Imperia Online България  
Март 29, 2024, 15:12:51 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сериозен проблем БИТКА ЗА РЕАЛМА  (Прочетена 9800 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Vuzmutena
Emo Milanov
Сержант
**

Karma: +12/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 83



Профил
« Отговор #60 -: Юни 18, 2013, 15:00:21 »

Отново - катафрактите имат утроена атака в първия меле рунд. Като се добави и бонус от бройка, увеличението може да стигне до 5 пъти по-голяма атака за различните сектори на фронта! Ще покажа с базови стойности на атака и жизнени точки за улеснение, а и защото се предполага, че бонусите от атака меле и брони ще се изключат взаимно (т.е. колкото е увеличена атаката на едните, толкова ще са увеличени жизнените точки на другите).

Атака на катафракт - 135
Атака в първи рунд - 405
Жизнени точки на катафракт - 900
Налични катафракти - 2,36М

(2 360 000*405)/900 = 1 062 000

Разбира се, нападателят прави същото, но заради полевите фортификации катафрактите на защитника имат 75% повече жизнени точки и понасят значително по-малки загуби в бройка. Които по-малки загуби им осигуряват числено предимство във всеки следващ рунд. Надявам се поне на математиката да вярвате.

Максималният процент на влияние винаги е малко над 100% поради специфично естество на пресмятането му. Вашето влияние не расте поради една много проста причина - нивата, които качвате не са достатъчни. Другият съюз е достигнал максимални нива на велик храм в замъците си преди вас. В момента те имат 3 от 3 замъка с 32ро ниво, а вие имате 3 от 4 замъка с 32ро и развивате един единствен. Промяна ще настъпи когато и 4тия замък бъде с 32ро ниво храм - това е СИ замък, който ще отнеме част от влиянието на С замък при изравняването на нивата. Преди това да се случи просто няма как да има промяна - не може да отнемате влияние с по-ниско ниво.


И за финал - ще помоля да се спазва по-добър тон и без персонални обиди.

:O:O:O:O:O  не те знам кой си гледам светиш в червено, но  ако всички хора дават толкова нагледни примери  и така лесно обяснени  ( било верни или не аз неразбирам  много) като теб  то с кеф да играе и да попита човек.. Моите адмирации    Kiss Kiss Kiss Kiss Дано много хора прочетат  как се отговаря и как се помага. Пожелавам да вземат пример от ТЕБ
Активен

Победата във войната е просто по-малка загуба от тази на противника.
pr0m1nd
Сержант
**

Karma: +1/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 87


Профил
« Отговор #61 -: Юни 18, 2013, 15:59:41 »

http://clip2net.com/s/5fupha

a това можете л да ми го обясните защото това е поредния път в който армия се оказва някъде на път където не сме я пращали. Същата тази армия я изпратих лично аз преди 5 мин от пункт 166 към пункт 48 как сега се оказва че пътува от 48 към 48
Активен
pr0m1nd
Сержант
**

Karma: +1/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 87


Профил
« Отговор #62 -: Юни 18, 2013, 16:01:32 »

И то за час и половина при положение че пунктовете са един до друг???
Активен
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #63 -: Юни 19, 2013, 16:17:50 »

http://clip2net.com/s/5fupha

a това можете л да ми го обясните защото това е поредния път в който армия се оказва някъде на път където не сме я пращали. Същата тази армия я изпратих лично аз преди 5 мин от пункт 166 към пункт 48 как сега се оказва че пътува от 48 към 48

Върната е защото пунктът е пълен или разрушен.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
PandaTeddyBear
Гост
« Отговор #64 -: Юни 25, 2013, 14:12:00 »

добре де приеми го. изгубил си армията и толкова.... еее 100 дена само за това говорим. така ли иначе няма да ти я въстановят. Аз като симулирам битката, той печели с 100% късмет заради морала. като симулирам същата битка победителя губи заради морала. А аз незнам как става тая работа.

Казаха ти хората каква е причината,  дори и аз ти казах че е заради полевия стил и морала, но кой да слуша? Лесно е само да се постват постове, но я малко повече четете. Ти трябва да си доволен че изобщо си спечелил битката от колкото само да нерничиш. *pardon*

катафрактите в защита са много по силни от колкото в нападение
« Последна редакция: Юни 25, 2013, 14:18:20 от PandaTeddyBear » Активен
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #65 -: Юни 26, 2013, 11:07:53 »

катафрактите в защита са много по силни от колкото в нападение

Всъщност, при равни условия, е обратното, т.к. номадските единици ползват 10% бонус към атаката си, когато са в нападение. Но спецификата на съюзните битки "убива" равните условия, т.к. на защитника се дава голямо преимущество с полевите фортификации, което кара защитаващата се армия винаги да изглежда много по-силна.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
pr0m1nd
Сержант
**

Karma: +1/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 87


Профил
« Отговор #66 -: Юни 27, 2013, 20:22:36 »

добре де приеми го. изгубил си армията и толкова.... еее 100 дена само за това говорим. така ли иначе няма да ти я въстановят. Аз като симулирам битката, той печели с 100% късмет заради морала. като симулирам същата битка победителя губи заради морала. А аз незнам как става тая работа.

Казаха ти хората каква е причината,  дори и аз ти казах че е заради полевия стил и морала, но кой да слуша? Лесно е само да се постват постове, но я малко повече четете. Ти трябва да си доволен че изобщо си спечелил битката от колкото само да нерничиш. *pardon*

катафрактите в защита са много по силни от колкото в нападение

Олеле малеле ... ти ли ми правиш забележка да чета ....само по последното ти изказване а именно "катафрактите в защита са много по силни от колкото в нападение" се вижда ти колко си чел. Отваряй буквара и почвай да сричаш, без да се опитваш да учиш хората как се играе .... Айде със здраве.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!