Imperia Online България  
Април 23, 2024, 19:19:30 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще построим ли ядрена централа , една само още :)  (Прочетена 36223 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
jekasus
kolumb свят13
Полковник
******

Karma: +256/-202
Неактивен Неактивен

Публикации: 1094



Профил
« Отговор #60 -: Декември 20, 2012, 01:49:00 »

Ладата със газово ли? Grin
Активен

"Безопасни са корабите, изтеглени на сушата." -    Анахарсис .
"Първата чаша принадлежи на жаждата, втората – на веселието, третата на насладата, четвъртата на безумието." -  Анахарсис .
http://prikachi.com/images/333/2620333Z.jpg
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #61 -: Декември 20, 2012, 01:52:21 »

Ладата със газово ли? Grin
Няма газово  Tongue ..то май повече от колата струва
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #62 -: Декември 20, 2012, 03:11:42 »

Да си удължа живота и на ладата тогава ... за колко , ще я купиш ?!
Да ти имам сравненията.Но айде , щом тръгна.Имаш 1 км на ден , дето трябва да изминеш.Имаш лада и си гола въшка.Обаче отиваш , взимаш кредит ,който не може да платиш и си купуваш Мерседес.И сега в гаража имаш лада и Мерседес , за тоя 1 км, и кредит,заради който 29 дена си на фотосинтеза и 2 на фотосинтеза с 2 филии хляб.Ма за сметка на това пред къщата ти гордо стоят лада и Мерседес -паметник на глупостта. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #63 -: Декември 20, 2012, 09:03:55 »

Какво му е на сравнението  *scratch* , съвсем на място си е . Предлагаш да се модернизират сгради и техника на по 30-40 години.Както казах -газовото струва повече от машината , където се вгражда , отделно самата тя колко  е амортизирана .Лично мнение , не се затормозявайте с него Smiley
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #64 -: Декември 20, 2012, 14:01:14 »

Какво му е на сравнението  *scratch* , съвсем на място си е . Предлагаш да се модернизират сгради и техника на по 30-40 години.Както казах -газовото струва повече от машината , където се вгражда , отделно самата тя колко  е амортизирана .Лично мнение , не се затормозявайте с него Smiley
А ти- да си купим нова лада.По света живота на АЕЦ е към 55 години.Но ние сме баровци. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #65 -: Декември 20, 2012, 15:53:43 »

Какво му е на сравнението  *scratch* , съвсем на място си е . Предлагаш да се модернизират сгради и техника на по 30-40 години.Както казах -газовото струва повече от машината , където се вгражда , отделно самата тя колко  е амортизирана .Лично мнение , не се затормозявайте с него Smiley
Всъщност , купувайте си лада,но не с моите пари.Да го листват тоя проект на борсата и ставайте милионери. *pardon*
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
krasig0g0
Гост
« Отговор #66 -: Декември 20, 2012, 19:28:39 »

Здравейте. Не успях да си възстановя старият ник, но и този върши работа.
Темата е много сериозна и зависи кой как я погледне, така ще му и прилегне.
Енергоизточниците в последните 50-80 години са най-важното в икономиката. Това да имаш евтина енергия, е трън в очите на останалия развит свят, и съответно всеки се опитва да ти я отнеме.
АЕЦ е единствената алтернатива за БГ в момента. Има разходи, рискове и други, но в кой отрасъл не съществуват?
Има няколко конвенции които привилигироват ядрени държави по различни начини. Питали ли сте се защо не се допуснаха въоръжени размирици през 90-те. Защо всяко недоволство от народа се решаваше с бързи темпове и с масовата подкрепа на останалият свят. Или пък защо Беровото правителство сключи договора за затваряне на блоковете в АЕЦ със същите развити държави. Е имате отговора.
За момента трябва да не допуснем да станем неядрена държава. От една страна ще загубим специалистите в областта, от друга ще поскъпнат енергоизточниците и не на последно вече няма никой да се съобразява с нас.
Продължаването на ресурса на АЕЦ е добра алтернатива, но да видим как ще се реализира.
Строителството на нова е все още спорен момент. Трябва да се спазят редица международни изисквания на МААЕ и решенията които в момента се вземат на високо ниво, не са много удачни.
Мога много да говоря по темата, но се опасявам че ще ви е скучно.
За това бих ви посъветвал - да подкрепим ядрената енергетика в референдума.
Активен
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #67 -: Декември 20, 2012, 19:45:24 »

