Imperia Online България  
Април 26, 2024, 08:51:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Квалификации и световно 2013 - статии, коментари, анализи и интервюта  (Прочетена 40084 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
tojara90
Редник
*

Karma: +16/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 36



Профил
« Отговор #75 -: Юли 26, 2013, 11:33:24 »

Защо ли си мисля, че определени хора не желаят България да вземе медал от това световно...
Активен

Нищо велико на света не е извършено без страст.
spayro
Редник
*

Karma: +7/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 11


Профил
« Отговор #76 -: Юли 26, 2013, 12:08:11 »

Имало е опит за завземането на един от полските замъци. Добре укрепен с 2 000 000 фаланги и 1 милион балисти. По време на камикадзетата, Поляците са успели да допълнят замъка, дарявайки от колонии разположени в непосредствена близост до него. Аз разполагам с това инфо, ако някой от участниците реши, може да разкаже подробности.

То няма много за разказване.
Просто българският стандарт не позволява закупуването на световни титли.
Защото не е нужно да можеш да играеш,нужно е да можеш да си позволиш да плащаш.
Това световно нямаше нищо общо с първото,това тук е машина за пари.
Активен
Viktoria89
Редник
*

Karma: +5/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« Отговор #77 -: Юли 26, 2013, 13:20:51 »

Това за диамантите е вярно.Но ние  го знаехме този факт и трябваше по успешно да се преборим.Не ни стигнаха силите.Основната Вина за ПРОВАЛА на Българския отбор трябва да понесе Лидера и Екипа му.Основната грешка според мен,че Лидера не успя да овладее отбора да разпредели функциите и задачите и да следи за изпълнението им...Не може в игра (копираща военен средновековен модел) всеки да си дава мнението и да си прави каквото иска.Бургаското лоби се отдели от отбора .Дипломацията беше под всякаква критика..Хърватите ни използваха Супер ефективно в Разчистването на сметките си с Бразилците..И какво направиха сега Лидера и екипа му .Разпуснаха целия съюз...Еииии това е по лошо от предателство..Капитана напуска последен Кораба ....Да сте чували за това правило..
Активен
Viktoria89
Редник
*

Karma: +5/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« Отговор #78 -: Юли 26, 2013, 13:26:17 »

Под екип имам предвид
Имперци
   tsveto2004
   Nik0l    
        The–God   
Активен
pencho-penchev
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 131


Профил
« Отговор #79 -: Юли 26, 2013, 14:59:34 »

Ще е интересно ни кол,цвето и господ да си изкажат мненията по тоя въпрос
Активен
saison
Гост
« Отговор #80 -: Юли 26, 2013, 15:55:26 »

Това за диамантите е вярно.Но ние  го знаехме този факт и трябваше по успешно да се преборим.Не ни стигнаха силите.Основната Вина за ПРОВАЛА на Българския отбор трябва да понесе Лидера и Екипа му.Основната грешка според мен,че Лидера не успя да овладее отбора да разпредели функциите и задачите и да следи за изпълнението им...Не може в игра (копираща военен средновековен модел) всеки да си дава мнението и да си прави каквото иска.Бургаското лоби се отдели от отбора .Дипломацията беше под всякаква критика..Хърватите ни използваха Супер ефективно в Разчистването на сметките си с Бразилците..И какво направиха сега Лидера и екипа му .Разпуснаха целия съюз...Еииии това е по лошо от предателство..Капитана напуска последен Кораба ....Да сте чували за това правило..
Ти не мойе да казва6 кои има вина и кои нема вина, като самия ти има6 голяма вина -заради теб взеха турците замака от БГ отбора,заради теб си зарязах акаунта преди седмица за тва по добре се скрии някаде..не казвам 4е цвето няма вина на против има слу6а6е ло6ите савети на определени хора
Активен
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #81 -: Юли 26, 2013, 16:02:42 »

