Imperia Online България  
Март 29, 2024, 13:32:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Относно проблем в системата на играта !  (Прочетена 4501 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
CarlCory
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Профил
« -: Юли 13, 2013, 14:38:18 »

Здравейте,
отварям нова тема, тъй като прочетох последните три теми (в една от тях съм реален участник - потърпевш) а и трите са затворени понастоящем.

От възникналата ситуация само за последните 2-3 дни с акаунти ipifcho и CarlCory в свят БГ15(х2), а и информацията дадена от администратори и модератори тук, стигам до извода за съществуване на системен проблем в играта.

Тема 1: Приятна изненада пък и отговор нямам Huh?http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=68642.0
Тема 2: ЗА АДМИНИТЕ И СТАРИТЕ ИГРАЧИ http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=68785.0
Тема 3: КАКВО СТАВА и за какво иде реч..... http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=68793.0

От отговора, даден от Vania - Community Manager, може да се заключи наличието на системен проблем в играта - атвоматично бликране на акаунти поради зададени параметри, които те са надхврълили (не знам дали са 1, 2 или повече едновременно) на наличен реасурс и/или армия в акаунта.

Според мен, давам само идея, е необходимо да се преразгледат всички лимити и ограничения, зададени по този начин за да се избегнат излишни недоразумения занапред.

Понякога дребните неща обръщат колата !

Поздрави

CarlCory

п.п.
в случая на колегата ми, го лишихте от игрово време за 24 часа ... съответно ресурс и т.н.
в моя случай времето е поне 72 часа .... съответния ресурс и т.н.
Коментара е излишен, мисля.
Активен
megalodona
Редник
*

Karma: +1/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 9


Профил
« Отговор #1 -: Юли 13, 2013, 16:15:20 »

Независимо че сме врагове,и сме против играта с много пари изразяваме своята солидарност спрямо тези проблеми в играта,ако диамантените акаунти на врага не лъжат и си играят честно е много жалко че седят заключени,надяваме се че става напълно ясно щом програмата ги заключва за какво набиване на пари става въпрос Shocked,и срещу какво се борим
p.s. Дано диамантите са им реални а не от хакове  Grin
Активен
CarlCory
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Профил
« Отговор #2 -: Юли 13, 2013, 17:35:29 »

Независимо че сме врагове,и сме против играта с много пари изразяваме своята солидарност спрямо тези проблеми в играта,ако диамантените акаунти на врага не лъжат и си играят честно е много жалко че седят заключени,надяваме се че става напълно ясно щом програмата ги заключва за какво набиване на пари става въпрос Shocked,и срещу какво се борим
p.s. Дано диамантите са им реални а не от хакове  Grin

megalodona Злосвоието обикновенно е резултат от незнание и некадърност ... Жал ми е за теб ...

Та ти дори и не можеш да си ми враг ... враговете се уважават ... а аз изпитвам към теб жалост и съчувствие...

Като към кутре - помиярче Wink
Активен
megalodona
Редник
*

Karma: +1/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 9


Профил
« Отговор #3 -: Юли 13, 2013, 18:15:23 »

Благодаря,че ме обиждаш,да бъдеш нормален човек не се купува с пари,написах че сме солидарни с вас за проблема,а ти...я кажи къде са ви нормалните играчи дето играят с по 30к диаманта на реалм и къде са им армиите...само модове и каси, хванати разбити,и отказани с игра а не с отворени с диаманти армии,от хора които играят с 4 пъти по-малко пари от тях,това е реалността в бг 15 свят ,naiki,ladko,mitaka,ssakoiss,azov,elrond....и още и още само диамантените крале останахте,да сте живи и здрави да направят и 7ма версия админите,а ако си ползвал хак или друго  стои си заключен
Активен
MANTGX
Редник
*

Karma: +1/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


Профил
« Отговор #4 -: Юли 13, 2013, 19:59:19 »