Ядрена енергетика - Да.АЕЦ Белене-НЕ.Всеки , който го иска да каже откъде финансов ресурс и за колко време ще се откупи, при каква цена на тока.И какво ще го правим това цялото производство на ток.Отговор Износ не ми върши работа.Износ къде и на каква цена.Простичка икономическа обосновка на проекта.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #68 -: Декември 21, 2012, 21:05:00 »

Ядрена енергетика - Да.АЕЦ Белене-НЕ.Всеки , който го иска да каже откъде финансов ресурс и за колко време ще се откупи, при каква цена на тока.И какво ще го правим това цялото производство на ток.Отговор Износ не ми върши работа.Износ къде и на каква цена.Простичка икономическа обосновка на проекта.
Аз затова попитах , ще строим ли ядрена централа ... а референдума е за ядрена енергетика. Аз на него , ще гласувам с да , но и още една централка не е лошо да има ...още повече , че основите са положени.
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #69 -: Декември 22, 2012, 00:59:35 »

За тока ще се плаща и то на добра цена. От мен, защото съм патриот и ще ползвам за част от бизнеса си България.
Ще си направя data-центрове тук и АЕЦ-ът ще захранва армиите ми от сървъри.
Също така ще трябва и ток за прожекторите и електрическите огради - че ме е страх нощем камуфлажните субекти да не ми отмъкнат железата за вторични.
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #70 -: Декември 26, 2012, 10:02:18 »

http://news.ibox.bg/news/id_807702150
Като е толкова икономически неизгодно защо турците ще строят ядрена централа? Да не би тяхните математици да са по-добри от нашите?
Активен

Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #71 -: Декември 26, 2012, 10:35:07 »

освен заглавието ,прочете ли изобщо какво пише в статията ....
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #72 -: Декември 26, 2012, 16:47:38 »

http://news.ibox.bg/news/id_807702150
Като е толкова икономически неизгодно защо турците ще строят ядрена централа? Да не би тяхните математици да са по-добри от нашите?
Защото не им достига ток и то много .А това те прави енергийно зависим.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #73 -: Декември 27, 2012, 23:42:16 »

освен заглавието ,прочете ли изобщо какво пише в статията ....
преди да постна нещо винаги се запознавам с него

Защото не им достига ток и то много .А това те прави енергийно зависим.
http://news.ibox.bg/news/id_2018406469 политически изяви, но ако са истина и ние ще сме зависими
http://news.ibox.bg/news/id_629106805 малко за цената

за съжеление всичко, което може да се види в интернет и по телевизията, в часност дебата БТВ състоял се тази сутрин сутринт са политически изяви. http://btvnews.bg/bulgaria/gerb-i-bsp-otgovaryat-sas-za-na-refrenduma-dsb-protiv.html
Активен

Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #74 -: Декември 28, 2012, 00:04:05 »

Прогнозите за дефицит в енергийната ни система са , ама пълни дивотии.Иначе посочената цена от 22 стотинки е точна .Проста сметка за разходите и периода на откупуване го доказва.С тези пари не десет К работни места могат да се осигурят , ами десет Х десет.БСП са си идиоти.Не искат да признаят че заради интересите на 3 ма човека похарчиха много пари в икономически неизгоден проект.ГЕРБ са същите , щото и те изсипаха много пари там.Не проумявам как разумни хора биха искали в тази немотия да заробят и децата си да плащат това безумие.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!