Imperia Online България  
Март 29, 2024, 05:05:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пресрещане на армия на 0 секунди разлика  (Прочетена 15161 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #30 -: Ноември 12, 2012, 16:41:32 »

Армията неможе да се върне под 5 сек до осъществяване на атаката, но ако не рефрешна екрана и на 1 секунда дори и по малко мога да я върна, защо?
п.п. защото по принцип това би трябвало да е гаранцията за засечка на даден играч, но в случая не работи от как играя ИО

... Броячът, който виждаш на екрана, е синхронизиран с времето на сървъра на играта само за времето от последното отваряне или рефрешване на страницата. Оттам насетне броенето, което виждаш, се поддържа от твоя браузър и няма нищо общо със сървъра. Практиката показва, че обикновено се получават разлики в двете времена, макар и неголеми, когато става дума за кратък период от време. .....

Ето отговорът на въпроса. Поради разминаването във времето, при теб може и да е изписано, че е една секунда, но реалното сървърно време да е 5,6 или повече секунди. Ако има нещо неясно, ще го обясня пак.
Активен

6apa
Редник
*

Karma: +0/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 34


Профил
« Отговор #31 -: Ноември 12, 2012, 16:56:30 »

как да ми го обясниш като мен като са ме нападали атаката е била връщана последната секунда, в смисъл не говоря само за себе си еди си кой ме напада правя рефреш остават 2 секунди атаката върви, пак рефреш и вече е върната. Това като армията ми е била в провинцията около 4 секунди преди битката.
ха ха...
Колко години играете играта и така не научихте едно нещо ей!!!!
Таймерът който изброява секундите на атаките и сърварното време не са една и съща величина!!!
Таймерът на оперативният център изостава със малко по-малко от секунда/някакви стотни беше/ и това е при 5 секунди рефреш! на повече от минута без рефреш на страницата идва някъде около секунда и много малко...всеки който е играл играта повече от една ера знае това...или се правите на ударени сега!
Никой не ви е виновен, че сте забравили за това или нарочно сте го пренебрегнали.
 
Теб бих те съветвал преди да се изкажеш да почнеш да четеш отначало.
« Последна редакция: Ноември 12, 2012, 16:59:53 от 6apa » Активен
6apa
Редник
*

Karma: +0/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 34


Профил
« Отговор #32 -: Ноември 12, 2012, 17:27:16 »

отговор относно проверката още не съм получил, да се надяваме да е скоро.
Активен
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #33 -: Ноември 12, 2012, 17:36:19 »

как да ми го обясниш като мен като са ме нападали атаката е била връщана последната секунда, в смисъл не говоря само за себе си еди си кой ме напада правя рефреш остават 2 секунди атаката върви, пак рефреш и вече е върната. Това като армията ми е била в провинцията около 4 секунди преди битката. Теб бих те съветвал преди да се изкажеш да почнеш да четеш отначало.

Единственото обяснение е пак същото-това, което виждаш в браузъра, се различава от онова, което е на сървъра. Причините могат да са най-различни. И не забравяй, че все пак говорим за секунди-1,2,3,4...
Активен

6apa
Редник
*

Karma: +0/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 34


Профил
« Отговор #34 -: Ноември 12, 2012, 17:40:55 »

добре де ама това нещо с това забавяне да не би да има избирателна способност? ако е забавено при мен би следвало да е така и при другия не мислиш ли? и пак се връщаме в изходно положение.
Активен
glory1976
Лейтенант
***

Karma: +35/-132
Неактивен Неактивен

Публикации: 168



Профил
« Отговор #35 -: Ноември 12, 2012, 18:56:50 »