Здравейте!  Smiley
искам да ви кажа че не сте играли достатъчно тази игра за да знаете че системата си е нормална (е с малко бъгове но се преживява) това че като е блокиран акаунт за 24 часа не значи че има проблем Smiley

пример е мой приятел почти всяка ера системата го блокира защото достига до 100к балисти изчаква 24 часа и го отблокират дарява в съюзната армия и наново с балистите Smiley

И ЖАЛКО Е ДА ЧЕТЕШ УБИДИ ОТ НЕЗНАЕЩИ КАК СЕ ИГРАЕ БЕЗ ДИАМАНТИ Smiley
Активен
pencho-penchev
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 131


Профил
« Отговор #5 -: Юли 13, 2013, 20:39:51 »

Здравейте!  Smiley
искам да ви кажа че не сте играли достатъчно тази игра за да знаете че системата си е нормална (е с малко бъгове но се преживява) това че като е блокиран акаунт за 24 часа не значи че има проблем Smiley

пример е мой приятел почти всяка ера системата го блокира защото достига до 100к балисти изчаква 24 часа и го отблокират дарява в съюзната армия и наново с балистите Smiley

И ЖАЛКО Е ДА ЧЕТЕШ УБИДИ ОТ НЕЗНАЕЩИ КАК СЕ ИГРАЕ БЕЗ ДИАМАНТИ Smiley
а за тия 24 часа колко рес и възможности да се развива и расте е загубил,питал ли си го.аз ще вкарам 2 к лева примерно и ще ме блокират.еми това ще ми е последното вкарване.така че е проблем.нека има някакви лимити.но като се достигнат,системата да предупреждава пешо,и пешо да влезе за 10 мин в акаунта,да провери какво става,да щракне 10 клавиша,и ако всичко е наред,не се блокира,ако не е ,изтриване и точка
Активен
naiki
Редник
*

Karma: +1/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 49



Профил
« Отговор #6 -: Юли 13, 2013, 22:05:27 »

Благодаря,че ме обиждаш,да бъдеш нормален човек не се купува с пари,написах че сме солидарни с вас за проблема,а ти...я кажи къде са ви нормалните играчи дето играят с по 30к диаманта на реалм и къде са им армиите...само модове и каси, хванати разбити,и отказани с игра а не с отворени с диаманти армии,от хора които играят с 4 пъти по-малко пари от тях,това е реалността в бг 15 свят ,naiki,ladko,mitaka,ssakoiss,azov,elrond....и още и още само диамантените крале останахте,да сте живи и здрави да направят и 7ма версия админите,а ако си ползвал хак или друго  стои си заключен

Мадонче, теб никой не може да те обиди. Мислих да не вземам отношение по темата, но след като ме спомена ще ти отговоря. Кажи ми какво да ти играя на теб. Вие сте Знаменосците на ерата в този свят. Аз ви нападам всички когато сте на линия, а вие ме дебнете когато съм оф. Вие ми правите 5 човека 40 атаки аз ви правя сам 40 за един ден. Лошо няма, ама да ми се правиш на играч при наличието на бяло знаме и то не едно. Това че играта позволява вдигането на бяло знаме на повече от един не те прави играч. И да ти кажа да отказах се заради вас, не си заслужава да си губя времето с вас. Още по малко да давам пари, но вие давате все още. С болните амбици който имате, реалм на всяка цена ми приличате на парламента.  *hahaha*
П.С. Админите ако е възможно да пуснат с колко диаманти съм играл аз и с колко знаменосеца.
Активен
megalodona
Редник
*

Karma: +1/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 9


Профил
« Отговор #7 -: Юли 14, 2013, 00:00:39 »

Още един занулен,и победен,дарил остатъците от страх,играч с 50к диаманта тая ера,и пак ме обиждаш,неразбирам,какъв  е смисъла да избиваш комплекси във форума като обиждаш играча заради,които си би мода,сега за реалм на всяка цена,това не е нашата игра ,ние не отваряме ковчези с балисти за 250 диаманта,както каза митака всяка ера накрая отваряте 6 милиона катафракта с ковчези и биете,това е на всяка цена  Shocked
Активен
ipifcho
Лейтенант
***

