Imperia Online България  
Април 26, 2024, 02:46:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пресрещане на армия на 0 секунди разлика  (Прочетена 15204 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #15 -: Ноември 12, 2012, 03:58:45 »

Има бъг при засичането на армии на секундата.Удвояват се или изчезват.Нооо и в двата случая битката се провежда.В случая армията е пристигнала след битката, така че няма за какво да спорим.Всички тук,дори този ,който е постнал темата, го знаем.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
glory1976
Лейтенант
***

Karma: +35/-132
Неактивен Неактивен

Публикации: 168



Профил
« Отговор #16 -: Ноември 12, 2012, 07:53:23 »

Има бъг при засичането на армии на секундата.Удвояват се или изчезват.Нооо и в двата случая битката се провежда.В случая армията е пристигнала след битката, така че няма за какво да спорим.Всички тук,дори този ,който е постнал темата, го знаем.
  Какво знаем всички тук? Че редовно не се осъществяват битки в които армиите се движат в една секунда ли?  Да редовно не се осъществяват,знаем,че трябва да гледаме да засичаме на 2-3 секунди,което обаче може да е в наш ощърб,защото пък има бъг който позволява да върнеш атаката и на 1 секунда.... което пък означава че е добре да пипнат това онова и да регламентират това онова  Grin ако не ще си кютаме така,ние българите сме свикнали да сме си бъгави
Активен
6apa
Редник
*

Karma: +0/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 34


Профил
« Отговор #17 -: Ноември 12, 2012, 10:47:04 »

За мен така или иначе значение вече няма отказах се, играта си има бъгове и няма как някой да ме убеди в противното, поискал съм проверка и съм почти сигурен че ще ми кажат че армията ми е пристигнала по късно, с което немога да се съглася нито съм сляп нито ми е за пръв път, но неможе атакуващия да има привилегия да си върне армията за еди колко време, а защитаващия да се счита че е закъснял като се побере в границите за връщане които играта позволява на атакуващия играч, с две думи атакуващия винаги има предимство, аз логиката немога да я хвана ако изобщо има такава.
« Последна редакция: Ноември 12, 2012, 11:07:27 от 6apa » Активен
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #18 -: Ноември 12, 2012, 12:26:36 »

Компютрите работят с много по-малки времена от секунда. За човек една секунда може да е малко време, но за компютъра е много голямо. Видно е, че времето в играта се измерва в цели секунди. Много ми е интересно тоя, дето нагласят засечката на 0 секунди, не се ли замислят, че 0,2 и 0,4 секунди са си пак 0 секунди. Самата разлика от 0,2 сек. е напълно достатъчна да се разминат армиите. Да не говорим за лагове, за забавяне на браузъри и т.н. обективно съществуващи проблеми.
Активен

glory1976
Лейтенант
***

Karma: +35/-132
Неактивен Неактивен

Публикации: 168



Профил
« Отговор #19 -: Ноември 12, 2012, 12:46:38 »

Компютрите работят с много по-малки времена от секунда. За човек една секунда може да е малко време, но за компютъра е много голямо. Видно е, че времето в играта се измерва в цели секунди. Много ми е интересно тоя, дето нагласят засечката на 0 секунди, не се ли замислят, че 0,2 и 0,4 секунди са си пак 0 секунди. Самата разлика от 0,2 сек. е напълно достатъчна да се разминат армиите. Да не говорим за лагове, за забавяне на браузъри и т.н. обективно съществуващи проблеми.
  Да,и защо таймерът наистина не отчита и стотните?
Активен
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #20 -: Ноември 12, 2012, 12:56:42 »

  Да,и защо таймерът наистина не отчита и стотните?

Много просто-защото е безсмислено. Ако искаш, ще обясня и защо е безсмислено.
Активен

6apa
Редник
*

Karma: +0/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 34


Профил
« Отговор #21 -: Ноември 12, 2012, 13:04:25 »

Много просто-защото е безсмислено. Ако искаш, ще обясня и защо е безсмислено.
Ами не мисля че е бесмислено, след като и това се засича при битките редно е да го има черно на бяло, защото тогава таймерът няма да се движи еднакво както бе при мен, и ако си чел по назад върнах секунда по рано но така го отчете, и на въпроса ми с връщането на армия ще дадеш ли смислен отговор?
Активен
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #22 -: Ноември 12, 2012, 13:26:22 »

Ами не мисля че е бесмислено, след като и това се засича при битките редно е да го има черно на бяло, защото тогава таймерът няма да се движи еднакво както бе при мен, и ако си чел по назад върнах секунда по рано но така го отчете, и на въпроса ми с връщането на армия ще дадеш ли смислен отговор?

