Imperia Online България  
Март 29, 2024, 13:23:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Квалификации и световно 2013 - статии, коментари, анализи и интервюта  (Прочетена 39900 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
barbaron
Лейтенант
***

Karma: +9/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 109


Профил
« Отговор #135 -: Август 02, 2013, 18:20:05 »

Влезте в английския форум на играта...там има много информация...както и това, че efeece е дарил 13000 диаманта на хърватския отбор.
той турчина дари диамантите след като разби 2.5-те милиона паладина...друг е въпросът колко още са заредени директно акаунтите *pardon*инфо има дали малко,дали повече във  всички форуми
Активен
naTpuk
Лейтенант
***

Karma: +88/-179
Неактивен Неактивен

Публикации: 168


Профил
« Отговор #136 -: Август 03, 2013, 02:42:31 »

Галине , за мен не си прав.. стратегията с държене под атака не беше правилна..
другото което е вие направихте най-голямата война.. но с съюзна армия.. колко злато взехте.. 10 милярда 20 ? 30 ?
аз имах два дохода като този http://prntscr.com/1gmse5 , като цената на дървото беше над 15..
вие бяхте може би отбора с най-голям он от всички... просто трябваше да тръгнете по друг път.. винаги има начин..
това че те имат повече средства не е оправдание.. още от предното световно ви казвах че който няма диаманти не трябва да играе..
ама не вярвахте.. и сега видяхте..
за мен отбора избра тотално грешна стратегия..
Активен

Oton
Community Manager
   
Re:до администраторите
« Отговор #1 -: Днес в 16:52:21 »
   
Не, защото бъгът е по наша вина.
Ако Вашият съюз беше използвал въпросния бъг, щяхте ли да искате да ви накажем?
Важното в случая е, че открихме нередност, която отстранихме навреме.
Viktoria89
Редник
*

Karma: +5/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« Отговор #137 -: Август 03, 2013, 08:23:40 »

Румене, един въпрос.По кое време на денонощието ти бяха най доходните битки? И ако искаш отговори колко ти излезе стойностно това световно?Задавам тези въпроси ,защото ти си най добре представилия се Български играч на това световно и да се ориентират тези които имат намерение догодина да се захващат със Световно в ИО.  Браво на Галин за труда да опише как не ни се получиха нещата.Но мисля ,че е по важно да каже защо не се получиха и най вече какво трябваше да направим за да станем първи..Не искам да се заяждам,нека оставим караниците в миналото.Със статията си Галин започна един подробен Анализ но според мен това е само първата третина от него..Ако имате желание обективно да го развием..
Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #138 -: Август 03, 2013, 09:46:18 »

Абе вие немате ли си чатове и стаи дето да си правите разбор кой какво къде и кога е сгрешил или не е направил и там си извадете по едно око ако щете, та сте седнали да резилите българския отбор. Щото отбора е институция одавна а вие сте сменяеми. Виновни ви били Галин, Никол и Цвето! А вие къде бяхте? В Авганистан? В Татарстан или на Връшка Чука на панаир. Не разбрахте че отбора на БГ е малко по висша работа и е над нивото на дребни свади и наранена гордост и самочувствие. Откровенно казано и за да съм подробен, половината отбор са победители и световни шампиони, другата половина не са. Аре да спреме тоя въпрос да не взема точно да ви обясня защо не сме сега световни при условие че половината отбор са. Бяхте велики когато побеждавахте, запазете достойнство и когато губите...
...и се спрете. Световното приключи, минало е.
« Последна редакция: Август 03, 2013, 09:57:49 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #139 -: Август 03, 2013, 10:23:10 »

