Imperia Online България  
Март 29, 2024, 08:43:10 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Поредното безмислено наказание  (Прочетена 3486 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
asparuh
Лейтенант
***

Karma: +17/-30
Неактивен Неактивен

Публикации: 112


Профил
« -: Юни 12, 2013, 13:51:26 »

Здравейте.
Аз съм viking73,съюз viking. Вчера ми поставиха лепенка,тоест не мога да изпращам лични съобщения. Оказа се че е заради ето това: Наказан сте за ето този Ваша реплика: 'Turk down and caput,Bulgaria the Great!!!  Това съобщение го изпратих на турците около първата си война с тях която спечелихме. Не намирам че има нещо обидно в съобщението. Надявам се че админите са наясно с английският,нека първо да го прочетат преди да вадят балтията. Не намирам нищо обидно в това да напиша че БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА,а турците долу и да капитулират. Надявам се админите да поправят незабавно грешката си.
Активен
asparuh
Лейтенант
***

Karma: +17/-30
Неактивен Неактивен

Публикации: 112


Профил
« Отговор #1 -: Юни 12, 2013, 14:02:47 »

Другия път трябва да напиша че турция е велика държава,а пък ние сме мижитурки. Да им стане кеф на админите,искам да поздравя този който ме е бамнал с едно голямо АФЕРИМ,МАШШАЛА!!!
Активен
gogata2013
Гост
« Отговор #2 -: Юни 12, 2013, 14:05:38 »

Другия път трябва да напиша че турция е велика държава,а пък ние сме мижитурки. Да им стане кеф на админите,искам да поздравя този който ме е бамнал с едно голямо АФЕРИМ,МАШШАЛА!!!
Това, че играеш срещу 5-6 играча от Турция не означава, че всички турци са капути, още по-малко, че всички българи са велики. Постът, за който си наказан е като на Ицо Стойчков английския - иди го разбери за какво говориш.
« Последна редакция: Юни 12, 2013, 14:07:10 от gogata2013 » Активен
asparuh
Лейтенант
***

Karma: +17/-30
Неактивен Неактивен

Публикации: 112


Профил
« Отговор #3 -: Юни 12, 2013, 14:08:56 »

Caput значи капитулация,съобщението е на английски.На немски значи същото. Не влагам българското значение на думата. Писал съм че България е велика,а не всички българи.
Активен
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #4 -: Юни 12, 2013, 14:15:12 »

Явно има следовници на Волен в екипа   Lips Sealed  Късмет, какво да правиш   Grin
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
lesley
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


Профил
« Отговор #5 -: Юни 12, 2013, 14:19:13 »

Аз лично не виждам нищо обидно в изпратеното от Викинг73 съобщение. Не е редно подобни думи да се приемат за обида. Абсолютно неоснователно наказание от страна на админите
Активен
Overkill
Редник
*

Karma: +1/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


Профил
« Отговор #6 -: Юни 12, 2013, 14:27:30 »

Нищо обидно няма в съобщението му. Това че злорадства, не е причина за наказание. Не виждам нито една обидна дума, и капут на латиница е "kaput", а не "caput". Очевидно е, че думата която е написал е някакво си негово съкращение от английското капитулация. Няма "caput" дума нито в английския, нито в немския, нито в Турския. Аз лично имам колеги турци в университета където уча, много свестни хора, но в играта има известна доза спортна злоба и това е нормално. Много ви моля администратори, бъдете обективни и безпристрастни!
Активен
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #7 -: Юни 12, 2013, 14:43:46 »

Ето какво дава като значение на caput и употреба "градски /май ще рече - уличен/ речник":

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=caput

И това е било казано след спечелена война.