Има, има  Grin На мен поне досега не ми се случвало по изчисления и правилно пускане на армията да има пропуск   *pardon*
Но то нали затова тази игра не се изучава за 3 месеца  *gamer*
     абе има - те до сега говорят тука само за лагване,бъгване и нам какво си,ти ми говориш за сигурност - пълни глупости,аре ходи отчети лага,бъга,и разминаване във всичко с по 1-2-3 секунди,тоя часовник можело да се забави,другия да избръза - дрън дрън - достатъчно съм се нагледал,играл сам и играл с хора които цъкат от години и виждам добре,не съм кьорав. А и я да те питам - като "Таймерът който изброява секундите на атаките и сърварното време не са една и съща величина!!!" не били една и съща величина,как ще разбереш че си успял да пуснеш атаката точно във времето в което си изчислил че трябва да я пуснеш?   
Активен
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #36 -: Ноември 12, 2012, 19:51:45 »

добре де ама това нещо с това забавяне да не би да има избирателна способност? ако е забавено при мен би следвало да е така и при другия не мислиш ли? и пак се връщаме в изходно положение.

Никъде не се връщаме. Принципно се случва следното-като рефрешнеш или отвориш страницата с някоя атака, браузърът взема от сървъра времето, което остава до края на атаката и оттам насетне започва да работи скрипт, който продължава самостоятелно обратното броене от времето на рефреша. Т.е. броячът става самостоятелен софтуер и като такъв, неговата работа (вкл. и скорост) зависи от състоянието и натоварването на компютъра, няма нищо общо със сървъра до следващия рефреш. Направи си експеримент-пусни атака и си приспи компютъра. Като го събудиш, времето ще си е пак същото.
Активен

shikoznia
Лейтенант
***

Karma: +6/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 134


Профил
« Отговор #37 -: Ноември 13, 2012, 11:17:24 »

6ара...голям разбирач си се извъдил ми се струва...ама говориш пълни глупости...достатъчно прочетох преди да пусна отговор и разбрах, че само си мислиш, че знаеш нещо...ама всъщност си говориш своите неща и изобщо не приемаш друго мнение
Когато казах, че сърварното време и времето в оперативният център не са една величина...имах впредвид, не че не са едно и също ами, че има разминаване между тях...винаги си го е имало това разминаване...това не е бъг...това е лаг на самата система...винаги го е имало и винаги ще го има.
Освен това забавянето на една или друга атака също е възможно...говорите, че сме били 2012 не 2001 и тем подобни обаче я се замисли, точно в този твой момент в който атаката се провежда...в систамата на ИО се провеждат още хиляди процеси в цял свят...цялата "магия" на играта се случва на няколко сървара...няма как тези сървари точно в този момент да извършат операциите с абсолютна точност за всички...именно от там идва лага на системата...да не говорим, че има лаг на твоята машина...на браузъра на нета дори....така, че стига глупости с това, че има бъг в системата.
Да кажеш, че е нещо ново това...ама това си е така още от самото начало на играта...къде по малко къде повече
Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #38 -: Ноември 13, 2012, 11:42:00 »

Разбрах какво иска човека,но ми е напълно непонятно защо решава да засича на точно време.И най големия факир не може да си върне армията ако го засечеш на 2-3 сек.Вярно е че може да си върне армията в последната сек.,но това няма да е защото е видял посрещащата армия,а защото така е решил предварително.Съжалявам че добър играч решава да спира играта,но причините които изтъква са смехотворни.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
6apa
Редник
*

Karma: +0/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 34


Профил
« Отговор #39 -: Ноември 13, 2012, 11:56:28 »

