Imperia Online България  
Април 16, 2024, 22:02:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "умните" изречения, мисли, сентенции,които харесваме и използваме в трудни момен  (Прочетена 146162 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #225 -: Май 13, 2011, 18:37:52 »

Веднъж магарето на един селянин паднало в кладенеца. Докато стопанинът му се чудел как да постъпи, животното часове наред издавало жалостиви звуци. Най-накрая селянинът взел решение – да зарови кладенеца заедно с животното. Казал си, че магарето и без това е вече много старо. А и кладенецът все някога трябвало да бъде затрупан. Просто не си струвало да се хвърлят толкова усилия, за да измъкне от трапа това старо животно. Затова извикал съседите си да му помогнат да зарине кладенеца. Всички дружно грабнали лопатите и се заели да хвърлят пръст в дълбокия ров.

  Магарето веднага разбрало накъде вървят нещата и започнало да реве оглушително. Не след дълго обаче, за всеобщо учудване, животното притихнало. След като хвърлили още няколко лопати пръст, селянинът не се стърпял и решил да надникне и да провери какво е положението там, вътре. И останал изумен от онова, което видял!

С всяка лопата пръст, падаща върху гърба му, магарето правело нещо невероятно. Докато съседите на селянина продължавали да хвърлят още

и още почва в кладенеца, всеки път животното се отръсквало и стъпвало върху трупащата се под краката му земна маса. Не се минало много време и всички с изненада видели, как магарето се показало над кладенеца, прескочило горния му край и с всички сили се понесло напред…

----------------------------------------------------

Помни:

Ежедневно всеки от нас се среща с много и всякаква мръсотия. Животът не спира да ни изпраща все нови и нови порции. Но всеки път, когато върху теб падне буца кал, си спомни тази приказка и постъпката на магарето. Направи и ти като него – отърси се и тръгни нагоре! Защото само така ще успееш да се измъкнеш от кладенеца…
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #226 -: Юни 14, 2011, 15:33:09 »

Всички мишки на събрание

Един ден всички мишки се събрали на съвещание, за да решат как да се спасят от една непрестанно тормозеща ги котка.
Чули се и се обсъдили много мнения, обаче нито едно от тях не било прието. Накрая една млада мишка се провикнала сред множеството с друга идея. Тя предложила да закачат един звънец на врата на котката. Така от звука на звънчето мишките винаги щели да бъдат предупреждавани, когато котката наближи към тях и те щели да имат достатъчно време, за да избягат и да се спасят от нея...
В отговор на това предложение се чули аплаузи и одобрителни викове и то било единодушно прието.
В това време, седящият дотогава тихо и безмълвно в ъгъла най-възрастен мишок, се изправил бавно и казал:
- Много хитро предложение, нямам никакво съмнение, че ще е успешно. Обаче... Един въпрос ме човърка: Кой от нас ще отиде да закачи звънчето на врата на котката?!...

Да създадеш добър план/стратегия е едно.
А да го осъществиш – съвсем друго...
------------------------------

Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.
Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко.Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.  *scratch*

------------------
В една гимназия в Чикаго учениците изучавали седемте чудеса на света. В края на урока им било зададено упражнение да направят списък на това, което те разбират под седемте чудеса на света. Въпреки, че имало няколко несъгласия, повечето избрали следните неща:

1. Египетските пирамиди
2. Тадж Махал в Индия
3. Големият каньон в Аризона
...4. Панамския канал
5. Импайър Стейт Билдинг
6. Айфеловата кула
7. Великата китайска стена

Докато преглеждал гласуването, учителят забелязал, че едно момиче още не си е предала листа. Той попитал дали има някакъв проблем със списъка. Момичето тихо отговорило: „Да, малко. Не мога да реша, защото има толкова много.” Учителят казал: „Добре, кажи ни какво си написала, може би ние можем да помогнем.”
Момичето се поколебало и после прочело:
„Мисля, че седемте чудеса на света са:

1. Да докосваш …
2. Да вкусваш …
3. Да виждаш …
4. Да чуваш …
5. Да чувствуваш …
6. Да се смееш …
7. И да обичаш.