Най-обичам да гледам такива неща. Не е хубаво, като се хвърлят обвинения и да трябва после да се обясняваме кой, как и защо, но щом се налага... Какво е това бургаско лоби? Да говорим ли за невъзпитаните индивиди от Варна, които псуват, обиждат и дават квалификации?
Цвето ме направи финансист, негова воля, аз пост не исках. Но някак си приех присърце задачата и реших да поема задължениета, които са свързани с поста, а именно мрънках за хазната, като моя процент е бил максимален от 10тия ден до края.  Все пак трябва да се дава пример. Опитах се да помагам и със съвети свързани с икономическото развитие. Като между другото и преди началото на световното обяснявах някои неща и на теб, които предполагам си използвал за по-добро икономическо развитие.
Аз лично не съм водил съюзна стратегия, нито съм казвал на Цвето какво да прави, нито съм водил съюзна политика, нито бях командир да се занимавам със съюзни битки. А и не ми е тук силата, аз съм си фермер в тази версия и го доказах. От само началото се каза правете балисти, това ще трябва и не съм ги спирал. Каза се, че ще се играе за реалм и затова наблегнах на армията.
Кой съм аз да се бъркам? В какъв екип ме включвате не знам, като нито едно решение не съм взел, когато се е искало мнение съм го казвал и да не сте го искали пак съм го казвал, но мисля, че е нормално след като съм висял средно по 18 часа на компа в продължение на 20 дни. Гледането на акаунти с моя е стигало до 7, като при 5, от които да се поддържа постоянна атака към противниците. Друг е въпроса дали моето мнение се е вземало предивд, като когато не съм бил съгласен с някои действителности, съм си казвал несъгласието и съм се примирявал.
За две неща неща съм настоявал през цялото време и двете си ги изпълнявах на 100%. 1) държах хазната да е пълна за да не излезем на минус, като аз самия бях на максимален процент; 2) държането под атака. Само Цвето, Динков, Боби и Никол знаят колко съм за тази тактика, как аз я исках най-много и тя даде перфектен резултат. Сега е лесно да се коментира колко е лош Цвето. Та именно, ако от неговия акаунт и от Динков не бяхме бразилците под атака още в началото сега щяха да са на 800-900 милиона нето с окопани поне 5 замъка развити на макс влияние и взели реалма. А сега къде са бразилците? За 17 дни не съм ги изпускал за миг от атака, като държах 8те най-стабилно финансови играчи и така те играха като зрители с безплатен билет. Е в техния случай малко солечко им излезе билета. Тук е момента да благодаря на Цвето, Динков и Никол, че се сългасиха да ги държим под атака и така поведохме хорото, и първоначално отказахме част от тяхните играчи. В последствие и други хора от отбора държаха различни играчи под атака, което няма как да се отрече. Бяха хванати румънци, турци.
За цялото световтно съм изхарчил 6700 диаманта. Дарил съм 422 134 балисти, другата армия няма да я коментирам. Толкова мога, толкова съм помогнал на съюза. Недоволни винаги ще има, но това мен не ме бърка, толкова ми е капацитета на възможностите. Ако имах възможност да тегля на екстра + сандъците от храма щях да съм дарил над милион балисти, да не говорим и за бонусите от ресурс. За мен аз направих едно добро световно, като си изпълних задълженията към съюза. Не съм вдигал чудеса, не съм си разбивал армията напразно за да ставам маршал, не съм направил нищо егоистично свързано с моя акаунт, като през цялото време играх за съюза.
Който и да беше лидер на мястото на Цвето резулата щеше да бъде същия. Не мисля, че може да го виним за нещо. Наред с повечето играчи той даде всичко от себе си. Реалността е такава, че няма как да издържим финансово срещу 3-4 съюза. Играта в момента е направена само за финансови постъпление от страна на играчите, като по този начин техните игрови умения са сведенени до минимум и без диаманти не можеш да постигнеш нищо и най-добрия играч на ИО да си.
За нетната нямаме никакъв шанс, т.к. там се искат много диаманти, а повечето акаунти нямат такива налични.
Активен

nik0l
Гост
« Отговор #82 -: Юли 26, 2013, 16:23:52 »

Г-н Куманов /пишещ от регистрацията на Виктория89/, както и всички останали съотборници и тук четящи съфорумци
Решението за снощния „всичко коз“  беше взето единодушно от повечето играчи /включително на същото мнение беше и основния играч с акк Виктория89 – Велин /.

Мотивите на играчите бяха:
1.   Общото мнение беше че България винаги е печелила с реалм и българските играчи не са само фермери и копачи в тази игра.
2.   България  няма никакъв шанс за нетна класация, по простата причина че 99% от съотборниците ни нямаха повече диаманти в акаунтите си, а нето  без диаманти е пълен абсурд да се гони в този вид на играта.
3.   Злато в хазната имаше за не повече от 10-12 часа и след това щяхме да се отзовем в стуацията на останалите отбори взели съюзни замъци – т.е. и ние да сме на – и да не можем да мърдаме съюзната си армия.
4.   Португалците и хърватите ще ни помогнат с камикадзета, защото ни трябваха доста такива за превземане на замък с 1 млн балисти и 2 млн фаланга /7-8 и повече/  

Стана следното :
Хърватите  помогнаха с лични армии - камикадзета и си свършиха работата наполовина
Португалците ни помогнаха на 2 пъти с по  4 камикадзета на съюзно ниво и ни помогнаха двойно повече от очакваното. Поклон пред тях, показаха че държат и уважават дадената дума!
Нашия съюз изкара над 20 млн армия и можеше да я движи за разлика от всички останали държави притежаващи замъци.
Имахме шанс да вземем замъка на поляците, всички съюзи които имат замъци бяха  на  - в съюзната хазна с изключение на нашия отбор
На 10-11 то камикадзе, поляците успяха да допълнят от колонии, направени до самия замък и това обезсмисли играта ни за реалм.

