Imperia Online България  
Април 19, 2024, 22:34:21 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще построим ли ядрена централа , една само още :)  (Прочетена 36188 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
straho
Гост
« Отговор #90 -: Декември 28, 2012, 22:41:30 »

Ако не сме ние, в Турция или Румъния ще построят! Мен лично, изобщо не ме интересува кой и къде ще строи и кой ще я експлоатира! Живеем в глобален свят! Това което ми е интересно е, "КОЙ колко ЩЕ ПЛАЩА и КОЙ колко ЩЕ ПИЕ"?  Ако плащам по-малко на френски или патагонски комисионери, от колкото на български, то аз съм против БГ централа! Не си правете изобщо илюзия, че тока ще е по евтин у нас сравнено с другите европейски държави, ако имаме нова АЕЦ. Просто няма как да стане. Битката е за тези, които ПЕЧЕЛЯТ от нея.  Разликата, ако построим наша, ще е още някой мишок или група мишоци БГ милионери. Ще  острижат останалите българи с едни хилядарки за това, че са им дали повод да се гордеят,че имат в "двора си" ядрена централа". И ще продължат да СТРИЖАТ десетилетия наред !!!!! За риска колкото и да е малък/ не говорим. Той си влиза в цената! Grin Крайно време е да спрем да мислим "стадно"! САМО ЛИЧНИЯ и този на семействата ни интерес, трябва да е отправна гледна точка при подобен избор. Последното важи и при парламентарни и всякакви други избори! Само така работейки за себе си, без да усетим, ще работим за доброто на държавата ни! При това избора ни като нация, ще е верния! Така работи демокрацията. Няма ГЕРБ, НЯМА БСП, НЯМА МСП,НЕЪ  МЕЪ и др.  Grin Има нашия личен интерес!
Така си мисля аз. *scratch*
Питам / се/:  Ако тока ми няма да е по-евтин от този в другите европейски държави, КАКВО ПЕЧЕЛЯ АЗ от този проект!? ИЗОБЩО НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА коя държава колко централи имала и на какви цени! Нека ме убедят и ми дадат ГАРАНЦИИ, за осезаемо по евтин ток /сравнен със средноевропейските цени/ за достатъчно дълго време и ще гласувам с двете ръце "ЗА"! Ама да не ми подценяват IQ - то! Grin Аз смятам себе си за патриот, но няма да подкрепя някой, който се опитва да печели от МОЯ патриотизъм! Ако този някой смята, че е по патриот, да  ПЛАТИ ЦЕНАТА на решението си, а не да ме убеждава, че го прави за мен!!
« Последна редакция: Декември 28, 2012, 22:59:27 от straho » Активен
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #91 -: Декември 28, 2012, 23:37:02 »


От другата страна също лъжат Grin колкото и да смятам не ми излизат 22 млрд. и толкоз *hahaha*
И се чудя накъде да обърна главата *scratch*
 но както казах в един от предните си постове - За да бъде валиден референдумът, трябва да гласуват поне 4 345 450 души ще гласуват по малко народ, няма да е валидно, и всички ще заживеят щастливи. Grin Ония горе и ние долу.
Toва е анализа на Ейч Ес Би Си.Може си сигурен че няма си сложат гавата в торбата заради нас.Щом го казват , значи е вярно.То никой досега и не го е оспорил.Не видях , някой да каже - бъркат , не са прави в оценките.Всеки казва - да де ,ама това е сега.Ако бяха преди и некакви такива..
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #92 -: Декември 29, 2012, 00:10:32 »

Toва е анализа на Ейч Ес Би Си.Може си сигурен че няма си сложат гавата в торбата заради нас.Щом го казват , значи е вярно.То никой досега и не го е оспорил.Не видях , някой да каже - бъркат , не са прави в оценките.Всеки казва - да де ,ама това е сега.Ако бяха преди и некакви такива..
Аз не споря за HSBC, а за това как някои обръщат евро във левове (цената е 10 млрд. и 350 млн. евро, което е над 22 млрд. лв)
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #93 -: Декември 29, 2012, 00:15:38 »

Аз не споря за HSBC, а за това как някои обръщат евро във левове (цената е 10 млрд. и 350 млн. евро, което е над 22 млрд. лв)
Хахах , мдам, и аз сега видях.Некой явно ни подготвя за друг курс на еврото. *freak* Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
straho
Гост
« Отговор #94 -: Декември 29, 2012, 02:08:48 »