Karma: +6/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 165


Профил
« Отговор #8 -: Юли 14, 2013, 00:16:08 »

Не е необходимо да спорим и да се дъвчем кой, какво, как и т.н

Относно - " p.s. Дано диамантите са им реални а не от хакове ", няма как да стане, срещу всяко диамантче имам реално плащане през Кредитна Карта.
Относно - 50К диаманта, не са толкова, по-малко са недей да гадаеш....
За това кой как играе е друга тема, знаеш снощи какво беше, гледаше и дори и не помисляше да се браниш Wink
Бялото знаме е запазена марка, специално за теб и съюза Ви.
Дали си бил солидарен за проблемите ни, прочети си предната тема, как се нахвърли срещу отблокирането на заключен акаунт, без да знаеш повода, причината и т.н
За това не вярвам на "искрената" Ти солидарност  Wink

И пак.....
"Още един занулен,и победен,дарил остатъците от страх,играч с 50к диаманта тая ера...."
Как да му се обясни, НЯМА 50К диаманти "приятелю".
А само неможах да разбера кой е занулил въпросния играч, толкова добре разбирате играта (5 години я играете  Grin ), та и във форума имаше тема с която питахте, как точно този "занулен"
 играч Ви бие.

Да припомня темата .....
http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=68507.0
« Последна редакция: Юли 14, 2013, 00:28:36 от ipifcho » Активен

Умният човек не прави всички грешки сам; той дава шанс и на другите.
megalodona
Редник
*

Karma: +1/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 9


Профил
« Отговор #9 -: Юли 14, 2013, 00:48:15 »

Да отговоря,темата която показа е за една единствена битка -хубава ,но не хваната армия не засечена армия,а подложена армия,за тази битка от мен евала на наики,но после какво последва...10 ваши занулени играча отказали се дарили остатъците и модирани,не може на черното бяло да кажеш,макар че може пак да ме обидиш,ние теми за 50 битки не написахме,нали,за искреността ми-на 100процента съм солидарен не може ако ти си дал 4000 лева за играта да ти се случва това,живи да сте да ги давате харесвам си я играта така сте я има во веки веков :)за капитулацията еми тя е точно за такива случаи,ти играеш с 967 диаманта на ден 20 дни правиш 100к балисти и 1,2милиона фаланга и ми идваш,еми винаги бяло знаме,и то ми идваш извън обхват,ако нямаше капитулациите и играта ще е само за маниаци по 20 часа на компа,или за хора само такива като теб 967 диаманта на ден Smiley,за диамантите досега сте над 200к и буби каза че завършвате винаги над 300к на ера,пак живи да сте Smiley,доколкото знам досега сме единственият съюз ,които ви е дал такъв отпор,и продължаваме  Smiley
« Последна редакция: Юли 14, 2013, 01:35:26 от megalodona » Активен
megalodona
Редник
*

Karma: +1/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 9


Профил
« Отговор #10 -: Юли 14, 2013, 01:08:38 »

Да се извиня на ipifcho,обърках го с carlcory,става въпрос за репликата че може да реши да ме обиди...
Активен
CarlCory
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Профил
« Отговор #11 -: Юли 14, 2013, 01:43:54 »

Като цяло ситуацията е ясна ...
Поне на мен ми се изясни, за което благодаря на banshi за информацията.

НЕ виждам смисъл да си чешем повече езиците из форума, не че има нещо лошо в закачките от чисто спортна злоба, но това не решава проблема който съществува.

За всеки, който го интересува, и на който му предстои да се сблъска с подобен казус:
При сбор на определено количество ресурс или армия в една провинция (а е възможно и да съществува за акаунта като цяло) сработва АВТОМАТИЧНА БЛОКИРОВКА на акаунта. Същата може да се премахне явно само с помоща на администратор.