В стаята настъпила такава тишина, че можело да се чуе дори ако изпуснеш игла.
Нека тази история ни напомни на всички нас, че нещата, които пренебрегваме като твърде прости и обикновени, са често най – чудесните и не се налага да пътуваме никъде, за да ги преживеем.
Наслаждавайте се на това, което имате!  *rose*
« Последна редакция: Юни 15, 2011, 13:33:17 от viki4 » Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
strast i seks
Гост
« Отговор #227 -: Юни 17, 2011, 11:25:24 »

Баща и син
.........
колко малко му е нужно на човек,за да бъде щастлив...мерси лейди *rose*
Активен
frozen
sophie
Редник
*

Karma: +616/-165
Неактивен Неактивен

Публикации: 26



Профил WWW
« Отговор #228 -: Юни 17, 2011, 11:40:55 »

ПОКАНА
на Орая Планинският Мечтател

Не ме интересува как си изкарваш прехраната - искам да знам за какво те боли и дали би посмял да мечтаеш, да посрещнеш копнежа на сърцето си.

Не ме интересува на колко години си. Искам да знам дали би рискувал да изглеждаш глупак заради любовта си, мечтата си, заради приключението да бъдеш жив.
Не ме интересува кои планети кръжат около луната ти - искам да знам дали си се докосвал до собствената си горест, дали оставаш неограничаван от препятствията на живота или се свиваш и затваряш от страх да не се повтори болката!

Искам да знам дали можеш да бъдеш в болката, моята, или твоята собствена, без да я криеш, заглушаваш, или да я “поправяш”.

Искам да знам дали можеш да бъдеш в радостта- моята или твоята собствена, дали можеш да танцуваш лудо и да оставиш екстаза да те изпълни до последната ти клетка, без да предупреждаваш да сме внимателни, разумни или да помним ограничаващата ни човешка същност.
Не ме интересува дали историята, която ми разказваш е истина. Искам да знам дали можеш да разочароваш някой друг, оставайки верен на себе си, дали можеш да понесеш обвинението, че си “предател”, непредавайки собствената си душа.

Искам да знам дали можеш да бъдеш предан и следователно заслужаващ доверие.
Искам да знам дали можеш да видиш красотата, дори когато тя не е красива всеки ден и дали можеш да си Извора на Божието присъствие в живота.
Искам да знам дали можеш да живееш с поражението - твоето или моето - и все пак да си в състояние да застанеш на ръба и да рискуваш отново - “ДА”!

Не ме интересува къде живееш и колко пари имаш. Искам да знам дали можеш да се събудиш след нощта на горестта и отчаянието, изтерзан и наранен до кости, и да направиш каквото е нужно да бъде направено за децата.

Не ме интересува кой си и как си дошъл тук. Искам да знам дали ще застанеш до мен в огъня и няма да се отдръпнеш.

Не ме интересува къде и какво си учил. Искам да знам какво те поддържа отвътре, когато всичко друго се руши.

Искам да знам дали можеш да бъдеш сам със себе си и дали наистина харесваш компанията си в самотните моменти.
Активен

Идва момент в живота, когато осъзнаваш кой има значение за теб, кой никога не е имал, кой вече няма да има, кой винаги ще има!
http://www.youtube.com/watch?v=v6ei0gNuFlI
strast i seks
Гост
« Отговор #229 -: Юни 17, 2011, 11:56:46 »

                                        Притча за кафето и чашите
 Група съвипускници от престижен университет, успешни, създали отлична кариера, отишли на гости при своя стар професор. По време на визитата разговора се завъртял около работата: съвипускниците се жалвали на многочислените трудности и жизнените проблеми. Предлагайки на своите гости кафе, професорът отишъл в кухнята и се върнал с кана кафе и поднос, нареден с най-различни чаши: порцеланови, керамични, стъклени, кристални, пластмасови и най-обикновени картонени от автомат за кафе. Едните били прости а други скъпи.
Когато всички си взели чашки, професорът казал:
 - Обърнете внимание, че всички скъпи чаши бяха взети, докато простите и евтините останаха. И макар това да е нормално за вас – искате само най-доброто за себе си, то това е източникът на вашите проблеми и стрес. Разберете, че чашката сама по себе си не прави кафето по-хубаво. Най често тя е само по-скъпа, но понякога дори скрива това което пием. В действителност всичко което вие искахте беше просто кафе, а не чаша. Но вие съзнателно избрахте най-хубавите чаши, и след това се поогледахте на кого каква чаша се е паднала."
И си мисля, че това е една чудесна илюстрация на самия живот. Животът – това е кафето. А работата, парите, положението в обществото – това са чашите. Те са само инструмент за подържане на съдържанието на живота, но не са самият живот. Това, каква чаша имаме, не определя и не променя качеството на нашия живот. Понякога, концентрирайки се само на чашата, ние забравяме да се насладим на вкуса на кафето. Най-щастливите хора не са тези които имат най хубавите неща, а са тези които извличат най-хубавото от това което имат.
Надявам се,че не съм дублирала някой Smiley
Активен
vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #230 -: Юни 17, 2011, 18:33:05 »

