Imperia Online България  
Април 18, 2024, 10:48:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хакери  (Прочетена 7556 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #15 -: Септември 29, 2013, 13:25:39 »

 "Ми първо е нормално когато,някой когато някой прави глупости,да се намери човек който е съвестен и да ти каже за това."
Интересно съвестта ти не влиза ли в конфликт със следващото ти изречение - "Да снимките аз съм ги правил лично" - или тя е според интересите ти?!
"Незнам вие защо се бъркате" - считам, че този ти въпрос е риторичен, понеже си му дал отговор с първото си изречение.
Активен
hakeri
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4


Профил
« Отговор #16 -: Октомври 05, 2013, 11:50:28 »

тоя и той вълкодава му знае балайката при положение че играе поне с три акаунта да не говорим как джурко намира колонийте с програма как се появи и той я знае ама поне цяла ера ви бихме както трябва честно не ония  да се сме бро  ли е мро ли е не е бил тука да види за кво става въпрос яд ги е че голям пердах ядоха и ядат  а дж я ги смля
Активен
hakeri
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4


Профил
« Отговор #17 -: Октомври 05, 2013, 12:00:51 »

и тая ели сложила  фълшива снимка  направо ужас  личи си че е подправена ама и на нея и знае балайката еми как няма един два админа с хакер програмист да води хорото  в един съюз , нали те админите продават тия програми  че  тях няма кой да ги следи
Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #18 -: Октомври 05, 2013, 14:12:40 »

draznitelq81, тоя бро ли мро ли е какъв е не знам и аз, си застава с лицето и си казва нещата такива каквито са. Колкото до боя дето ги биете видях колко войни сте им взели. Когато фактите говорят е редно ти да си траеш. Щото това да обявиш война и да я загубиш и да викаш "бием ги" си е чиста проба лъжа. Считам, че пред теб не стои проблема с колониите щото си имаш компетентни колеги в съюза в лицето на Dj_Pufy. Нали беше разстроен от това, че го определих като невеж Smiley Все пак информацията за колониите е общодостъпна и всеки я взима и обработва както може Wink Освен ако не искаш да заклеймиш всеки който те превъзхожда и да го пратиш на кладата Grin:D:D За твое съжаление обаче дори да си прав и да разполага с програма за колониите, това не е нарушение на првилата;) Всъщност разбирам порива ти на първичност. Той е присъщ на една определена категория хора, които няма да си позволя да назова гласно тук.

                                                                                                                              Поздрави от "тоя Бро"!
Активен
hakeri
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4


Профил
« Отговор #19 -: Октомври 05, 2013, 19:28:34 »

абе джуре мамин ти ли си бе че с един имерец ви пера по каските  и с програмките пак чат пат се отпуснете това ако мислиш че те прави играч много се лъжеш и цялата карта ръчно сме я минали и записали  а войните който взехте голяма доза късмет  втората се бяхте скрили немога да ви намеря и той с новобранци играх а вие стари кучета с имерците сам зех войната на блод
Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #20 -: Октомври 05, 2013, 20:23:33 »

"абе джуре мамин ти ли си бе" - Отдавна не съм мамин, пък още по малко твой другар. - "че с един имерец ви пера по каските  и с програмките пак чат пат се отпуснете това ако мислиш че те прави играч много се лъжеш и цялата карта ръчно сме я минали и записали" - Добре е, че си се научил да переш. Обществото има нужда и от прислуга. Ако обаче смисъла на това ти изречение е, че ме биеш в ИО, ще трябва да те разочаровам, защото не играяв 8-ми свят Wink Колкото до това дали съм играч, смело мога да заявя, че не съм. По презумция играч в ИО може да се нарече всеки глупак, склонен да си посвети времето на играта. В този смисъл титлата 'играч' на теб ти прилга повече;)  - "а войните който взехте голяма доза късмет  втората се бяхте скрили немога да ви намеря и той с новобранци играх а вие стари кучета с имерците сам зех войната на блод" - Считам, че току що буквално потвърди, че тия дето ги 'биеш по каските', всъщност бият теб Grin:D:D
Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #21 -: Октомври 05, 2013, 20:33:58 »