Реалността:
Бяхме на крачка да влезем в замъка на поляците, не успяхме.  След неуспеха ни  по-голямата част от армията трябваше да се разпусне защото само след броени часове и ние щяхме да сме на – и да не можем да мърдаме. Целия отбор беше на максимални дарения в хазната.
Решението да спрем да играем беше взето от присъствалите на снощните събития.

Изводите:
Няма тръпка в тази игра вече. Вземаш замък, окопаваш го с 1 или 2 млн балисти и си бог, нема вземане /т.е. няма значение че съюзната хазна  е на -, има как да допълниш ако го атакуват – с колония гора на играч, направена до самия замък се дарява директно в него / ,   гейм плея на съюзно ниво е напълно обезсмислен. Същото е и на лично ниво в собствените империи. Не ти трябват знания и умения, просто купуваш много диаманти,правиш златни проучвания за нето, купуваш от храмовете нужната армия и  я даряваш в подходящия момент. Да хванеш  армия на противник си е направо събитие, без блок на такъв турнир е съвсем нормално всички да държат акаунтите си он 24 часа, така че остава само копане и даряване. А и да набиеш нечия войска, утре същия играч ще изскочи с два пъти по-голяма армия като отвори храмовете си на екстра +, нещо което българите не могат да си позволят в тази игра. Да не говорим за бъга при отварянето на храмове в колония, когато си под атака на екстра +. Лично аз видях как за 2 часа от 300к паладина паладините на Muha41 от отбора на Бразилия станаха 1,3млн. при положение че се държеше денонощно под атака. Видях и играч който 1 минутка преди 24,00 часа имаше 6 000 балисти и след 00,00 часа изскочи със 80 000 – също държан под атака през това време. Едва ли само бразилците са знаели за това и само те са правили така.

Колкото до българския национален отбор – статистиката е :
С най много военни точки на съюзно ниво
С най добрия военен резултат от войната с Румъния от всички световни първенства до момента.
Играл с много малко диаманти, отбора изкара над 20 млн армия
Единствения отбор притежаващ съюзни владения и в същото време на + със златото в хазната си
Може би пропускам нещо съществено, надявам се останалите съотборници  да напишат това което съм пропуснала, уморена съм и съм много разочарована.
 
Благодаря на всички които се раздадоха максимално.  Приемете извиненията ми, за това че като зам лидер не успях да ви доведа до желания от всички нас успешен край.
Имам своите грешки, но само този който не прави нищо – той не греши.

На екипа пожелавам да си оправи всички недомислици в играта, защото те съвсем не са малко и когато прави следващия турнир от такъв мащаб да направи така, щото всички играчи да са равнопоставени, това е турнир за най добър отбор а не за най-добър платец.
Редно  е и да обърне особено внимание на проблема с придружаващата армия към балистите и да го изчисти.

Аз приключвам участието си в тази сага наречена Империя Онлайн. На оставащите да играят пожелавам здрави нерви, хъс и много пари, защото качествата и уменията вече не са от такава важност в тази игра.
Успех на всички и още веднъж – благодаря ви момчета и момичета за отделеното време, нерви, пари и труд!
« Последна редакция: Юли 26, 2013, 16:39:51 от nik0l » Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #83 -: Юли 26, 2013, 16:29:48 »

Пенчев, Никол"така се пише" май приключи с империята, Галин ти даде точно и ясно обяснение а относно лидера, може и той да се включи когато може.
Браво на отбора, държахте се мъжки и играхте свръх сили. За мен вие сте победителите, и което е най важно - играхте достойно.
« Последна редакция: Юли 26, 2013, 16:34:58 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Viktoria89
Редник
*

Karma: +5/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« Отговор #84 -: Юли 26, 2013, 16:37:59 »