Наказанието разбира се е неоснователно.. Както и да се погледне.
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
luci
Луцифер
Капитан
****

Karma: +18/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 262



Профил
« Отговор #8 -: Юни 12, 2013, 16:08:14 »

Хайде сега всички да се правим на слепи и да се преструваме ,че го е похвалил за войната без да намесва примитивни български черти . Хайде да приемем ,че caput е съкратено от капитулация а Turk НЕ Е съкратено от турция .Ама защо да го гледаме  по друг начин?Ние трябва си правим оглушки и да очакваме и админите да ги направят нали така? Едно е да кажеш ''мс за дохода '' (злорадство) и друго да биеш турци и да кажеш 'българия е велика' да велика е ,но всеки средно интелигентен човек в българия знае точно значението на точно това словосъчетание казано точно на човек от турски произход . Сега възникват 2 въпроса - вие ниско интелигентни ли сте или мислите админите за ниско интелигентни ?
Активен

Умният се учи да знае,Мъдрият да може ,само на глупака всичко му е ясно .
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #9 -: Юни 12, 2013, 16:49:20 »

Luci, младежо, по-добре не драскай филантропски разсъждения, дразнят...  Както и да се чете, няма нищо обидно в една констатация, че единия набит, другият е победител.
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
asparuh
Лейтенант
***

Karma: +17/-30
Неактивен Неактивен

Публикации: 112


Профил
« Отговор #10 -: Юни 12, 2013, 16:55:36 »

Luci лети някъде в облаците... Аз лично получих една камара обидни драсканици от турците,но ги приемам като проява на злоба и дори ме забавляват.Трябваше и аз да се правя на "ощипана мома" и веднага да се жалвам на админите,така ли? Аз лично не съжалявам за това което съм написал и пак бих го направил.Вчера гледах един филм за Втората световна,руснаците викат "Хитлер капут",и това ако беше обида щяха ли да го пуснат по телевизията? Явно трябва да се съобразяваме с нежните чуствителни душички на турците и тяхната крехка психика..Интересно ми е админите защо не пишат по темата?
Активен
luci
Луцифер
Капитан
****

Karma: +18/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 262



Профил
« Отговор #11 -: Юни 12, 2013, 17:11:43 »

Еми ако си се оплакал да са им затворили устата?Какво сега?Админите да ти четът съобщенията ,че туко виж някой те обидил и вместо да постъпиш както е правилно - да докладваш ,а не да навлизаш в конфронтация си решил да отвърнеш. До колкото си спомням от 2-3 клас ,ако двама се сбият и двамата носят отговорност . Единия ,че е започнал ,а другия - че е отвърнал ,а не е постъпил умно . Щом тези правила важат за 2-3 клас деца защо да не важат за теб и другите играчи?В случая ако ОТ ТОЗИ ИГРАЧ е имало нападки към теб при докладване и двамата го отнасяте . Един започнал друг отвърнал и двамата сте виновни . Ако други са ти писали и никой не се е оплакал и после пишеш на човек ,който не ти е писал .Той има правото да се оплаче от теб .А относно другите турци ....ми да си се оплакал.Аз ли трябва да докладвам вместо теб?И относно , че няма обидни думи - в изречение от сорта на ''как е майка ти ?''  няма псувня нали?Ама ще го приемеш ли като приятелски поздрав?Аз мога и 1000 примера да ви дам как без псувня може да се обиди човек.Сега ако ви ги изпиша всичките не с "" ,а директно към вас съм сигурен ,че ще ме баннат от форума за известно време,но вие няма да ме защитите ,защото не съм използвал ругатни нали?
Активен

Умният се учи да знае,Мъдрият да може ,само на глупака всичко му е ясно .
asparuh
Лейтенант
***

Karma: +17/-30
Неактивен Неактивен

Публикации: 112


Профил
« Отговор #12 -: Юни 12, 2013, 17:22:19 »

Luci,няма нужда да демонстрираш протурските си настроения,не му е тук мястото. Всички ти казаха че в моето съобщение не се съдържа обида. Явно ти е трудно да го схванеш.Ако онзи все пак се чуства обиден-има си бутон за блокиране на изпращача и това е.Всичко останало е цензура.Или по време на война хората не се псуват? Аз ако знаех че ще ме блокират поне щях да го напсувам както трябва.
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #13 -: Юни 12, 2013, 17:28:20 »

Всички знаем за какво се използва думата 'капут' в българския жаргон, така че, моля не ми цитирайте речници и не излизайте със смехотворни обяснения, че било съкратено от капитулация. Ще си изтърпите наказанието и толкова.
Ако сте получили обидни съобщния, докладвайте ги по каналния ред.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!