Голям керван преминавал през пустинята. Пътниците достигнали до оазис, в който решили да пренощуват. Но се оказало, че една скоба за завързване на камилите не достигала. А никой не искал да стои буден и за пази незавързаната камила.
Тогава единият от керванджиите отишъл при камилата, взел въжето и съвсем точно повторил всички движения, сякаш наистина завързал камилата за скобата. Тя си легнала и нощта преминала спокойно.
На сутринта отвързали камилите. Всички се приготвили за път, с изключение на въображаемо завързаната камила, която отказвала да помръдне. Най-накрая керванджията, който вечерта я "вързал", се сетил какво да направи. Застанал до нея и развързал въображаемата скоба. Камилата веднага станала.

Същото е и при хората. Те всъщност са свободни, но повечето от тях се остават да бъдат обвързани от умствените си проблеми и привидно потискащи отговорности. Вие сте свободни, разберете! Това, което трябва да сторите, е да се освободите от въображаемите скоби, към които сте вързани.
Активен

Age of Extinction
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #231 -: Юни 20, 2011, 15:40:49 »

Една жена би трябвало да има на разположение достатъчно пари, с които да може да наеме жилище за себе си, дори и никога да не й се налага да живее сама.

Една жена би трябвало да има поне една перфектна дреха, която да облече, ако шефът й или мъжът на мечтите й поиска да я види след час.

Една жена би трябвало да има младост, която да помни с удоволствие.

Една жена би трябвало да има минало, което е достатъчно пикантно, че да си заслужава да бъде разказвано.

Една жена би трябвало да има комплект отвертки, безжична бормашина и черен дантелен сутиен.

Една жена би трябвало да има една приятелка, която винаги я разсмива, и една, която й позволява да си поплаче.

Една жена би трябвало да има поне една хубава мебел, която е купила чисто нова и не я е наследила от някого.

Една жена би трябвало да има комплект от осем чинии, кристални чаши за вино и рецепта за страхотно ястие, което да накара гостите й  да се почувстват специални.

Една жена би трябвало да има чувство за контрол върху собствената си съдба.

Една жена би трябвало да знае как да се влюбва, без да загуби себе си.

Една жена би трябвало да знае как да напусне работа, да се противопостави на приятел или да прекрати връзка, без да унищожи приятелството, съществувало преди това.

Една жена би трябвало да знае кога да опитва с всички сили и кога просто да се откаже.

Една жена би трябвало да знае че не може да промени дължината на бедрата си, широчината на ханша си или характерите на родителите си.

Една жена би трябвало да знае че детството й може да не е било перфектно, но вече е свършило.

Една жена би трябвало да знае какво не би искала да направи и какво би направила заради една любов.

Една жена би трябвало да знае как да живее сама, дори да не й харесва...

Една жена би трябвало да знае на кого може да вярва, на кого - не; и защо не бива да приема нищо твърде присърце.

Една жена би трябвало да знае къде да потърси подкрепа, когато душата й е наранена...

Една жена би трябвало да знае какво може и какво не би могла да свърши за един ден, за месец...или за една година...
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #232 -: Юни 22, 2011, 09:57:18 »

Вярвам в розовото,
вярвам, че смехът е най - добрият начин да изгориш няколко калории.
Вярвам в целувките, в многото целувки...
Вярвам, че трябва да останеш силен, когато изглежда, че всичко върви на зле.
Вярвам, че щастливите момичета са най - красивите момичета.
Вярвам, че винаги ще има утре
и вярвам в чудеса!

