Imperia Online България  
Март 29, 2024, 00:47:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Искате ли да се промени действието на тв. прогнози с посоченото по-долу и ако да, колко пол. или отр. точки да дават тв. прогнози?  (Гласуването приключено: Ноември 17, 2012, 09:38:46 )
не искам да се прави промяна - 15 (78.9%)
1 точка - 0 (0%)
2 точки - 0 (0%)
3 точки - 4 (21.1%)
Общ брой гласове: 18

Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Анкета за промяна на правилото за твърдите срещи във ФИ  (Прочетена 6801 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
FUTBOL
game administrator
Редник
*

Karma: +442/-18
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


ИГРАЙ ЧЕСТНО!


Профил
« -: Ноември 10, 2012, 09:38:46 »

Правилото в момента:
"Участникът има право да посочи до четири твърди мача. Твърдият мач притежава качеството да удвоява присъжданите точки за познат знак или отрицателните точки при грешна прогноза. При посочването на повече от четири твърди срещи за класирането се вземат предвид първите четири твърди според последователната подредба на мачовете в публикуваната програма."

Предлаганата промяна е свързана с отпадането на ограничението за броя на твърдите мачове. Всеки ще може да посочва колкото си иска твърди срещи. Това е свързано с промяна и в действието на прогнозата с твърд мач. Сега положителните и отрицателни точки при твърдите срещи се удвояваха. Понеже при вярна прогноза точките са повече отколкото отрицателните точки при сгрешена, то беше логично целият възможен брой твърди да бъде отигран в тиража. Нека опростим нещата и да изравним действието на твърдата среща по отношение на правилните и грешните прогнози, т.е. при твърд мач и правилна прогноза ще се печели определен фиксиран брой точки, като същия този брой ще се губи при твърд мач и погрешна прогноза. Колко точно точки ще се печели и губи от твърда среща подлежи на дискусия. Да кажем те са 2 точки. Ето пример за действието на твърдата прогноза при този вариант:
дадена погноза 1-0 тв. при реален резултат 1-0 - участникът печели нормално точки за познатия точен резултат (+7) и допълнително +2 точки за оправдаването на твърдата прогноза;
дадена прогноза 1-0 тв. при реален резултат 0-1 - участникът получава отрицателни точки за неточната прогноза (-2) и допълнително -2 точки за това, че я е маркирал като твърда;
т.е. всяка твърда среща ще носи или +2 точки допълнително, ако е вярна, или -2 точки допълнително, ако не е вярна.

Ето вероятно описание на бъдещото правило, ако бъде одобрено:
"Участникът има право да посочи прогнозата за всяка отделна среща като твърда. Твърдият мач има свойството да добавя към изчислените според правило 8 точки +... точки при вярна прогноза и -... точки при погрешна прогноза."


Понеже няма как да се ограничи гласуването в анкетата на потребители на този форум, които не са настоящи или бъдещи участници във ФИ или просто не са съпричастни към тази игра, то ще бъде адмирирано от страна на екипа участието в анкетата и чрез мнение тук, изразяващо съгласие, несъгласиее и още по-добре коментар.
Активен

popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2012, 10:11:35 »

твъдо  ЗА!  3т.
Активен
SCOTLAND
Редник
*

Karma: +68/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 26


Y.N.W.A


Профил
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2012, 10:19:03 »

За 3т. съм. Във връзка с броя за твърдите мачове според мене няма смисъл да се променя правилото .Ясно е ,че всеки ще играе всичките мачове като твърди или поне 15-16 мача.
Активен
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2012, 10:43:31 »

za 3 точки ....промяната в точките ,но все пак трябва да има някакво ограничение на твърдите .....иначе пиша всичко твърдо и ако позная над 10 срещи на кръг съм твърдо на далавера .....
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Rider_M
Skeletan
Редник
*

Karma: +141/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2012, 11:24:58 »

Всъщност да, ако познаеш десет мача, т.е. половината, ти ще получиш 10*3=30 точки допълнително, но от другите десет ще загубиш 10*-3=-30 точки и ще си на нула. Ако познаеш над 10 наистина ще си на далавера. Да се играе всичко твърдо обаче така вече не е рентабилно, просто защото ползата от твърдия е равна на евентуалната загуба, а шампионът за тази ера има успеваемост под 50%, май беше 49% от прогнозите му са верни. Ако приемем, че всичко е играл твърдо, той ще е на загуба от това. Нали? А освен това ако аз играя само шест твърди, но ги уцеля и шестте, ще съм на много по-голям плюс от това ти да си играл всичко твърдо и да си уцелил да кажем 13 мача. Нали?
« Последна редакция: Ноември 10, 2012, 11:30:12 от Rider_M » Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
agent_n
НАСКЪРБЕН КЛАСИК
Майор
*****

