Imperia Online България  
Март 29, 2024, 01:56:19 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще построим ли ядрена централа , една само още :)  (Прочетена 36039 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #120 -: Декември 30, 2012, 18:28:05 »

Ти така мислиш ... в дългосрочен план , ще се изплати с пъти ...това не ти е оранжерия за един сезон ...не ме карай да се нервя моля те ... загубих вяра в тези дето трябва да осъществят проекта 
Дай цифри как ще се изплати.Цена на проект/целият , с всички разходи/ , цена на ток, реализация.Другото са празни приказки.Тате обеща да ми купи колело.. *hmm*
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #121 -: Декември 30, 2012, 18:59:26 »

добре де ....... да си кажем.... аз съм против ....то другото се видя Smiley
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #122 -: Декември 30, 2012, 19:19:01 »

добре де ....... да си кажем.... аз съм против ....то другото се видя Smiley
Аз съм против необосновани икономически проекти,финансирани с публични средства.Особено като се говори за такива обеми.Това означава , в следващите много години да се орежат публични разходи в сфери като образование и здравеопазване.За нещо,което не ни трябва.Ако тези пари/ дето ги и нямаме , на всичкото отгоре/, бъдат насочени в енергийна ефективност/там поне има програми от ЕС и съфинансиране/,здравеопазване и образование най вече , ефективността им ще е в пъти по-голяма.Говоря за хората , като цяло.Сега изгода ще имат търговците на ток и комисионерите.А цената за това ще плащаме и ние и децата ни.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #123 -: Декември 30, 2012, 19:58:17 »

Сега изгода ще имат търговците на ток и комисионерите.А цената за това ще плащаме и ние и децата ни.
Сега или после пак тези ще имат изгода. Ако не са тукашни, с какво ще плащаме на румънци или турци? Дали ще искат левчета или само евро или долар. И те ще трябва да се вземат отнякъде, значи тези разходи за пенсии, здравето пак ще са на втори план.
Саниране на панелки не ме вълнува, там си има частни собственици, да се спасяват сами, а не държава да харчи пари за тях.
Мое лично мнение, че най-добре е един-два нови блока в Козлодуй, поне има кадри, инфраструктура, отколкото нещо неясно в Белене.
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #124 -: Декември 30, 2012, 20:15:59 »

Сега или после пак тези ще имат изгода. Ако не са тукашни, с какво ще плащаме на румънци или турци? Дали ще искат левчета или само евро или долар. И те ще трябва да се вземат отнякъде, значи тези разходи за пенсии, здравето пак ще са на втори план.
Саниране на панелки не ме вълнува, там си има частни собственици, да се спасяват сами, а не държава да харчи пари за тях.
Мое лично мнение, че най-добре е един-два нови блока в Козлодуй, поне има кадри, инфраструктура, отколкото нещо неясно в Белене.
За какво точно да им плащаме , че не разбрах.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #125 -: Декември 30, 2012, 20:37:37 »

Понеже властимащи са курви, след 6-7 години ще спрат последните реактори на Козлодуй( ако не греша 30% от производството на ток в БГ), Тец-Марица Изток и подобни също няма да отговарят на евро-еко-норми след няколко години.
Всъщност си прав, за какво ще им плащаме - нормалните ще се махнат от България, на циганите ще им спрат тока.
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #126 -: Декември 30, 2012, 21:41:58 »

Понеже властимащи са курви, след 6-7 години ще спрат последните реактори на Козлодуй( ако не греша 30% от производството на ток в БГ), Тец-Марица Изток и подобни също няма да отговарят на евро-еко-норми след няколко години.
Всъщност си прав, за какво ще им плащаме - нормалните ще се махнат от България, на циганите ще им спрат тока.
Мариците са след ремонти всичките.2 от тях - американски.С вложени над 1 млрд.Реакторите в Козлодуй , ще работят още много години/поне двайсет/.АЕЦ дава двайсет процента от тока в Бг.Произвежданата в момента енергия пък е петдесет процента над нормалното потребление.Няма да купуваме ток още 222 години. Grin Да не говорим , че с темпото на поевтиняване на ВЕИ , до 12-15 години ,могат да се окажат по ефективни от всичко друго.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #127 -: Декември 31, 2012, 00:00:48 »

