Imperia Online България  
Март 28, 2024, 11:39:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "умните" изречения, мисли, сентенции,които харесваме и използваме в трудни момен  (Прочетена 146025 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #45 -: Април 24, 2008, 20:13:11 »

 :)и една историйка и спирам Embarrassed Embarrassed Embarrassed

   Някога отдавна живеел в древен град Майстор, заобиколен от своите ученици. Най-способният от тях се замислил веднъж:
-А има ли въпрос, на който нашият Майстор няма да може да отговори.
Той отишъл на зелената ливада, хванал най-красивата пеперуда и я скрил в дланите си. Пеперудата шавала с пипалцата си и гъделичкала дланите на ученика. Усмихвайки се, той отишъл при Майстора и го попитал:
-Кажете, каква пеперуда имам между дланите си-жива или мъртва?
Той здраво държал пеперудата и бил готов във всеки един миг да я смачка заради своята истина.
Не обръщайки дори глава, за да погледне ученика, Учителят отговорил:
-Всичко е в твоите ръце.


КРАСАВИЦАТА И ПОЕТЪТ  (източна притча)


Вървяла по пътя девойка, прекрасна като фея. Изведнъж забелязала, че след нея върви един мъж. Тя се обърнала и го попитала:
— Кажи ми, защо вървиш след мен?
Мъжът отговорил:
— О, господарке на сърцето ми, твоята красота е така неотразима, че ми заповяда да вървя след теб. Казват, че свиря прекрасно, че за мен няма тайни в поетичното изкуство и че умея да пробуждам в женските сърца любовна мъка. Но аз искам да ти направя любовно признание, защото ти плени сърцето ми!
Красавицата мълчаливо го гледала известно време и след това му казала:
— Как така се влюби в мен? Моята по-малка сестра е много по-красива и привлекателна от мен. Погледни я, тя върви след мен.
Мъжът се спрял, после се обърнал, но видял само една безобразна, дрипава старица. Тогава той закрачил по-бързо, за да догони девойката. Свел поглед, той попитал с примирен глас:
— Кажи ми, как се откъсна от езика ти такава лъжа?
Девойката се усмихнала и отговорила:
— Ти, приятелю, също не ми каза истината, когато се кълнеше в любов към мен. Ти знаеш всички правила в любовта и даваш вид, че твоето сърце гори от любов към мен. Как можа тогава да се обърнеш, за да погледнеш друга жена?

                                                                                                                                                                              *rose*
« Последна редакция: Април 24, 2008, 20:24:21 от vidomina » Активен

Age of Extinction
Jane_Air
Mala
Лейтенант
***

Karma: +1012/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 224


God made me an atheist-who're u to judge his will


Профил
« Отговор #46 -: Април 24, 2008, 22:37:34 »

Добрите хора не се нуждаят от закони, за да се държат правилно.  *rose*

                                                                                    Платон


А ето, Ви, специално за теб още едно от Лаваца, което си пазя в портфейла   

    "С истинската любов
       е като с призраците,
        всеки говори за тях,
но малцина са ги виждали."

                      Ларошфуко
« Последна редакция: Април 24, 2008, 22:45:34 от Jane_Air » Активен
vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #47 -: Април 24, 2008, 22:43:38 »

 *beer*ихаа готино е  Kiss
Активен

Age of Extinction
nidin
Гост
« Отговор #48 -: Април 24, 2008, 22:45:30 »

Jane_Air  дано поне ти да си видяла истинската любов и писаното от теб да не се отнася за теб *heart* Grin и за Видоминка се отнася пожелавам ви Голямата любов да е с вас *rose*
Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #49 -: Април 24, 2008, 22:49:38 »

"Всяка власт корумпира, а абсолютната - абсолютно"

"Един водач има право да бъде победен, но няма право да бъде изненадан"

"Ако ти харесва работата която вършиш, най-вероятно я вършиш грешно"

"Във всеки от нас спи геният. И с всеки изминал ден, все по-дълбоко."  *hahaha*

Яко-о-о-о!  *write*
Активен
alvini
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


Профил
« Отговор #50 -: Април 25, 2008, 00:29:06 »

Ако ръката не е наранена, можеш да държиш отрова в шепата си. Отровата е неспособна да навреди на онзи, който няма рани. Който не върши злини, не е подвластен на злото. (индийска мъдрост)

Първо победи себе си, а после враговете.(индийска мъдрост)

Ако твърде дълго се взираш в пропастта, пропастта също почва да се взира в теб.(Ницше)

Не захвърляй героя, който е в душата ти!(Ницше)

Не с гняв, а със смях се убива.(Ницше)

Умира се достойно, когато вече не е възможно да се живее достойно.(Ницше)

Създаденото от любов се проявява отвъд доброто и злото.(Ницше)

Лошият човек е като въглена: ако не те опари, ще те очерни.(Анахарсис)

Първата чаша принадлежи на жаждата, втората - на веселието, третата - на насладата, четвъртата - на безумието.(Анахарсис)

В щастието не се самозабравяй, в нещастието не се унижавай.( Клеовул)


Ваш ред е....
.
Активен
Finwe
Сержант
**

Karma: +14/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 52


Sex Pari I Metal


Профил
« Отговор #51 -: Април 25, 2008, 00:49:36 »

Белота е като любовта - ако нямаш добър партньор трябва да разчиташ на ръката си.
Активен

Да се бориш за мир е все едно да се чукаш за девственост.
olgaru
Гост
« Отговор #52 -: Април 25, 2008, 10:11:43 »

Добрите момичета стават грижовни съпруги, лошите- вълшебни любовници, а умните – верни приятели.
Добрите момичета чакат принца на белия кон, лошите – милионера с черен Мерцедес, а умните знаят, че и двата пресонажа са измислени.
Добрите момичета спят с пижама, лошите – голи, а умните – в замисимост от ситуацията.
Добрите момичета се обличат внимателно, лошите – предизвикателно, а умните – бързо.
Добрите момичета имат работа, лошите – спонсор, а умните – свой бизнес.
Добрите момичета вяpват в чистата любов, лошите – в платената, а умните – в качествената.

