Imperia Online България  
Април 18, 2024, 05:30:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Симулатор  (Прочетена 2596 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
luci
Луцифер
Капитан
****

Karma: +18/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 262



Профил
« -: Август 30, 2013, 15:31:27 »

http://prntscr.com/1oal78  началото на битката (10 проучвания за всеки без терен  тактики и впрочие )  и ето след стрелбата http://prntscr.com/1oalht   интересно ми е как по точно 6500 конни стрели не могат да убият за една стрелба 1500 от неговите обаче неговите 1500 виждаш ли някак си успяват да убият 4100 конни стрелци ,че и 700 тежка конница . Много ми е чудно имайки предвид ,че имам 3000 конни в центъра а той има 150 и то на резерва само как по точно е успял да ги убие ? Аз ли се бъркам или симулатора се гъбарка с мен.
Активен

Умният се учи да знае,Мъдрият да може ,само на глупака всичко му е ясно .
luci
Луцифер
Капитан
****

Karma: +18/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 262



Профил
« Отговор #1 -: Август 30, 2013, 15:53:47 »

Много бих се радвал на скоростен отговор защото войната ни свършва в 18 часа и ми е нужно да знам мога ли да го победя или не мога (Водят ни с 50 точки...излагация) Много бих се радвал на отговор преди края на войната.
Активен

Умният се учи да знае,Мъдрият да може ,само на глупака всичко му е ясно .
luci
Луцифер
Капитан
****

Karma: +18/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 262



Профил
« Отговор #2 -: Август 31, 2013, 15:49:59 »

Някой???Желаещ да даде отговор?
Активен

Умният се учи да знае,Мъдрият да може ,само на глупака всичко му е ясно .
luci
Луцифер
Капитан
****

Karma: +18/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 262



Профил
« Отговор #3 -: Септември 02, 2013, 22:33:44 »

Един допълнителен въпрос - админите не трябваше ли да са на линия днес?
Активен

Умният се учи да знае,Мъдрият да може ,само на глупака всичко му е ясно .
luci
Луцифер
Капитан
****

Karma: +18/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 262



Профил
« Отговор #4 -: Септември 05, 2013, 04:24:20 »

Така драги админи или има грешка в симулатора ви ( признайте си ) или излиза ,че конните стрели в атака са много неефективни . Така сега войната свърши и я спечелихме ( благодаря за помощта ) но водим други 2 и общо взето не спираме с войните и тъйкато взимам военен доход след всяка една война бих искал да получа отговор това реална симулация ли е или е грешка.Ако е реална - трябва да си сменя тактиката ,ако не е - да не разчитам на симулатора . И в двата случая ми е нужен отговор . Днес е четвъртък  работен ден нали така?Е моля дайте отговор.Аз лично досега никога не съм се съмнявал в симулатора и си работеше отлично затова искам отговор ,защото ако има бъг в него ще се прецакам здравата и предпочитам отговора ви преди това да стане ( ако ще става) .
Активен

Умният се учи да знае,Мъдрият да може ,само на глупака всичко му е ясно .
Ivanina
Community Manager
*

Karma: +0/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #5 -: Септември 05, 2013, 15:09:41 »

Здравейте,

Изпратете ни потребителското си име в играта, света, в който играете, както и датата и часа на битката, за да я проверим.
Активен
luci
Луцифер
Капитан
****

Karma: +18/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 262



Профил
« Отговор #6 -: Септември 05, 2013, 18:20:51 »

Това не е битка а симулация на такава и няма даден час . Затова казах ,че ми беше нужен отговор преди края на войната ,която водех тогава за да знам бия ли го или не го бия . Относно останалото - fiher 125 свят .
Активен

Умният се учи да знае,Мъдрият да може ,само на глупака всичко му е ясно .
AgainHAMELEON
Лейтенант
***

Karma: +11/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« Отговор #7 -: Септември 05, 2013, 20:32:35 »

