Imperia Online България  
Април 19, 2024, 04:03:06 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще построим ли ядрена централа , една само още :)  (Прочетена 36170 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #135 -: Януари 01, 2013, 19:54:53 »

http://news.ibox.bg/news/id_1891587359 Wink *YAHOO* *bravo*
Активен

Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #136 -: Януари 01, 2013, 20:05:10 »

Ako e така кое би ми попречило да си изнеса гардероба отвънка и ще имам енергия за цялата къща. За какво ми е чибаната централа Белене.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #137 -: Януари 01, 2013, 20:14:37 »

Да ви кажа , сега изглежда екзотика,ама и с мрежата преди двайсет години бе така.Германия се отказва от АЕЦ ,което категорично значи , че ще има развитие на нови източници.Иначе няма как да си разсипят икономиката и да я направят неконкурентноспособна.Повече от сигурен съм че след 5 -15 години ще си казваме -Малеее,добре че не построихме това чудо.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #138 -: Януари 01, 2013, 21:06:53 »

Да ви кажа , сега изглежда екзотика,ама и с мрежата преди двайсет години бе така.Германия се отказва от АЕЦ ,което категорично значи , че ще има развитие на нови източници.Иначе няма как да си разсипят икономиката и да я направят неконкурентноспособна.Повече от сигурен съм че след 5 -15 години ще си казваме -Малеее,добре че не построихме това чудо.
Толкова години дават за доизработка на теорията и практическите риложения на Термоядрените централи, които според мен ще са централите на бъдещето ! Щом във вселената се ползва този процес (звездите) за генериране на енергия мисля, че и на нас ще ни е от огромна полза ! Принципно още е на теория този вид централа но и атомната бомба е била теория и който е чел за проблемните въпроси около нея ще е чел за теорията на физиците как 1 бомба е могла да запали цялата атмосфера, което разбирасе е опровергано вече. Незнам до къде е стигнала и се е развила тази технология знам, че вече имаше някакъв тестови реактор или система достигаща високите температури нужни за процеса Smiley
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #139 -: Януари 01, 2013, 21:15:14 »

Толкова години дават за доизработка на теорията и практическите риложения на Термоядрените централи, които според мен ще са централите на бъдещето ! Щом във вселената се ползва този процес (звездите) за генериране на енергия мисля, че и на нас ще ни е от огромна полза ! Принципно още е на теория този вид централа но и атомната бомба е била теория и който е чел за проблемните въпроси около нея ще е чел за теорията на физиците как 1 бомба е могла да запали цялата атмосфера, което разбирасе е опровергано вече. Незнам до къде е стигнала и се е развила тази технология знам, че вече имаше някакъв тестови реактор или система достигаща високите температури нужни за процеса Smiley
Именно.Не ми се иска да заробим една камара пари в нещо,което със сигурност ще се  окаже остаряло , преди да е построено.Твърде много напреднаха технологиите и твърде дълго се задържа тоя вид АЕЦ.Аз казвам като Тато едно време - да се снишим , да се ослушаме.. *freak* Нямаме зор в момента да бързаме за никъде.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #140 -: Януари 01, 2013, 21:25:34 »