И само още една вметка да направя. Понеже единственото, което ти пречи да си абсолютен, тотален доминант в ИО очевидно е това, че не можеш да използваш оптимално информацията, която сървърите на играта ти предоставят, що не вземеш да се запишеш в академията по програмиране на ИО? Там ще ги разбиеш с безграничния си талант и скритите ти заложби...Хем ще имаш и възможността да се прибориш с т.нар. "хакери"Smiley
Активен
icobs
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #22 -: Октомври 05, 2013, 23:46:03 »

леле пичове, не играя в този свят и слава богу, че не си похабих така ценното ми време в нещо, което напротив замисълът си се е превърнало в бардак на "хакери". Съмнявам се, наистина това да е бил замисълът на създателите на играта. И защо вместо да се помъчите, с равни възможности да играете една проста игра, всячески се опитвате да издевателствате над нея с написани скриптове и други боклуци, което в общи линии окачествяват и вас като такива хора в същността си. Незнам дали се гордеете, че сте хакери , ако е така е добре да се засрамите. Да ви кажа разликата между хакера и програмиста не е само лексикална. Макар да се припокриват до известна степен програмиста използва възможностите си и интелекта си в нещо което допринася за всеобщото благо, хакера пък ги използва за да руши и дегради. Така че помнете, човек не се съди по разума или по думите, а по делата.
Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #23 -: Октомври 06, 2013, 17:50:14 »

Ицо, термина хакер съвсем не е еднозначен. Според думите на Дразнителя не говорим за проникване в система, а за използване на общодостъпни данни. Не знам ти как виждаш нещата, но по мое мнение е много по - достойно да си напишеш скрипт който да обработва въпросната информация, от колкото да прехвърляш ресурс например от хиляди акаунти, който си направил именно с тази цел, или пък някой който се е отказал от играта ти е оставил. За да онагледя това което искам да кажа ще задам риторичния въпрос: "Защо не си ходим на морето пеш, а ползваме автомобили, автобуси, самолети, влакове....?" Поради същата причина и аз бих ползвал скрипт за специалните ресурси или за пазара, вместо да кълва по картата като обезумял. Надявам се, че отговорих на въпросите ти.
                                                                                                                                                   Поздрави!
Активен
icobs
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #24 -: Октомври 06, 2013, 19:54:21 »

не успя да отговориш на въпроса ми, по-скоро показа че не си разбрал написаното от мен. Първо на първо не можеш да сравняваш ходенето пеша на морето с продукт на интелектуалното творчество. Та въпросният продукт е в завършен/ полузавършен вид, като може би ти е известно и представлява авторско право единствено и само на неговият създател, докато морето ти е общодостъпно публично място където всеки може да прави каквото си иска в рамките на етиката и морала (все пак). Какво мислиш че ти дава право със своите действия (скриптове и прочие) да внасяш изменения в продукт, за чието създаване нямаш грам принос и със своите действия да допринасяш хората да губят интерес към проекта. Ако мога да те перефразирам бих дал по точно сравнение от твоето с морето и ходенето пеша, като например да си направиш скрипт който да ти решава задачите по математика в училище вместо сам да се помъчиш да си ги решиш. Няма смисъл да се караме ако проекта беше мой най-вероятно щях да се помъча да проследя къде са ползвателите/създателите на въпросните скриптове и да си понесат съответната наказателна отговорност съответно и гражданска. Поздрави и успех! Нека да не забравяме ,че наказателният ни закон е доста абстрактен в тази си част относно кибер престъпленията и единствено тълкувателната практика на съда дава по конкретен поглед над отделните деяния. За щастие съществува и такава практика каквато може да се приложи и спрямо конкретния казус. От тук следва само дали носителя на авторското право, сирич ИО имат воля да предприемат действия по охрана на продукта си или ще оставят безразборно безчинстване по кода им
« Последна редакция: Октомври 06, 2013, 19:57:40 от icobs » Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #25 -: Октомври 06, 2013, 21:31:09 »