Галине , за мен не си прав.. стратегията с държене под атака не беше правилна..
другото което е вие направихте най-голямата война.. но с съюзна армия.. колко злато взехте.. 10 милярда 20 ? 30 ?
аз имах два дохода като този http://prntscr.com/1gmse5 , като цената на дървото беше над 15..
вие бяхте може би отбора с най-голям он от всички... просто трябваше да тръгнете по друг път.. винаги има начин..
това че те имат повече средства не е оправдание.. още от предното световно ви казвах че който няма диаманти не трябва да играе..
ама не вярвахте.. и сега видяхте..
за мен отбора избра тотално грешна стратегия..
Не искам да те обидя, но се изкаваш доста неподготвен. Но няма как да имаш точни напблюдения след не си бил част от отбора. Един от проблемите ни беше он-а. Не знам защо си останал с такова впечатление. Това, че на 7-8 акаунта се поддържаше с доста мъки нон стоп активност не ознчава, че тези 5-6 човека които го правят могат да гледат всички. През седмицата нещата бяха горе долу добре, но дойде ли събота и неделя бяхме 3-4 човека през деня, тук таме някой друг блесне на алеята на славата и да станем 5-6 човека. Как се играе така? Он-а си беше основен проблем при нас. С конкретни имена няма да говоря, защото не искам да засегна никой, всеки знае, кой какво е направил. Само ще спомена, че Цвето през ноща не е падал под 5 акаунта, както и аз през деня съм имал от 3 до 7. ДО 5 гледах, но се случи по извънредни ситуации да ги наредя. За какъв он говорим в тези случаи?
Имахме хора, които редовно си правеха един блок, като отсъствие на някои от тях е стигало до 9 и 36 минути (такова нещо не се забравя).

Относно тактиката за държането под атака на бразилците.
Лесно е да се говори след края на шампионата кое е грешно и кое правилно. Ако не ги държахме под атака Бразилците щяха да са шампиони, а ние играхме за златото. Ти ме познаваш и отлично знаеш, че играя винаги само и единствено за първото място. Единствения начин да спрем бъдещите шампиони беше като ги държим под атака и така да ги елиминираме. В последната седмица, когато не бяха под атака и цените на диамантения търговец бяха ниски __АМА__ вдигна 80 милиона нето. Нямам намерение да се повтарям от предишните си постове и да упоменавам какво щяха да направят бразилците, ако не бяха държани под атака.
Ако имаш по-добра сподели я да видим дали е приложима към ситуацията, която беше в съюза.

относно резултата от войната с Румъния.
Има ли значение как е направен резултата? Най-голямата ли е, най-голямата е Wink Дохода не знам колко точно беше, но е над 10 милиарда при цена за войната под 2. Реално над 8 милиарда печалба за издръжка на войската. Така се осигури за 40 часа издръжка на съюзната армия. Това си беше чист тактически ход от наша страна.

относно диамантите.
Аз играх с 6700 диаманта. Това малко или много е? Все пак са диаманти или не са? Какво разбираш под игра с диаманти? А и друг е въпроса като ги имаш какво ще правиш с тях. С колко диаманта трябва да се играе според теб 20к, 30к, 50к, а може и повече? В България ситуацията е такава при средна работна заплата за страната 750 лева и тя е толкова висока заради София иначе в по-малките население места е 400-500 лева, как виждаш ситуацията да се заредят 20 0000 диаманта примерно, та това са 1200 лева. В Българския национален отбор не всеки може да си позволи да даде тези пари.

Румене моля те посочи коя ни беше правилната стратегия? Явно си по-запознат от мен с това, кое е било най-доброто за националния отбор на България. Да не забравяме факта, че първо отиде да играеш за Бразилия и после за Сърбия, имаше шанс да играеш да играеш за България не го стори, затова си мисля, че коментари и укори от твоя страна към нас като отбор, а и персонално към който и да е играч не са приложими в случая. Също така в една друга тема ти написа, че ще направиш всичко да не стане България тази година шампион.

Помниш ли преди 2 години в Англия, като ми обясняваше каква е силата на диамантите и как ме убеждаваше, че те са всичко, с тях се вадят големи армии, правят се чудеса и т.н. Аз още тогава ти казах и 100к диаманти да имат държа ли те под атака нищо не можеш да направиш. Тази година го доказах напрактика как може най-диамантаджийския отбор да се изкара от играта от може би отбора с едни от най-скромните възможности от към този така ценен ресурс.


Viktoria89 аз правя коментар върху събития и конкретни постове на даден форумен потребител. Като по-този начин умишлено гледам да не споменавам конкретни имена на играчи, защото със сигурно ще има засегнати. При анализа, като форма на писмен текст, този тип фактология е задължителна и тогава на много няма да им хареса това, което може да излезе из под пръстите ми.
Ще ти отговоря на върпоса. Според мен не станахме първи по следните причини:
- нямахме он в съюза;
- нямахме нужните диаманти за да постигнем тази цел;
- някои от хората гонеха лични цели и амбиции вместо да правят това, което е казано
- много хората не знаеха как да се развиват икономически, а някои като го разбраха пак не го направиха
- играхме против всички. Последната вечер до колкото разбрах са ни помогнали само Карлиньо (хърватин) и портогалците. Всички други са отказали.
- правилата бяха променени отново в полза на нашите противници, като се оставят бъгове, като този със сандъците от храма за да може да се харчат повече диаманти. Динков беше прав без блок не става, една армия не можеш да хванеш. Всичко е он. Екстра+ сандъци и други диамантаджийски правила.