Извинявам се ,понеже използвам името на ак От световното бях длъжен  да поясня,че с този ак играем 2 човека.Куманов-дневна смяна и Велин -нощна смяна. Аз съм Куманов.На първото световно играехме по същия начин с Влади 77.Относно вината...Разбира се ,че и аз имам вина (макар и не точно за битките с Турците) имам вина за други простотии и използвам тази Трибуна да се извиня на Всички които съм обидил с писанията си.Това ,че съм смятал че така помагам на съюза не ме оневинява.Но все пак никой не може да отрече фактите..ПРЕТЪРПЯХМЕ ПЪЛЕН ПРОВАЛ..И държа Лидера и екипа му да споделят тази вина...Нещо друго ...Приканвам всички които считат ,че не е правилно да се отказваме да се върнат в играта.Да си сменим лидера с Динков('който е доказал качествата си)и да се преборим за достойно представяне..
Активен
dayoff
Редник
*

Karma: +12/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« Отговор #85 -: Юли 26, 2013, 16:41:36 »

Приемете извиненията ми, за това че като зам лидер не успях да ви доведа до желания от всички нас успешен край.

Няма за какво да се извиняваш Никол!
Ние постигнахме всичко което може да се постигне с нормална игра  Grin


Много ясно и точно си описала развоя на това световно. Ако за другото първенство останат в действие екстра плюсовете съветвам кандидатите изобщо да не се занимават с квалификасии ако не са си осигурили финансиране от х 1600лв ма човек това са два пакета диаманти от х 400Е и може би ще ви стигнат за да се класирате в тройката по нето. ... е, ако желаете можете да отидете с тези пари в Коста дел Сол за 7 дни  Grin .. избора е  изцяло ваш.

Горе Никол е написала каква е опцията да победите с реалм Smiley
Активен
pencho-penchev
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 131


Профил
« Отговор #86 -: Юли 26, 2013, 17:09:25 »

Пенчев, Никол"така се пише" май приключи с империята, Галин ти даде точно и ясно обяснение а относно лидера, може и той да се включи когато може.
Браво на отбора, държахте се мъжки и играхте свръх сили. За мен вие сте победителите, и което е най важно - играхте достойно.
Извинявам се за сгрешеното име,играл съм с нея и знам как се пише,но пиша от телефон и той си преправя както иска и ако не погледна кое как бърка.а иначе евала на всички в отбора,но още в началото писах че без мн.пари няма да стане.това е тъжната истина
Активен
gocogocov
Лейтенант
***

Karma: +8/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 169


Профил
« Отговор #87 -: Юли 26, 2013, 18:00:24 »

щом няма шанс за първото място , ако бях аз бих дал двата замъка на хърватите за да се избегне класиране по нето
Активен
bakodako
Лейтенант
***

Karma: +34/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 157


Профил
« Отговор #88 -: Юли 26, 2013, 19:28:23 »

щом няма шанс за първото място , ако бях аз бих дал двата замъка на хърватите за да се избегне класиране по нето
всички са на  минус  без БГ  немърдат но и ти неможеш да им влезеш
Активен
arebre
Редник
*

Karma: +12/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 39


Профил
« Отговор #89 -: Юли 26, 2013, 21:57:46 »

Реалноста такава каквато е-това да се вкарват балисти в замак пове4е от 500к винаги си го е имало ,просто не моjе да се атакува с пове4е.
Факт е 4е харватите си изиграха световното по у4ебник,страхотна тактика именно два замака на макс влияние ,яко пални с балисти не превземаеми.Имаха си балаци които да свалят основните конкуренти по нето Бразилия и Румания,прекрасна стратегия избраха .Румен снима замака им и постна вав форума какво става ....вие знаехте тва 4е вси4ки 6те напалнят така замаците си и ни6то не направихте ...БГ-тата имаха 3 замака не си ги напалниха и да си вземат 4ти и да преклу4ат с реалм, а си дарjаха балистите в тях ....a в замаците които взеха от тях има6е по 400к балисти а в акаунтите им двоино пове4е ,двата им замака взеха по наи лева6кия на4ин ....изтарваха питомото, после хуканаха да гонят дивото тая армия която jертваха да си вземат втори замак след като останаха с 1 6тяха да jертавт за 4ти.
Когато ви се говоре6е 4е колкото пове4е 4акате става по ло6о никои не 4ува6е!!! кат ви опанаха турците и останахте с 1 замак за 24 4аса намерихте на4ин да дарите 20 милярда в касата а ден преди тва ревяхте не даряваите армии няма злато няма злато.....
Слаба стратегия и организация клоня6ти кам нулеви.....Никои не ви е виновен!!!!
« Последна редакция: Юли 27, 2013, 03:15:11 от arebre » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!