Imperia Online България  
Март 29, 2024, 02:22:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще построим ли ядрена централа , една само още :)  (Прочетена 36040 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #225 -: Април 04, 2013, 19:35:47 »

Аз си признавам, чеее тук доста от обясненията наистина ме накараха да се разровя преди референдума и мнението ми се промени тотално благодарение на вашия поглед на нещата. На самия референдум гласувах с НЕ и затова благодаря на хората, които наистина ми отвориха очите за помията Белене ...  *rose*
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #226 -: Април 04, 2013, 21:12:27 »

http://www.dnevnik.bg/biznes/2013/04/04/2034904_sistemniiat_operator_ogranichi_proizvodstvoto_na_tok/

Те ви нова ядрена централа.. Grin Сега ако си я имахме , щяхме да си гледаме паметник за 22 млрд .. *freak*
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #227 -: Април 05, 2013, 18:52:13 »

..Но нямаше да потребявам енергия за 40 лева , а да плащам сметка 98 лева заради тъпите зелени енергии. Когато се въвежда нещо по искане на ЕС е хубаво да се прецени първо положението в съответната страна , а не направо да се надупваш за всяко нещо , каквато ни е политиката. Отдавна трябваше да се направи тази централа!!

... и да поясня , за който няма да разбере какво казвам ... ще платим много повече милиарди ,и ще имаме едно нищо накрая!! Пак се поздравявайте , че сте гласували с не...
« Последна редакция: Април 05, 2013, 18:58:20 от MRaven » Активен

Close enough to ...BASTARDS
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #228 -: Април 05, 2013, 19:06:26 »

много съм доволен от моето НЕ  *YEEES!*
а иначе по последни данни зелената енергия допринася към сметните ни за ток със 7,5% , а останалите 92,5% от къде идват? в момента никой не знае как се формира цената на тока и как се случва енергийния микс *scratch*
Активен

MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #229 -: Април 05, 2013, 19:12:21 »

Само , само ли каза ... да ти цитирам ли председателката на фотоволтаиците там не знам си каква организацийка ... като им намалиха изкупуването ревна веднага... " ама то даже слънце нямаше вчера " ... аз на я има , я няма не разчитам. Относно никой не знаел как се образува цената - не ти ли звучи смешно , на мен много. Аз ли да знам , като не знаят да си намерят друга работа . Не им плащаме само за да крадат все пак !!!
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #230 -: Април 05, 2013, 19:14:30 »

..Но нямаше да потребявам енергия за 40 лева , а да плащам сметка 98 лева заради тъпите зелени енергии. Когато се въвежда нещо по искане на ЕС е хубаво да се прецени първо положението в съответната страна , а не направо да се надупваш за всяко нещо , каквато ни е политиката. Отдавна трябваше да се направи тази централа!!

... и да поясня , за който няма да разбере какво казвам ... ще платим много повече милиарди ,и ще имаме едно нищо накрая!! Пак се поздравявайте , че сте гласували с не...
НЕК питай и БЕХ що продават на 4.5 ст , а при теб е 19.5.То и аз мога да ти кажа , де.Заради Белене.Щото НЕК е пред фалит заради проекта.Схвана ли? Заради тия 2 млрд дето са наляти там НЕК се декапитализира и сега единствената опция е да се вдигат цени с такси преноси и прочие дивотии.Както Галин отбеляза правилно 7.5% от цената е ВЕИ.Ми другите?! И кво се окза.Че това , дето го говорех си е баш тъй.Мощности налични 12 000 МВТ , консумация 4500.Ми останалите ? Си ги гледаме за Убост. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #231 -: Април 05, 2013, 19:16:48 »

Само , само ли каза ... да ти цитирам ли председателката на фотоволтаиците там не знам си каква организацийка ... като им намалиха изкупуването ревна веднага... " ама то даже слънце нямаше вчера " ... аз на я има , я няма не разчитам. Относно никой не знаел как се образува цената - не ти ли звучи смешно , на мен много. Аз ли да знам , като не знаят да си намерят друга работа . Не им плащаме само за да крадат все пак !!!
Бе мани фотоволтаиците.Кажи ко щехме да правим с нови 2 000 МВТ мощности кат и сега имаме 8 000 излишни? Това кажи. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #232 -: Април 05, 2013, 19:22:38 »

Бе мани фотоволтаиците.Кажи ко щехме да правим с нови 2 000 МВТ мощности кат и сега имаме 8 000 излишни? Това кажи. Grin

8 000 излишни , заради скъпите зелени мегаватове - 700 МВТ/ч е най-малката , на която се плащат дори и да не ги произведе. Това е като факултето нещо - мое и да не работят , но пари ще вземат  Shocked
Активен

MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #233 -: Април 05, 2013, 19:28:05 »

