Imperia Online България  
Март 28, 2024, 20:26:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще построим ли ядрена централа , една само още :)  (Прочетена 36035 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #180 -: Януари 20, 2013, 17:32:46 »

Че на Костов някой вярва ли? Grin
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #181 -: Януари 20, 2013, 18:19:02 »

Има време още да помислим...много ми е интересно това 'енергия , която не ни трябва' ... Asguard , ще се радвам да си прав и да не стане както в онзи виц ... Отишли при един и го попитали - колко струва еди , какво си / при другите е 10 лв да речем/ ... той казал - ами 2 лева , ама нямам !!!!

Аз ли съм прост или наистина не се покачва нуждата от енергия с всеки изминат ден !!Като гледам писанията на горе споменатия господин ,то по-добре и Козлодуй да закрием , нали нямаме нужда от ток , пък и е опасна , пък и на Европа ще се харесаме ... *hahaha*
И защо да закриваме нещо,което е платено,построено, работещо и носи печалба.Нуждата ни от енергия хич не се покачва всеки ден.Приблизителна константа е в последните десет години.Има статистики за това.Чак е обидно някак да водим спор ,в който страните не знаят базови истини.Публична информация е колко ток произвеждаме , колко потребяваме , колко изнасяме.И на какви цени става всичко това.Разбирам липсата на аргументи и нуждата от финтиране с приказки за закриване на Козлодуй ,ама точно тук няма как да мине.Все пак нивото на участниците в темата е над средното.Та ,ако ще спорим да се върнем на цифрите и фактите , а не на лозунги и идиологеми. Smiley
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #182 -: Януари 20, 2013, 18:33:35 »

И защо да закриваме нещо,което е платено,построено, работещо и носи печалба.Нуждата ни от енергия хич не се покачва всеки ден.Приблизителна константа е в последните десет години.Има статистики за това.Чак е обидно някак да водим спор ,в който страните не знаят базови истини.Публична информация е колко ток произвеждаме , колко потребяваме , колко изнасяме.И на какви цени става всичко това.Разбирам липсата на аргументи и нуждата от финтиране с приказки за закриване на Козлодуй ,ама точно тук няма как да мине.Все пак нивото на участниците в темата е над средното.Та ,ако ще спорим да се върнем на цифрите и фактите , а не на лозунги и идиологеми. Smiley
Ами от твоите приказки стигнах до това заключение. И ти пак гледаш в миналото ...така да е смятай си там.
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #183 -: Януари 20, 2013, 18:40:28 »

Ами от твоите приказки стигнах до това заключение. И ти пак гледаш в миналото ...така да е смятай си там.
Когато си готов да вкараш държавата във фалит , с разход от над 21 млрд ,които няма, някак е редно да липсват термини  като струва ми се, май ,ама.Това по иде за предаване на някой гледач на боб.АЕЦ в този им вид са миналото.И там ще си останат.А че няма да строим самовар е ясно.Борбата сега е ако може някой да изкара още някой лев от тоя тотално компрометиран проект.И да извлече максимум дивиденти преди изборите.Затова и на въпроса отде пари за самовара , следва гробна тишина.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #184 -: Януари 20, 2013, 19:15:27 »

Сега пък самовар ... *hahaha* *hahaha* уникални сте в измислянето на думички и определения , спор няма  Grin Grin ... откъде пари ли , ами няма да ги крадат поне и ще има нещо насреща ... хайде помисли от тази гледна точка и спокойно няма да фалира държавата / чак се чудя на ... както и да е /.
Активен

Close enough to ...BASTARDS
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #185 -: Януари 20, 2013, 19:24:14 »