« Последна редакция: Август 03, 2013, 10:28:02 от The_God » Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #140 -: Август 03, 2013, 10:53:48 »

Абе вие немате ли си чатове и стаи дето да си правите разбор кой какво къде и кога е сгрешил или не е направил и там си извадете по едно око ако щете, та сте седнали да резилите българския отбор. Щото отбора е институция одавна а вие сте сменяеми. Виновни ви били Галин, Никол и Цвето! А вие къде бяхте? В Авганистан? В Татарстан или на Връшка Чука на панаир. Не разбрахте че отбора на БГ е малко по висша работа и е над нивото на дребни свади и наранена гордост и самочувствие. Откровенно казано и за да съм подробен, половината отбор са победители и световни шампиони, другата половина не са. Аре да спреме тоя въпрос да не взема точно да ви обясня защо не сме сега световни при условие че половината отбор са. Бяхте велики когато побеждавахте, запазете достойнство и когато губите...
...и се спрете. Световното приключи, минало е.
Не е така Влад. Не може да се хвърлят в публичното пространство крайни мнения от хора, които не са били част от отбора (нямам предвид само Румен) или други, които са били част от него да обвиняват Цвето, мен или Никол, защото към други не видях персонални обвинения. Аз имам правото да си дам моята гледна точка за нещата и да напиша кое, как е било, как съм видял развитието на ситуацията през тези 21 дни, както и да се защитя персонално.
Като на някой не му харесва лидерстовото на Цвето да се кандидатирал за такъв!!! Защо не го направиха?Huh? А иначе може да се предявяват претенции и да се сипят хули и обиди във форума след като всичко свърши. Добре, че Цвето се нави да ни е лидер иначе отбора нямаше да издържи до двадесет и първия ден. Човека е уравновесен, спокоен, здраво стъпил на земята, не се пали лесно и изтърпя всичките дивотии на всеки, включително и моите, за което има само моите адмирации. Като видите класирането на отбора и по-това може да съдите дали си е свършил задачите като лидер.
Активен

Viktoria89
Редник
*

Karma: +5/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« Отговор #141 -: Август 03, 2013, 14:04:12 »

Галахад  Извинявай, не давай оценки. Когато решиш да станеш част от така наречената институция,това което ние си обсъждаме тук ще ти е от полза.Така ,че задръж си оценките мола те..Мъчим си да направим цивилизован анализ на действията  или бездействия та си.
Активен
Viktoria89
Редник
*

Karma: +5/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« Отговор #142 -: Август 03, 2013, 14:12:42 »

- нямахме он в съюза;
- нямахме нужните диаманти за да постигнем тази цел;
- някои от хората гонеха лични цели и амбиции вместо да правят това, което е казано
- много хората не знаеха как да се развиват икономически, а някои като го разбраха пак не го направиха
- играхме против всички. Последната вечер до колкото разбрах са ни помогнали само Карлиньо (хърватин) и портогалците. Всички други са отказали.
- правилата бяха променени отново в полза на нашите противници, като се оставят бъгове, като този със сандъците от храма за да може да се харчат повече диаманти. Динков беше прав без блок не става, една армия не можеш да хванеш. Всичко е он. Екстра+ сандъци и други диамантаджийски правила.
Абсоолютно вярно...Сега остава да видим можеше ,ли да променим това по някакъв начин и как трябваше да стане..
Активен
Viktoria89
Редник
*

Karma: +5/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« Отговор #143 -: Август 03, 2013, 14:36:15 »

WOT Бих ти казал някой неща , ма не са за детски уши така ,че ще замълча.Ако толкова ти интересувам лично .можеш да видиш моето развитие.Има достатъчно информация за индивидуални класации.
Активен
xrisa_
Лейтенант
***

Karma: +6/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 172


Профил
« Отговор #144 -: Август 03, 2013, 14:36:57 »