Очевидно ти си защитаваш тезата и позицията без да се опитваш да вникнеш в същината на това, което казвам. Нямам намерение да споря стеб. Чисто технически и юридчески един скрипт работещ на машината на потребителя не променя по никакъв начин продукта ИО и респективно няма отношение към авторките права. Именно в това е тънката разлика. Продукта ИО се променя от недобросъвесни играчи с по 200 акаунта /което според правилата на ИО е нарушение/, които по всякакъв възможен начин се опитват да измамят останалите. За съжаление стигнахме до момента в който никой не играе според правилата. Това е обществена тайна, която не считам, че има нужда от доказване. Още с идеята за отпадане на 6 часовия блок алармирах тук във форума, че това ще доведе до завръщането на чекърите. Тогава някой си Отон ме увери, че няма такава възможност, щото се били погрижили за това и нямало как да стане. Ето сега фактите очевидно опровергават становището му, но никой не излиза да си признае грешката и да потърси вариант да я поправи. Напротив. Фактите говорят точно обратното. Преди време поне за обидни съобщения се налагаха снкции. Към момента трябва откровено да си те напсуват. Думички като сополанко, пикльо и тем подобни вече са допустими според "моралния кодекс" на ИО. Та, варианта обществото да се съобразява с теб е немислим. Винаги става точно обратното или те смачкват. Така е и в играта империаонлайн. Щом всички мамят трябва да се нагодиш според това или просто да спреш да играеш. За никой не е тайна, че от няколко години се обръща голямо внимание на комерсиалния елемент в играта, колкото и да ни убеждават, че е безплатна. Безплатна е само регистрацията и. В тази теза се надявам да нямаме разногласия, макар да не съм убеден, че и тук няма да тръгнеш да поспориш ей така заради самия спор или пък защото това което пиша не ти допада като цяло. Може би имаш и тълкувание на думите на DJ_Pufy, който откровено си признава, че е влизал в друг съюз. Нещо повече. Дори прилага снимков материал. Няма да правя сравнения защото очевидно буквоядството ти е на сърце и току виж си се хванал за някой детайл.... /морето е общо, но за някои е по общо..... не искам да отклонявам темата и да навлизам в подробности, защото и тук ще влезем може би в безкрайни спорове. Ако наистина не си ми разбрал сравнението в което дълбоко се съмнявам/ Благодаря ти за отделеното внимание и време да си пишеш с някакъв "измамник".
Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #26 -: Октомври 06, 2013, 21:49:09 »

П.С.   
Много ми се иска да изкоментирам и последния ред от писанието ти -"От тук следва само дали носителя на авторското право, сирич ИО имат воля да предприемат действия по охрана на продукта си или ще оставят безразборно безчинстване по кода им".
    - Явно съм се заблудил, че имаш някаква представа за това което говориш. Сега ще се опитам да се поправя, като ти обясня с няколко думи. Програмите за които говорите всички по никакъв начин не променят кода на играта. Напротив. Те само по себе си са код, който работи на потребителската машина. Взима информация която е достъпна за всички играчи и я обработва по някакъв начин според някаква логика и накря я връща обработена. Надявам се не смяташ, че ИО трябва да търсят отговорност и от Firefox, Google Chrome, Opera .... щото поне преди десет години имаше разширения за тези браузери, които прихващаха промени в селектирано предварително полле на даден html документ Wink Или може би ще излезеш с препоръки към "производителите" на въпросните скриптове да си ги патентоват и да си защитят авторките права Shocked
Активен
icobs
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 23


Профил
« Отговор #27 -: Октомври 06, 2013, 21:51:14 »

не съм те нарекъл измамник нито пък съм говорил конкретно за теб. Мисълта ми бе насочена към т.нар. скриптове. Да се нагажда по този начин човек към играта само защото си мисли че другите го мамят си е доста ниско падение. Все едно да крадем само защото са обрали нас или наши близки/познати. Или пък да се трепем поради същата причина. Относно скриптовете тук се съгласявам с теб. По начина по-който описваш нещата и ако наистина изглежда така не можем да търсим наказателна отговорност от създателите им поради причината, че те не въздействат пряко и непосредствено върху обекта на авторско право (сирич играта, но това не ги освобождава от гражданска такава). Но нека да помислим реално, мен лично би ме отказало от играта не човек с 200 акаунта а човек с 20 написани програми за всевъзможни неща (автоматични засечки, пазари , и други всевъзможни глупости). Човека с 200 акаунта си остава все пак един човек и колкото и да е велик играч, възможностите му са ограничени до неговите лични човешки качества. От друга страна "скриптаджията" може да ми събаря всяка вечер колониите, да ме засича от сейф, да ме изпреварва нон стоп на пазара и изобщо да ме лиши от всякакви възможности за чисто човешко съревнование. Това е което ме опасява. Също не искам да влизам в безсмислени спорове, обръщам внимание, че играта се изродява доста стремглаво.