От умрял писмо не чакай !!!
А и питаш точно това което админите няма да ти отговорят понеже загубата на армия води до купуването на диаманти ( особенно когато си във война ) и затова не си хаби нервите тук ами направи една такава битка и ще знаеш занапред какво е точно положението при подобни ситуации;)
Активен

Не прави това , което не искаш да ти бъде направено ;D
luci
Луцифер
Капитан
****

Karma: +18/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 262



Профил
« Отговор #8 -: Септември 05, 2013, 22:32:44 »

За 2 седмици станах номер 1 по военни в 125 свят а съюза ми има 6 победи и нито една загуба .Не мисля да развалям поредицата заради глупости .И аз диаманти не си купувам дори 1 .
Активен

Умният се учи да знае,Мъдрият да може ,само на глупака всичко му е ясно .
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #9 -: Септември 06, 2013, 02:58:10 »

В тази версия всичко се свежда до две единици-катафракти и балисти.Всичко останало е за цвят.Конните стрелци стават само за бързи опожарявания
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
luci
Луцифер
Капитан
****

Karma: +18/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 262



Профил
« Отговор #10 -: Септември 06, 2013, 03:55:57 »

В тази версия всичко се свежда до две единици-катафракти и балисти.Всичко останало е за цвят.Конните стрелци стават само за бързи опожарявания

А на бас??? Вземи 30 000 катафракта и 30 000 конни стрели и ги изправи срещи 40100 катафракта ( еднакъв златен еквивалент на войските) и виж как конните печелят .Направи го и с тежки коне и пак печелят + че смачкват фалангата . Коне вс фаланга загубите са големи НО конни стрели срещу фаланга и гледаш как я мачкат . При комбинация коне + конни  нямат анти единица ,която да ги спре (с еднакъв златен еквивалент) .Мечовете са анти единица на конните ,а на конете са копията  ОБАЧЕ  копията ги праща по фланговете  при конните и са неефективни ,а пък мечовете са винаги в центъра при конете и те а неефективни . Стрелците пък нямат никакъв бонус срещу тях ,а както вече казах  само с коне не става .Аз го сметнах и конните стрелци са скъпи колкото елитните стрелци ( номадските)  а откъм сила конните са много по силни пък имат еднакви бонуси . Излиза ,че вмето катафракти и елитни ( както някои гамени правят) се правят катафракти и конни .
Активен

Умният се учи да знае,Мъдрият да може ,само на глупака всичко му е ясно .
AgainHAMELEON
Лейтенант
***

Karma: +11/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« Отговор #11 -: Септември 06, 2013, 09:40:14 »

Много си прав за конните стрелци но това е така само когато те са спомагателно звено във армията ти!
Грешката на твоята атака която правиш на симулацията горе в първия ти пост е че там те не са спомагателно звено , а основна сила.Затова не ти се получава да си победител!
Поддържай съотношението на някакви коне +конни стреци в 70-30 или 65-35 в %-тно отношение и няма да имаш проблеми със симулатора и атаките Wink
Активен

Не прави това , което не искаш да ти бъде направено ;D
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #12 -: Септември 06, 2013, 09:54:55 »

