Imperia Online България  
Април 18, 2024, 17:21:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще построим ли ядрена централа , една само още :)  (Прочетена 36162 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #45 -: Декември 17, 2012, 16:50:31 »

Казах, че ако успееш да защитиш поне едната от централите ще станеш независим от другите държави. Ако това което каза по-горе е истина цялото електричество от Белене ще се изнася и всичко ти идва в +. Ти такава инвестиция неможе да ти се изплати веднага а и в днешно време при нарастваща икономика и енергийна криза мисля че си е съвсем нужна  Wink
Мен ме интересува ....поне малко имаш ли надблюдение върху нашата армия  ....колко е и за какво става ....тогава да говорим за войни и защити...
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #46 -: Декември 17, 2012, 17:01:04 »

Мен ме интересува ....поне малко имаш ли надблюдение върху нашата армия  ....колко е и за какво става ....тогава да говорим за войни и защити...
Да имам наблюдения и да нямаме кой знае каква защита ! Все се надявам, че поне за такива цели ще се осигори въздушна защита от някъде (Нашите изтребители са стари Мигчета! Чакам да дойдат F-15 внос  Grin)  Като цяло се говореше, че ше се копуват Тайфуни но уви много скъпи били  *pardon* Както и да е това не е чак такава глобална стратегия просто го дадох като насока за размисъл! Да допълня че където и да ударят някоя елетроцентрала из Европа се отразява навсякъде! Тъй че добрите далечни "съседи" (Франция,Германия...) ако случайно имат проблем с радиацията ще го споделят със всички  Wink Ще има да ни пиука Гайгеровия брояч  Grin
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #47 -: Декември 17, 2012, 17:09:44 »

От доклада на Ейч Ес Би Си.Цената проекта АЕЦ Белене е над десет млрд евро.

„Според икономическия анализ на HSBC при най-оптимистичния сценарий за АЕЦ „Белене“ цената е 10 млрд. и 350 млн. евро, което е над 22 млрд. лв.“
http://fakti.bg/biznes/37235-hsbs-nai-niskata-cena-za-aec-belene-e-22-mlrd-lv
А Според изкавания на Станишев и оня с очилата дето беше министър, не се сещам за имаето. цената, която трябва да се доплати за доизграждането на АЕЦ Белене е 6-7 милиарда лева. На кого да вярваме? HSBC сигурно слагат и лихвите, които ще начислят при отпускането на кредита.

При война, която и да е ядрена централа ако решат да я гърмят няма как да се избегне екологичната катастрофа. Защита срещу военни нападения не са измислени все още.
Активен

Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #48 -: Декември 17, 2012, 17:20:17 »

А Според изкавания на Станишев и оня с очилата дето беше министър, не се сещам за имаето. цената, която трябва да се доплати за доизграждането на АЕЦ Белене е 6-7 милиарда лева. На кого да вярваме? HSBC сигурно слагат и лихвите, които ще начислят при отпускането на кредита.
HSBC дават цената.Не се интересуват от тоя и оня.Това е цената и то при оптимистичен вариант.Затова и няма чужди инвеститори.При такава цена,цената на тока на който продава , трябва да е над 4 ПЪТИ по скъп,от този в Козодуй и сравним с цената на тока от американските Марици ,за да се откупи за 25години.Да не говорим за лихви ,застраховки за рискове, извеждане след това.Просто безумен проект.Това горе-долу са парите ,които преразпределя бюджета за всичко.И за какво.За нещо,което не ни трябва.С 1/4 от тези пари ще снижим разходите на енергия с над 35 процента.Демек,ще избием двата блока,ама ще го усетим всички с по ниски сметки и ще направим икономиката си по конкурентноспособна.Хората  на Запад строят,когато няма накъде да се снижава и оптимизира,ние строим за да имаме 4 пъти повече от необходимото и да пилеем. *hmm*
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
bobosam
Капитан
****

Karma: +145/-143
Неактивен Неактивен

Публикации: 292



Профил
« Отговор #49 -: Декември 17, 2012, 17:30:02 »

Най-правилната позиция на гражданите при тези "видни" политици може би е - да провалим референдума като не отидем да гласуваме. Така нито едните ще могат да кажат "народа каза да строим Белене - строим". Нито пък при другия вариант - "никакви централи повече. Народа тъй каза". Пък ако се появи сега или след време печеливш вариант или нужда - защо да не построим и 5 централи.
« Последна редакция: Декември 17, 2012, 17:31:46 от bobosam » Активен

Ти имаш своя позиция, която отстояваш, моля те, остави ме и аз да отстоявам своята, без да се обиждаш - ти, както и всички други, които смятат, че Екипът, аз или някой друг, който е дръзнал да каже нещо, което не ви харесва, са ви длъжни с нещо...
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #50 -: Декември 17, 2012, 17:48:12 »