Лъжеш, под 21 млрд лева - факт Grin
Вариант за инвеститор дадох -факт Grin
България няма да дава пълната сума за строителство - факт Grin
Кои АЕЦ се строят по по-новата технология от тази - чакам да кажеш.
За потреблението за последните години си прав, но ако продължаваме така и по-нататък - вече няма е смешно, ще е трагично *xxx*.
В сумата от 10.8мрлд евро влиза не само строителство, но и предполагаеми ремонти - също е факт Grin
Вспомних си, кой вярваше на Костов - Ахиликс,  *freak* жалко че се покри в този форум.
Енергийна независимост се смята с десетки години напред. Ние тук не сме способни и нямаме акъл за да направим това.
Ония горе са ясни. А дали има анализи за бъдеще потребление на електричество в България - с удоволствие бих погледнал линк към това.
Доклада на HSBC всеки чете как-то му изгодно и затова се объркват хората. А кой от вас го е прегледал?
Чакам факти, оборващи тези факти Grin
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #186 -: Януари 20, 2013, 19:32:44 »

Сега пък самовар ... *hahaha* *hahaha* уникални сте в измислянето на думички и определения , спор няма  Grin Grin ... откъде пари ли , ами няма да ги крадат поне и ще има нещо насреща ... хайде помисли от тази гледна точка и спокойно няма да фалира държавата / чак се чудя на ... както и да е /.
Пак някакви заклинания.И общи приказки.И никаква конкретика.Питам простичко - утре почва да се строи и трябва да се плаща.Откъде се вземат парите.Като и без този проект , сме в дефицитна спирала.Тоест ,четвърта година харчим повече,откокото произвеждаме и трупаме дълг ,който все някога ще се плаща.С лихвите.Вие да не предлагате да вземем кредит , равен на 1/4 от БВП и да се наредим гордо до Гърция и Испания.Ама не като заплати,а като икономическо състояние на държавата и публичните финанси.Всъщност, ако строим централата на кредит ще удвоим дълга си, че и малко отгоре.Това ли предлагате.Щото пари в бюджета за самовара със сигурност няма.Значи да загробим нас и децата ни с дълг , за нещо,което не ни трябва , за да могат неколцина да станат много по-богати.Мерси.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #187 -: Януари 20, 2013, 19:38:42 »

Asguard чакам факти, разбирам че си заял със MRaven, той малко знае и е лесен за бой  *freak* Grin
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #188 -: Януари 20, 2013, 19:44:50 »

Лъжеш, под 21 млрд лева - факт Grin
Вариант за инвеститор дадох -факт Grin
България няма да дава пълната сума за строителство - факт Grin
Кои АЕЦ се строят по по-новата технология от тази - чакам да кажеш.
За потреблението за последните години си прав, но ако продължаваме така и по-нататък - вече няма е смешно, ще е трагично *xxx*.
В сумата от 10.8мрлд евро влиза не само строителство, но и предполагаеми ремонти - също е факт Grin
Вспомних си, кой вярваше на Костов - Ахиликс,  *freak* жалко че се покри в този форум.
Енергийна независимост се смята с десетки години напред. Ние тук не сме способни и нямаме акъл за да направим това.
Ония горе са ясни. А дали има анализи за бъдеще потребление на електричество в България - с удоволствие бих погледнал линк към това.
Доклада на HSBC всеки чете как-то му изгодно и затова се объркват хората. А кой от вас го е прегледал?
Чакам факти, оборващи тези факти Grin
Не под 21 мрд.Над е.И няма нищо общо с 3.9 млрд ,дето ги говори кхмера.Има съпътстваща инфраструктура , която е милиард.Освен цената на самият проект.Плюс оскъпяването заради кредитният ресурс.Ти вариант за инвеститор си дал , ама с този вариант цената на тока ще стане х 2.Та хем солта , хем тоягата , хем да си платим накрая.Десетки години напред няма да имаме нужда от нови мощности- също факт.И накрая - приходите на Козодуй са подмииард на година.Говоря заприходите , не запечабата ,коятопък е съвсем надоу.Когаще се плати самовара.След двайсет ,трийсет ,петдесет години.И ако тези пари се вложат в образование и енергийна ефективност , даи ефекта няма да е Х десет .Ам.Щото ние не сме Саудитска Арабия, да държим по 255 млрд наличност и да се чудим какво да ги правим.И не сравнявай Турция с нас.Турците плащат цената на енергийна независимост и липса на мощности за задоволяване на вътрещното потребение..Ние и без самовара произвеждаме предостатъчно ток.И ако ги  имаме тия пари има предостатъчно сфери, в които ще дадат в пъти по-висока добавена стойност.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #189 -: Януари 20, 2013, 20:23:17 »

