Imperia Online България  
Април 19, 2024, 11:46:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ДИСКРИМИНАЦИЯ  (Прочетена 8944 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #15 -: Юли 31, 2013, 22:56:33 »

Е де, е де, нито аз съм прост нито ти си труден за разбиране.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
valhala
Лейтенант
***

Karma: +46/-223
Неактивен Неактивен

Публикации: 234


HARD-DEFENDER


Профил
« Отговор #16 -: Юли 31, 2013, 23:26:23 »

И аз не се сдържах , като прежде писащия  Smiley , та викам да е Коломбийски ! Тва тука , дъжавата е като 100 % Колумбия , 3 % наяли се до откат БОСОВЕ на картели и 97% отрепки -берачи на марихуана..........та се причислявайте дето ви е кеф  Grin АЗ съм от ВТОРИТЕ
П.С аааааа, да и ония "латиното" щот тука АМЕРИКАНЦИ нема ша са изкефят и ..............2-но повече диамнти ша има
« Последна редакция: Юли 31, 2013, 23:30:16 от valhala » Активен

*Без сетива, няма чувства. Ако се смееш, когато другите се смеят и плачеш, когато другите плачат, тогава трябва да се приготвиш да умреш, когато те умират, и да живееш, когато те живеят.
Tdj1
Редник
*

Karma: +10/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 35


Профил
« Отговор #17 -: Юли 31, 2013, 23:55:52 »

PandaTeddyBear ! Ще ти го кажа така, в Германия има  8 000 000 Турци ! но по държавната телевизия няма новини на турски език Wink
Та може би това се опитват да ти кажат другите !
По темата и аз съм за новините за това световно да са на Български а да има суб. на английски ,така може би и хора с доста по слаб английски ще имат възможността да ги разберат !
Аз лично сега дори не гледам това клипче ,но това си е мой избор !
Активен

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят !
Руски форум: питаш нещо и теб те питат !
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.
agent_n
НАСКЪРБЕН КЛАСИК
Майор
*****

Karma: +391/-387
Неактивен Неактивен

Публикации: 783


Аз nastrade-вечно недоволен-регистр. февруари 2006


Профил
« Отговор #18 -: Август 01, 2013, 00:44:26 »

да, със субтитрите съм съгласен, но не съм съгласен с това че хората не са длъжни да знаят английски. те трябва да го знаят по принцип, когато пътуваш в друга държава, континент, как ще се оправиш без английски? Служи за целия свят, не само за империя онлайн. пък и да знаеш език е много важно Smiley Иначе със субтитрите, добра ти е идеята да. Там съм 100% съгласен   *TRAINING*
aбе вече сериозно ме дразниш, защо трябва да знам английски !?
аз говоря най-разпространения език в света - испански + отличен руски.
не ми казвай какъв език задължително трябва да говоря !
всички новини трябваше да са със субтитри поне на официалните езици в ООН
...
« Последна редакция: Август 01, 2013, 00:47:26 от agent_n » Активен

"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита"
Хр. Ботев

...
Акълът е нещо, което можеш да раздаваш и без да имаш.
...
Човек, който няма чувство за история, е като човек, който няма уши и очи !
...
Koга ще се оправи България ?
*********************************************************
Vuzmutena
Emo Milanov
Сержант
**

Karma: +12/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 83



Профил
« Отговор #19 -: Август 01, 2013, 06:21:28 »

Щеше да е по лошо ако даваха новините на ЯПОНСКИ Smiley но пак, аз мога чета/говоря английския и да го разбирам, а за някой хора не знам  *scratch*  Пък и те са на английски за да могат другите хора да го разбират по добре, то английския е Основния език и ние попринцим трябва да можем да го знаем. На английски навсякъде се говори. в международните светове и така. тук в империя онлайн има повече от 30-40 езика. и ако е на български инфото, ми кажете как другите ще разберат? а на английски поне ще го разбират хората защото е основния език. а да ви кажа господа, важ си е проблема, че не знаете английски.
Ми да ти кажа на мен лично не ми дреме как ще го разберат. Има си субтитри които може да помогнеш да направиш щом си добре с английския. И основния език на играта е  БГ   (е поне би трябвало да е така-„Империя Онлайн“ ООД е българска ИТ компания, развиваща своята дейност вече 8 години.) И проблема , че незнаем английски  не е наш, защото несме длъжни да го знаем. Проблема е техен че незнаят български. Аз живея в България и несмятам да отивам в чужбина и не ми трябва англиски. А в международните светове на ИО  като бия некой чужденец и той ми пише на английски да се оплаква знаеш ли какво му отговарям?  "Пиши на български да те разбера не си в позиция да ми пишеш на друг език" и те уверявам че доста бразилци и испаноговорящи и португалци са прописали на майчиния ми език.
за инфо:
10-те най-говорени световни езика
1. Китайски
Китайският език е най-широко използвания език в света, като се говори от около 1 милиард души.