Аз съм против необосновани икономически проекти,финансирани с публични средства.Особено като се говори за такива обеми.Това означава , в следващите много години да се орежат публични разходи в сфери като образование и здравеопазване.За нещо,което не ни трябва.Ако тези пари/ дето ги и нямаме , на всичкото отгоре/, бъдат насочени в енергийна ефективност/там поне има програми от ЕС и съфинансиране/,здравеопазване и образование най вече , ефективността им ще е в пъти по-голяма.Говоря за хората , като цяло.Сега изгода ще имат търговците на ток и комисионерите.А цената за това ще плащаме и ние и децата ни.
Това оцветеното в червено е една огромна заблуда... публичните разходи няма да се влияят от строежа на АЕЦ Белене. Ако ГЕРБ подпишат то ще е без държавни гаранции, което означава, че ще е на чисто пазарен прицип. От тук следва, че тока, който е произведен в тази централа ще продава на НЕК, а от там на Българските потребители. Проблема е, че ако е пазарен принцип банки като ЕйчЕсБиСи, които дават тази висока цена от 22 Милиарда лева, в която се включват и лихвите, и таксите и ... Когато се прави едно предприятие на чисто пазарен принцип, т.е. без държавна гаранция, от този тип в този маюащ е почти обречено на неуспех. Да се върна на цената тока. При този вариант при формирането й ДКЕВР ще повиши цената на тока за крайния потребител заради високата изкупна цена, която се налага заради новите мощности и така ние ще плащаме по-скъп ток. Колко по-скъп е сложно да се каже. Единственият вариант АЕЦ Белене да излезе евтино на българския гражданен да се прави с изцяло държавни пари, с държавни гаранции и т.н. Пример строежа на Аец Козлодуй. Още един пример за такова партньорство. България и Русия ще строят южен поток, като за отсечката на българска територии се прави компания, в която участват двете държави. Пари ще се дават от държавните бюджети на страните и така разходите са публични. След като един разход не е заложен в ЗДБ той не е публичен...
Активен

jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #128 -: Декември 31, 2012, 00:33:36 »

ВЕИ не са фактор, щото не са сигурни 24 часа, 365 дена в година. Аз казах мое мнение кое най-изгодно за малката ни държава. Някой  да е чул за проблеми с Козлодуй и производството на ел.енергия за тези години. Перките и панели засега са още скъпи.
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #129 -: Декември 31, 2012, 00:46:23 »

ВЕИ не са фактор, щото не са сигурни 24 часа, 365 дена в година. Аз казах мое мнение кое най-изгодно за малката ни държава. Някой  да е чул за проблеми с Козлодуй и производството на ел.енергия за тези години. Перките и панели засега са още скъпи.
Засега.Ама си снижиха цените 5 пъти за 5 години.Ако я караме така ,до 15 години не се знае какво ще е.Да не говорим ,че вече се говори за съвсем нов тип АЕЦ.Развитието на човечеството изобщо ,през последните 15 години няма аналог в историята.С тия темпове не се знае до 2 години какво ще има.А ние имаме достаъчно мощности за 25 напред.

П/П Предполагам преди да станат катастрофите нито в САЩ  , нито в Украйна , нито във Фукущима някой е бил чува за проблеми с централите им.Та да не става , че е ужасно.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #130 -: Декември 31, 2012, 01:20:35 »

Те и колите стана по-безопасни по сравнение от преди 10-15 години.
И аз искам да е част от покрива на къщата ми е да е с фотоволтаични панели, да покриват мои нужди от ток, ама са скъпи засега.
А ние имаме достаъчно мощности за 25 напред.
А после?
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #131 -: Декември 31, 2012, 01:44:26 »

Засега.Ама си снижиха цените 5 пъти за 5 години.Ако я караме така ,до 15 години не се знае какво ще е.Да не говорим ,че вече се говори за съвсем нов тип АЕЦ.Развитието на човечеството изобщо ,през последните 15 години няма аналог в историята.С тия темпове не се знае до 2 години какво ще има.А ние имаме достаъчно мощности за 25 напред.
Ето това е интересно да се коментира, а именно развитието на ядрената енергетика в международен мащаб. Опитите в момента са разделянето на атомно ядро. Така отделената темпратура е  в пъти по-голяма. Учените не могат съвсем да овладеят процеса поради неговата сложност и завишен степен на риск.Това са новото поколение ядрени реактори за мирни цели. В Китай вече имат разработен такъв. Наричат ги мини реактири, защото са и в пъти по-малки, като размери а производството на енергия е в пъти по-голямо от типа на реакторите, които се използват масово в момента.
Ето тук идва въпроса защо да строим Белене, като след 10 години ще е морално остаряло?
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #132 -: Декември 31, 2012, 01:49:54 »

http://www.blitz.bg/news/article/141382 хората си действат  Wink а ние референдум ще правим  *hihi*
Активен

Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #133 -: Декември 31, 2012, 03:11:13 »

http://www.blitz.bg/news/article/141382 хората си действат  Wink а ние референдум ще правим  *hihi*
Китайските власти са на мнение, че ядрената програма ще позволи да се преодолее енергийния дефицит в страната  *pardon* Ние такъв дефицит нямаме.Поне такъв. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #134 -: Декември 31, 2012, 03:14:28 »

Те и колите стана по-безопасни по сравнение от преди 10-15 години.
И аз искам да е част от покрива на къщата ми е да е с фотоволтаични панели, да покриват мои нужди от ток, ама са скъпи засега. А после?

Върни се 25 години назад.Виж технологиите сега.В следващите 25 год ще се развият поне 2 пъти по бързо.И най вероятно ще се окаже ,че изобщо нямаме нужда от АЕЦ.Да сме живи и здрави да го коментираме тогава. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!