Imperia Online България  
Април 25, 2024, 13:25:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Период без атаки  (Прочетена 7172 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #30 -: Юли 07, 2013, 13:09:20 »

Ограничени са все пак до 1 на ден, т.е. не може да отвориш безкрайно количество ковчежета за 3 дни.

Ok, така е. Но има и друго - в момента реално не целия Бразилски отбор ползва ежедневно ковчезите, а "само" половината от него. При хипотетична ситуация (за каквато си говорим) има възможност всеки един от 15-те да ползва ежедневно ковчег и пак да се достигне до 5 милиона нето и при по-ниска скорост.
« Последна редакция: Юли 07, 2013, 13:12:04 от gargaran » Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
danail_dinkov
Капитан
****

Karma: +104/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


смъртта е едва началото ...


Профил
« Отговор #31 -: Юли 07, 2013, 13:21:50 »

Лично аз не виждам какво може да се направи, всички от отбора играят със сандъци до 99, но не всичко могат да отварят на Екстра + да не говорим за такива бонус ковчези каквито се отварят от Бразилците. Днес се пускат атаките ще ни бият както сме он нищо не можеш да направиш / тоест нема да ни бият щото не сме в обхват, колонийките ще паднат /. Другата простотия която е + за тях е липсата на блок, е като сложиш и това да им е честита титлата, живи и здрави да са.
Активен

един живот не стига ...
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #32 -: Юли 07, 2013, 14:04:37 »

Лично аз не виждам какво може да се направи, всички от отбора играят със сандъци до 99, но не всичко могат да отварят на Екстра + да не говорим за такива бонус ковчези каквито се отварят от Бразилците. Днес се пускат атаките ще ни бият както сме он нищо не можеш да направиш / тоест нема да ни бият щото не сме в обхват, колонийките ще паднат /. Другата простотия която е + за тях е липсата на блок, е като сложиш и това да им е честита титлата, живи и здрави да са.




Предполагам за тези ковчези говориш? Ами да сметнем разликата между играч, който ползва ежедневно тази екстра и такъв, който не я ползва до момента. Изминали са 3 дни от старта, съответно такъв ковчег може да бъде закупен 3 пъти. Това прави 6 96 часови дохода или дохода на империята за 24 дни. Което означава, че играча който ползва ковчезите до този момент е 24 дни повече в играта от такъв, който не ги ползва.
За "профилираните" бонуси от храма и за разликата между отварянето на "нормален" и "екстра" сандък мисля че няма какво да говорим. Ако някой се съмнява, че това е предимство, нека просто отвори храма в своята империя и да прегледа възможностите и разликите. И да си направи сам изводите.
И тук не става въпрос само за Бразилци и Българи или защо България изостава и т.н. Тук говорим за пълния абсурд, който се създава с тези платени възможности.
Не ме разбирайте грешно - миналата година беше същото по отношение на всички тези платени бонуси. Но тогава имаше изход от ситуацията. Имаше задължителен 6 часов блок в който играчите трябваше да са офлайн. През това време имаше някакъв шанс да се издебне и засече армията на противника и да бъде унищожена. Да бъдат събаряни колонии, да бъдат бутани крепости, да бъдат палени провинции и т.н. с цел забавяне на развитието на противника. И ние точно така спечелихме - с непрестанни атаки с непрестанен натиск - най-вече психологически. Много играчи спират да харчат пари за играта, когато заварят няколко дни поред инвестициите си в руини. Естествено, това трябваше да бъде поправено. И бе поправено с премахването на 6-часовия офлайн блок. Сега вече всеки спокойно може да харчи колкото си иска, без да се притеснява че трябва да остави без надзор скъпата си инвестиция.
И тук повече от естествено следва въпроса - това турнир ли е? И ако да - то турнир по какво е? Както ги виждам аз нещата - след като с реални пари има възможност играч да си осигури огромно виртуално предимство и след като този играч на практика е неприкосновен то това не е ли турнир по закупуване на пакети? Миналата година задавахме същия въпрос, макар да спечелихме.
Напълно съзнавайки, че ИО като компания има нужда от приходи да се развива се чудя точно това ли е начинът? Много ми се иска някой ден Xaoc или Mony да вземат отношение по този въпрос някога.
Написах този пост, а предполагам че ще напиша и още такива, защото харесвам играта. Играя я от самото и начало и помня наистина изключително интересни и забавни турнири в миналото. Имаше дух, имаше жар, имаше за какво да се пишат истории... имаше и хора в този форум, които да ги четат. Сега до колкото виждам има само диаманти и пакети. Дано националите (не само на България) намерят сили да продължат да играят, след като виждат за какво става дума. И дано на края на това световно да не е станем свидетели на 50-тина активни акаунта и рекорден брой каси.
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #33 -: Юли 07, 2013, 14:06:22 »

я Крум се появил. Хубаво, че си признавате грешката, но пак не може да смятате от екипа. И при по-ниската скорост резултата ще е същия. Има една много хубава особеност, която постовя хората, които играят с диаманти в привилигировано положение, а именно- когато се правят проучванията само с диаманти, съответно и времето, за което може да се пуска проучване с диаманти расте. На ниската скорост ще стане същото, но с 18 часа по-бавно.

относно ситуацията в момента на световното. Както Динков по-горе спомена, те си теглят сандъците на екстра +, а аз например днес получих усмивка от 99 диаманта, да не говорим, че вчера от 49 получих празен.

Господа босове да ви попитам:
как точно си представяте да има равнопоставеност между играчите, след като този, който си купува ресурс печели?
нарочно ли променихте правилата в играта (сандъци екстра плюс, двоен бонус сандък с ресурс, без блок и т.н.) за да могат Бразилците да станат тази година световни шампиони?
като сте толкова добри сметкаджии как точно мислите, че може някой да се опре на тези условия за игра? Можете ли да предложите стратегия за противоборство на Бразилия?

Господа босове не ме разбирайте погрешно аз съм за империята да печели пари от играта, което е номрално вие сте частна филма, но вие направихте да се купуват първите места, ето против това съм аз. До преди година две този, който наливаше пари в играта не печелеше, а по-добрия. Сега печели този, който има повече пари в банковата сметка.
« Последна редакция: Юли 07, 2013, 14:10:16 от The_God » Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #34 -: Юли 07, 2013, 14:19:05 »



Предполагам за тези ковчези говориш?
За тези става дума, но с 50% бонус, като ресурса, който се взима е 144 часа, което е равно на 6 дни.

Ако сметнем някои от бразилците са взели 4 такива дохода до този момент, като реално е повече времето, което е предвидено да се играе свят скорост по 10.
Активен

rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #35 -: Юли 07, 2013, 23:55:21 »

 Grin
мИ аз още миналото световно написах 5 акалта с необходимите финанси СВЕТОВЕН ШАПИОНИ ДОРИ ОТ АНТРАКТИДА  *gamer*

въпроса е дали бразилцие ще се олеят да играят за реалм или за нето тогава ще е интересно с правилна стратегия при нивото на мислене може и да се провалът пак  Cool

успех на нашите  bgflag *beer*
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!