Imperia Online България  
Март 29, 2024, 18:24:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще построим ли ядрена централа , една само още :)  (Прочетена 36051 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ridrik
Редник
*

Karma: +7/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 31


Профил
« Отговор #165 -: Януари 18, 2013, 10:49:34 »

http://www.svnikolay.diocese-ruse.org/Yull/Brown.html погледнете това пак българин  го е открил  и вместо да ни карат да се занимаваме с референдоми да вземат да обърнат внимание на това  Sad
Активен
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #166 -: Януари 19, 2013, 21:37:32 »

Да.Всякаква икономическа логика липсва.По всички оценки,този проект е нерентабилен.И затова никой неще да инвестира в него.И проекта е много преди 20 години започнат.Още едно доказателство , че не струва.А иначе точно това е казано в референдума-да се строи нова ядрена мощност.Против това съм.Иначе 2 та блока на Козлодуй трябва да бъдат експлоатирани в  максималните безопасни рамки ,като време.В Бъгария , като знам темповете на развитие липса на ток няма да има 55 години още.Да не говорим че до 5 години ще има съвсем нови технологии.Да загробим сега еднипари , дето ги нямаме,за нещо дето няма да ни трябва.Е това някак не го разбирам.Носталгия по соца ,що ли.
Къде пише че нерентабелен? Или вярваш на Делян Добрев?
Козлудуй е до 2039 година, после никой не споменава за продължаване. ТЕЦове и те ще приключат живота някъде там, от тази година почваме да плащаме за емисии(лятото ще го усетим в сметките). Как ги изчисли за 55 години? Италия внася 87% ток и там е най скъп в европа.
Сега няма развитие на БГ економика и занапред се отказваме, така ли?
Какво ще има, като технологии след пет години и защо мислиш така?
Та просвети нас непросветените...
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #167 -: Януари 19, 2013, 21:45:50 »

Къде пише че нерентабелен? Или вярваш на Делян Добрев?
Козлудуй е до 2039 година, после никой не споменава за продължаване. ТЕЦове и те ще приключат живота някъде там, от тази година почваме да плащаме за емисии(лятото ще го усетим в сметките). Как ги изчисли за 55 години? Италия внася 87% ток и там е най скъп в европа.
Сега няма развитие на БГ економика и занапред се отказваме, така ли?
Какво ще има, като технологии след пет години и защо мислиш така?
Та просвети нас непросветените...
Смята се.Простичко.Цена ,приходи , разходи. *pardon*
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #168 -: Януари 19, 2013, 21:47:59 »

Къде пише че нерентабелен? Или вярваш на Делян Добрев?
Козлудуй е до 2039 година, после никой не споменава за продължаване. ТЕЦове и те ще приключат живота някъде там, от тази година почваме да плащаме за емисии(лятото ще го усетим в сметките). Как ги изчисли за 55 години? Италия внася 87% ток и там е най скъп в европа.
Сега няма развитие на БГ економика и занапред се отказваме, така ли?
Какво ще има, като технологии след пет години и защо мислиш така?
Та просвети нас непросветените...
До тая година енергийната карта и източници ще са коренно различни.Но пък ти ми отговори на простият въпрос-отде пари за руският самовар.И каква трябва да е цената на тока ,за да се изплати щайгата. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #169 -: Януари 19, 2013, 22:44:19 »

Дадох го на предната страница.
Преди да ме заедеш за цената погледни за американците http://www.standartnews.com/biznes-biznes/natiskat_za_poevtin_tok_amerikanskite_tetsove-173647.html . И американците имат 15 години преференциални цени за изкупуване.
Енергийна карта ще е различна, щото на всички ще им писне от нерентабилните ВЕИ. Grin Че и не са чак толкоз екологични Grin
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
taslakoff
Лейтенант
***

Karma: +51/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 102


Още един ден в тинята!


Профил
« Отговор #170 -: Януари 19, 2013, 22:48:49 »

Всичко свързано със Сергей Станишев е нерентабилно  *ok* ... Няма смисъл да спорите ,ако толкова ги разбирате нещата около АЕЦ-а нямаше да стоите тук и да циклите !!! Всичко е заради анти-Бойко програмата на триото Сергей-Доган-Костов ..... !!!!
Активен
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #171 -: Януари 19, 2013, 22:54:33 »

Дадох го на предната страница.
Преди да ме заедеш за цената погледни за американците http://www.standartnews.com/biznes-biznes/natiskat_za_poevtin_tok_amerikanskite_tetsove-173647.html . И американците имат 15 години преференциални цени за изкупуване.
Енергийна карта ще е различна, щото на всички ще им писне от нерентабилните ВЕИ. Grin Че и не са чак толкоз екологични Grin
Не виждам какво общо имат американските ТЕЦ-ове с проекта .А ВЕИ-тата си свалиха цената 5 пъти за 5 години.Да не се окаже след 5 ,че са по рентабилни от самоварите. Grin Пак те питам-отде пари за самовара. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #172 -: Януари 19, 2013, 23:08:24 »