Това оцветеното в червено е една огромна заблуда... публичните разходи няма да се влияят от строежа на АЕЦ Белене. Ако ГЕРБ подпишат то ще е без държавни гаранции, което означава, че ще е на чисто пазарен прицип. От тук следва, че тока, който е произведен в тази централа ще продава на НЕК, а от там на Българските потребители. Проблема е, че ако е пазарен принцип банки като ЕйчЕсБиСи, които дават тази висока цена от 22 Милиарда лева, в която се включват и лихвите, и таксите и ... Когато се прави едно предприятие на чисто пазарен принцип, т.е. без държавна гаранция, от този тип в този маюащ е почти обречено на неуспех. Да се върна на цената тока. При този вариант при формирането й ДКЕВР ще повиши цената на тока за крайния потребител заради високата изкупна цена, която се налага заради новите мощности и така ние ще плащаме по-скъп ток. Колко по-скъп е сложно да се каже. Единственият вариант АЕЦ Белене да излезе евтино на българския гражданен да се прави с изцяло държавни пари, с държавни гаранции и т.н. Пример строежа на Аец Козлодуй. Още един пример за такова партньорство. България и Русия ще строят южен поток, като за отсечката на българска територии се прави компания, в която участват двете държави. Пари ще се дават от държавните бюджети на страните и така разходите са публични. След като един разход не е заложен в ЗДБ той не е публичен...
Е хем заблуда , хем да се строи с държавни пари.И с кои държавни пари ,като ние нямаме толкова.Въобще не бъркай Козлодуй с Белене.Козлодуй е построен като подарък от СССР.По времето, когато ни продаваха нефта за без пари.Именно за това и Белене е замразен още по соц време -щото трябва ние да си го доплатим.И не е изгодно.А сега като трябва пък да го построим - съвсем.Бъркащ и при ценообразуването.Ако е без гаранции ,инвеститора си излиза на пазара - няма нужда да се повищават каквито и да е цени.И именно тук е заровено кучето - никой не иска да го прави, без гарантирани изкупни цени.Ама тия цени трябва ние да ги плащаме.И децата ни.Както упоменах в пост по-горе.Истината е , че този проект е скъп и ненужен.И не трябва на никой,освен на търговците на ток.Всъщност референдума е да го патим с държавни пари.Което означава свиване на всички публични разходи ,за години напред.И за какво.Заради мегаломанията на някои.Тоя проект да си го листват на борсата и който иска да участва в него.Без гаранции , без фиксирани изкупни цени.И да си дава собствените пари.А не да се ощетяват всички сфери , заради амбициите на някои.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #141 -: Януари 08, 2013, 12:50:31 »

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200422108019627&set=a.1747920102173.2101430.1363943011&type=1&theater интересно дали са истина тези стойности или някой червено оцветен си е играл с цифрите
Активен

Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #142 -: Януари 08, 2013, 14:11:48 »

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200422108019627&set=a.1747920102173.2101430.1363943011&type=1&theater интересно дали са истина тези стойности или някой червено оцветен си е играл с цифрите
Ми просто цената не е вярна.Тази таблица само показва че консултанта е би прав.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
JGCWJ47
Лейтенант
***

Karma: +21/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 214


Профил
« Отговор #143 -: Януари 08, 2013, 16:03:04 »

Overnight цената е ако се плаща кеш и накуп за цялото строителство, а не се търсят заеми за финансиране.
Активен

Вече няма да може да се разхождате с милионни армии. Tongue *SPITEFUL*

Как се отнемат пророческите лицензи?
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #144 -: Януари 08, 2013, 17:53:59 »

Твърдо против 2-ра АЕЦ  Cool
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #145 -: Януари 08, 2013, 18:12:00 »

Твърдо против 2-ра АЕЦ  Cool
Даже ще го пропусна тоя псевдо референдум.Дано се съберат 13 процента , да видят политиците ни , колко струват всичките в очите на хората. *hmm* Едните Батко и братко , другите на Цецо кумецо. *wall*
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #146 -: Януари 08, 2013, 19:03:34 »

Даже ще го пропусна тоя псевдо референдум.Дано се съберат 13 процента , да видят политиците ни , колко струват всичките в очите на хората. *hmm* Едните Батко и братко , другите на Цецо кумецо. *wall*
Не се знае. Към 3 милиарда ще отидат до урните на 100%. другите сме колебаещи се. по интересно е какво ще се случи лятото когато се ходи до урните. Те сега ни лъжат лицемерно по телевизията, а тогава и ще обещават  *wall*
Да не забравяме, че референдума е инициран от БСП и това гарантира 15% вот от баби и дядовци и хора, които милеят по миналото и щом партията дават правилата на играта, те ще са пионките.
Активен

Ниня
Капитан
****

Karma: +52/-124
Неактивен Неактивен

Публикации: 381


Няма невинни!!!


Профил
« Отговор #147 -: Януари 08, 2013, 21:36:58 »

Не се знае. Към 3 милиарда ще отидат до урните на 100%.
Друже надцени ни малко Smiley Дай Боже ама на дали,чак пък 3 млд Smiley
Активен

"Si vis pacem, para bellum"
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #148 -: Януари 08, 2013, 22:32:52 »

Според мен не повече от 1.8 млн.Даже и това ми се вижда оптимистично.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #149 -: Януари 08, 2013, 23:10:55 »

Друже надцени ни малко Smiley Дай Боже ама на дали,чак пък 3 млд Smiley
Grin съжелявам за грешката. 3 милиона гласоподаватели ще има, минимум. Това ми е прогнозата за референдума.  *hahaha* какъв гаф  *beer*
Активен

Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!