Галине , за мен не си прав.. стратегията с държене под атака не беше правилна..
другото което е вие направихте най-голямата война.. но с съюзна армия.. колко злато взехте.. 10 милярда 20 ? 30 ?
аз имах два дохода като този http://prntscr.com/1gmse5 , като цената на дървото беше над 15..
вие бяхте може би отбора с най-голям он от всички... просто трябваше да тръгнете по друг път.. винаги има начин..
това че те имат повече средства не е оправдание.. още от предното световно ви казвах че който няма диаманти не трябва да играе..
ама не вярвахте.. и сега видяхте..
за мен отбора избра тотално грешна стратегия..
             неискам да спама 1-во посдрави за тиберя за отличната воена игра на световното , но несам сагласен че ако нямаш вазмойност или неискаш да играеш с много кинти -нетрябва да играеш напротив винаги има начин това е проста игра за умни хора  -отностно това ми твардение тиберя мойе да попита саотборниците си от срабскя отбор защо се отказаха от 93 като трагнаха много силно и даваха бая кинти за дяманти -дарйа да отбелейа че ги отказахме почти без дямантис 1 премюм и не повече от 500 дяманта на ацц за целата ера похарчети за 10h
Активен
Viktoria89
Редник
*

Karma: +5/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« Отговор #145 -: Август 03, 2013, 14:42:39 »

 Отговора е еднозначен...Няма такъв момент.
Активен
Viktoria89
Редник
*

Karma: +5/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« Отговор #146 -: Август 03, 2013, 14:43:39 »

На мен ми е интересен факта,че ЛИДЕРА на отбора не взема отношение..Ако чете словоизлиянията ни ,моля да вземе отношение,щото не ми се спори с хора като този  WOT .Предполагам,че е някой изпозапален и разграбен от мен индивид..А тук говорим за Световното.
Активен
Viktoria89
Редник
*

Karma: +5/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« Отговор #147 -: Август 03, 2013, 14:57:00 »

WOT Като ти гледам датата на регистрация тук,не ще да си от вещите в тази игра.Другия вариант е да си някой който не иска да се изправи тук с истинския си Ник. Както и да е и в двата случая,за мен си анонимен което те прави безинтересен за мен.
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #148 -: Август 03, 2013, 15:17:23 »

Viktoria89 аз разсъждавах много по този въпрос и според мен нямаше какво да промени към момента, в който се предприемаха действията. Всяко едно решение за моята лична игра и това, което аз направих за отбора не бих го променил, бих действал по същия начин. Сега след като каруцата се обърна пътища много, идеи ми идват как можехме да се борим по-успешно, но това не зависи само от мен, а от останалите в отбора. Човешкия фактор е налице.
Нито един от гореспоматите фактори не може да бъде променен, нито он ще има повече, нито повече диаманти, нито тези, които не слушаха ще започнат да слушат, нито босовете ще върнат правилата от първата година (първото световно първенство), при които сега щяхме да сме шампиони, нито някой би ни помогнал да станем първи, защото всеки иска това, което и ние искаме. Колкото пъти да се проиграва това първенство резултата ще бъде един и същ не за друго, а заради това, че ще участниците ще са същите.

Аз мисля, че няма какво повече да кажа за таз годишното издание на световното първенство и тук е момента да благодаря на Цвето, Динков, Никол и Цецо (dayoff) за всеотдайната игра, за тези три седмици през които отново показахме, че България е фактор, като от това тази година най-много страда Бразилия. Боби (без него не може да минем), Велин, Блу-то, Викито, Къната, Вал и бако, Ицо и Пано, Данчо наглеждача, Ванката от Бургас дадоха всичко от себе си (със сигурност съм изтървал някой, дано няма сърдити). За мен беше чест да играя редом с вас тази година. Завършвам с едно мое много любимо стихотворение, където само благородно мога да завиждам за изразността на поета относно неговите слова и талант.

Борбата е безмилостно жестока.
Борбата както казват, е епична.
Аз паднах. Друг ще ме смени и...
                                                      толкоз.
Какво тук значи някаква си личност?!
 
Разстрел, и след разстрела – червеи.
Това е толкоз просто и логично.
Но в бурята ще бъдем пак със тебе,
народе мой, защото те обичахме!

14 ч. – 23.07.1942 г.; Никола Вапцаров bgflag bgflag bgflag bgflag bgflag bgflag bgflag bgflag bgflag bgflag bgflag bgflag


п.п.: Толкова от мен Smiley всички получавате временна отмора от моето присъствие *beer*. Знам, че ще им липсвам на босовете Grin, но не трябва да тъжите, все някога ще се завърна да ръчкам Ванчето  *rose*  

Активен

xrisa_
Лейтенант
***

Karma: +6/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 172


Профил
« Отговор #149 -: Август 03, 2013, 16:14:19 »

маи ще има смяна на поколенята  Grin
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!