Никого не задължавам да мисли еднакво с мен! Това за мен не е реално и това е, относно връщането на армията познавам поне 10 играча с които съм бил и съюзник и враг, и при опит за засечка на 2-3 секунди са си връщали армиите, да вярвам на някой който ми казва нещо или на нещо което съм виждал? Темата се изчерпа според мен аз просто си чакам проверката така или иначе не мисля да се занимавам с ИО повече.
6ара...голям разбирач си се извъдил ми се струва...ама говориш пълни глупости...достатъчно прочетох преди да пусна отговор и разбрах, че само си мислиш, че знаеш нещо...ама всъщност си говориш своите неща и изобщо не приемаш друго мнение
Когато казах, че сърварното време и времето в оперативният център не са една величина...имах впредвид, не че не са едно и също ами, че има разминаване между тях...винаги си го е имало това разминаване...това не е бъг...това е лаг на самата система...винаги го е имало и винаги ще го има.
Освен това забавянето на една или друга атака също е възможно...говорите, че сме били 2012 не 2001 и тем подобни обаче я се замисли, точно в този твой момент в който атаката се провежда...в систамата на ИО се провеждат още хиляди процеси в цял свят...цялата "магия" на играта се случва на няколко сървара...няма как тези сървари точно в този момент да извършат операциите с абсолютна точност за всички...именно от там идва лага на системата...да не говорим, че има лаг на твоята машина...на браузъра на нета дори....така, че стига глупости с това, че има бъг в системата.
Да кажеш, че е нещо ново това...ама това си е така още от самото начало на играта...къде по малко къде повече
а приятелю теб няма да те коментирам аз съм се доказвал не веднъж с времето какво знам и какво мога, така че точно на мен да ми обясняваш неща с които съм се сблъсквал толкова години мисля че си объркал адреса, потърси си някой новобранец и на него обяснявай.
« Последна редакция: Ноември 13, 2012, 12:00:34 от 6apa » Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #40 -: Ноември 13, 2012, 12:26:15 »

Пич направо ме дразни високоморието ти и убеденоста ти че разбираш толкова добре играта: За да видиш посрещащата армия и да върнеш твоята са нужни 3 клика.1-при рефреш на шпионажа.2- за да активираш втория браузър или подпрозорец.3 за да върнеш армията си.Всеки клик отнема по една сек.Прибави и времето за преместване на курсора.Това са 4 сек./поне при мен,както и при 99% от другите играчи е така/.Значи вероятноста някой да успее да ти види армията и да въне атаката при 2-3 сек засечка е минимална.Докато при засичане под 1 сек вероятноста битката да не се проведе или да бъде задействан някой от изброените по-горе бъгове е над 50%.Хайде сега ми кажи колко арогантен и самовлюбен трябва да си,за да засичаш под 1 сек ,занейки за вероятностите посочени от мен
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
6apa
Редник
*

Karma: +0/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 34


Профил
« Отговор #41 -: Ноември 13, 2012, 12:28:39 »

ами явно не знаеш че може да се използват няколко прозореца едновременно, що ми задаваш такъв въпрос.
Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #42 -: Ноември 13, 2012, 12:41:55 »

ами явно не знаеш че може да се използват няколко прозореца едновременно, що ми задаваш такъв въпрос.
А ти явно че четеш.Посочил съм и двата варианта.Дори при каскадно отваряне на прозорците са ти нужни 2 клика за да си върнеш армията. Грешката си е изцяло твоя и това че не ти се е получила засечката не значи че тлябва да оревеш форума.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
6apa
Редник
*

Karma: +0/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 34


Профил
« Отговор #43 -: Ноември 13, 2012, 12:46:10 »

Пич,като си виждал всичко виждал ли си 6 атаки пуснати от един човек по каса,от които първите две са с равно време,вторите две след една секунда ,а последните две след 2 секунди. Grin
Въпроса ми е: Знаеш ли как се пускат 6 атаки за 2(под2)секунди и защо го е направил пускащия?
ако си достатъчно сръчен и ти ще го направиш Grin
А ти явно че четеш.Посочил съм и двата варианта.Дори при каскадно отваряне на прозорците са ти нужни 2 клика за да си върнеш армията. Грешката си е изцяло твоя и това че не ти се е получила засечката не значи че тлябва да оревеш форума.
ти тия кликове как ги правиш че ти отнема по секунда за 1?
Активен
6apa
Редник
*

Karma: +0/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 34


Профил
« Отговор #44 -: Ноември 13, 2012, 12:53:05 »

А ти как направи твоя ри посрещането,че ти отне 1 сек
никъде не съм писал че ми е отнело секунда, казах че ги изчислих на 1 секунда, но ми го отчете като нула, това при условие че рефрешвам често и дори да и имало лаг за 2 секунди какво ще е разминаването?
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!