===================
http://www.jobs.bg/assets/company_photo/2013-02-22/b_4f4daf2184694d61e5f4baf8832134e5.jpg
Добър екип мацките са много яки  :І
Активен

Победата във войната е просто по-малка загуба от тази на противника.
banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« Отговор #20 -: Август 01, 2013, 08:19:24 »

добре де , може да не съм прав, Аз казах че с английски можеш да се оправиш в целия свят, а не в играта, а казах че за международните светове и световното е нормално да се говори на английски, ама това все пак е игра. Ние сме тук да се веселим а не да се псуваме по форумите и разни такива като от типа на гогата * наври си знанията от английския в задника *  Айде да си играем играта и това е. Ако галахад не ме е разбрал, негов си е проблема. ако гогата не ме е разбрал също.. Нека просто се забавляваме и това е....

Явно не познаваш историята много добре щом твърдиш че английският е основен език, бих казал че испанския и португалския са основните а защо са те се поразрови в историята, това че английския се налага като "основен" език е друга тема. Много ми е интересно как ще се оправиш с английски в Германия, айде да е някъде по наблизо в Румъния например там имаш по-голям шанс да се разбереш с румънците на италиански отколкото на английски. Ако си в Индия (макар че са били английска колония) по скоро ще те линчуват заради английския отколкото да се разбереш с тях, мога да ти давам още много такива примери. Колкото до латинска америка повярвай ми там не е добра идея да си пробваш познанията по английски. Дори и в САЩ ако се озовеш във Флорида ще ти е по-лесно да се разбереш на испански отколкото да говориш английски
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
naTpuk
Лейтенант
***

Karma: +88/-179
Неактивен Неактивен

Публикации: 168


Профил
« Отговор #21 -: Август 01, 2013, 09:33:58 »

Явно не познаваш историята много добре щом твърдиш че английският е основен език, бих казал че испанския и португалския са основните а защо са те се поразрови в историята, това че английския се налага като "основен" език е друга тема. Много ми е интересно как ще се оправиш с английски в Германия, айде да е някъде по наблизо в Румъния например там имаш по-голям шанс да се разбереш с румънците на италиански отколкото на английски. Ако си в Индия (макар че са били английска колония) по скоро ще те линчуват заради английския отколкото да се разбереш с тях, мога да ти давам още много такива примери. Колкото до латинска америка повярвай ми там не е добра идея да си пробваш познанията по английски. Дори и в САЩ ако се озовеш във Флорида ще ти е по-лесно да се разбереш на испански отколкото да говориш английски
дам.. дори римляните са плямпали на португалски навремето Grin

Активен

Oton
Community Manager
   
Re:до администраторите
« Отговор #1 -: Днес в 16:52:21 »
   
Не, защото бъгът е по наша вина.
Ако Вашият съюз беше използвал въпросния бъг, щяхте ли да искате да ви накажем?
Важното в случая е, че открихме нередност, която отстранихме навреме.
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #22 -: Август 01, 2013, 10:08:27 »

Както вече споменах в друга тема по въпроса, подкастовете се правят начесто, понякога без да са били планирани от предния ден. Не сме ги направили на български с английски субтитири поради следната причина: ако имаше субтитри на английски, другите големи общности в играта веднага щяха да се почувстват засегнати и да се обидят, че няма субтитри на техните езици. А преводачите не биха могли да  преведат текстовете толкова бързо, колкото налага същността на тези подкастове. Английският език беше единственият компромисен вариант.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
agent_n
НАСКЪРБЕН КЛАСИК
Майор
*****

Karma: +391/-387
Неактивен Неактивен

Публикации: 783


Аз nastrade-вечно недоволен-регистр. февруари 2006


Профил
« Отговор #23 -: Август 01, 2013, 11:51:24 »

Лични съобщения не съм ти пращал.
Участвам на световното 2013 и 2012 година, теб там те няма ...
Активен

"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита"
Хр. Ботев

...
Акълът е нещо, което можеш да раздаваш и без да имаш.
...
Човек, който няма чувство за история, е като човек, който няма уши и очи !
...
Koга ще се оправи България ?
*********************************************************
Atila_96
Капитан
****

Karma: +28/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 292


Профил
« Отговор #24 -: Август 01, 2013, 13:10:32 »

Един човек по назад беше споменал, че в Германия има 8М турци, това сигурно е най голямата общност там след германците разбира се. Ако Германия следва логиката на екипа на Империя Онлайн трябва да си правят новините на английски или турски, за да не се засегне турската общност. Щом компанията е българска най- логично би било официалния и език да бъде български. Да наистина английския език се налага навсякъде, но не мога да разбера, защо вие се срамувате да ползвате родния си език и да заявите веднъж завинаги, че тази игра е българско производство, а не бразилци, турци, румънци и други чужденци да ни се чудят като им кажем.
Активен
cbr
Лейтенант
***

Karma: +21/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 136


Профил
« Отговор #25 -: Август 01, 2013, 14:22:28 »

Както вече споменах в друга тема по въпроса, подкастовете се правят начесто, понякога без да са били планирани от предния ден. Не сме ги направили на български с английски субтитири поради следната причина: ако имаше субтитри на английски, другите големи общности в играта веднага щяха да се почувстват засегнати и да се обидят, че няма субтитри на техните езици. А преводачите не биха могли да  преведат текстовете толкова бързо, колкото налага същността на тези подкастове. Английският език беше единственият компромисен вариант.
Smiley Вие сте много бързи тогава новината вече не беше новина ,Българският отбор капитулира на 26 ,4 дена е много кратко време за новината ви Smiley
Активен
platino92
Редник
*

