се случва в ИО. И няма да се преустановят "лошите практики", докато няма адекватни наказания за всички ни, които да не са само "из правилата" на играта. Всички знаем, че ако даден играч има 5 акаунта и захранва един с останалите 4, ако го хванат наказанието ще е само за малките акаунти, а с основния ще си джитка барабар с това, което е успял да си открадне докато го хванат. В последствие някой ще се откаже и ще му остави своя акаунт и всичко ще се повтаря отново и орново.... Нещо повече. Измамника дори ще бъде превилигирован щото видиш ли си купил няколко пакета с диаманти и ще си има и "вип чат" в империйката за директна връзка с ИО. Същия тоя ще има правото да се свърже директно с офиза на ИО и да се жалва, че видиш ли някой може би му е накарнил интереса Grin:D:D:D Може да ми характеризирате думите като словоблудство, но са самата истина и като такава оказват вличние върху играта като цяло Wink Не виждам смисъл да продължаваме тази тема. Считам, че всеки от вас може сам да си направи изводите. В правилата на ИО пишело, че били забранени програми и не знам си какви неща....Ами я си представи утре ако в същите ти яправила вземеш да прочетеш следното "Задължение на всеки е да превежда веднъж месечно по 1000 лева по сметката на ИО". Какво ще правим тогава?! Ако не го спазваме ще сме престъпници нали Smiley Хайде моля ви се....
Активен
icobs
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #38 -: Октомври 26, 2013, 22:48:44 »

bro55555 тогава просто няма да играем в империя Smiley начина ти на разсъждение иначе относно престъпниците и другите доста лишени от смисъл неща истински ме забавлява Smiley без да нарушавам добрия тон на разговора разбира се Smiley Lips Sealed
Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #39 -: Октомври 27, 2013, 16:49:42 »

icobs, за съжаление ИО е част от глобалната картинка в която се намираме. Ще предложиш и да не живеем ли Grin:D:D Радвам се, че те забавлявам и в същото време те съжалявам, че си се предал и си готов да приемаш безропотно всичко заобикалящо те без дори да имаш желание да се опиташ да го промениш.
« Последна редакция: Октомври 27, 2013, 16:52:29 от bro555555 » Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #40 -: Октомври 27, 2013, 16:51:48 »

Това, че не разбираш нещо не е основание да го обявиш за глупост Wink
Активен
tiesto666
Лейтенант
***

Karma: +7/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 130


Профил
« Отговор #41 -: Ноември 09, 2013, 20:21:38 »

Ето и изповедта на един разочарован баща  Undecided
http://awesomescreenshot.com/06f1rcj36d

аууу какъв добър баща дано поне да му е обяснил за презервативи и противозачатачни   Grin  Grin .......... не мога се начудя какъв е проблема да надраскаш нещо в трибуната и да го снимаш
Активен
W51aHBFu
Лейтенант
***

Karma: +12/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 110


Профил
« Отговор #42 -: Ноември 09, 2013, 21:17:27 »

Това за пуфи е истина  Grin Grin Grin    чак клиенела в играта да търси това минава всички граници Grin Grin
« Последна редакция: Ноември 09, 2013, 21:19:51 от W51aHBFu » Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!