Imperia Online България  
Март 28, 2024, 21:46:25 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще построим ли ядрена централа , една само още :)  (Прочетена 36036 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #75 -: Декември 28, 2012, 00:37:08 »

Asguard както написах в предния си пост всичко е политика и опит за манипулация... аз лично не им вярвам само ги гледам и се чудя какво да направя когато настъпи момента. Днес сутринта беше цирк, очаквам и другите предавания да се превърнат в арена на обиди и подигравки. За жалост обикновения човек няма как да стигне до правилния избор, ако само ги гледа...
Аз лично съм си решил да си закупя фотоволтаичен панел след време и така да си задоволявам потребностите Smiley Цената на тока няма да ми е проблем, нито на бензина. Според мен в тази насока трябва да се мисли. Ако тези 17 милиарда се дадат като субсидия за физически лица и всеки, който иска  се възползва и инвестира в зелена енергия ще се постигне ефект на презасищане у потребителите и повечето ще могат да продават част от произведената енергия. За съжеление това е един мой блян, една идея и мечта, която няма как да бъде изпълнена, защото на никоя власт не и трябва икономически независими граждани...
Активен

Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #76 -: Декември 28, 2012, 00:47:12 »

Asguard както написах в предния си пост всичко е политика и опит за манипулация... аз лично не им вярвам само ги гледам и се чудя какво да направя когато настъпи момента. Днес сутринта беше цирк, очаквам и другите предавания да се превърнат в арена на обиди и подигравки. За жалост обикновения човек няма как да стигне до правилния избор, ако само ги гледа...
Аз лично съм си решил да си закупя фотоволтаичен панел след време и така да си задоволявам потребностите Smiley Цената на тока няма да ми е проблем, нито на бензина. Според мен в тази насока трябва да се мисли. Ако тези 17 милиарда се дадат като субсидия за физически лица и всеки, който иска  се възползва и инвестира в зелена енергия ще се постигне ефект на презасищане у потребителите и повечето ще могат да продават част от произведената енергия. За съжеление това е един мой блян, една идея и мечта, която няма как да бъде изпълнена, защото на никоя власт не и трябва икономически независими граждани...
Това е. Другото е да се санират всички сгради с тези пари.Съветвам всеки , който не знае и не може да се ориентира , да вземе цената , цената на ресурса/разбирай оскъпяването/ и другите разходи/инфраструктура , застраховки , цена на гориво със всичките му компоненти , цена на извеждане от експлоатация , както и неминуемият риск от такава централа и като вижда цената на тока сега да сметне простичко ефективно ли е да даваме тези пари за това недоносче.Проста сметка , като за откриване на квартален магазин е.Само обемите са различни.И второто , но не второ по важност - никой не иска да участва в този проект.Защо.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #77 -: Декември 28, 2012, 01:35:44 »

http://bgonair.bg/bg/news/bulgaria/read/_za_ili_protiv_nov_aec/ още малко от медиите днес Smiley

Това е. Другото е да се санират всички сгради с тези пари.Съветвам всеки , който не знае и не може да се ориентира , да вземе цената , цената на ресурса/разбирай оскъпяването/ и другите разходи/инфраструктура , застраховки , цена на гориво със всичките му компоненти , цена на извеждане от експлоатация , както и неминуемият риск от такава централа и като вижда цената на тока сега да сметне простичко ефективно ли е да даваме тези пари за това недоносче.Проста сметка , като за откриване на квартален магазин е.Само обемите са различни.И второто , но не второ по важност - никой не иска да участва в този проект.Защо.
на мен това ми е ясно, но как да го обясня на хилядите пенсионери, които живеят в миналото?
« Последна редакция: Декември 28, 2012, 01:38:31 от The_God » Активен

Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #78 -: Декември 28, 2012, 02:07:05 »

http://bgonair.bg/bg/news/bulgaria/read/_za_ili_protiv_nov_aec/ още малко от медиите днес Smiley
на мен това ми е ясно, но как да го обясня на хилядите пенсионери, които живеят в миналото?
Странно е как БСП и ГЕРБ се прегърнаха по може би най-важният въпрос.Взе да ми напомня Тройната коалиция ,като Царя достойно е заменен от Генерала.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #79 -: Декември 28, 2012, 14:04:46 »

За да бъде валиден референдумът, трябва да гласуват поне 4 345 450 души
Не вярвам да стане, което властимащи май целят, за "да си измият ръце".
Турците ще си построят тяхната, румънци си имат два и скоро ще пуснат още два блока. Май и сърбите искаха собствена.
Ние след няколко години ще го духаме Grin с най-скъп ток в региона.
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #80 -: Декември 28, 2012, 14:07:19 »

За да бъде валиден референдумът, трябва да гласуват поне 4 345 450 души
Не вярвам да стане, което властимащи май целят, за "да си измият ръце".
Турците ще си построят тяхната, румънци си имат два и скоро ще пуснат още два блока. Май и сърбите искаха собствена.
Ние след няколко години ще го духаме Grin с най-скъп ток в региона.
И как точно Белене помага за по евтин ток, като цената му ще е тамън 5 пъти по висока от тази на Козлодуй , че дори по-висока и от американските Марици. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #81 -: Декември 28, 2012, 15:51:08 »