П.С. към последния ти пост, защото пишех този и не го видях. Авторското право се разпростира върху продукта в неговата цялост - името, изгледа, самият код. Това че ти се дава достъп до информацията не означава че имаш право да я използваш по начин различен от този за който ти се предоставя. Представи си го като едно право на собственост на недвижим имот да речем къща. Собственика ти дава право да влезеш да седиш по мебелите , да гледаш телевизия изобщо да ползваш без обаче да ти се прехвърля собственост върху къщата. Можеш единствено да ползваш според нормалното и естество и уговорките между вас. Когато ИО ти дават информацията те също ти я предоставят в определено качество и ти предписват някакъв модел на поведение. В случая просто ИО трябва да си създадът правило преди регистрация , че информацията която получаваш на компютъра си можеш да я възприемаш по определен начин и че противоречия с първоначалните уговорки ще бъдат наказвани  така хората ще се замислят дали да жертват часове инвестирани в играта за единия си скрипт
« Последна редакция: Октомври 06, 2013, 22:06:05 от icobs » Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #28 -: Октомври 06, 2013, 22:32:04 »

" Човека с 200 акаунта си остава все пак един човек и колкото и да е велик играч, възможностите му са ограничени до неговите лични човешки качества. От друга страна "скриптаджията" може да ми събаря всяка вечер колониите, да ме засича от сейф, да ме изпреварва нон стоп на пазара и изобщо да ме лиши от всякакви възможности за чисто човешко съревнование."

    Наистина ли смяташ, че закупуването на диаманти не ни лишава от "възможността за чисто човешко съревнование"?! Някакаъв си глезен хлапак харчи по 5 минимални български пенсии в ИО, щото тете имал възможноста да го глези, а първия няма и бегла представа как се изкарват пари. За сметка на това обаче е вещ в отварянето на сандъци Smiley Отваря си той сандъците и си вади войска дето ти за две седмици игра не можеш да извадиш... Това ли разбираш като възможности за чисто човешко съревнование?! Или да говорим за човешките възможности на някакъв обезумял герой, който чака да мине 0.00 часа, да си отвори сандъците и се започва едно прехвърляне на по 10м желязо на вечер...това, за което говоря в момента себазира на действителен случай. Цял един съюз се намаза с по 150 катафракти и за няколко дни станаха от по 400к нетни на над милион. Лично ги следя как след прехвърляне на въпросните количества желчзо вдигат моментално по 70 - 80к нетни. Допускаш ли, че и това е плод на фантазията ми или накрая ще се съгласиш с мен, че не е редно. Как ще ме убедиш, че трябва да се зомбирам пред компютъра и да дебна пазара за оферти, след като тоя може да си прави врътките във всеки един момент. Хайде да си говорим харабия и да си кажем нещата такива каквото са. Във всеки свят този проблем съществува. Къде са хората от ИО, които трябва да извършат въпросните проверки и да наказват?! Спомням си и случаи на откраднати пароли и безвъзвратно повредени акаунти. Само дето наказаните за това хора на следващата ера си джиткаха пак със същите акаунти, а моя акаунт в 12-ти го блокирали щото спрях да играя и някакъв го поел след мен. Не само, че са го блокирали, но и ми отказаха да го разблокират след края на ерата. За какво говорим по дяволите?!
Активен
bro555555
Лейтенант
***

Karma: +27/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 113



Профил
« Отговор #29 -: Октомври 06, 2013, 22:35:31 »

Авторското право засяга само и единствено кода който са произвели ИО. Няма никакво отношение към странични продукти като скриптове, които обработват информацията предоставена от сървърите им. Когато ползвам мебелите на някой на който съм на гости, аз се задължавам само и единствено да не ги увреждам. След като скриптвете не вредят на кода на ИО и не го променят по никакъв начин - няма злоупотреба с авторско право.
« Последна редакция: Октомври 06, 2013, 22:39:28 от bro555555 » Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!