Karma: +391/-387
Неактивен Неактивен

Публикации: 783


Аз nastrade-вечно недоволен-регистр. февруари 2006


Профил
« Отговор #5 -: Ноември 10, 2012, 11:25:50 »

Аз гласувах, но нещо не виждам резултатите  Shocked
Активен

"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита"
Хр. Ботев

...
Акълът е нещо, което можеш да раздаваш и без да имаш.
...
Човек, който няма чувство за история, е като човек, който няма уши и очи !
...
Koга ще се оправи България ?
*********************************************************
Rider_M
Skeletan
Редник
*

Karma: +141/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #6 -: Ноември 10, 2012, 11:26:21 »

Резултатът след седем дни ще се появи, когато изтече анкетата.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #7 -: Ноември 10, 2012, 11:47:22 »

Аз гласувах, но нещо не виждам резултатите  Shocked

напиши си мнението и тук
това са новите правила на анкетата

за да е публична
Активен
Xa3apTa
biggie
Лейтенант
***

Karma: +194/-127
Неактивен Неактивен

Публикации: 208



Профил
« Отговор #8 -: Ноември 10, 2012, 14:36:03 »

Моят вот отиде при опция 1 - да няма промяна в правилото .
Активен

Нека всички викнеме УРАААА!!! За една добра игра и едно добро съдииство *pardon*
Kilgor_
Jeeves
Лейтенант
***

Karma: +110/-56
Неактивен Неактивен

Публикации: 177



Профил
« Отговор #9 -: Ноември 10, 2012, 15:30:24 »

Гласувах с "не искам да се прави промяна". Настоящата система на точкуване ми харесва, считам я за справедлива и толкова.
Активен

И ето че в миг сред тълпата кафява
пролазва пълзяща, безформена гад-
червена от кръв се проточва гнуснава
 челюст разтваря и трака с жад.
Тя лази, извива и челюсти впива.
в актьорите сгърчени- плячка и стръв,-
................................................
И ангелски сонм отлетява далеко
и плач възвестява в небесний покой,
че тази пиеса се казва "Човекът",
а червеят нейни герой!
The_God
Галин Господинов
Полковник
******

Karma: +490/-443
Неактивен Неактивен

Публикации: 2262


България над всичко


Профил
« Отговор #10 -: Ноември 10, 2012, 15:53:07 »

глусувам да няма промяна в точкуването
Активен

popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #11 -: Ноември 10, 2012, 18:05:06 »

Пропър, до тук губим по точки  Embarrassed Undecided

Активен
Rider_M
Skeletan
Редник
*

Karma: +141/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #12 -: Ноември 10, 2012, 18:11:09 »

Така е, но пък да го погледнем от добрата страна - ние винаги играем по четири твърди, т.е. винаги сме напред в това отношение, разбрали сме го отдавна. Освен това няма да ми се налага да преправям таблицата, което си е плюс отвсякъде. Но... пилците се броят на есен. Има още време.
 *freak*

И така, за протокола, аз съм за промяна, но не съм решил още с колко точки да бъде тя. Май клоня повече към две, така десет твърди дори да хванеш, ще спечелиш двадесет точки, а сега четири да хванеш, това са ти шестнадесет точки. Хем се намаля действието на твърдите по отношение на тези, които не са играли такива, хем и няма да има възможност да се гоним на хазарт, както пишеше по-горе. Двадесет твърди по две точки са четиридесет точки плюс, ако се познае всичко, като до този момент тази игра не е виждала такъв прецедент. Но и с четиридесет точки, третия нямаше да може да те хване да кажем, та ако не покажеш качества, няма как да разчиташ на шанса.
« Последна редакция: Ноември 11, 2012, 15:26:38 от Rider_M » Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
Moria
Хапче, горчиво като ИСТИНАТА
Редник
*

Karma: +29/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 2



Профил
« Отговор #13 -: Ноември 11, 2012, 14:52:17 »

Гласувах да няма промяна в правилата.
Активен
agent_n
НАСКЪРБЕН КЛАСИК
Майор
*****

Karma: +391/-387
Неактивен Неактивен

Публикации: 783


Аз nastrade-вечно недоволен-регистр. февруари 2006


Профил
« Отговор #14 -: Ноември 11, 2012, 15:42:02 »

напиши си мнението и тук
това са новите правила на анкетата

за да е публична


не искам да се прави промяна
Активен

"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита"
Хр. Ботев

...
Акълът е нещо, което можеш да раздаваш и без да имаш.
...
Човек, който няма чувство за история, е като човек, който няма уши и очи !
...
Koга ще се оправи България ?
*********************************************************
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!