HSBC дават цената.Не се интересуват от тоя и оня.Това е цената и то при оптимистичен вариант.Затова и няма чужди инвеститори.При такава цена,цената на тока на който продава , трябва да е над 4 ПЪТИ по скъп,от този в Козодуй и сравним с цената на тока от американските Марици ,за да се откупи за 25години.Да не говорим за лихви ,застраховки за рискове, извеждане след това.Просто безумен проект.Това горе-долу са парите ,които преразпределя бюджета за всичко.И за какво.За нещо,което не ни трябва.С 1/4 от тези пари ще снижим разходите на енергия с над 35 процента.Демек,ще избием двата блока,ама ще го усетим всички с по ниски сметки и ще направим икономиката си по конкурентноспособна.Хората  на Запад строят,когато няма накъде да се снижава и оптимизира,ние строим за да имаме 4 пъти повече от необходимото и да пилеем. *hmm*
Я ми кажи колко ще излезне една теоретична подмяна на оборудването в Козлодуй, защото под оптимизация там реакторите трябва да си ходят направо!  Smiley  Цялата цена теоретично с обучаването на персонала с времето за влагане на оптимизацията! Като се има предвид всички проверки и комисии през които трябва да се мине за да се изчисли всичко моляте изчисли ми каква печалба и каква загуба ще има държавата? Защото предполагам при такава оптимизация ще трябва да се спат реакторите за да се работи спокойно и надеждно! Това ще доведе до недостиг в мрежата и внасяне одвън ако не се измисли някакъв компромис  Smiley
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #51 -: Декември 17, 2012, 17:57:01 »

Я ми кажи колко ще излезне една теоретична подмяна на оборудването в Козлодуй, защото под оптимизация там реакторите трябва да си ходят направо!  Smiley  Цялата цена теоретично с обучаването на персонала с времето за влагане на оптимизацията! Като се има предвид всички проверки и комисии през които трябва да се мине за да се изчисли всичко моляте изчисли ми каква печалба и каква загуба ще има държавата? Защото предполагам при такава оптимизация ще трябва да се спат реакторите за да се работи спокойно и надеждно! Това ще доведе до недостиг в мрежата и внасяне одвън ако не се измисли някакъв компромис  Smiley
Каква подмяна бре.Двата блока ще работят още двайсет години.А ток няма да внясяме още 222 години.В момента имаме мощности за 12 хиляди мегавата, а в най натоварените зони ,позваме макс 7.Нормално ,около 5.5.Къв недостиг,къв внос. *xxx* Дори да спрат Козодуй пак имаме достатъчно производствени мощности.За 5 години  цената от ВЕИ падна 3 пъти.До десет най вероятно ще е сравнима с останалите.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #52 -: Декември 19, 2012, 22:23:38 »

А Според изкавания на Станишев и оня с очилата дето беше министър, не се сещам за имаето. цената, която трябва да се доплати за доизграждането на АЕЦ Белене е 6-7 милиарда лева. На кого да вярваме? HSBC сигурно слагат и лихвите, които ще начислят при отпускането на кредита.

При война, която и да е ядрена централа ако решат да я гърмят няма как да се избегне екологичната катастрофа. Защита срещу военни нападения не са измислени все още.

Къде и при кой конфликт или война се гърмят ядрени централи ми се ще да попитам. Да речем че воюваме с Турция. По никакъв начин ние не можем да си защитим АЕЦ-а. Но той няма да бъде гръмнат. Какволи биха казали при такава интервенция Русия, Румъния, Сърбия, Украйна, Страните в Европа вообще. Ядрени централи не се гърмят. Относно нашата армия, хахаха, че ние имаме ли такова чудо. Полицията ни е доста по многобройна от нея. Единствената заплаха бяха ония ракетки дето ги нарязаха, че можеха да изтрият цял град от картата, сега и тях ги няма. Вообще, дори и през тоталитаризма на нашата армия и се даваха малко 4асове живот. Основната и мисия беше да задържи врага определен брой часове докато братушките направят десант. Язовирите по южните склонове на Родопите бяха също с такава цел  строени.


 СС-23, която лети със 1200 м в секунда на височина до 120 км, дори и да бъде открита от радарите, само 10 секунди след това поразява целта. Тоест, тя практически не може да бъде спряна.

Тоест, това е ракетата, която плашеше Истанбул, Атина и пр. Затова и бе унищожена.

Брутално казано - щрак копчето и половин Турция е изтрита от лицето на земята. Мощен възпираш ефек срещу всякаква интервенция, не мислите ли.
« Последна редакция: Декември 19, 2012, 22:58:11 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #53 -: Декември 19, 2012, 23:04:26 »