Принципно разбирам, подобна защита срещу чийт или някаква друга форма на експлоатация на бъгове, но сама по себе си тази блокировка се явява бъг за играта.
Предполагам, че тя е свързана с определени лимити заложени в кода на играта при неговото първоначално писане. Продължавайки с предположенията след като световете бяха ускорени като развитие (вече по 2, по 4, а може и повече - не съм играл!) лимитите заложени като критериий за блокиране на акаунт, са си останали старите без да се отчита ускореното развитие и съответно възможността за натрупване на по-голямо количество ресус или армия на едно място.

За мен това си е бъг в системата на игра и следва да бъде коригиран.
Също така според мен няма да е зле въпросните лимити (така реших да ги нарека, незнам дали е коректно казано) да бъдат обявени все пак някъде из форума. Така поне, ако не друго, играещите ще могат коригират пропуски занапред.

Моля въздържайте се от излишни приказки и да си пожелаем администриращите играта да си свършат работата.

За да ни е забавно, все пак Smiley
Активен
ipifcho
Лейтенант
***

Karma: +6/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 165


Профил
« Отговор #12 -: Юли 14, 2013, 03:53:03 »

От последните постове стигам до следните изводи:
1. При достигане на лимит от 100К балисти (примерно) - следва автоматична блокировка, на акаунта.
2. При достигане на лимит от 100К диаманти (примерно може 200К-300К или 1000 на ден  Shocked) както казва колегата "megalodona" не следва нищо или?
- не сме достигнали този лимит?  *scratch*
- достигнали сме го и следва атоматично лапкане на диаманти?  Cool
- достигнали сме го и следва неавтоматично отблокиране на акаунта а полемика на майл, във форум .....  *freak*

 Grin
Активен

Умният човек не прави всички грешки сам; той дава шанс и на другите.
naiki
Редник
*

Karma: +1/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 49



Профил
« Отговор #13 -: Юли 14, 2013, 08:45:39 »

Да отговоря,темата която показа е за една единствена битка -хубава ,но не хваната армия не засечена армия,а подложена армия,за тази битка от мен евала на наики,но после какво последва...10 ваши занулени играча отказали се дарили остатъците и модирани,не може на черното бяло да кажеш,макар че може пак да ме обидиш,ние теми за 50 битки не написахме,нали,за искреността ми-на 100процента съм солидарен не може ако ти си дал 4000 лева за играта да ти се случва това,живи да сте да ги давате харесвам си я играта така сте я има во веки веков :)за капитулацията еми тя е точно за такива случаи,ти играеш с 967 диаманта на ден 20 дни правиш 100к балисти и 1,2милиона фаланга и ми идваш,еми винаги бяло знаме,и то ми идваш извън обхват,ако нямаше капитулациите и играта ще е само за маниаци по 20 часа на компа,или за хора само такива като теб 967 диаманта на ден Smiley,за диамантите досега сте над 200к и буби каза че завършвате винаги над 300к на ера,пак живи да сте Smiley,доколкото знам досега сме единственият съюз ,които ви е дал такъв отпор,и продължаваме  Smiley

Хахахахаха, ти ли си ме занулил. За цялата ера имаш една атака към мен. Да удари ми 80к кати и 80к стрели и толкова къде видя зануляване като остана 1,3м армия. Да дарих "остатъка" от 1,1м армия, другите ги освободих. Спри да дигаш знамената и тогава ми се прави на мъж. На кого си дал отпор, ако отпор е броя на вдигнатите бели знамена. Да друг такъв отпор не сме виждали. Едва ли някой е виждал. Независимо дали е игра или реален живот играй и живей достойно. Успех!
Активен
CarlCory
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 5


Профил
« Отговор #14 -: Юли 15, 2013, 10:32:10 »

хахахаха .... отблокиран ...

но какво от това , поставен в невъзможност за игра !

явно за мен играта приключва ...

Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!