Странно е как БСП и ГЕРБ се прегърнаха по може би най-важният въпрос.Взе да ми напомня Тройната коалиция ,като Царя достойно е заменен от Генерала.
Не са ! Всеки си стои на позицията. И двете партии са "ЗА" от самото начало! Против са само ДСБ които се страхуват / не без основание/ от силна зависимост за десетилетия от Русия.
Разликата: ГЕРБ - "ЗА" ..Но, нека я строи частник който да НЕ задължава държавата да му изкупува тока! Тоест купуваме ток САМО ако ни е изгодно /евтино/!
                БСП -  "За" Но да се строи със задължително ДЪРЖАВНО участие. Тоест с мои с твои и на други данакоплатци пари! Естествено, ако не намерят пазар, то познай кой ще трябва и втори път да я купи!
  Smiley
Активен
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #95 -: Декември 29, 2012, 21:24:55 »

Доколкото помня , HSBC  в момента са на път да ги осъдят за пране на пари ...!!!
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #96 -: Декември 29, 2012, 21:42:59 »

Доколкото помня , HSBC  в момента са на път да ги осъдят за пране на пари ...!!!
И това какво общо има с анализа.HSBC са и ще си останат едни от водещите.Да оставим израза - са на път да ги осъдят.Щото според мен и червените кхмери и особено Р.Овч са на тоя път.Нема аргументи и почнахме да си показваме червените фуражки ,май.Милиционерски постановки. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #97 -: Декември 29, 2012, 21:49:11 »

И това какво общо има с анализа.HSBC са и ще си останат едни от водещите.Да оставим израза - са на път да ги осъдят.Щото според мен и червените кхмери и особено Р.Овч са на тоя път.Нема аргументи и почнахме да си показваме червените фуражки ,май.Милиционерски постановки. Grin
Уж гледаш от всички страни , а май не виждаш нищо ... много малко ме интересува мен специално тези анализи на банки дето са в процес на съдебно производство . Референдума е за нас !!! ние решаваме ...стига сте ги давали като експертни стойности , защото те са експерти само за техните си изгоди ...и то донякъде ! Само това исках да вметна
Активен

Close enough to ...BASTARDS
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #98 -: Декември 29, 2012, 22:04:32 »

HSBC е единствената останала банка в Англия където може да си изкараш банкова сметка срещу скромна такса от 8 паунда на месец (толкова беше лятото) . Който се е сблъсвал с административните неуредици там знае какво значение има това за един гражданин на България или Румъния. Тия за пари биха направили всичко, на тяхния доклад не вярвам.
Активен

MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #99 -: Декември 29, 2012, 22:11:28 »

Явно пак е поръчково и някой се гласи да се облажи пак за наша сметка .Аз почвам да си мисля да си променя гласа на не.Не и докато не се направи нещо подобно на НАП , както е за мен ...така и за тези , които ни управляват .Иначе май няма оправия . И не ми казвайте , че се отчитат ...смешно твърдение , ще е !!!
Активен

Close enough to ...BASTARDS
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #100 -: Декември 29, 2012, 22:15:53 »

Не знам друго, но ако е протестен вот той трябва да се изрази в неходене до урните. Референдума ще е положителен. Единственото неизвесно е колко народ ще си даде гласа и дали ще се зачете техния вот.
Активен

MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #101 -: Декември 29, 2012, 22:23:23 »

Не знам друго, но ако е протестен вот той трябва да се изрази в неходене до урните. Референдума ще е положителен. Единственото неизвесно е колко народ ще си даде гласа и дали ще се зачете техния вот.
Не знам вече честно Гал . Имам чувството , че просто са седнали и чакат доволно потривайки ръце.... което ме навежда на мисълта да им тегля една голяяяма майна на всичкото и да се присъединя към Анонимните !!!!
Активен

Close enough to ...BASTARDS
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #102 -: Декември 29, 2012, 22:29:41 »

Не знам вече честно Гал . Имам чувството , че просто са седнали и чакат доволно потривайки ръце.... което ме навежда на мисълта да им тегля една голяяяма майна на всичкото и да се присъединя към Анонимните !!!!
Аз не мога да съм Анонимен. Не знам защо, но винаги ме тегли нещо към предните редици  Grin *beer*
Активен

MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #103 -: Декември 29, 2012, 22:41:54 »

Аз не мога да съм Анонимен. Не знам защо, но винаги ме тегли нещо към предните редици  Grin *beer*
Ща повозя пак на корсата тогава , ама вече с чип ..да ми оповръщаш колата Grin
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #104 -: Декември 29, 2012, 22:49:49 »

HSBC е единствената останала банка в Англия където може да си изкараш банкова сметка срещу скромна такса от 8 паунда на месец (толкова беше лятото) . Който се е сблъсвал с административните неуредици там знае какво значение има това за един гражданин на България или Румъния. Тия за пари биха направили всичко, на тяхния доклад не вярвам.
За пари - може би.Ма за мижав 1 млн да си заложат репутацията - нема начин.И като не вярвам на техният доклад за стойността , на кой да вярвам.На Р.Овч.Ми той за 1 млн ще направи това , дето HSBC нема го направят за 1 млрд. Grin Па ако е за руските интереси - може и без пари.Стига жена му да се снабди с още един източник за износ на ток. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!