Къде и при кой конфликт или война се гърмят ядрени централи ми се ще да попитам. Да речем че воюваме с Турция. По никакъв начин ние не можем да си защитим АЕЦ-а. Но той няма да бъде гръмнат. Какволи биха казали при такава интервенция Русия, Румъния, Сърбия, Украйна, Страните в Европа вообще. Ядрени централи не се гърмят. Относно нашата армия, хахаха, че ние имаме ли такова чудо. Полицията ни е доста по многобройна от нея. Единствената заплаха бяха ония ракетки дето ги нарязаха, че можеха да изтрият цял град от картата, сега и тях ги няма. Вообще, дори и през тоталитаризма на нашата армия и се даваха малко 4асове живот. Основната и мисия беше да задържи врага определен брой часове докато братушките направят десант. Язовирите по южните склонове на Родопите бяха също с такава цел.
ще си позволя да направя коментар на първото ти изречение(ред първи), а то реално най-много засяга моя пост, който си цитирал.
При която и да е война стане ли тя ядрена, атомните централи ще са цел номер едно (това е мое мнение и не ангажирам никой с него). Щетите, които биха нанесли са в пъти по-големи от една атомна бомба. Радиуса на ярдреното замърсяване от чернобил се равнява на над 10 атомни бомби като тези пуснати над Хирошима и Нагазаки през 1945година.
Влад ако искаш да разискваш участието на България в бъдеща война със съседките ни, а и това как ще се намесят намесят велики сили, кой какво участие и на каква страна би го взел може да разискваш с някои от колегите. Видях, че и на неколцина от тях им е страст тази тематика. На мен лично ми е далече по-интересно да водя дискусия по темата за бъдещето на ядрената енергетика и има ли бъдеще въобще, отколкото да мъдря хипотези за военни действия.
Активен

The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #54 -: Декември 19, 2012, 23:30:52 »

Някой запознат да даде подобни данни за ТЕЦ-ове, вятърни мелници и фотоволтаици.
в интернет има много инфо. ето няколко сайта от които може да се добие представа за цената на фотоволтаиците
http://www.ecoconcept.bg/page.php?n=80998&SiteID=654
http://www.chepakov.com/Solar_panels.htm
http://www.bulgarianenergy.com/articles.php?ArticleGroupID=7
http://www.motto-engineering.eu/bg/products/solar_systems/

В момента ние разполагаме с тези централи като източник за производство на електроенергия.

Електроцентрали в България
АЕЦ   
Козлодуй
ТЕЦ   
Бобов дол • Варна • Видин • Гълъбово • Казанлък • Марица Изток 1 • Марица Изток 2 • Марица Изток 3 • Марица 3 • Република • Русе Изток • Хасково
когенерационен ТЕЦ   
Русе Запад • София • София Изток • Враца
ВЕЦ   
Алеко • Батак • Девин • Енина • Ивайловград • Кричим • Кърджали • Момина клисура • Панчарево • Пещера • Сестримо • Средни Искър • Сопово • Тешел • Тъжа • Кокаляне
ПАВЕЦ   
Белмекен • Орфей • Чаира
ВЕП   
Добрин • Мургаш • Свети Никола • Суворово
ФВП   
Самоводене • Златарица • Блатец • Остър камък • Крушево • Враца
недействащи централи ТЕЦ Курило

Общата стойност на инсталираните мощности в по-голяма част от централите е 9536 Mw (източника http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F ).
Данни за всички има в годишния доклад на НЕК (http://www.nek.bg/cgi). Хубавото е, че тази информация е публична. Налични доклади има за последните 5 години. Приятно четене Smiley
Активен

Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #55 -: Декември 19, 2012, 23:35:29 »

Галине, стане ли ядрена война, това че ще ударят централи няма да ни касае.

Давай точни данни и да дискутираме. Проблема е там че изнесените "точни данни" има вероятност да не са обективни а субективни и да обслужват нечии интереси.

Ракетите ги дадох като пример как чужди интереси влиаят на наши политици. Кое пречи и сега да е така?
Не само ракетите. По наш почин ли затворихме в Козлудуй напълно годни и доказано безопасни реактори.

И да попитам, няма ли да е в пъти по евтино отново да се пуснат спрените блокове. Ако да, защо тогава се натиска за Белене.
« Последна редакция: Декември 20, 2012, 00:14:54 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
JGCWJ47
Лейтенант
***

Karma: +21/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 214


Профил
« Отговор #56 -: Декември 20, 2012, 00:26:36 »

И да попитам, няма ли да е в пъти по евтино отново да се пуснат спрените блокове. Ако да, защо тогава се натиска за Белене.
Положението на спрените блокове в Козлодуй е такова, че чисто технически е по-лесно да се построи и  пусне 7-ми блок, отколкото да се пусне някой от старите
Активен

Вече няма да може да се разхождате с милионни армии. Tongue *SPITEFUL*

Как се отнемат пророческите лицензи?
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #57 -: Декември 20, 2012, 00:32:17 »

Но и да се запуснат отново спрените ще е по евтино, дори и седми реактор да се построи пак ще е по евтино, защо ни е тогава Беляне Grin

Ние сме изчезващ народ, строящ магистрали и централи.
« Последна редакция: Декември 20, 2012, 00:42:31 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #58 -: Декември 20, 2012, 01:28:11 »

Не ни трябва ни Белене ,ни 7 ми блок.Идиотски грандомании.Единствено живота на двата действащи трябва да се удължи.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #59 -: Декември 20, 2012, 01:40:00 »

Не ни трябва ни Белене ,ни 7 ми блок.Идиотски грандомании.Единствено живота на двата действащи трябва да се удължи.
Да си удължа живота и на ладата тогава ... за колко , ще я купиш ?!
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!