Imperia Online България  
Април 26, 2024, 17:42:51 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Безкрайна ера  (Прочетена 2435 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
belial
Редник
*

Karma: +14/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 49


Профил
« -: Ноември 13, 2012, 20:20:29 »

Защо не направите един свят, който да няма край? Даже предлагам скороста да е най-много х1, а може и х0.8. Интресно ще е да се види кой до къде може да се развие, каква армия най-много ще може да издържа в продължение на месеци. Също да няма ограничение за нивата на сградите и проучванията. Даже ще е и по-добре да се махнат съюзните замъци, а да се направи нещо като съюзни територии, така че да прилича повече на средновековни държави, племена или нещо от тоя род.
Главната ми идея е ерата да е безкрайна, а не 3, 6 или 12 месеца... Мисля че ако се пусне една подобна анкета ще има доста добри приложение и ще стане една изцяло нова версия на ИО.
Поздрави,
Андрей
Активен
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #1 -: Ноември 20, 2012, 11:44:47 »

Ерите имат край, защото играта има състезателен характер и се предполага, че играчите в нея имат за цел да спечелят или да направят по-предно класиране.
Ако ерата няма край, играчите няма да имат цел, за която да играят.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Hukolau
Лейтенант
***

Karma: +3/-39
Неактивен Неактивен

Публикации: 115

malko minusi slagate


Профил
« Отговор #2 -: Ноември 20, 2012, 12:03:32 »

Безкрайна и аз мисля че не е добре.но както правити едномесечни блицове,може да се опита и нещо от сорта на,3-4 години.даже 2 .и регистрацията да е достъпна най малко през половината време
Активен
Hoho_Boho
Редник
*

Karma: +17/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2012, 01:34:41 »

Ерите имат край, защото играта има състезателен характер и се предполага, че играчите в нея имат за цел да спечелят или да направят по-предно класиране.
Ако ерата няма край, играчите няма да имат цел, за която да играят.
Що не?! Играта  не е само състезателна. Има социални функции, отношения... Има битки, вражди, приятелства...
Може да се помисли. Постоянен прием на нови, някакви рестрикции за по-старите /и напреднали в развитието си/ и т.н.

ПП Аз и сега, на финала на Ерата, нямам цел. За Реалма всичко е ясно/няма да сме ние/. Няма достатъчно активни противници... Няма интрига...
Активен

Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте.
tjankurito
Лейтенант
***

Karma: +15/-27
Неактивен Неактивен

Публикации: 224



Профил
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2012, 02:53:34 »

ПП Аз и сега, на финала на Ерата, нямам цел. За Реалма всичко е ясно/няма да сме ние/. Няма достатъчно активни противници... Няма интрига...
Grin мисля че сам си отговаряш Wink
Активен

i'm sitting and thinking,sitting and thinking and then i realize that i'm only sitting Smiley
Hukolau
Лейтенант
***

Karma: +3/-39
Неактивен Неактивен

Публикации: 115

malko minusi slagate


Профил
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2012, 03:01:10 »

Grin мисля че сам си отговаряш Wink

i аз си го мислех,ама реших да го пропусна
Активен
Hoho_Boho
Редник
*

Karma: +17/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2012, 05:50:14 »

Да, бе да. Ама това е въпросът, а не отговора. Ако имате някакво мнение бъдете по-конкретни и аргументирани.
... Та, ако има какво да кажете... Давайте...
Активен

Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте.
Hoho_Boho
Редник
*

Karma: +17/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #7 -: Ноември 21, 2012, 05:54:27 »

А за тъпотията - всичко е ясно, ПРИЯТЕЛИ! : )))
Активен

Количеството интелект на планетата е константа, а населението расте.
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #8 -: Ноември 28, 2012, 11:49:13 »

Що не?! Играта  не е само състезателна. Има социални функции, отношения... Има битки, вражди, приятелства...
Може да се помисли. Постоянен прием на нови, някакви рестрикции за по-старите /и напреднали в развитието си/ и т.н.

ПП Аз и сега, на финала на Ерата, нямам цел. За Реалма всичко е ясно/няма да сме ние/. Няма достатъчно активни противници... Няма интрига...

Помислете, напишете една подробна концепция с ясно структурирани правила, логика и условия и ни я представете.
Ако е хубава, ще я обсъдим и може да я реализираме.
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
belial
Редник
*

Karma: +14/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 49


Профил
« Отговор #9 -: Декември 01, 2012, 15:51:24 »

Ерите имат край, защото играта има състезателен характер и се предполага, че играчите в нея имат за цел да спечелят или да направят по-предно класиране.
Ако ерата няма край, играчите няма да имат цел, за която да играят.
А как точно се определя колко дълга трябва да е ерата, за да има състезателен характер? Последно играх в ера със скорост х2 и последния месец всички играеха за хазната, само се даряваше злато. Няма що мн беше интересно. И защо една ера примерно от 5-10 години да няма цел? На всеки му е интересно да играе, да направи още едно по високо ниво проучване или крепост, да направи още една голяма битка, да вземе колкото се може повече медала. Най-малкото играта става навик, всеки път когато има свободно време си играя на ИО, но като свърши даде ера и трябва да започвам всичко от начало, и това нещо се случва 1-2 пъти в годината става малко досадно.
 Могат да се измислят някои нововъведения, с които подобна ера да стане много по-интересна от сегашните, а не само да се мисли как да промените иконките и направите играта по цветна. Лично аз бих има по-голям стимул за игра, ако знам че имам достатъчно време да настигна някой по точки или нещо от тоя род, отколкото то има още 1-2 месеца до края и за нищо няма да ми стигне оставащото време. Нищо не ви пречи да пуснате една ера, която да не е с фиксиран край и да видите как ще се развият нещата. Сигурен съм, че през това време ще се предложат много добри идеи.
 Нямам толкова свободно време, за да направя ясна концепция, правила и условия, още по малко че това не ми е и работата. Но ето ви няколко идеи които могат да се развият - без ограничение на сградите и проучванията (с изключение на военната медицина, че над 100% не е добра идея), ерата да трае поне няколко години, да се махнат или променат драститчно съюзните владения (не е мн интересно последните месеца от играта да си касичка на съюза), да има повече куестове, т.н.
Активен
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #10 -: Декември 03, 2012, 23:32:27 »

Веднъж се опитаха да направят голяма ера. Но се надскочиха.

Продуктът беше друг, логиката беше друга, а и мащабите в края се оказаха доста по-различни. В крайна сметка се оказа, че сървърите им не могат да издържат. Но мисля, че макар и не така патологично комерсиализарана, играта успя да им донесе доста приходи заради дългата си продължителност, а разходите си ги орязаха сами до минималното ниво. И провалиха проекта.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!