Imperia Online България  
Април 28, 2024, 16:10:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БЪГ  (Прочетена 1490 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
C2H50H
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« -: Ноември 14, 2012, 22:10:26 »

http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=bfi1352920530s.jpg
бихте ли ми обяснили тази битка като превъзхождам нападателя със всяко едно отношение Huh?
« Последна редакция: Ноември 14, 2012, 22:16:25 от C2H50H » Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2012, 22:40:10 »

Ще обясня от 10 секунден поглед на снимката , нещо , което ми се наби на очи и смятам , че темата няма нужда от повече коментари.

Под селото има линкове , които водят до помощни материали за играта ,сред които е и най-важния - "Как да играем". Влизаш там и четеш за видовете армия. Обърни особено внимание на расите. Имперския войник е със сила х2 от номадския , а теб те е атакувал именно Имперец. В ИО не е важна само бройката на армията , а и вида на едениците и най-важното - Расата (Имперец или Номад)
Активен

Δăþ Ĥěδěĉěн
Капитан
****

Karma: +30/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 377



Профил
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2012, 23:50:30 »

същото се отнася и за машините - имперските са по-яки от номадските, а тия 1000 требушета не бият само по крепостта а и по тая паплач
умножи цифрите по 1.7-1.8 и ще видиш срещу какво си се изправил

може би би имал успех ако ги нямаше тараните и количките - с техния крах падаш яко от към морал
в симулатора ги няма като защитник (до някъде логично понеже не участват в зашитата, а само ядат бой)
ето защо може би и симулатора ти е отчел, че евентуално печелиш

знам, че ти се струва нелогично - за мен грешката ти е, че си оставил тараните и количките, но и тези 50к паладини с тези 1000 требушета  не са за подценяване
Активен

Ама иначе любезни бе..
Svilena__A
Сержант
**

Karma: +12/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 61


Профил
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2012, 00:47:31 »

Ще обясня от 10 секунден поглед на снимката , нещо , което ми се наби на очи и смятам , че темата няма нужда от повече коментари.

Имперския войник е със сила х2 от номадския , а теб те е атакувал именно Имперец. В ИО не е важна само бройката на армията , а и вида на едениците и най-важното - Расата (Имперец или Номад)

Добър вечер докторе, мога ли да си позволя една реплика към написаното само що се отнася до расите?  Wink Изпълняваме указанията от поста, влизаме в правилата на играта и какво четем за имперските войски: " В защита се ползват с 10% бонус атака. ", и съответно за номадските такива: " В нападение се ползват с 10% бонус атака. ", което се потвърждава и от опита на игралите ИО, че имперците са по-силни в защита, тъй като ползват бонус там, докато номадите имат този бонус в нападение. За поигралите малко повече е ясно, че имперците са да кажем леко гламави в нападение  Wink, но пък са много здрави в защита, а тук в конкретния случай виждаме именно атака на имперец, което разбира се не изключва техни победи. Ноооо, пак в същите правила има и още нещо влияещо на силата: " С активиране на Премиум, атаката на Имперските единици се увеличава с 10% и в атака, и в защита. ", което пък може да крие тайната на тази кървава загуба.  Wink

Затова към задалия въпроса: Когато правиш симулация слагай винаги активен премиум на противника, защото не знаеш дали няма такъв, а това доста променя нещата. Залагай също и с по едно две проучвания над твоите, ако точките на противника са някъде около твоите, особено пък сега, когато се вдигнаха нивата и предположението какви са проучванията на противника стана малко като " тука има, тука нема "  Wink, а не както по рано, има ли елит значи е с 20-то ниво. За бонусите, които дават колониите, и които също се залагат евентуално ако ползва такива, защото никога не знаеш, няма да споменавам, защото не знам точките ви предполагат ли наличието вече на колонии или не.
Като направиш всичко това, и ако при тези зададени параметри ти дава победа посрещай, ако ти дава обаче загуба по-добре бягай. Логиката " аз имам 100К армия, той ми идва с 80К. значи го бия тук не работи ".
Успех в битките и дано да съм била полезна! Wink
 
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!