Бе мани фотоволтаиците.Кажи ко щехме да правим с нови 2 000 МВТ мощности кат и сега имаме 8 000 излишни? Това кажи. Grin
Много пъти съм го казвал . Сега казах трябваше много отдавна да е готова. И как така мани фотоволтаиците , само тях ли ?!?!? а останалите таксички дето ми трупат , а защо ми се начислява ддс след като ми нацвъкат таксичките ?!?! аз съм потребил енергия за 40 лв ..дължа на държавата 8 лв ддс ... а плащам 98 лв . Питам пак , защо ?!?! Да не почвам и другите защо да питам , че ще се наложи да искам отделен сървър от ИО само за романа ми   *hihi* ... да си вземат перките и фото панелите и да се махат , че да се стреснат и ерп-тата ...ето това му викам аз да мислиш.
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #234 -: Април 05, 2013, 21:44:39 »

Много пъти съм го казвал . Сега казах трябваше много отдавна да е готова. И как така мани фотоволтаиците , само тях ли ?!?!? а останалите таксички дето ми трупат , а защо ми се начислява ддс след като ми нацвъкат таксичките ?!?! аз съм потребил енергия за 40 лв ..дължа на държавата 8 лв ддс ... а плащам 98 лв . Питам пак , защо ?!?! Да не почвам и другите защо да питам , че ще се наложи да искам отделен сървър от ИО само за романа ми   *hihi* ... да си вземат перките и фото панелите и да се махат , че да се стреснат и ерп-тата ...ето това му викам аз да мислиш.
Е така.Мани ги щото са 5%..Кажи ми с Белене кво щяхме да правим.Ако е да си говорим за фотоволтаици , да отворим тема.Тук темата е Да построим още една ядрена централа.И какво да я правим , питам аз? Grin Нали ти казах защо плащаш двойно.Заради Белене.Тия 2 млрд похарчени там по времето на Станишев и Борисов декапитализираха и почти доведоха до фалит НЕК.И сега спасяването му минава през висока цена на тока.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #235 -: Април 06, 2013, 07:44:51 »

Е така.Мани ги щото са 5%..Кажи ми с Белене кво щяхме да правим.Ако е да си говорим за фотоволтаици , да отворим тема.Тук темата е Да построим още една ядрена централа.И какво да я правим , питам аз? Grin Нали ти казах защо плащаш двойно.Заради Белене.Тия 2 млрд похарчени там по времето на Станишев и Борисов декапитализираха и почти доведоха до фалит НЕК.И сега спасяването му минава през висока цена на тока.
Тя се строи вече 30 години , бре. Нали това казах - трябваше отдавна да е построена !!!! Но , защо да не крадем 23 години без изобщо да се замислим. Не само НЕК е пред фалит вече , а цялата държава от крадливи лайнета дето все се тикат в парламента ... да не продължавам..че и на борсата имаха наглостта да се запишат , срам и позор...
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #236 -: Април 06, 2013, 13:02:41 »

Тя се строи вече 30 години , бре. Нали това казах - трябваше отдавна да е построена !!!! Но , защо да не крадем 23 години без изобщо да се замислим. Не само НЕК е пред фалит вече , а цялата държава от крадливи лайнета дето все се тикат в парламента ... да не продължавам..че и на борсата имаха наглостта да се запишат , срам и позор...
Така , де.Аз какво разправях - че ако беше рентабилна , нямаше 30 години да е непостроена.Истината е , че целта беше да се краде през нея.Щото от проект за 22 млрд , може да се открадне много.И второто - големите износители на ток я искат.Ама ако има как ние да я платим, после да си купуваме ток на 20 ст , а те да си пазаруват на 5 ст , да изнасят и да печелят.Е айде стига вече сме правили нЕкои играчи.Направихме ги милионери , направихме ги мултимилионери , сега и милиардери ли да ги правим?!Докога , бе , докога?! >Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #237 -: Април 06, 2013, 18:10:43 »

Не , че нещо ...ама сега ще плащаме двойно и тройно...
Активен

Close enough to ...BASTARDS
ivmart
Лейтенант
***

Karma: +11/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 210



Профил
« Отговор #238 -: Април 06, 2013, 19:13:15 »

Не следя дискусията но да захвърлиш просто ей така една голяма сума пари не е реално и не е правилно . Други ще кажат опасно е и
ще дават за пример други избухнали централи но те са избухнали заради неправилно воден експеримент . Трети ще кажат че облъчват самите населени места . Четвърти и пети и следващите ще кажат някаква по някоя причина . Не е важното какво ще стане след като се построи или като не се построи . По-важното е какво искаме да се случи с това от АЕЦ Белене .
Активен

Не го превръщайте в начин на живот :Д
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #239 -: Април 06, 2013, 20:53:49 »

Не следя дискусията но да захвърлиш просто ей така една голяма сума пари не е реално и не е правилно . Други ще кажат опасно е и
ще дават за пример други избухнали централи но те са избухнали заради неправилно воден експеримент . Трети ще кажат че облъчват самите населени места . Четвърти и пети и следващите ще кажат някаква по някоя причина . Не е важното какво ще стане след като се построи или като не се построи . По-важното е какво искаме да се случи с това от АЕЦ Белене .
Да минимизираме загубите.Това е максималното.И всеки , който е дал и лев за централата , да не види никога повече власт.Нооо това няма да стане.Ние ако си избирахме управниците с мъдрост , нямаше да сме на това дередже.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!