Всичко свързано със Сергей Станишев е нерентабилно  *ok* ... Няма смисъл да спорите ,ако толкова ги разбирате нещата около АЕЦ-а нямаше да стоите тук и да циклите !!! Всичко е заради анти-Бойко програмата на триото Сергей-Доган-Костов ..... !!!!
И на теб не ти е лесно.Костов е в комитета против АЕЦ.Така е регистриран и в ЦИК.Па Боцко през 3 месеца се върти кат палачинка по темата.За да се стигне до идиотията герберските депутати да са регистрирани като привърженици на идеята ,а да агитират след поредният лупинг против.Една меко казано шизофренична позиция.Ма пък логично продъжение на цялата им политика.Сутрин ,обед , вечер - 3 различни позиции,взаимоизключващи се. *freak* Еле пък , ако се съберат 3 к хора да протестират и бегат за памперси от партийната субсидия. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #173 -: Януари 20, 2013, 00:25:14 »

Не виждам какво общо имат американските ТЕЦ-ове с проекта .А ВЕИ-тата си свалиха цената 5 пъти за 5 години.Да не се окаже след 5 ,че са по рентабилни от самоварите. Grin Пак те питам-отде пари за самовара. Grin
http://www.rosatom.ru/resources/4eaa750047238708902ab5932c5d34d4/superfin.pdf
Нали ти казах да погледнеш на предната страница Grin Какво общо - фиксирана цена и период от 15 години Grin
ВЕИ са въздух под налягане Grin
Цените паднали, ама само на буклуци Grin За вятърни да не говорим.
http://www.klassa.bg/news/Read/article/108769_%D0%A1%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%BC%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%8F+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B0+%D0%B0%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #174 -: Януари 20, 2013, 00:34:53 »

http://www.rosatom.ru/resources/4eaa750047238708902ab5932c5d34d4/superfin.pdf
Нали ти казах да погледнеш на предната страница Grin Какво общо - фиксирана цена и период от 15 години Grin
ВЕИ са въздух под налягане Grin
Цените паднали, ама само на буклуци Grin За вятърни да не говорим.
http://www.klassa.bg/news/Read/article/108769_%D0%A1%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%BC%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%8F+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%B0+%D0%B0%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0

Ааааа , не подвеждай.Я виж фиксираната цена на тока.Двайсет стотинки и нагоре.Ми те Мариците го продават на 15.5 ст.Дето държавата не е вложила лев там.Та значи да вложим двайсет мииарда , дето ги нямаме , та да си произвеждаме 1.5 пъти по скъп ток.Дето не ни и трябва.Е немам думи. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #175 -: Януари 20, 2013, 01:04:13 »

Грешиш Grin Турци само земя дават, пара не дават.
Задължението е 50% произведена енергия да изкупуват при фиксирана цена за този период Grin
След десет години колко ли ще струва тока Grin Ако много ток ще ни дойде, ще спрем перките и ще покрием с чаршафи панелите Grin
Че и по-евтино ще дойде даже, и ЕС няма да ни се кара, щото ще банкрутира и ще се развали дотогава Grin
На Германия и трябват 80 млрд. лева да се откаже от АЕЦ и да премине на алтернативните мощности. Не ми се търси сега линк.

Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #176 -: Януари 20, 2013, 14:47:50 »

Има време още да помислим...много ми е интересно това 'енергия , която не ни трябва' ... Asguard , ще се радвам да си прав и да не стане както в онзи виц ... Отишли при един и го попитали - колко струва еди , какво си / при другите е 10 лв да речем/ ... той казал - ами 2 лева , ама нямам !!!!

Аз ли съм прост или наистина не се покачва нуждата от енергия с всеки изминат ден !!Като гледам писанията на горе споменатия господин ,то по-добре и Козлодуй да закрием , нали нямаме нужда от ток , пък и е опасна , пък и на Европа ще се харесаме ... *hahaha*
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #177 -: Януари 20, 2013, 17:11:23 »

явно нищо негледаш .... просто се чудиш как да преиначиш изказванията на друг човек ...
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #178 -: Януари 20, 2013, 17:28:37 »

явно нищо негледаш .... просто се чудиш как да преиначиш изказванията на друг човек ...
Щом казваш...и откога различното мнение е преиначаване? Аз за разлика от доста хора не само спя и не правя безсмислени ,бакалски сметки ,  но както и да е ...
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #179 -: Януари 20, 2013, 17:31:27 »

нямам нищо потив чуждото мнение ....все пак това е форум и тук дискутираме въпроси които ни вълнуват ....но последнот ти твърдение нямаше нищо общо с исказванията досега Smiley ,затова и направих репликата Smiley
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!