Karma: +10/-6
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #26 -: Август 02, 2013, 02:06:37 »

Защо ли си мисля че ако бразилците бяха останали в борбата за медали сигурно щяха да ви преведат някой друг бразилски роял и португалски щяхте да научите да им водите новините на техният език. Smiley
Активен
Vuzmutena
Emo Milanov
Сержант
**

Karma: +12/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 83



Профил
« Отговор #27 -: Август 02, 2013, 07:54:56 »

Както вече споменах в друга тема по въпроса, подкастовете се правят начесто, понякога без да са били планирани от предния ден. Не сме ги направили на български с английски субтитири поради следната причина: ако имаше субтитри на английски, другите големи общности в играта веднага щяха да се почувстват засегнати и да се обидят, че няма субтитри на техните езици. А преводачите не биха могли да  преведат текстовете толкова бързо, колкото налага същността на тези подкастове. Английският език беше единственият компромисен вариант.
Кои са другите големи общности? Аз невиждам такива освен ако нямате предвид "големите платци". Какво значение има дали езика или субтитрите са  на англииски или тези които говорят езика от другите общности не го владеят писмено? На мен ми се струва, че стана парадокс.  Все едно ако да речем Англииски-говоряща общност направи клип  на английски и ни пусне Бг субтитри и ние ревнем защо не е с БГаудио при условие че можем да четем. Аз немога да те разбера Ваня колкото и да се опитвам. Преводачите просто слагат едни читави ЕНГ субтири и всички са доволни.
България- защото всички разбираме за какво става дума + показваме че играта е БГ
Чужденците- след като  толкова страни говорят официално езика го знаят и писмено.

Аз лично невиждам никаква причина ако клиповете са  с БГ аудио и субтитрите да са английски, другите общности нямат право да предявяват никакви претенции. Играта си е БГ и говорния език е БГ, официалниа език е Англиски  - субтитрите са на английски. Лесно е както и да го погледнете. А и само виждаме тези подкастове  колко са бързи с няколко дни закъсненние

За инфо:
Когато се снима истински филм да речем Френски. Филма се прави на френски език след което като почне да се разпространява се правят винаги 1-во английски субтитри които се качват в съответно големите сайтове за субтитри , от които след това се превеждат  на останалите езици от някой преставител на съответна страна или професионален преводач и след време  може към този филм да се постави Аудио (дублаж) на съответния език.

Те не се съобразяват с да речем Китай които са близо 2 милиарда човека  за да го направят на китайски.
Те го правят ние защо НЕ. Срамуваме ли се?
« Последна редакция: Август 02, 2013, 08:04:21 от Vuzmutena » Активен

Победата във войната е просто по-малка загуба от тази на противника.
Xaoc
Administrator
*

Karma: +37/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« Отговор #28 -: Август 02, 2013, 16:29:39 »

Понеже виждам, че драматизмът набира скорост ще се опитам да хвърля малко светлина върху конспирацията.

Дълго време сме искали да направим подобна новинарска рубрика и всеки път сме се спирали заради невъзможността да я направим мултиезична, а нито един език не е достатъчно доминиращ за може да оправдае усилието да е само на него. (било то български, португалски, румънски и т.н.) Финансово неоправдано е да се прави с аудио на всички езици, а технически е невъзможно да се субтитрира на един или всички езици (защото отнема 2-3 дни технологично време, новината губи давност и се обезсмисля начинанието) За да види идеята все пак бял свят решихме да търсим компромисно решение и пуснахме анкета в играта за знанието на английски от играчите ни. Горе-долу половината отговориха, че им е на ниво, което би позволило да разбират тази рубрика. (държа да отбележа, че играчите, на които английският им е майчин език са много, много малко и реално на всички се явява чужд - не само на българите) Английският е избран заради разпространеността си като втори език по света, а не заради "чужденците", тъй като на тях също е чужд.

В крайна сметка взехме това решение с ясната идея, че половината играчи на ИО няма да могат да разбират рубриката, но преценихме че 50% е по-добре от 5% или 10% и по-добре чашата да е наполовина пълна отколкото обратното.

Ние сме последните, които бихме пренебрегнали българският език, но нашият продукт е международен и се опитваме да достигнем до максимален брой хора. Надявам се да ни разберете и да се радвате заедно с нас, че една българска игра е така успешна и популярна по целият свят!
Активен
pencho-penchev
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 131


Профил
« Отговор #29 -: Август 02, 2013, 16:46:37 »

Хаос, аз поназнаивам английски,ама на Крум нищо не му се разбира бре.и на дали само аз не го разбирам.защото репортера си го разбирам добре и му следя мисълта.така че по добре репортера да си беше и събеседник.,та да се разбира всичко.и в тоя случай с неразбрания Крум,английския също не е разумен вариант.та конспирацията се задълбочава в тоя ред на мисли
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!