И как точно Белене помага за по евтин ток, като цената му ще е тамън 5 пъти по висока от тази на Козлодуй , че дори по-висока и от американските Марици. Grin
На кого от двамата да вярваме  Grin http://www.3e-news.net/debates/29803_yanaki%20stoilov%20vs.%20krasen%20stanchev%20tryabva%20li%20ni%20nova%20aec_bg/
Единия вика -22 ст., другия - 3-4 ст.  Grin
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #82 -: Декември 28, 2012, 15:56:05 »

На кого от двамата да вярваме  Grin http://www.3e-news.net/debates/29803_yanaki%20stoilov%20vs.%20krasen%20stanchev%20tryabva%20li%20ni%20nova%20aec_bg/
Единия вика -22 ст., другия - 3-4 ст.  Grin

Да смяташ не можеш ли. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #83 -: Декември 28, 2012, 17:58:25 »

Турците ще си построят тяхната, румънци си имат два и скоро ще пуснат още два блока. Май и сърбите искаха собствена.
Ние след няколко години ще го духаме Grin с най-скъп ток в региона.
мен това най-много ме притеснява...

И как точно Белене помага за по евтин ток, като цената му ще е тамън 5 пъти по висока от тази на Козлодуй , че дори по-висока и от американските Марици. Grin
А защо след като е толкова скъпо другите искат да строят ЯЕЦ? Да не би на тях да им излиза по евтино?
Активен

Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #84 -: Декември 28, 2012, 18:20:49 »

мен това най-много ме притеснява...
А защо след като е толкова скъпо другите искат да строят ЯЕЦ? Да не би на тях да им излиза по евтино?
Вече ти отговорих на този въпрос - дефицит на мощности за собственото им потребление.Плащат цената на енергийната си независимост.Ти си задай въпроса защо икономически гиганти спират да ги строят.И се канят да ги махнат.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #85 -: Декември 28, 2012, 18:23:51 »

Вече ти отговорих на този въпрос - дефицит на мощности за собственото им потребление.Плащат цената на енергийната си независимост.
според някои от хората, които се появяват по телевизията същото ни грози 2025-2030 година... ако е така не е ли по-евтино да построим нова централа, може и да не е Белене, но нещо трябва да се направи, ако това, което се казва е истина.
Активен

Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #86 -: Декември 28, 2012, 18:31:42 »

според някои от хората, които се появяват по телевизията същото ни грози 2025-2030 година... ако е така не е ли по-евтино да построим нова централа, може и да не е Белене, но нещо трябва да се направи, ако това, което се казва е истина.
Ма не е истина.Вземи графиките на потреблението на ток за последните 12 години и ще откриещ незначителна разлика.Кое точно да се промени драстично за следващите 12.Освен че икономиката ще трябва да стане все по енергийно ефективна,за да е конкурентна,което по скоро ще доведе до спад или задържане на това потребление.Не забравяйте , че сме енергийно най - неефективни в ЕС и това дава много опции за намаляването на потреблението ни.Хората строят мощности,когато са изцедили и последната капка ефективност , ние строим за да си имаме ,когато не ни трябват и за да пилеем.Всъщност се приема че разходите за спестяване на 1 кВ/ч са 1/3 от разходите за нова мощност.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Tara
Животът не прощава слабости
Редник
*

Karma: +30/-68
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


Рано или късно всеки си намира майстора...


Профил
« Отговор #87 -: Декември 28, 2012, 19:55:15 »

http://www.youtube.com/watch?v=2skiAEu8kHE&feature=youtube_gdata_player
Активен

Жените сме ангели, но отрежат ли ни крилата ... яхваме метлата!!!
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #88 -: Декември 28, 2012, 21:44:03 »

Оф,мамини сладки червени кхмери.Великобритания отделя осемдесет милиарда паунда за следващите двайсет години ,при БВП $ 2,48 трилиона на година.Ние с $ 45 млрд на година ще отделим $ 15 млрд за 5 години.То и за агитатори не стават.Най много некоя бабка да придумат. Grin Па като видя Р.Овч и тамън му хващам вяра всекак.Не знам що така. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #89 -: Декември 28, 2012, 22:06:56 »


От доклада на Ейч Ес Би Си.Цената проекта АЕЦ Белене е над десет млрд евро.

„Според икономическия анализ на HSBC при най-оптимистичния сценарий за АЕЦ „Белене“ цената е 10 млрд. и 350 млн. евро, което е над 22 млрд. лв.“
http://fakti.bg/biznes/37235-hsbs-nai-niskata-cena-za-aec-belene-e-22-mlrd-lv

От другата страна също лъжат Grin колкото и да смятам не ми излизат 22 млрд. и толкоз *hahaha*
И се чудя накъде да обърна главата *scratch*
 но както казах в един от предните си постове - За да бъде валиден референдумът, трябва да гласуват поне 4 345 450 души ще гласуват по малко народ, няма да е валидно, и всички ще заживеят щастливи. Grin Ония горе и ние долу.
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!