Asguard чакам факти, разбирам че си заял със MRaven, той малко знае и е лесен за бой  *freak* Grin
Фактите са следните.Произвеждаме достатъчно ток ,за да задоволим потребностите си и да изнасяме поне в следващите двайсет години.Доказано от всички анализи.Пък и то не е трудно да се сметне въз основа базата.Ако ги имаме тези пари ,ефекта им от влагането в енергийна ефективност ще е в пъти по-голям.Остава въпроса-кой не иска енергийна ефективност , а нови мощности.Търговците на ток,естествено.Сега някои ще каже -ами след двайсет години.В такъв случай е по добре да си построим и космодрум , че знае ли човек след двайсет години.Факт е , че Британия ,при 2.3 трилиона БВП,влага двайсет милиарда,за следващите двайсет години.А ние при 71 млрд БВП искаме да ги вложим за следващите 5. Мъка.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #190 -: Януари 20, 2013, 20:28:43 »

ЕС отдавна искат да спрем АЕЦ Козлодуй , защото те нямат никаква изгода от там. АЕЦ Козлодуй , макар и само с 2 работещи блока , произвежда електричество , достатъчно за БГ , и дори има голям излишък , който продаваме. Защо ни е още 1 АЕЦ , когато 4 блока са спрени , а не повредени. Понеже обичаме да сме пре...ни , приехме от чужди инвеститори да направят няколко ТЕЦ-а и ВЕЦ-а , от които сега държавата изкупува електричеството на цена , която е х8 от цената , на която ние си плащаме тока.

АЕЦ Белене ако се изгради , това ще доведе до затваряне на АЕЦ Козлодуй , а от новата АЕЦ печалба ще има само за инвеститорите. Те ще ни определят цената на тока и няма да имаме право дори и таван да им сложим , защото съоръжението няма да е наше.

Сегашните собственици на най-големите ВЕЦ и ТЕЦ са от САЩ , от там ще са и инвеститорите на АЕЦ Белене. Извинете , но по-добре направо да си дадат IBAN-a и направо да си превеждаме доходите директно на тях , защо да се трудят първо да инвестират , когато можем да ги улесним.
Активен

Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #191 -: Януари 20, 2013, 21:41:29 »

Че на Костов някой вярва ли? Grin
А на Овчаров.

От 1996 до 1997 г. е министър на енергетиката и енергийните ресурси в правителството на Жан Виденов

Нема нужда нищо повече да се казва. Grin Некои помним докъде ни докараха тогава. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Chakalesko
Лейтенант
***

Karma: +16/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 171


Профил
« Отговор #192 -: Януари 20, 2013, 21:47:52 »

Те всичките ни докарват до гибел който и да дойде все тая все народа страда !!!
Активен
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #193 -: Януари 20, 2013, 22:10:49 »

А на Овчаров.

От 1996 до 1997 г. е министър на енергетиката и енергийните ресурси в правителството на Жан Виденов

Нема нужда нищо повече да се казва. Grin Некои помним докъде ни докараха тогава. Grin
Не вярвам на никой от тях  Grin И на Борисов не вярвам - захарта преди две години беше по-евтина двойно и сега домашната ми излиза по-скъпа  Grin За днес няма да пиша, щото вече нямам право да карам кола *hahaha* Факти утре *freak* Grin
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #194 -: Януари 21, 2013, 15:41:06 »

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/01/21/1988017_borisov_pokaza_pismo_ot_2008_g_ot_rwe_v_koeto_cenata/

Ей тва комунетата са страшни измамници.И тия от БСП и тия от ГЕРБ.Нас червеното знаме роди ни. Grin Хахаха.Едните знаели още тогава за цената , ГЕРБ знаели като дойдоха на васт ,ама Бориосв направи онова Убаво изказване в Панорама.Все едно една майка ги е раждала , ей.Ма то май така.За майката не знам ,ама бащата е един и същ.Генералското движение на ДС на БКП.Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!