А на бас??? Вземи 30 000 катафракта и 30 000 конни стрели и ги изправи срещи 40100 катафракта ( еднакъв златен еквивалент на войските) и виж как конните печелят .Направи го и с тежки коне и пак печелят + че смачкват фалангата . Коне вс фаланга загубите са големи НО конни стрели срещу фаланга и гледаш как я мачкат . При комбинация коне + конни  нямат анти единица ,която да ги спре (с еднакъв златен еквивалент) .Мечовете са анти единица на конните ,а на конете са копията  ОБАЧЕ  копията ги праща по фланговете  при конните и са неефективни ,а пък мечовете са винаги в центъра при конете и те а неефективни . Стрелците пък нямат никакъв бонус срещу тях ,а както вече казах  само с коне не става .Аз го сметнах и конните стрелци са скъпи колкото елитните стрелци ( номадските)  а откъм сила конните са много по силни пък имат еднакви бонуси . Излиза ,че вмето катафракти и елитни ( както някои гамени правят) се правят катафракти и конни .
Примера ти е доста некоректен.Сблъскваш конкретни единици.Щом е така хайде срещу твоите 30к катафракта и 30к конни стрели сложи  30к катафракта и 100к тежки копия. В лека грешка си за копията.Когато съставляват 75% от меле единиците,пращат всички коне на фланга.И само в първия рунд губят от конните стрелци.В следващите направо ги измитат.Истината е че за конкретна армия ти трябва строго определена конфигурация.В предния пост посочих двете универсални единици с които се жъне успех срещу всяка армия.Но ако ще слагаш на кантар похарчените ресурси,трябва да правиш различна конфигурация срещу всяка конкретна армия.А на основния ти въпрос-Няма бъг в калка.Не и такъв за какъвто питаш.Бъг има в калка за съюзни битки който се намира в империята и не препоръчвам на никого да го ползва.За съюзни битки ползвайте калка от Сборен пункт или Съюзен замък.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
AgainHAMELEON
Лейтенант
***

Karma: +11/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 174


Профил
« Отговор #13 -: Септември 06, 2013, 10:08:43 »

Примера ти е доста некоректен.Сблъскваш конкретни единици.Щом е така хайде срещу твоите 30к катафракта и 30к конни стрели сложи  30к катафракта и 100к тежки копия. В лека грешка си за копията.Когато съставляват 75% от меле единиците,пращат всички коне на фланга.И само в първия рунд губят от конните стрелци.В следващите направо ги измитат.Истината е че за конкретна армия ти трябва строго определена конфигурация.В предния пост посочих двете универсални единици с които се жъне успех срещу всяка армия.Но ако ще слагаш на кантар похарчените ресурси,трябва да правиш различна конфигурация срещу всяка конкретна армия.
И твоята хипотеза за катафракти и балисти също издиша !!!
Щото 30к катафракта и 500 балисти също губят от 30к кати и 100к т.копия Wink

Не става така да изправяте една срещу друга армии които имат огромно превъзходство във числово отношение и да очаквате че тази със малкото число ще е краен победител !
Всяка битка си иска отделен модел за състав на армиите за да си победител !
Активен

Не прави това , което не искаш да ти бъде направено ;D
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #14 -: Септември 06, 2013, 11:07:34 »

И твоята хипотеза за катафракти и балисти също издиша !!!
Щото 30к катафракта и 500 балисти също губят от 30к кати и 100к т.копия Wink

Не става така да изправяте една срещу друга армии които имат огромно превъзходство във числово отношение и да очаквате че тази със малкото число ще е краен победител !
Всяка битка си иска отделен модел за състав на армиите за да си победител !
Добре.Ще го обясня като на начинаещи.Всяка игра има крайна цел.Във версия 5 това е да се вземе реалма.За целта трябва да се превземат съюзни замъци.Съюзната армия коята може да се вкара в и да се атакува СЗ или СП е с ограничен брой(3M).При това положение тя трябва да е съставена от възможно най-силните единици(катафракти и Балисти).При това положение правенето на друг вид лична армия се обезмисля,понеже тя се оказва ненужна при даряването на армия  за съюза.Ако обаче нямате претенции към реалма и водите единствено лични битки,най-добрата комбинация е катафракти,ел стрели,тежки копия,балисти.Съотношението катафракти/ел.стрели/тежки копия да е 1/1/3.Колкото повече балисти-толкова по-добре.И за да имат шанс копията да проявят пълната си сила ,трябва да са минимум 3/1 спрямо противниковите стрелци,за да могат да преодолеят първият рунд и да изтласкат достатъчно коне на фланга във втория.Това е ако търсите най-силната конфигурация при сблъсък на армии с еднакъв златен еквивалент и особено срещу армии на играчи играещи за реалма и правещи предимно коне и балисти.
« Последна редакция: Септември 06, 2013, 11:09:55 от GARIO » Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!