Одри Хепбърн
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
strast i seks
Гост
« Отговор #233 -: Юни 22, 2011, 10:07:58 »

За да дадеш акъл,би трябвало да го имаш..иначе по добре не вземай отношение.
Всеки урок ще се повтаря, докато го усвоиш.След това идва проверката. Издържиш ли изпита, преминаваш към следващия урок.
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Не трябва да се опитваш да съживяваш миналото за добро или за лошо – то е приключило. Концентрирай се върху това, което се случва в живота ти днес.
Живей живота си така, че да те е срам да разказваш, но да ти е хубаво когато си спомняш.
Активен
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #234 -: Юни 22, 2011, 12:38:03 »

Политика на мръсника...Алинея 4-та:
-прави се на глупак, та умника да се озърта...

"Докато имаме войни, полиция, затвори ще сме далеч от цивилизоваността." - Жак Фреско



Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
Тайфун_с_НежноИме
Гост
« Отговор #235 -: Юни 22, 2011, 15:04:44 »

"Свястните мъже се намират по-рядко от такситата на връх Нова Година!"  Huh?
Активен
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #236 -: Юни 22, 2011, 22:22:19 »

Лицемерие

- Лука 12:1-2 ”Между това,като се събра едно многохилядно множество, до толкова, че един друг се тъпчеха, Той почна да говори на учениците Си: Преди всичко пазете се от фарисейския квас, който е лицемерие.Няма нищо покрито, което не ще се укрие,и тайно,което не ще се узнае.”
-Матей 6:1-5 ”И когато се молите,не бивайте като лицемерите”.
-Матей 23:13 ”Горко вам книжници и фарисеи, лицемерци…”
-Марка 7:6-7 ”А Той има рече:Добре е пророкувал Исая за вас, лицемерите както е писано:Тези хора ме почитат с устата си (с думи),но сърцето им отстои далеч от мен, обаче напразно ме почитат”.
- Мат. 6:2 ”И тъй,когато правиш милостиня,не тръби пред себе си,както правят лицемерите...”.

Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
ppsto
Гост
« Отговор #237 -: Юни 23, 2011, 16:05:06 »

      На стената на катедралата в град Любек, Германия, е написано:

      “Християнино,     нашият Господ ни казва:

“Наричате Ме Учител,          но не Ме питате;
наричате   Ме Светлина,      но не Ме гледате;
наричате   Ме Път,                но не Ме следвате;
наричате   Ме Живот,           но не Ме желаете;
наричате   Ме мъдър,            но не Ме слушате;
наричате   Ме благ,               но не Ме обичате;
наричате   Ме богат,             но не Ме молите;
наричате   Ме вечен,            но не Ме търсите;
наричате   Ме скъп,              но не Ми  служите;
наричате   Ме милосърден, но не Ми се доверявате;
наричате   Ме всемогъщ,      но не Ме почитате.

      Не   Ме упреквайте,    ако ви осъдя!”
Активен
ppsto
Гост
« Отговор #238 -: Юни 23, 2011, 16:38:17 »


Хората са упорити, алогични и егоцентрични.
Обичай ги ВЪПРЕКИ ТОВА !

Правиш ли добро, ще те обвинят
в егоизъм и задни мисли.
Прави добро ВЪПРЕКИ ТОВА!

Успееш ли, ще се сдобиеш с фалшиви приятели
и истински врагове.
Стреми се към успеха ВЪПРЕКИ ТОВА!

Доброто, което правиш ще бъде забравено утре.
Прави добро ВЪПРЕКИ ТОВА!

Най-големите хора с най-велики идеи
могат да бъдат убити от най-дребните хора
с най-дребните съзнания.
Не ограничавайте мислите си ВЪПРЕКИ ТОВА!

Хората са благосклонни към губещите,
но следват само победителите.
Борете се за победените ВЪПРЕКИ ТОВА!

Каквото си градил с години, може да се срине
само за една нощ.
Не спирай да градиш ВЪПРЕКИ ТОВА!

Дай на света най-доброто от себе си
и той ще те отритне.
Дай му го, ВЪПРЕКИ ТОВА!

Майка Тереза
Активен
vidomina
I died to become immortal
Полковник
******

Karma: +1351/-399
Неактивен Неактивен

Публикации: 1288


Sometimes I feel that I could rule the world!!!


Профил WWW
« Отговор #239 -: Юни 23, 2011, 18:29:24 »

ppsto   *bravo* браво много ми харесва  *GIRL_IN_LOVE*
Активен

Age of Extinction
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!