Дори и една секунда пак не е гаранция за успех. Броячът, който виждаш на екрана, е синхронизиран с времето на сървъра на играта само за времето от последното отваряне или рефрешване на страницата. Оттам насетне броенето, което виждаш, се поддържа от твоя браузър и няма нищо общо със сървъра. Практиката показва, че обикновено се получават разлики в двете времена, макар и неголеми, когато става дума за кратък период от време. Освен това ти може и да си кликнал на бутона на мишката една секунда по-рано, но от твоето кликане до получаване на информацията от сървъра има много възможности за забавяне. И, обърни внимание-всичко това са обективни неща, не са бъгове.
Активен

6apa
Редник
*

Karma: +0/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 34


Профил
« Отговор #23 -: Ноември 12, 2012, 13:30:41 »

отговор на въпроса си не получих, това което си описал по горе ми е ясно, но забяване от повече от 1 секунда надали отдавна не живеем в 2002 все пак сме 2012 година, а и по принцип съм ИТ и си имам някаква бегла представа, а рефреша специално в момента на атака искам да кажа че може би на 5 секунди рефрешвам, така че и това отпада като вариант.
« Последна редакция: Ноември 12, 2012, 13:34:53 от 6apa » Активен
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #24 -: Ноември 12, 2012, 13:42:41 »

отговор на въпроса си не получих, това което си описал по горе ми е ясно, но забяване от повече от 1 секунда надали отдавна не живеем в 2002 все пак сме 2012 година, а и по принцип съм ИТ и си имам някаква бегла представа.

Не отговорих на въпроса ти, защото не видях подобен въпрос
 
..., и на въпроса ми с връщането на армия ще дадеш ли смислен отговор?

въпреки, че прочетох всичките ти постове в темата. Аз по принцип не съм ИТ, но пък имам сравнително добра представа кое как работи и как могат да възникнат проблеми, които да доведат до забавяне. И пак казвам-разминавания във времената от порядъка на 1, 2, 3, а понякога и повече секунди, биха могли да възникнат поради причини извън играта, т.е. това не е бъг.
Активен

6apa
Редник
*

Karma: +0/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 34


Профил
« Отговор #25 -: Ноември 12, 2012, 13:46:17 »

Армията неможе да се върне под 5 сек до осъществяване на атаката, но ако не рефрешна екрана и на 1 секунда дори и по малко мога да я върна, защо?
п.п. защото по принцип това би трябвало да е гаранцията за засечка на даден играч, но в случая не работи от как играя ИО
« Последна редакция: Ноември 12, 2012, 13:56:00 от 6apa » Активен
glory1976
Лейтенант
***

Karma: +35/-132
Неактивен Неактивен

Публикации: 168



Профил
« Отговор #26 -: Ноември 12, 2012, 13:50:53 »

Абе ясно е ,че има неща,които не са изпипани - аз не съм специалист и не зная дали има как да стане. Правило ми е впечатление,обаче че пращам атака за засечка - изчислил съм съм,че армията ми трябва да пристигне в 5:00:00  (примерно) по време на атаката рефрешвам и моментално правя скрийн шот - смятам,движи се по план - час на удара трябва да е 5:00:00. Това упражнение го правя няколко пъти по време на атаката и накрая що да видя - доклад от 5:00:03 ... от там нататък ме интересува как например аз трябва да сметна следната ситуация -
светва ми атака на играч,чиято картография знам и той пътува до мен 2:00:00 (точно 2 часа примерно )- час в който отчита,че ще ме удари 1:00:00 .... ако искаме с другарчетата да му направиме засечка - как да го засечеме Huh?   уж ще ме удари в 1:00:00 - значи ще се върне в 3:00:00 .... е да ма доклада може да излезе с друг час - 1:00:03 - това значи ли че трябва да отпусна още 6 секунди + 1 секунда с която да избегна възможното "неуспешно настаняване на армиите"  и трябва ли да помисля,че и час на удар като пратя така,че да стигам в 3:00:07 например...няма да е 3:00:07 ми ще е 3:00:10 .... и изобщо има ли такова животно "засечка" с една армия изобщо  *xxx*  щото май няма и май си е пълен късмет и трябва да се пратят поне 3 армии от съюза та поне една да мине,а ако има късмет и трите
« Последна редакция: Ноември 12, 2012, 13:52:24 от glory1976 » Активен
glory1976
Лейтенант
***

Karma: +35/-132
Неактивен Неактивен

Публикации: 168



Профил
« Отговор #27 -: Ноември 12, 2012, 13:51:34 »

Армията неможе да се върне под 5 сек до осъществяване на атаката, но ако не рефрешна екрана и на 1 секунда дори и по малко мога да я върна, защо?
  И аз имам същият въпрос
Активен
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #28 -: Ноември 12, 2012, 16:24:15 »

.... и изобщо има ли такова животно "засечка" с една армия изобщо  *xxx*  щото май няма и май си е пълен късмет и трябва да се пратят поне 3 армии от съюза та поне една да мине,а ако има късмет и трите

Има, има  Grin На мен поне досега не ми се случвало по изчисления и правилно пускане на армията да има пропуск   *pardon*
Но то нали затова тази игра не се изучава за 3 месеца  *gamer*
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
shikoznia
Лейтенант
***

Karma: +6/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 134


Профил
« Отговор #29 -: Ноември 12, 2012, 16:24:53 »

ха ха...
Колко години играете играта и така не научихте едно нещо ей!!!!
Таймерът който изброява секундите на атаките и сърварното време не са една и съща величина!!!
Таймерът на оперативният център изостава със малко по-малко от секунда/някакви стотни беше/ и това е при 5 секунди рефреш! на повече от минута без рефреш на страницата идва някъде около секунда и много малко...всеки който е играл играта повече от една ера знае това...или се правите на ударени сега!
Никой не ви е виновен, че сте забравили за това или нарочно сте го пренебрегнали.
 
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!