Избирайте си, момичета, от кои сте  Tongue
Активен
Finwe
Сержант
**

Karma: +14/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 52


Sex Pari I Metal


Профил
« Отговор #53 -: Април 25, 2008, 12:08:31 »

айде да постна разширената версия Smiley



Добрите момичета четат приказки, лошите - Камасутра, а умните медецинската енциклопедия;

Добрите момичета вярват на мъжете, лошите - не вярват на мъжете, а умните не вярват на никого;

Добрите момичета от мъка плачат, лошите - пият, а умните се отдават на пазаруване;

Добрите момичета се комплексират от размера на гърдите си, лошите си слагат силикон, а умните се гордеят с това, което имат;

Добрите момичета бродират гоблени, лошите танцуват на пилона в дискотеката, а умните ровят в интернет;

Добрите момичета могат да готвят, лошите могат да поръчват, а умните са на диета;

Добрите момичета владеят чужди езици, лошите - майчиния, а умните имат свой собствен;

Добрите момичета се отнасят към секса като към задължение, лошите - като към развлечение, а умните като към част от живота;

Добрите момичета взимат в киното пуканки, лошите - презервативи, а умните - червило;

Добрите момичета вярват в рая, лошите в ада, а умните - в Дарвин;

Добрите момичета чакат принца на бял кон, лошите - милионер на черен "Мерцедес", а умните смятат и двата персонажа за измислени;

Добрите момичета спят с пижама, лошите - голи, а умните - според ситуацията;

Добрите момичета търсят своите ерогенни зони, лошите момичета ги знаят, а умните смятат, че неерогенни зони не съществуват;

Добрите момичета са верни на мъжа, лошите - на любовника, а умните - на себе си;

Добрите момичета обичат всички деца, лошите - само пълнолетните, умните - само своите;

Добрите момичета не носят мини, лошите - носят, но без бельо, а умните - не носят мини на работа;

Добрите момичета се пекат по бански, лошите - топлес, а умните - на сянка;

Добрите момичета имат работа, лошите - имат спонсор, а умните - свой бизнес;

Добрите момичета вярват в чистата любов, лошите - в честата, а умните - в качествената;

Добрите момичета се обличат старателно, лошите - предизвикателно, а умните - бързо;

Добрите момичета стават грижовни съпруги, лошите - добри любовници, а умните са верни.
Активен

Да се бориш за мир е все едно да се чукаш за девственост.
farfui
Капитан
****

Karma: +130/-204
Неактивен Неактивен

Публикации: 264


Figil


Профил
« Отговор #54 -: Април 25, 2008, 13:41:57 »

Хехех преди време си взех едно късметче с кафето ,там имаше една китайска мъдрост,ще я споделя с вас :
  ''По -добре запали свещ отколкото да седиш на тъмно ''




пп:Тъй като го пиша по памет (а тя  не е ...  *tired* ) не е много точно,но основната идея съм я ''хванал'' .Според мен този ред ,може направо да си е като кодекс .
Активен
duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #55 -: Април 25, 2008, 15:38:44 »

Само тези знам и тези си спазвам  Cool

Бързай бавно !

Няма смисъл да се ядосваш за миналото, нито да се тревожиш за бъдещето ... станало е каквото трябва и ще стане каквото е писано да стане !
Активен

enjoy the silece
farfui
Капитан
****

Karma: +130/-204
Неактивен Неактивен

Публикации: 264


Figil


Профил
« Отговор #56 -: Април 25, 2008, 16:47:45 »

Цитат
Няма смисъл да се ядосваш за миналото, нито да се тревожиш за бъдещето ... станало е каквото трябва и ще стане каквото е писано да стане !


Тая мисъл ми хареса ...абе умното си е умно  Wink
Активен
v.valentin
Гост
« Отговор #57 -: Април 25, 2008, 22:50:14 »

И сам воинът е воин../извинете за клишето,но  седя си кротко и гледам как ме разграбват и опожаряват в един същи миг,без да мога да направя нищо. *wall* *wall*/ това е единствената мисъл която ми минава през главата..банална и изтъркана,може би...но това е..  Cry*suicide*
Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #58 -: Април 28, 2008, 09:29:33 »

Бъди гаден, за да не останеш гладен
Активен
Finwe
Сержант
**

Karma: +14/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 52


Sex Pari I Metal


Профил
« Отговор #59 -: Май 09, 2008, 20:39:53 »

И сам воинът е воин../извинете за клишето,но  седя си кротко и гледам как ме разграбват и опожаряват в един същи миг,без да мога да направя нищо. *wall* *wall*/ това е единствената мисъл която ми минава през главата..банална и изтъркана,може би...но това е..  Cry*suicide*

мога да ти кажа само 1 "Когато водата стигне до устата, горе главата!!"
Активен

Да се бориш за мир е все едно да се чукаш за девственост.
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!